Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:05 19.04.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Don carlo:)))  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 12:20



"Просветлен учител ли е гуруту на Карлос Кастанеда, Дон Хуан?
АКО СЪЩЕСТВУВА човек като Дон Хуан, той трябва да е просветлен, трябва да е като Буда или като Лаодзъ -но човек като Дон Хуан не съществува. Книгите на Карлос Кастанеда в деветдесет и девет процента са фантастика -красива, хубава, но фантастика. Както съществува научна фантастика, така съществува и духовна фантастика. Съществува третостепенна духовна фантастика и първокачествена духовна фантастика: ако желаеш третостепенната, чети Лобсанг Рампа, ако искаш първокачествена, тогава чети Карлос Кастанеда. Той е голям майстор - на фантастиката.
Ала аз казвам деветдесет и девет процента. В него има един процент истина скрита тук-там; ще трябва да я откриеш. Струва си да се чете дори и като фантастика. Не се занимавай с фантастиката на Рампа, защото това са глупости, създадени от един посредствен ум - и съвсем естествено - създадени за посредствени умове. Да се чете обаче Карлос Кастанеда си струва. Когато казвам фантастика, нямам предвид да не го четеш, имам предвид да го четеш по-внимателно, защото в него има един процент истина. Ще трябва да го четеш много внимателно, но не му вярвай сляпо, защото той е деветдесет и девет процента фантастика.
Той може да ти помогне да се развиеш - може да създаде у теб желание да се развиваш. Затова казвам, че е хубав. Но може и да спъне твоето развитие, ако го приемеш буквално.
Този мъж Карлос наистина е много интелигентен, много способен. Много рядко се среща такава интелигентност - защото е много лесно да напишеш научна фантастика, не се изисква кой знае какво въображение, но да се създаде духовна фантастика е много, много трудно; човек се нуждае от един много артистичен и пълен с въображение ум. Понеже как можеш изобщо да си представиш нещата, които не познаваш? Затова казвам, че там съществува един процент истина. Върху този един процент истина той е успял да издигне голяма постройка. Върху този един процент истина е успял да проецира много въображение. Върху тази йота истина е изградил цялата къща, красив дворец - приказка. Но този процент истина съществува, иначе това нямаше да е възможно.
Така че един процент от Дон Хуан трябва да е тук или там. Той трябва да е срещнал някого; може би името му е Дон Хуан, може би не е, това не е важно, не е от значение. Карлос се е срещнал с някой, който е по-висш, с някой, който е знаел известни тайни. Може би той не ги е разбрал, може би ги е откраднал, може би просто ги е заимствал от някой друг. Но се е срещнал с някой, който по някакъв начин е притежавал някои факти от духовния живот и този човек е бил способен да създаде една фантазия около тях. И фантазията става възможна, когато използваш наркотиците като помощ - много е лесно, защото наркотиците не са нищо друго, освен помощ за фантазията.
Този човек трябва да се е срещнал със същество, което е знаело нещо и след това с помощта на наркотиците, ЛСД и разни други , той е проектирал тази малка истина във въображаеми светове. След това създава цялата си фантастика. Това е наркотично пътешествие, но само по себе си е един добър експеримент. И когато говоря всички тези неща, по никакъв начин не осъждам Карлос. Всъщност, аз обичам този мъж. Това е необикновен полет на въображението и ако това е сто процента фантастика, тогава самият Карлос е необикновен човек. Ако не се е срещал изобщо с никого, той трябва да притежава този един процент от реалността в себе си. Защото в противен случай е невъзможно можеш да построиш къща, само върху някаква основа, дори и измислената къща се нуждае най-малкото от основа в реалността. Можеш да построиш къща от карти за игра, но ти трябва поне опора, твърда опора. Поне това е истина.
Затова чети, защото ще трябва да четеш. Всяка епоха има свои фантастики, романи; човек трябва да премине през тях. Ще трябва да четеш. Не можеш да избягаш от Карлос Кастанеда. Но помни, че само един процент е истина - и ти трябва да я откриеш.
Ако си чел книгите на Гюрджиев, в частност "Всичко и всяко", тогава можеш да добиеш необходимото умение, за откриването на истината, как да отделиш плявата от зърното. Ако не си чел "Всичко и всяко", тя (т.е. книгата) ще е добро начало. Най-напред трябва да прочетеш "Всичко и всяко" на Георгий Гюрджиев, и след това можеш да четеш книгите на Карлос Кастанеда. Да се чете Гюрджиев е много трудно обучение; всъщност, в света съществуват не повече от няколко дузини хора, които са изчели изцяло неговата книга "Всичко и всяко". Много е трудно. Тя е хиляда страници, а Гюрджиев е майстор в скриването на нещата. Непрекъснато пише за маловажни неща, безполезни неща, приказка след приказка - стотици страници и след това един ред истина, но търсенето си заслужава, то е диамант. Сто страници боклук, но след това се появява диаманта - струва си.
Ако можеш да откриеш диамантите в Гюрджиев, за теб това ще е голямо обучение. След това ще можеш да откриеш какво е истина и какво не е истина в Карлос Кастанеда. В противен случай можеш да се превърнеш в жертва на измислицата. И си мисля, че много американци са се втурнали в Мексико, за да търсят Дон Хуан. Глупаво!"
Ошо,
ДАО. Трите Съкровища



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: nali...]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 15:12



Това лично съм го вадила преди време в клуб Кастанеда и съм правила тема вече от него. Познато е.
Само че има още нещо и ти може да не си чел толкова Ошо...някъде казва, че на изток пет пари не дават за историческата истина, толкова свята на запад. Няма значение дали буда е съществувал или не в действителност, няма значение дали Исус наистина се е родил и е бил разпнат. Фактът, че съществува на ментално ниво и на ниво тънки вибрации, е достатъчен. То същото важи и за бог.
Физическото грубо съществуване изобщо не е доказателство и единствено доказателство за същестуване-освен за съвременната наука..обаче и тя почна да се отказва от тоя род идеи напоследък покрай квантовата физика и прочие.



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: nali...]  
Авторtova e... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 15:45




Ошо,
ДАО. Трите Съкровища:


"...Всъщност, аз обичам този мъж. Това е необикновен полет на въображението и ако това е сто процента фантастика, тогава самият Карлос е необикновен човек. Ако не се е срещал изобщо с никого, той трябва да притежава този един процент от реалността в себе си. Защото в противен случай е невъзможно можеш да построиш къща, само върху някаква основа, дори и измислената къща се нуждае най-малкото от основа в реалността. Можеш да построиш къща от карти за игра, но ти трябва поне опора, твърда опора. Поне това е истина.
Затова чети, защото ще трябва да четеш. Всяка епоха има свои фантастики, романи; човек трябва да премине през тях. Ще трябва да четеш. Не можеш да избягаш от Карлос Кастанеда. Но помни, че само един процент е истина - и ти трябва да я откриеш..."




Тема Re: Don carlo:)))нови [re: Kaily]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 15:46



аааа, моля моля не е все едно дали имаш интернет карка или имаш само линк където пише за тая карта (без да имаш картата), пък и различни провайдери, предполагам че ме разбираш...



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: tova e...]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 15:51



хубуу де, то това може да не важи за всички, и не значи че трябва да останеш само на ниво гледане на ръце и малко пеьот...

например това да "спреш диалога", ми това си е йогическа техника. Спирането на хода на мислите се използва в интегралната йога (Шри Арубиндо)

а някои неща дали съответстват на дейсвителноста е ДРУГ ВЪПРОС!



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: nali...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 15:58



3амислих се дали колективната вяра в някой или нещо го прави реално... и мисля, че да ... на принципа на егрегора... така че е все едно, ще открием ли следа от Дон Хуан в Мексико или няма да открием, щом го има в главата ми, в сънищата ми, че дори и в твоята, значи е постигнал "реалност"... а, освен това да не забравяме, че за воините няма никакво значение дали нещо е истинско или не, те се отнасят към всичко еднакво... "истинността" е проблем на хората...

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: Don carlo:)))нови [re: nali...]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано28.11.03 16:33



Вярата е нужда, а не вследствие на някакви факти. И оттук възниква въпроса - За какво му е на едно прасе в кочина да вярва в нещо?

Това че нямаш вяра означава просто, че си умряло парче и че получаваш достатъчно сурватка, за да си натискаш парцалите и да не търсиш нищо.





Тема Re: Don carlo:)))нови [re: searcher]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 16:55



сърчо, ама що например не ма удиви със неправене, що не ма шашна със устрем към трезвост, що не са защити със отказ ЧСЗ ами така направо


"с какъвто със събереш, такъв ставаш", то и затова е хубаво ида не се яде свинско, ама какво да ти разправям тия неща, ако не си готов за още в това прераждане "въпреки че войните приемат че нямало прераждане"

и представяш ли си какво става, ако то има, пък няколко десетки хиляди последователи на кастанеда си мислят че няма и когато някой пише нещо срещу правоверните, дали не се пробват да го бастисат като гяур, (да ме прощаваш за турцизма:)
ако някога са покаеш, само моля те не ходи в църква:)
(тя кали в нейната като едното нищо може да та лапне)




Тема Re: Don carlo:)))нови [re: Янa]  
Авторнaли... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 17:01



"...за воините няма никакво значение дали нещо е истинско или не"

"горките" войни, какво друго да кажа... гледах преди време един филм за една програма дето я бяха нарекли "Вирти" и правиха секс с нея във виртуалната реалност, пък тя дали не бастиса някой програмист.

Не е същото, нали, мисля, че трябва да ги разбираш тия работи, (доколкото си спомням)



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: nali...]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано28.11.03 17:12



Че кво ми е на мнението - много си е верно даже.
А пък ти да ми обясняваш за преражданията е все едно неандерталец да обяснява на космонавт какво е огъня.

Малко като сериала "Прасета в космоса" стана, ама нема начин.



Тема "Простетник Вогон Джелтц"нови [re: searcher]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 17:17



малии, сега ако и вогонска поезия ще ми зацитираш(преди изхвърляне в открития космос) да е без електроди:))).

42!



Тема Re: Донна Яна :-)))нови [re: Янa]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 17:59



Не се ли научи, че като нещо е в твоята глава, все още не значи, че е постигнало реалност? С тая ти идея, че твоето намерение го следва Намерението... Обикновените хора му викат мания, че си центърът на света. А войните му викат просто ЧСЗ.
Янооо, Яно...........
Я кажи къде го чете това: за воините няма никакво значение дали нещо е истинско или не, те се отнасят към всичко еднакво... "истинността" е проблем на хората...- в коя книга?
...внимавай какво говориш, не си при приятелите си - астролози, а тук, дето се мотаят много хуанисти....

Редактирано от Kaily на 28.11.03 18:44.



Тема от източниканови [re: нaли...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 19:06



Действително няма никакво значение дали всичко това е вярно или не. Тъкмо тук един воин има предимство над обикновения човек. Един обикновен човек се интересува дали нещата са истински или не, докато воинът не се интересува.

Един обикновен човек постъпва по един начин с нещата, за които знае, че са истински и по различен начин с ония, за които знае, че не са. Щом е казано, че нещата са истински, той действа и вярва в това, което прави. Но ако е казано, че нещата не са истински, те не го интересуват или той не вярва в онова, което прави.
Воинът действа и в двата случая. Ако е казано, че нещата са истински, той ще действа, за да прави. Ако не са, той пак ще действа, за да не прави.

Най-трудно е за един воин да разбере, че светът е чувство. Когато човек не прави, той чувства света, а човек чувства света чрез неговите линии.


КК, ”Пътуване към Икстлан”

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: от източниканови [re: Янa]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано28.11.03 19:22



Да, за съжаление има твърде много посредствени, обикновенни хора.

Задоволяват се с покрив над главата и една пълна копанка.

Впрочем в Кастанеда тоя тип хора се наричат "неистински" или "призраци."



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: nali...]  
АвторДOH XУAH (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 19:59




Казал съм ви всичко, каквото ви трябва за да придобиете яснотата.
Казал съм, ама пак ще повторя:

Когато обикновения човек се сблъска с непознатото, се случват едно от тия две неща - човек или разширява описа си, или светът на неговото себеотразяване рухва.

Е, Ошо си е разширил инвентерния опис (с елементарното писател-фантаст за КК) Иначе е щял да рухне светът на себеотразяването му.
Един доста приличен и подреден РолсРойсов свят:-)))

п.п.Ошо е обикновен човек. Ако беше воин, щеше да приеме казаното от КК като предизвикателство и да го изследва.



Тема ako...нови [re: Янa]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:00



са те метнали (тоест, ако това не е вярно, вътре с двата крака)
сега остава и да ми кажеш че кучето има природата на буда и може да му се кланяме,
или както се казва (цък-цък - язък(при съкращаване на дроби))

ама към всяко нещо трябва да имаш съответен(уникален) подход
иначе дали не е зарибяване и кодиране.(не съм сигурен дали ще ме разбереш)

(ти със кали и със един "бивш" неин познат май нямаш едни и същи отношения(да ме прощава кали за клюката дето беше станала публична тайна...)



Тема ако...нови [re: ДOH XУAH]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:04



серца и яна бяха войни щаха ли да почнат да изследват като предизвикателство това което им се пише СПЕЦИАЛНО, ЦЕЛЕНАСОЧЕНО и КОНКРЕТНО, или просто ще ми пастнат от пътуване към икстклан

сега ако кажат че и няма разлика между брухо и диаблеро...



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: nali...]  
Автор Джийвc (икономът)
Публикувано28.11.03 20:04



Веч ми стана интересно, що само туй учение е подлагано на такова неверие.
И кат помислих с пипето си кво да видя: ми то само в него има толкоз чудеса накуп.
Как да им вярва човек докат си зоба кротко в кочината!( използвам вече тази нова наложила се терминология)



Тема Re: ako...нови [re: nali...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 20:09



... не става думи за стереотипи, хм...
Ако си усетил чувството, за което иде реч, се ориентираш сравнително лесно. Няма кой да те метне.

А ти на Буда кланяш ли се?
Щото аз не, ама познавам един много интелигентен котарак, не ще да е от този свят...

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: Don carlo:)))нови [re: Джийвc]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:10



значи идеята ми е и следната че към фентазито (нямам против хубавото фентази) трябва да се отнасяме като към фентази, а къс истинските неща като към истински (точно обратното на това което пише в това което ми го пастнаха), щото има разлика дали мяташ в орки и тролове фентази магически огън или Огъня гори в тебе и лекува и успокоява хората край тебе.
съвсем друга въбрация и друго ниво.
(иначе който иска може да си играе на елфи) (наричат ги май Толкиенисти, даже битки май си правят, замъци, др.



Тема Ти как...нови [re: nali...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 20:14



различаваш фентъзито от истинското? Ако не го почувстваш? На кого вярваш, ако ти каже, че едното е фентъзи, а другото - истина? На Ошо ли? Ами ако Ошо те е метнал?

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: ako...нови [re: Янa]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:15



на Буда според мен не му е нужно някой да му се кланя, също според мен не е нужно и да се кланя някой и на карло, иначе литературните и творческите му постижения що да не оценим

но да се правят например техники на несъответсваща на действителността теория, ми здравната книжка, ако ме разбираш...



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: nali...]  
Автор Джийвc (икономът)
Публикувано28.11.03 20:18



Пък на мен идеята ми е следната: Докат са валяш в кочината, няма как да различиш фентъзито от истинските неща.

И някой кат ти каже, че има гори с дървета, полета и океани, ти ша ги свържеш с добре познатите елфи и орки, за които си чел кат мънинко свинче.





Тема Re: ako...нови [re: nali...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 20:18



но да се правят например техники на несъответсваща на действителността теория

Много смело. Как ще го докажеш?
На мен тези техники са ми спасявали живота...

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: Ти как...нови [re: Янa]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:25



това е друг въпрос, как ще се определи, може да се използат различни методи (и сравнително-статистически, ако искаш)
но нещата СА ТАКИВА КАКВИТО СА, това че искаме да са други или че сме възприели ча са други, в кой в проблема тогава...

и да се приема че нещо не е фантастика щото го е писал карло... мм, разбираш ли ме...

Мислех си за психологическите причини на реакцията на "кастанедистите" и може да се извади извод че някои от тях дали просто не игнорират нещата които аргументирано и обосновано им се посочват.
За мен това е странно, според мен е по-подходящо човек да се осъзнае и да коригира нещо в начина си на виждане, отколкото заради психическия си комфорт да отхвърля неща, които указват че това върху което гради живота си може да не е реално и оттук нереалните неща (без реална основа с Съществуването), ми те някога може да се разпаднат, колкото и да им се помпи и друса егрегора...



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: ДOH XУAH]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 20:28



Когато обикновения човек се сблъска с непознатото, се случват едно от тия четири неща - човек или разширява описа си, или светът на неговото себеотразяване рухва. Или се прави, че птиче го наакало по главата и заравя смело глава в пясъка. Или пък си извлича от непознатото само, което му уйдисва и се прави на всезнаещ в областта на непознатото-или последните две не ги правят обикновените хора?



Тема Re: ako...нови [re: nali...]  
Автор Джийвc (икономът)
Публикувано28.11.03 20:30



Ми то тей, като излезнеш по широкия свят малко рискуваш за здравната си книжка...щот в горите има вълци, в моретата акули и разни други такива гадинки.

Затуй най-добре си стой на топло.Здравната ти книжка ще е като по образец.

Лошото е, че обикновено покрай Коледа се налага лека хирургическа интервенция.



Тема Re: от източниканови [re: Янa]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 20:33



Да, Яно, ама не си прочела текста по-надолу, който гласи, че за да правиш неправене, трябва да имаш достатъчно лична сила.
А може и да си го прочела и да си решила, че имаш. То и личната сила идва от главата, несъмнено.
Изобщо установих, че Ошо не е виновен-навремето, като те видях как си приела идеите му за свобода и си го обърнала на свободия, за да защитиш правото си на съществуване такава, каквато си-а това значи да имаш всички права и да нямаш грам задължения. Та тогава направо се отрекох от Ошо и от учението му, което води до такива резултати.
Обаче сега, като те видях как избирателно интерпретираш дори Кастанеда, при когото работата е много по-дисциплинирана, установих, че то всичко е в твоята глава, Ошо с нищо не е виновен.
Върна ми вярата в него тази вечер, благодаря ти за което.



Тема Re: ako...нови [re: Янa]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:33



за "спирането на диалога" както имах предвид, това е йогическа техника и карлос може да я е прочел в някоя книжка.

само един пример - концепцията че човек не може да възприема отвън енергии, а само си възстановявал своите накъде "закачени" и за тази цел "просто да се откачи" и ок.
НИЩО ПОДОБНО!
Енергии могат да се възприемат(дори и да ги е нямало преди в дадения човек) и за съжаление може да се възприемат освен лечебни енергии и такива, които не са полезни за здравето например (за съжаление) и оттук извода (да не се възприемат всякакви енергии, а желателно реални и полезни, щото то и егрегорни може да се възприемат, но с други последствия.)

за кактусите мисля че е ясно...(и за салвиа девинорум, гъбки и др.)

може да се продължи темата, интересно ли ти е?...



Тема Re: ako...нови [re: Джийвc]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:36



дааа, някои си режат пържолите с вилица и нож, ама което ядеш това ставаш (пък той карло дали не си е хапвал и той свинско:)))



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: Джийвc]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:37



ти сега ако почнеш да ме успокояваш че до коледа има още време, това ще реши ли вашия въпрос...



Тема Re: ako...нови [re: nali...]  
Автор Джийвc (икономът)
Публикувано28.11.03 20:40



Ти кво ядеш Трипио?



Тема "Ще ти купя лека кола, зиме да не ходиш гола"...нови [re: Kaily]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:41



абе бях бях чувал за някакъв негов плакат заобиколен от съблечени последователки,
нещо линк ако имаш на такъв, може да пастнеш




Тема Re: Ти как...нови [re: nali...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 20:41



Няма да мръдна и на йота от вярването си. Не защото отхвърлям нещо. Когато вярваш, без да вярваш, винаги държиш сметка и за другия котарак /ако си спомняш пасажа за двете котки от ”Сказания за силата”, него не мога да ти го цитирам, Хана сигурно може/. Но това не влияе на действията ти.

И да се приема, че нещо е реалност, защото го е писал Ошо... ммм, разбираш ли ме?

Ти започна темата с цитат.
Дето пише, че един процент истина да има в КК, трябва да се намери. Правил ли си труда да потърсиш?

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: ako...нови [re: Янa]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 20:43



Като рече котарак....
...гледам Домашните любимци по БТВ. И гледам, че животинките често нищо не правят интересно и без коментар биха били мнооого скучни. Ефектът се създава от интерпретацията на водещия.
Всичко е в интерпретацията....и тя трябва да е или адекватна, или смешна...
Ти как изинтерпретира Буда спрямо котарака?



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: nali...]  
Автор Джийвc (икономът)
Публикувано28.11.03 20:44



Като излезнеш от кочината може пък да решиш да не празнуваш Коледа, ако ти е дотегнала!
Извини ме за свинския език, ма много добре ни описва състоянието.



Тема Re: Ти как...нови [re: Янa]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:47



ааа, моля моля, да си имаме уважението, не съм против единия процент, има бе, споко, въпроса беше за другите 99%

само да не стане твойта като козленцето на моста дато се запънало...
щото извода от тази приказка дали не е във връска "по-умния отстъпва"

ама то си е твоя работа, щом може да плуваш и не те е страх да скачаш от мостове, ама едно е със бънджи(ластично въже), друго без...

та нещо да кажеш за психологическия анализ или това е табу




Тема Re: Don carlo:)))нови [re: nali...]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 20:50



Виж, в тоя откъс донът учи КК на неправене. И той има съвсем друг смисъл в контекста на цялото. Така че Карлитко не пише нищо, което да не е така, просто трябва да се интерпретира правилно....седни и прочети цялата глава Неправене и всичко ще си дойде на мястото. А преди тази глава, впрочем, има други интересни такива-особено първата-Потвърждения от действителността, която ни заобикаля...има и други интересни-Освобождаване от високото самочувствие, Поемане на отговорност, Да станеш достъпен за силата....има работа за цял живот, дето се вика....



Тема "не бойте се деца, хлеб ще има", по Хр. Смирненскинови [re: Джийвc]  
Авторnali.. (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:50







Тема Re: ako...нови [re: nali...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 20:51



Интересно ми е, ама не ми се спори, щото само си чешем крастата.
Концепцията, че думите не са това, което са, а само описание на това, което е... позната ли ти е?



Аз не съм му адепт на Карлос Кастанеда.
Обаче има едно племе Дон Хуановци в австралийската пустиня... дето книга не е виждало... тях пък кой ги е измислил?

Loneliness inside. Some kind of falling.

Тема Re: Ти как...нови [re: Янa]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 20:54



Различавай чувството от усета и интуицията, на много крив път си в интерпретациите си.
И донът не говори просто за чувство, говори за чувстване на линиите-има огромна разлика.
Прочети го пак внимателно и всичко, а не само което ти харесва.



Тема Re: Ти как...нови [re: nali...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 20:58



Ами ако бънджито, дето му имаш вяра, се окаже по-дълго от моста... ТОВА е проблем, драги...

За психологичният ти анализ ще кажа, че си използваш не на място похватите. Докато подхождаш към знанието на толтеките с методите на психологията, все едно да се опитваш да говориш испански с ескимос...

Смени перспективата. Отвътре-навън, не отвън-навътре...

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: ako...нови [re: Янa]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 21:04



ааа, теун марез марез е друго неща...

но това че "че думите не са това, което са", не значи че можем да ги ползваме както намери за уместно и или както потвърждава позицията ни
има отговорност и за това, това също е вид Сила(или поне проявление на Силата)

щото примерно май има един израз евфемизъм

наричане на едно нещо със друго,
последовател на кастанеда правилно ли е да се нарече автоматично войн(и ако се нарече, става ли такъв), или
правилно ли е да заместим Сайнтолоджи чърч със процесинг, ми ако това са две различни неща, според мен е подходящо всяко нещо да се нарича с неговото име...



Тема Re: Моляяя???нови [re: Янa]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 21:05



Концепцията, че думите не са това, което са, а само описание на това, което е...
Моляяяяяяяяяя?!?
Значи стига да опишеш нещо с думи, както ти го виждаш, и то става това, което е? Така ли да го разбирам?
Всъщност това обяснява всичко-ти наистина непрекъснато се опитваш да убедиш останалите в собствената си реалност. Това отдавна съм забелязала, както и съм забелязала, че чат пат някои ти се връзват.
И винаги съм се чудила защо го правиш, ти опитваш да убедиш упорито останалите в нещо, след което решаваш, че убеждавайки тях, променяш реалността.
Сега вече всичко ми е ясно. След като думите са описание на това, което е, за теб е очевидно, че променяйки думите, променяш онова, което е.
Как ти беше лафа?
Браво, шест, седни си.



Тема Re: Ти как...нови [re: Янa]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 21:07



ми що да не ги изполвал, нима не се получава сходна картина, имам нееднократни наблюдения(темата не е случайна)
тебе бърка ли те

аз не съветвам да скачаш със бънджи, по хубаво да не запираш на моста,
айде чао!
жива и здрава:)



Тема Re: ako...нови [re: nali...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 21:10



Това, че ”думите не са това, което са” не пречи на използващия ги да борави с тях по свое усмотрение, то е по-скоро насочено към попиващия думите да контролира възприятието си.

Какво е ”последовател на Кастанеда”?
Какво е воин имам бледа представа.

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: ako...нови [re: nali...]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 21:10



Думите са страхотна сила-вярно е. Ненапразно се казва, че малцина са ония, които имат силата да проникнат в невидимите светове, но още по-малко са ония, които имат силата да опишат на езика на думите какво са видяли там....
Естествено процесингът е различен от църквата им (която и аз недолюбвам).
И не само последователите на дона не са войни, дори четящите го не са последователи...та даже и четящ и разбиращ хич не е едно и също...



Тема Re: ako...нови [re: Янa]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 21:17



А като имаш бледа представа какво е воин, защо изобщо се връзваш на оня текст, който си пуснала малко по-рано. За нямането на разлика между истинското и неистинското? Това неправене се извършва само от воини и то с достатъчно лична сила. Ти къде се буташ между шамарите?
А това ти признание е просто прелест отвсякъде-Това, че ”думите не са това, което са” не пречи на използващия ги да борави с тях по свое усмотрение, то е по-скоро насочено към попиващия думите да контролира възприятието си.

не пречи на използващия ги да борави с тях по свое усмотрение, то е по-скоро насочено към попиващия думите да контролира възприятието си.
Точно това правиш-вкарваш възнамеряване в думите си и отсреща ги попиват, тук си много силна. Признавам.
Но тази ти сила не е нито за твое добро, нито за доброто на попиващия. Това ти признаваш ли?
По свое усмотрение боравиш, значи а? А твоето усмотрение адекватно ли е на реалността или е адекватно само на собствената ти реалност и значи е чисто и просто МАНИПУЛАЦИЯ?



Тема Re: Ти как...нови [re: nali...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 21:18



Тц, мен нищо не ме бърка.
Ама няма да се разбереш с ескимоса на испански.
И няма да се разбереш с Дон Хуан, ако му говориш с описателната система на психологията.
По-вероятно е твоето описание някой ден да се срути... като се умориш да го поддържаш...

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: ооопс...пардон...нови [re: Kaily]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 21:20



забравих, че за теб няма разлика между обективна реалност и лична, между истина и неистина...
Следователно единствената истинска е твоята реалност, така че не манипулираш....те просто си те попиват....твоята реалност объркана.



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: nali...]  
Авторah-shen-su-ang (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 23:53



Aз пък знаеш ли каква велика глупост извърших?Подредих всичките му книги в хронологичен ред,не знам дали на някой му е хрумнала същата идея.А колкото за Дон Хуан ,ако беше прочел внимателно книгите щеше да разбереш, че той никога не е съществувал в тази реалност.....



Тема Re: Орелътнови [re: nali...]  
Автор alfka (ентусиаст)
Публикувано29.11.03 20:34



Орелът на Кастанеда е символ на космическото съзнание, висшия Аз - просветленото съзнание.
Но защо трябва да се минава покрай него, като целта е сливане с него (висшия Аз)?
Орелът като символ на божествения огън наистина е всеяден. За него цялата вселена е храна. Той може да изяде всяко преживяване, добро или лошо, истинско или лъжливо. Това е огънят на съществуванието и съзнанието отвъд всяка множественост.
Така го виждам аз.
А според вас Орелът какво е? Като най-висша реалност, би трябвало да е от единия процент истина...



Тема Re: Орелътнови [re: alfka]  
Автор Джийвc (икономът)
Публикувано29.11.03 20:45



Логически мисли на един логичен човек:

Учението на Кастанеда съдържа в себе си учението на Ошо.
Учението на Ошо съдържа в себе си само един процент от учението на Кастанеда.
Един възможен извод:На Ошо му се губят от полезрението останалите 99%

За орела мога да ти говоря само какво пише в книгите и как интерпретирам тази информация.Никога не съм го виждала.Или поне нямам съзнателен спомен за това.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Джийвc на 29.11.03 20:46.</EM></FONT></P>

Редактирано от Джийвc на 29.11.03 20:47.



Тема Re: Орелътнови [re: Джийвc]  
Автор aнoнимyc (член)
Публикувано29.11.03 20:49



Ако Ошо го беше харесал( КК) , мноооого щях да се претисня...



Тема Re: Орелътнови [re: alfka]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано29.11.03 21:33



Що все се опитваш да вкараш всичко различно в познатата ти схема?
това е основният проблем на ума, а ти си силно заразена. Лекувай се, не миткай да просвещаваш още.



Тема Re: Орелътнови [re: alfka]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано29.11.03 21:37



Демек-защо си толкова сигурна, че целта е сливане?
Откъде реши, че орелът е символ на просветленото съзнание?
Че орелът е символ на божествения огън?



Тема Re: Орелътнови [re: aнoнимyc]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано29.11.03 21:39



Ако беше разбрал, че Ошо харесва КК, аз пък мнооого щях да се притесня.



Тема Re: Орелътнови [re: Kaily]  
Авторalfka (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 21:44



Аз ви попитах за вашето мнение за Орела.
А не да ми задавате въпроси, аз откъде имам моето.
Коего говири, че нямате мнение...



Тема Re: Орелътнови [re: Kaily]  
Автор aнoнимyc (член)
Публикувано29.11.03 21:47



...също щях да се притисня ако КК би се произнесъл негативно за Ошо или някой друг...



Тема Re: Орелътнови [re: alfka]  
Автор Джийвc (икономът)
Публикувано29.11.03 21:56



Нашето мнение за Орела?

Малко е безкомпромисен, ма иначе е готин.



Тема Re: Орелътнови [re: Джийвc]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано29.11.03 22:08



С лъскави перца и напет. Като петленце е той...
То вече стана късно за ядене, ама..

Кой не обича пилешко? Лошото е че накрая всички ще умрем заради туй голямо пиле.

Кво значело за мен.... За мен си е една голяма мръвка просто, дето ше ми приседне...



Тема Re: Орелътнови [re: searcher]  
Автор Джийвc (икономът)
Публикувано29.11.03 22:34



Е хубавото е поне, че зарад него живеем.

Пиле, пиле аз те знам
искаш нещо да ти дам
на ти мръвка да кълвеш
и голям да порастеш!



Тема "Been drinked"?нови [re: Джийвc]  
Авторama-ha (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 23:28



иначе с албанския коняк е друг въпроса, а



Тема Re: Орелътнови [re: alfka]  
Авторprivate and confidencial (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 23:36



срещах преди време в този смисъл "Ако искаш да спечелиш 1 милион, създай собствена религия", как мислиш, ниньо карло дали не ги е заработил на хонорари...

до тук не смятам да съм срещнал сериозни аргументи от тях, което според мене нали не потвърждава някои неща...



Тема Re: Орелътнови [re: private and confiden]  
Автор Xaнa (строга)
Публикувано29.11.03 23:40



А какво ще кажеш за Рудолф Щайнер



Тема ДОТУК...нови [re: searcher]  
Автордa cи дoйдeм нa пpиkaзkaтa (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 23:53



Дотук смятам че не се класирате по точки, но за допълнително пси. изследване леки тестове:

За сърча:
Предизвикателството да попадне на необитаем остров с ЧеНе(приемаме че той го приема(а не се заравя в пясъка) и отвръща с "неправене")
а. Кара я да прави коремни преси след вегерарианска закуска, вегерариански обяд, вегерарианска вечеря (едни банани)
б. Кара я да прави лицеви опори след вегерарианска закуска, вегерариански обяд, вегерарианска вечеря (едни банани)
в. нито едно от посочените

За Хана(строгата)

При тайнствено стечение на обстоятелствата някой да се обърне към нея с позивни "муцка", тя:

а. Изтрива го от всички контакт листи
б. прави му "неправене" (почерпка курабийки-пейотки)
в. нито едно от посочените

За Джиивс:
при опит да и направят комлимент, тя:
а. пуска му нишка...
б. кани го на вечеря със соеви пържолки
в. и двете





Тема :)нови [re: Xaнa]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано29.11.03 23:58



"-Моше, за какво ме харесваш повече,
за стройната ми фигура или за симпатичното ми лице?
- Хана, това, за което те харесвам, е твоето чувство за хумор"



(нищо лично)



Тема Re: Орелътнови [re: Джийвc]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано30.11.03 00:32





Ний сме твоите зрънца
за да ти растат перца
С нас ще станеш ти юнак
първи в пилешкия свят



Твоите крила ще заслепят света.
Блясъкът в перата ти са вдъхнали
малките зрънца.





Тема Re: Don carlo:)))нови [re: Янa]  
Автор Kpъr (пристрастен)
Публикувано30.11.03 00:54



да, д-р Яна , казал Шерлок Холмс, щом живеем на Бейкър стрийт и пушим пури, следователно англия все още съществува

пази се от баскервилското куче - то е добродушно, обаче не всеки е чел подробно книжките че да забележи това

на мен пък и КК и Библията и Ошо и много други ме предизвикват да не ги чета, а да очаквам да ги срещна наживо... понякога и това (може би) да се случва...



Тема Re: Пинокионови [re: Янa]  
Автор Джeпeтo (полека с носа)
Публикувано30.11.03 01:12



Скубя си косите...Рядко нещо успява така да ме катапултира извън присъщото ми равновесие и слънчевост. Не знам какво си си мислил, докато си разпространявал такива порнографски сделки, обаче идея си нямаш колко грозно, унизително и меркантилно изглежда. И колко наранява. И колко кара човека отсреща да се чувства като дойна крава на селския мегдан. А не като човек. И не като човек с дарба, с талант от Бога.
Абе, умник, с това сделки правят ли се? Или ти си мислиш, че сделки с всичко се правят?! Ти творчество знаеш ли какво е? Знаеш ли, че е акт на създаване? Знаеш ли, че в тези редове са заключени искрици от провидението? А... да не пропуснем благородния ти замисъл! Като ще се правиш на благодетел, има си толкова начини... има си толкова неспонсорирани таланти. Щом ги имаш тия пари да ги даваш, трябва ли задължително да има бизнес? И пред кого се докарваш? Не ме интересува какво имаш да кажеш. Във всичко това има нещо толкова... извратено...



Тц тц тц....как е на италиански тц тц тц, впрочем?



а, освен това да не забравяме, че за воините няма никакво значение дали нещо е истинско или не, те се отнасят към всичко еднакво...

Пинокио, последно към всичко еднакво ли се отнасят и има ли добро и зло? За какво те пращах на училище, за какво троших пари по теб....мдааа...наистина от всяко дърво свирка не става...



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: Kaily]  
АвторДOH XУAH (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 11:38



Акото на птичето си е пак разширяване на инвентарния опис с елементи от познаваемия свят. Също и да си извлича което му уйдисва.

Тъй че прави едно от двете неща, дето съм ги казал. Ако не си е разрушил обичайното възприемане на света, значи си е разширил описа.

Айде, че бързам И да слушате Хана



Тема Re: Орелътнови [re: alfka]  
Автор solanita (vselenski razum)
Публикувано30.11.03 11:46



Може би орела е символ на мъдроста.



Тема Re: Орелътнови [re: solanita]  
Автор aнoнимyc (член)
Публикувано30.11.03 11:57



Орела изобщо не е синвол, а нещо конкретно. Защо когато не можем да намерим нещо измежду собствените преживявания , се стремим да го припознаем логически в нещо познато?
(отговорът е "...ами щото така...")




Тема Re: Орелътнови [re: aнoнимyc]  
Автор solanita (vselenski razum)
Публикувано30.11.03 12:01



Символ е... просто немога да се сетя на какво точно.... мисля че беше мъдроста.



Тема Re: Орелътнови [re: solanita]  
Автор aнoнимyc (член)
Публикувано30.11.03 12:09



Ако намериш само веднъж употрабата на понятието "символ" в книгите, ще черпя....



Тема Re: Орелътнови [re: solanita]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано30.11.03 12:11



В Кастанеда няма символи. Говори се за реални неща.
Не всяко нещо дето не го виждаш и не го знаеш е символ.

Вие още малко ще изкарате че и смъртта е символ.



Тема Re: Орелътнови [re: aнoнимyc]  
Автор solanita (vselenski razum)
Публикувано30.11.03 12:15



Сетих се Ошо го казва в Тъй рече Заратустра. Символите бяха орел и змея.
Не си спомням какво казваше за змията.



Тема Re: Орелътнови [re: searcher]  
Автор alfka (ентусиаст)
Публикувано30.11.03 12:15



Значи си е обикновен орел, с крила и човка?



Тема Re: Орелътнови [re: solanita]  
Автор aнoнимyc (член)
Публикувано30.11.03 12:19



Така по става.
И не че е важно, ама това е Нитше...

Редактирано от aнoнимyc на 30.11.03 12:24.



Тема Re: Орелътнови [re: searcher]  
Автор solanita (vselenski razum)
Публикувано30.11.03 12:20



Много често за изразяване на истината се използват символи.
Не съм чел Кастанеда но като ви слушам вас той също е използвал символи.
Друг е въпроса дали сте ги разбра ли!



Тема Re: Орелътнови [re: alfka]  
Автор solanita (vselenski razum)
Публикувано30.11.03 12:23



Не е обикновен орел ,символизира мъдроста както вече ти казах.



Тема Re: Орелътнови [re: solanita]  
АвторДжийвc (Нерегистриран)
Публикувано30.11.03 12:34



Някой са го виждали тоз "символ",така както ти виждаш монитора в момента(е не точно с очичките).



Тема Re: Орелътнови [re: solanita]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано30.11.03 12:37



При "виждането" няма символи. То не се осъществява с очите, а с тялото.
Възприемаш енергийни конфигурации, които имат форма, цвят, чувство..



Тема Re: Орелътнови [re: searcher]  
Автор solanita (vselenski razum)
Публикувано30.11.03 12:52



Ясно сега разбирам защо не сте съгласни....



Тема Re: Орелътнови [re: aнoнимyc]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано30.11.03 14:07



Ей, най-накрая се замисли за каквото трябва. Защо когато не можем да намерим нещо измежду собствените преживявания , се стремим да го припознаем логически в нещо познато?

Точно това е неспособността за учене и страхът от хаоса, и желанието на ума ни да съхраним собствената си реалност и порядък.
По това се отличава силата или липсата и.
Личната сила се определя по това какво количество хаост може да понесе човек, преди да се вкопчи пак в някаква частица познат порядък.
Е, някои хич не могат да конфронтират хаоса, ама хич.



Тема Re: Орелътнови [re: searcher]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано30.11.03 14:14



Вибрации...че като кажеш чувство и някои се отнасят в лични мелодрами.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.