Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:57 24.06.24 
Професионални
   >> Строителство
*Кратък преглед

Тема Термоизолация на плоча  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано30.04.09 11:33



Плочата е бетонна, и понеже се явява слабо звено като термоизолация на помещенията, до зимата ще се наложи да измисля нещо. Като идея: ще стане ли с вътрешна, отдолу, със не пенополистирол(стиропор), както смятам да направя с вертикалните стени, външно, а с онова, по-тънкото и компактно нещо, чието име не помня. Изобщо има ли шанс това да стане или трябва да мисля някакъв външен вариант(над) плочата?



Тема Re: Термоизолация на плочанови [re: Дekcтъp]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано07.05.09 15:38



Не е хубаво изолацията да е отвътре, защото може да се завъди плесен. Най-добре е да я сложиш отвън. Дебелината зависи от това за какво ще се ползва помещението...но ако плочата се пада таван, по-добре да по-дебело.



Тема Re: Термоизолация на плочанови [re: Дekcтъp]  
Автор zemnovodno (крокодил)
Публикувано10.06.09 10:40



Може,без проблем.Лепиш си стиропора,след това дюбелите,циментовата шпакловка с мрежата/тук,понеже е таван и доста неудобно,когато правя такава,първо си хващам мрежата по целия таван с дебели видии с метални,широки шайби,които махам при самото нанасяне на шпакловката,когато вече не са нужни да е крепят/ и после заглаждаща със сатен гипс и таваните са идеално топло изолирани и идеално прави !Бих ти препоръчал,ако на плочата има хоросанова мазилка да е минеш една ръка с импрегнантен грунд,преди лепенето на стиропора,а ако има такава мазилка и в/у нея стари боядисвания,да провериш здравината им и ако е необходимо да ги по зачистиш и пак импрегнация.За стиропор/EPS/ ти препоръчвам да използваш такъв с най-висока плътност и дебелина поне 4-см/зареждам такъв директно от завода производител и просто искам от този с най-високата плътност,но дали по складове и магазини може да се прави такъв избор и как точно са наименованията на тези плътности не съм се интересувал и не знам/.По този начин и много лесно се изправят таваните,ако са били криви. Правил съм такива 10-ки пъти,на плочи и каратавани и при положение,че сградата има външна топло изолация,до сега никъде не се е получил конденз и мухъл.Моите на апартамента също са така,но да избегна голямата мръсотия от шпакловъчните операции в/у стеропора съм залепил декоративни стиропорени платна 50 на 50см.
Може и да направиш изолация със Фибран/XPS//по здрав е/ и на/върху/ плочата.Пак ,на пода си лепиш Фибрана.Слагаш му дюбели/може и да не слагаш,но аз бих сложил/и отгоре по-дебела циментова замаска със стоманена мрежа.Все пак,този под ми се струва,че вече няма да е толкова здрав.Има хора,които са правили по този начин изолация на подовете си и при положени,че отгоре са поставили ламинат-немат проблеми и ядове.

Успех!



Тема Re: Термоизолация на плочанови [re: Дekcтъp]  
Автор zemnovodno (крокодил)
Публикувано10.06.09 18:15



Понеже не съм прочел много правилно сутринта

Може да направиш термоизолацията на таваните по същия начин с "онова по-тънкото и компактно"предполагам имаш предвид Фибран,но аз лично не препоръчвам,че запечатва,а особено за тавани,не е много желателно.

Редактирано от zemnovodno на 10.06.09 18:19.



Тема мерси многонови [re: zemnovodno]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано23.06.09 11:02







Тема плочата енови [re: Boждa]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано23.06.09 11:03



открита отвън и нямам намерение да я надстроявам, а само да и сложа парапет и обиколя с асма, респ. ще си остане външна



Тема аха...нови [re: Kиpo]  
Автор Boждa (на племе телета)
Публикувано25.06.09 12:10



тогава по-добре го направи отвътре, но си помисли евентуално са проветряване. Едно малко вентилаторче на някоя от стените ще свърши добра работа...



Тема da, ima комин, хубав, широкнови [re: Boждa]  
Автор KиpoАдминистратор ( )
Публикувано29.06.09 12:10



и още следващите седмици ще му сложа вентилаторче. Лошото е, че старата мазилка на тавана трябва да се изстъргва.

pogledaj stado, andjele-
sve sami pogani i prosjaci



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.