Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:23 25.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Други измерения на любовта и сексанови [re: huanji]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано28.12.07 00:33



Ей хухавел мижитурков,
Защо ми сложи на мен бан в клуб Йога отново бре кретен - вместо на този който ме напада вече от 2 години - Dirt Vader и осира темите ми редовно с обиди и подигравки?
Тоя пубер-атеист НЕ Е ПУСНАЛ ЕДНА ТЕМА ПО ТЕМАТИКАТА НА КЛУБА ОТ 2 ГОДИНИ ПОНЕ - НО САМО СПАМ И ИНТРИГИ.

НЯМА ДРУГ ЮЗЪР В ТОЗИ КЛУБ, КОЙТО ДА Е ПУСНАЛ ПОВЕЧЕ ТЕМИ ПО ТЕМАТИКАТА НА КЛУБА ОТ ОРО.

А ти лично пускаш САМО СПАМ.



И защо излъга отново, че си ми вдигнал бана бре ловешки тарикат?



Трупай я тая пуста лоша карма. Ти ще си сърбаш попарата, която си дробиш с толкова проклетия и инат.....




Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и сега!

Тема Re: Други измерения на любовта и сексанови [re: ssonia]  
Автор vret7 ()
Публикувано28.12.07 00:45





Редактирано от vret7 на 28.12.07 02:12.



Тема Re: Други измерения на любовта и сексанови [re: бeзпътeн]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано28.12.07 13:51



А така!

Сега трябва и да се пипаме ли!!!!


Нека се поуточним за статистиката. Според моите наблюдения - излиза, че ти й се доверяваш, т.е. приемаш я за някакъв вид истина. Вярваш в нея, с други думи. Доколкото си спомням, ти май беше против вярата. Може ли обаче да се изкаже такова мнение за статистиката:

Статистиките се правят по поръчка на определени обществени кръгове. Тези кръгове имат нЕкои интереси, които трябва да осъществят. Може би е възможно да се приеме за добре да се каже на хората, че има безброй много разводи и числото им продължава да нараства главоломно. Добре е това да им се повтаря, всеизвестно е, че една лъжа, повторена сто пъти, става истина.

По този начин хората ще приемат тези данни като неотменна част от реалността си, като някаква даденост, до степен на задължение /както се приема за даденост, че ще остарееш и умреш/. И ще се развеждат ли, развеждат, което не е безплатно. На кого се плаща за това - няма значение. "Вие си се развеждайте!" Нашепването продължава: "Дори и да се ожениш, ти ще се разведеш! Дори и да се ожениш, ще се разведеш! Дори и да се...". Защото, когато човек няма семейство, когато не принадлежи към род, към някаква група - той е много лесно уязвим и управляем /макар да си мисли, че е сам и независим/, много лесно могат да му се вземат всички материални блага, които е генерирал и пр. и пр.

По подобен начин стои въпросът с поп-културата, медиите и всичко останало.

Е, нужно ли е да им се вярва безрезервно? Нужно ли е да се мисли по начин - цитирам те: =="Според мен тя /статистиката/ е отражение на настъпващи през последните десетилетия промени в съзнанието на хората, които пък са следствие от други уникални явления на съвременността (т.нар. "информационно общество", глобализация, разкрепостяване на нравите, влияние на медиите, поп-културата и т.н.). Хората стават все по-освободени психически и затова все по-малко се нуждаят от обвързване в лъжи, каквато е т.нар. "брак". "==

Тук, според мен би могло да се каже, ако изходим от моето писание за статистиката - хората стават все по-лесно манипулируеми; това е видно от факта, че например не могат да повярват в Бог, но на момента вярват на поднесена им статистика.

Забавно място е светът!




Тема Re: Други измерения на любовта и сексанови [re: ssonia]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.12.07 15:54



Статистиката (когато е статистика, не "стъкмистика") показа нещата такива, каквито са, не такива, каквито предполагаме, че са. Не става въпрос за "вярвания" тук, а за поглед върху действителността.

Прекалено много конспирации подозираш.

А подозренията ти пречат на обективното вникване в нещата.

Между другото ти омъжена ли си? А като каква се усещаш - полигамна, моногамна...



Тема Re: Други измерения на любовта и сексанови [re: lncg]  
Автор lncg ()
Публикувано28.12.07 20:22



ПОСЛАНИЕ № 6. /Берлин, Германия/ 24.5.1999

СЕКСУАЛЬНОСТЬ – ВСЕГО-НАВСЕГО ОДИН ИЗ АСПЕКТОВ НАШЕЙ ЖИЗНИ…

Сексуальность сама по себе не является чем-то негативным, что нужно хулить или преодолевать.
Сексуальность – всего-навсего один из аспектов нашей жизни; сексуальность не должна в ней доминировать.
Сексуальность не должна вырождаться в выход для похоти, пусть она будет выражением любви и божественного разума.
Пусть будет срединный путь – между бесцельной похотью и мрачным аскетизмом.
Сексуальность – нежный цветок. О ней нужно заботиться, её нужно холить и лелеять. Дать ей быть бесконтрольной – это нелепая потеря энергии; жестоко подавлять её – это уничтожать нечто деликатное и прекрасное. Нужно дать ей обнаружить себя и раскрыться – ни отрицая её и не поддаваясь ей.
Любить – величайшее благо, потому что когда любишь, полностью отдаёшься, забывая о себе.
Любить – это заметить вечность. Любовь – совершенство разума.
Любить – это быть в «не-уме».

------------
Послание 6

Берлин, Германия, 24 май, 1999 г.

С понеделнишкото послание
Сексуалността сама по себе си не е нещо отрицателно, което трябва да се порицава или преодолява.
Тя е само един аспект от живота и следователно не трябва да доминира живота на човека.
Не е нужно сексуалността да се изражда в изблици на сладострастие, нека бъде израз на любов и безкрайна интелигентност.
Нека има среден път - между безцелното сладострастие и мъчителния аскетизъм.
Сексуалността е нежен цвят. Тя трябва да бъде отглеждана и ценена. Ако й се отдадете изцяло, това ще е глупаво разхищение на енергия, а ако я потиснете грубо, ще унищожите нещо деликатно и красиво. Нека тя сама се разкрие, не е нужно нито да я отричате, нито да й се отдавате.
Да обичаш е най-великото нещо, тъй като тогава се осъществява пълното отказване от себе си.
Да обичаш означава да познаеш безкрайността. Любовта е сърцевината на интелигентността. Да обичаш е да бъдеш в не-ума



Тема Re: Други измерения на любовта и сексанови [re: Awaken]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.12.07 20:54



Дърти Орко, това е тема за любовта и секса, а не за лизните ти перипетии с модераторите, освен ако не са по темата, т.е. любов и секс.
Ако е така, колкото и да пискаш, бития си е бил а е.ания си е еб.н!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Сексът е най-висшата и завършена форма на любовта!нови [re: Awaken]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.12.07 20:59



Браво на мацката - тя е една от малкото истински християнки!



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Други измерения на любовта и сексанови [re: Darth_Vader™]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано29.12.07 06:21



Dirt Vader гнидо пръдлива,
Ти нахълта в тази тема САМО ЗА ДА ПЪРДИШ с/у Оро нали?
Не че имаш какво да кажеш по темата, защото ти липсва пипе за това....

Хайде пак като за невменяеми оЛИГЛЮОфрени:


"Ако кажеш на един нормален човек 1-3 пъти:
- Върви си по пътя и не ме занимавай със себе си. Не желая да общувам с теб!
Ще вдене и ще те остави на мира.
Ако кажеш на един кретен или психопат 10-20 пъти същото - и той ще вдене и ще те остави на мира.

На тебе /Dirt Vader/ ти повтарям това вече стотици пъти за последните 2 год. и не вдяваш???!!!

В коя категория да те причисля, а?

Категория "абсолютно невменяеми оЛИГЛЬОфрени и неспасяеми психопати"






Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и сега!

Тема Re: Сексът е най-висшата и завършена форма на любовта!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано29.12.07 06:23



"Браво на мацката - тя е една от малкото истински християнки! "


Dirt Vader гнидо пръдлива,
Ти нахълта в тази тема САМО ЗА ДА ПЪРДИШ с/у Оро нали?
Не че имаш какво да кажеш по темата, защото ти липсва пипе за това....

Хайде пак като за невменяеми оЛИГЛЬОфрени:


"Ако кажеш на един нормален човек 1-3 пъти:
- Върви си по пътя и не ме занимавай със себе си. Не желая да общувам с теб!
Ще вдене и ще те остави на мира.
Ако кажеш на един кретен или психопат 10-20 пъти същото - и той ще вдене и ще те остави на мира.

На тебе /Dirt Vader/ ти повтарям това вече стотици пъти за последните 2 год. и не вдяваш???!!!

В коя категория да те причисля, а?

Категория "абсолютно невменяеми оЛИГЛЬОфрени и неспасяеми психопати"






Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и сега!

Тема Re: Други измерения на любовта и сексанови [re: бeзпътeн]  
Автор ssonia (белЪ)
Публикувано29.12.07 11:42



Никакви конспирации не подозирам, почти съм сигурна, че зад почти всичко стои просто материален интерес. Каква ти конспирация тука?

Опитай се да разбереш, че светът, в който живееш, се ръководи единствено от материалните неща, и тогава, може би ще разбереш защо не приемам статистиката за своя безпътеводна звезда.



Отдавна съм омъжена. Усещам се като монополигамна. Т.е. - един /моно/ ми е равен на поли /много/. Всъщност, не ми трябват много и все различни, за да бъда задоволена. Защото "задоволяването" си е в мене и въобще не зависи от външни обекти.





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.