Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:19 06.06.24 
Религия и мистика
   >> Окултизъм
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема "Простетник Вогон Джелтц"нови [re: searcher]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 17:17



малии, сега ако и вогонска поезия ще ми зацитираш(преди изхвърляне в открития космос) да е без електроди:))).

42!



Тема Re: Донна Яна :-)))нови [re: Янa]  
Автор Kaily (Vital)
Публикувано28.11.03 17:59



Не се ли научи, че като нещо е в твоята глава, все още не значи, че е постигнало реалност? С тая ти идея, че твоето намерение го следва Намерението... Обикновените хора му викат мания, че си центърът на света. А войните му викат просто ЧСЗ.
Янооо, Яно...........
Я кажи къде го чете това: за воините няма никакво значение дали нещо е истинско или не, те се отнасят към всичко еднакво... "истинността" е проблем на хората...- в коя книга?
...внимавай какво говориш, не си при приятелите си - астролози, а тук, дето се мотаят много хуанисти....

Редактирано от Kaily на 28.11.03 18:44.



Тема от източниканови [re: нaли...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 19:06



Действително няма никакво значение дали всичко това е вярно или не. Тъкмо тук един воин има предимство над обикновения човек. Един обикновен човек се интересува дали нещата са истински или не, докато воинът не се интересува.

Един обикновен човек постъпва по един начин с нещата, за които знае, че са истински и по различен начин с ония, за които знае, че не са. Щом е казано, че нещата са истински, той действа и вярва в това, което прави. Но ако е казано, че нещата не са истински, те не го интересуват или той не вярва в онова, което прави.
Воинът действа и в двата случая. Ако е казано, че нещата са истински, той ще действа, за да прави. Ако не са, той пак ще действа, за да не прави.

Най-трудно е за един воин да разбере, че светът е чувство. Когато човек не прави, той чувства света, а човек чувства света чрез неговите линии.


КК, ”Пътуване към Икстлан”

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: от източниканови [re: Янa]  
Автор searcher (нещо...)
Публикувано28.11.03 19:22



Да, за съжаление има твърде много посредствени, обикновенни хора.

Задоволяват се с покрив над главата и една пълна копанка.

Впрочем в Кастанеда тоя тип хора се наричат "неистински" или "призраци."



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: nali...]  
АвторДOH XУAH (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 19:59




Казал съм ви всичко, каквото ви трябва за да придобиете яснотата.
Казал съм, ама пак ще повторя:

Когато обикновения човек се сблъска с непознатото, се случват едно от тия две неща - човек или разширява описа си, или светът на неговото себеотразяване рухва.

Е, Ошо си е разширил инвентерния опис (с елементарното писател-фантаст за КК) Иначе е щял да рухне светът на себеотразяването му.
Един доста приличен и подреден РолсРойсов свят:-)))

п.п.Ошо е обикновен човек. Ако беше воин, щеше да приеме казаното от КК като предизвикателство и да го изследва.



Тема ako...нови [re: Янa]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:00



са те метнали (тоест, ако това не е вярно, вътре с двата крака)
сега остава и да ми кажеш че кучето има природата на буда и може да му се кланяме,
или както се казва (цък-цък - язък(при съкращаване на дроби))

ама към всяко нещо трябва да имаш съответен(уникален) подход
иначе дали не е зарибяване и кодиране.(не съм сигурен дали ще ме разбереш)

(ти със кали и със един "бивш" неин познат май нямаш едни и същи отношения(да ме прощава кали за клюката дето беше станала публична тайна...)



Тема ако...нови [re: ДOH XУAH]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:04



серца и яна бяха войни щаха ли да почнат да изследват като предизвикателство това което им се пише СПЕЦИАЛНО, ЦЕЛЕНАСОЧЕНО и КОНКРЕТНО, или просто ще ми пастнат от пътуване към икстклан

сега ако кажат че и няма разлика между брухо и диаблеро...



Тема Re: Don carlo:)))нови [re: nali...]  
Автор Джийвc (икономът)
Публикувано28.11.03 20:04



Веч ми стана интересно, що само туй учение е подлагано на такова неверие.
И кат помислих с пипето си кво да видя: ми то само в него има толкоз чудеса накуп.
Как да им вярва човек докат си зоба кротко в кочината!( използвам вече тази нова наложила се терминология)



Тема Re: ako...нови [re: nali...]  
Автор Янa (като че ли)
Публикувано28.11.03 20:09



... не става думи за стереотипи, хм...
Ако си усетил чувството, за което иде реч, се ориентираш сравнително лесно. Няма кой да те метне.

А ти на Буда кланяш ли се?
Щото аз не, ама познавам един много интелигентен котарак, не ще да е от този свят...

Loneliness inside. Some kind of falling.


Тема Re: Don carlo:)))нови [re: Джийвc]  
Авторnali... (Нерегистриран)
Публикувано28.11.03 20:10



значи идеята ми е и следната че към фентазито (нямам против хубавото фентази) трябва да се отнасяме като към фентази, а къс истинските неща като към истински (точно обратното на това което пише в това което ми го пастнаха), щото има разлика дали мяташ в орки и тролове фентази магически огън или Огъня гори в тебе и лекува и успокоява хората край тебе.
съвсем друга въбрация и друго ниво.
(иначе който иска може да си играе на елфи) (наричат ги май Толкиенисти, даже битки май си правят, замъци, др.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.