Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:09 12.05.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Re За неразбралитенови [re: бeзпътeн]  
Автор Aлekc (Необвързан)
Публикувано23.12.07 12:38



А ти се пази да не те обсеби някоя прелестна и съблазнителна представа от рисковия контингент.



Ние не можем да умрем, защото просто никога не сме се раждали.

Тема Re: Re За неразбралитенови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.12.07 12:47



Виж, това "познание на Себе си", за което лелчето продъни ушите на всички тук, предполага "разделение" - на "познаващ" и на "Себе си". Адвайта (недуалност) означава свобода от илюзията за "разделеност", а лелчето нон стоп бълва глупости, без да разбере как във всеки неин постинг се вижда обсебеност от тази илюзия.

А дали нещо (като съжителство, в което липсва егоизъм) се среща или не, както и до колко се среща, не можем да знаем със сигурност на базата на твърде ограничения ни опит (все пак всеки от нас е една шест милиардна от човечеството).



Тема Re: Други измерения на любовта и сексанови [re: lncg]  
Автор vret7 (тенекеджийче)
Публикувано23.12.07 15:50



Я ти като по-опитна кажи, ебе ли ти се повече, или любов ти се прави, другото са словоблудства мисля?!





Тема Re: Re За неразбралитенови [re: Aлekc]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано23.12.07 16:01







Тема Re: Re За неразбралитенови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано23.12.07 16:34



В отговор на:

А дали нещо (като съжителство, в което липсва егоизъм) се среща или не, както и до колко се среща, не можем да знаем със сигурност на базата на твърде ограничения ни опит (все пак всеки от нас е една шест милиардна от човечеството).



Ти следваш учител, който не е анонимен. Би трябвало да знаеш дали поне той е изградил връзка в която липсва какъвто и да е егоизъм; съответно дали съпругата му също се е освободила от Егото си.

Даоистите казват, че не е нужно човек да познава 10 000 неща (което за тях означава безброй много в безкрайната Вселена). Достатъчно е човек да познава само едно - ДАО, първопричината, за да си има представа за всичко останало, което възниква от него.
В тоя смисъл е и горното ми питане - достатъчно е човек да познава поне една такава двойка, символ на не-Егоистично съжителство и извечна Любов, за да може да каже че това е възможно.

Аз казвам, че не познвавам, защото всички хора се раждат егоисти, а процесът на премахване на Егото отнема цял живот.

___________



Тема Re: Re За неразбралитенови [re: mo32]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано23.12.07 17:51



За семейния живот на Шибенду знам малко, а и жена му вече е починала (не съм я познавал)... Все пак индийците са съвсем различно общество с много по-силни традиции, където семейството е все още много по-стабилно и разводите - много по-малко на брой. Така че под влияние на традициите (а и не само) е коректно да допуснем, че броят щастливи бракове там е много по-голям от където и да било другаде по света.

Но като пример за хармоничен брак мога да посоча дядо ми, на когото съм кръстен (лека му пръст) и баба ми по майчина линия. Наистина те са пример за съвместен живот в пълна хармония, не съм бил свидетел на нито един "скандал" или караница между тях, в същото време баба ми си върши домакинската работа с желание и любов, сякаш и идва отвътре, а дядо ми работеше до смъртта си различни неща, беше много трудолюбив, енергичен и силен мъж. Ето това е един истински пример, който съм видял с очите си.



Тема Re: Re За неразбралитенови [re: бeзпътeн]  
Автор mo32 (обикновен)
Публикувано23.12.07 18:32



Примерът с дядо ти, много ми хареса! Традициите нищо не струват сами по себе си, ако не се предават вътре в семейството.

___________



Тема Re: Други измерения на любовта и сексанови [re: бeзпътeн]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано23.12.07 18:40



...."А разбирането на любовта при теб е пълен провал във всяко отношение. Затова си и опротивяла дори на най-близките си хора. Противна си и на хората тук..."

На мен пък инката ми е симпатична и звучи свежо.... Макар че прекалява с теоретизирането на някои основни житейски положения и при нея всичко е все още на етап - ФИЛОСОФСТВАНЕ и ПОДРАЖАТЕЛСТВО.... тя има потенциала да провери наученото от книгите ПРАКТИЧЕСКИ и тогава ще може да говори ОТ ЛИЧЕН ОПИТ.

Не се впрягай излишно!




Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и сега!

Тема Re: Други измерения на любовта и сексанови [re: ПЪTниk]  
Автор Awaken (всепознат)
Публикувано24.12.07 00:03



"За теб съхранената от секс енергия отива да пишеш тук в клубовете...
Всеки един от нас има необходимата и достатъчно енергия за всичко...стига си въобразява разни важни въображения...откъде тази енергия у теб...
Колко мацки си пропуснал за да напишеш тази простотия тук?
Весели празници Оро..."


Ако бе спазвал "Златното Правило" на Оро не би издрискал този пост с който се изложи яко.

...."Да ти обеснявам за секса ...."
само обесените обЕсняват. Живите обЯсняват.

Спомням си времето, когато в клуб "Психоанализа и психотерапия" пишех разни сериозни неща и чат-пат за източните учения и мъдрости.... как ти обсебен от бекярски страсти лееше льобовни излияния на всяка фуста влязла в клуба.... И как се нахвърляше с/у мен да ме оплюваш и ми проповядваш Библията. Днес вече си попрочел това-онова от източните мъдрости и малко ти е светнало...

Сега ако попрочетеш линковете, които съм пуснал - ЩЕ ТИ СВЕТНЕ МНОГО ПО ОТНОШЕНИЕ НА ЧОВЕШКИТЕ ХОРМОНИ И СЕКС И...... ПРОСВЕТЛЕНИЕТО.

Ще ти светне ама...... си нямаш и хабер от английски.

Потърси в руските сайтове - сигурен съм, че има много по въпроса....

Напиши напр. "Сексуалная енергия и Просветление" или "Трансформация сексуалная енергия в духовна"

/много съм зле с руският и го мразя...... заради комунягите....


Весели Празници и на теб!



Ако нямаш какво да кажеш - не го казвай в този клуб и сега!

Тема Re: Re За неразбралитенови [re: mo32]  
Авторlncg (Нерегистриран)
Публикувано24.12.07 05:09



това го бях прочела преди да спра да чета въобще безпътния,
та да кажа и аз, щото мен питаше
ако това е модел, то ние с мъжа ми сме идеалната двойка - аз съм супер домакиня и винаги съм била, сама съм си гледала децата без чужда или негова помощ, в домакинството също, той до скоро и чинии не миеше; но в неговата си област по мъжките неща да майстори нещо няма грешка.
Освен това не си досаждаме и не сме непрекъснато заедно, за да може всеки да има свобода. Никога не сме имали скандали, а само се бъзикаме, не сме си изневерявали, имаме си пълно доверие






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.