Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 07.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: Ти как...нови [re: Янa]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 20:54



Различавай чувството от усета и интуицията, на много крив път си в интерпретациите си.
И донът не говори просто за чувство, говори за чувстване на линиите-има огромна разлика.
Прочети го пак внимателно и всичко, а не само което ти харесва.



Тема Re: Ти как...нови [re: nali...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 20:58



Ами ако бънджито, дето му имаш вяра, се окаже по-дълго от моста... ТОВА е проблем, драги...

За психологичният ти анализ ще кажа, че си използваш не на място похватите. Докато подхождаш към знанието на толтеките с методите на психологията, все едно да се опитваш да говориш испански с ескимос...

Смени перспективата. Отвътре-навън, не отвън-навътре...

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: ako...нови [re: Янa]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 21:04



ааа, теун марез марез е друго неща...

но това че "че думите не са това, което са", не значи че можем да ги ползваме както намери за уместно и или както потвърждава позицията ни
има отговорност и за това, това също е вид Сила(или поне проявление на Силата)

щото примерно май има един израз евфемизъм

наричане на едно нещо със друго,
последовател на кастанеда правилно ли е да се нарече автоматично войн(и ако се нарече, става ли такъв), или
правилно ли е да заместим Сайнтолоджи чърч със процесинг, ми ако това са две различни неща, според мен е подходящо всяко нещо да се нарича с неговото име...



Тема Re: Моляяя???нови [re: Янa]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 21:05



Концепцията, че думите не са това, което са, а само описание на това, което е...
Моляяяяяяяяяя?!?
Значи стига да опишеш нещо с думи, както ти го виждаш, и то става това, което е? Така ли да го разбирам?
Всъщност това обяснява всичко-ти наистина непрекъснато се опитваш да убедиш останалите в собствената си реалност. Това отдавна съм забелязала, както и съм забелязала, че чат пат някои ти се връзват.
И винаги съм се чудила защо го правиш, ти опитваш да убедиш упорито останалите в нещо, след което решаваш, че убеждавайки тях, променяш реалността.
Сега вече всичко ми е ясно. След като думите са описание на това, което е, за теб е очевидно, че променяйки думите, променяш онова, което е.
Как ти беше лафа?
Браво, шест, седни си.



Тема Re: Ти как...нови [re: Янa]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 21:07



ми що да не ги изполвал, нима не се получава сходна картина, имам нееднократни наблюдения(темата не е случайна)
тебе бърка ли те

аз не съветвам да скачаш със бънджи, по хубаво да не запираш на моста,
айде чао!
жива и здрава:)



Тема Re: ako...нови [re: nali...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 21:10



Това, че ”думите не са това, което са” не пречи на използващия ги да борави с тях по свое усмотрение, то е по-скоро насочено към попиващия думите да контролира възприятието си.

Какво е ”последовател на Кастанеда”?
Какво е воин имам бледа представа.

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: ako...нови [re: nali...]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 21:10



Думите са страхотна сила-вярно е. Ненапразно се казва, че малцина са ония, които имат силата да проникнат в невидимите светове, но още по-малко са ония, които имат силата да опишат на езика на думите какво са видяли там....
Естествено процесингът е различен от църквата им (която и аз недолюбвам).
И не само последователите на дона не са войни, дори четящите го не са последователи...та даже и четящ и разбиращ хич не е едно и също...



Тема Re: ako...нови [re: Янa]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 21:17



А като имаш бледа представа какво е воин, защо изобщо се връзваш на оня текст, който си пуснала малко по-рано. За нямането на разлика между истинското и неистинското? Това неправене се извършва само от воини и то с достатъчно лична сила. Ти къде се буташ между шамарите?
А това ти признание е просто прелест отвсякъде-Това, че ”думите не са това, което са” не пречи на използващия ги да борави с тях по свое усмотрение, то е по-скоро насочено към попиващия думите да контролира възприятието си.

не пречи на използващия ги да борави с тях по свое усмотрение, то е по-скоро насочено към попиващия думите да контролира възприятието си.
Точно това правиш-вкарваш възнамеряване в думите си и отсреща ги попиват, тук си много силна. Признавам.
Но тази ти сила не е нито за твое добро, нито за доброто на попиващия. Това ти признаваш ли?
По свое усмотрение боравиш, значи а? А твоето усмотрение адекватно ли е на реалността или е адекватно само на собствената ти реалност и значи е чисто и просто МАНИПУЛАЦИЯ?



Тема Re: Ти как...нови [re: nali...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 21:18



Тц, мен нищо не ме бърка.
Ама няма да се разбереш с ескимоса на испански.
И няма да се разбереш с Дон Хуан, ако му говориш с описателната система на психологията.
По-вероятно е твоето описание някой ден да се срути... като се умориш да го поддържаш...

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: ооопс...пардон...нови [re: Kaily]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 21:20



забравих, че за теб няма разлика между обективна реалност и лична, между истина и неистина...
Следователно единствената истинска е твоята реалност, така че не манипулираш....те просто си те попиват....твоята реалност объркана.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.