Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:08 22.06.24 
Фен клубове
   >> Индия
*Кратък преглед

Тема Заминавам за Индия!нови  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано14.07.10 18:08



Най-накрая след 4 години гледане на индийски филми, готвене на кърита и голямо мечтане ми се усмихна късмета. Билета е купен, летя на 5 ти Август за Бангалор.

Някакви съвети какво да разгледаме наоколо и какво е времето точно през Август?
Колегите ми казват, че било студено (20 градуса) ама на мен и на 15 ми е супер ;)))



Поздрави!
Дани

Мам, покочей ми джакета!

Тема Re: Заминавам за Индия!нови [re: Eлф]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано15.07.10 18:01



Какви 20 градуса, сега времето там е ужасно.





Тема Re: Заминавам за Индия!нови [re: бeзпътeн]  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано15.07.10 18:04



Какво имаш в предвид ужасно? Не си много полезен с отговора си.



Мам, покочей ми джакета!

Тема Re: Заминавам за Индия!нови [re: Eлф]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано16.07.10 12:28



Убийствена жега.



Тема Re: Заминавам за Индия! [re: бeзпътeн]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано18.07.10 09:57



Моята приятелка от Индия (която живее в САЩ), ми каза, че лятото не е добра идея да се ходи в Индия, щото било адски жеги, а климатици няма... но ще я питам специално за твоята дестинация дали може да каже нещо... тя май точно в момента е в англия ..:)

It is literally true that you can succeed best and quickest by helping others to succeed.


Тема Re: Заминавам за Индия!нови [re: Paganel]  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано19.07.10 10:37



Благодаря ти, Пага! Моите колеги там ме плашат със студ :) нали е мусонен период и вали постоянно. Обърках се и аз, не знам вече!



Мам, покочей ми джакета!

Тема Re: Заминавам за Индия!нови [re: Eлф]  
Автор Sheetall (непознат )
Публикувано22.07.10 13:36



Поздравления, Елфи!
През август тук е сезонът на дъждовете. Особено в Южна Индия е доста сериозен, тоест тогава ще се вихри мусонът, който вече започна и в доста части на южните щати има вече наводнения, но около 15август обикновено е спокойно откъм порои. Ще е хладничко поне :) Пожелавам ти да обиколиш колкото може повече места. НО избягвай да пътуваш с влакове. В момента има масови терористични атаки на т.нар. "наксалити" /сепаратисти/, които се борят за разделение на 4-5 южни и югозападни щата. Обикновено се вихрят из Карнатака, Бенгал и Керала. Там се намира и Бангалор. Имаше няколко случая на взрив около Бангалор, Калкута и още 1-2града. Взривяват релсите, дерейлират композициите. Ако пътуваш, прави го с автобус. Има бусове с климатици, те са безопасни. Вземи си задължително репелент срещу комари и ползвай сапуни Детол /това е индийска медицинска марка срещу бактерии и вируси/. През мусона е пълно с бактерии и вируси навсякъде, заради влагата. Лек път и после да разказваш!!!!



Тема Re: Заминавам за Индия!нови [re: Sheetall]  
Автор Eлф (Indian)
Публикувано22.07.10 13:50



Оо, благодаря за инфото, Sheeltall, ще го имам в предвид. За влак не съм си и помисляла. Имаме нает двустаен апартамент за две седмици, офиса е на 10 минути ходене пеш, а имам и кола с шофьор за целия престой от 2 седмици. Мисля, че единственото място което се каним да посетим извън Бангалор е Mysor palace, но то ще бъде организирано и наш колега ще ни придружи, а и ще ходим с колата.
Нещото което ме притеснява леко е, че не съм си слагала никакви ваксини против холера, малария, japaneese encephilitis, както и за бяс и т.н. Колегите ми казват, че е сравнително спокоен регион и няма случей на заболели. Надявам се, всичко да мине ок. Иначе съм се заредила с прахчета ентерол и Имодиум :)))

Детол и тук го има, може да си взема от тук. :)
Репелент също ми дадоха от поликлиниката :))

Ще разказвам, а сигурно ще има и много снимков материал :)

Поздрави и пак благодаря за инфото! хх

Мам, покочей ми джакета!


Тема Re: Заминавам за Индия!нови [re: Eлф]  
Автор Sheetall (непознат )
Публикувано06.08.10 15:19



Opredeleno shofior i sobstvena kola e perfektnoto re6enie :) Za vaksinite - ne mislq, 4e e fatalno , dori da ne se vaksinirash predvaritelno. Az sam bez nikakvi vaksini, karam na protivomalariini tabletki i Norflox TZ za regulirane na stomashnia trakt i da 4ukna na darvo sam ok, ve4e 2ra godina ne sam imala seriozno razbolqvane. Za 15dneven prestoi e bezsmisleno spored men da se biqt suma vaksini, no re6enieto vse pak e tvoe. V Mumbai v momenta ima nqkolko slu4ai na malariq. Inak po-lekiqt variant, koito se 6iri prez tozi sezon e bolestta "dengu", koqto sasto se predava 4rez komari. Bangalor-da, spokoino mqsto e, no za vseki slu4ai, moje da si vzeme6 protektivni protivomalariini tabletki. Ima i nqkolko slu4aq na svinski grip v yujnite 4asti, no ne e trevojno polojenie.
Detol v BG neznam kak vyrvi, no tuk e 25rupii, toest okolo 70 st. Izbyagvai da qdesh pani-puri ili podobni "sergiini" hrani kato chole, alu chat, pau baji, tikki, rasgulla ot otkriti dyukqni - tova naistina e opasno za 4ujdenci, nqmashti imunitet sre6tu tukashnite bakterii. Drugoto predpolagam go znae6 - ne se zagovarqi s nikoi, koito se opitva a ti predlaga ekskurzovodni ili fotografski uslugi ili s takiva, koito ti se predstavqt za guruta i iskat da te vodqt v nqkoi "ashram". Obiknoveno v takiva ashrami se vihrqt orgii. Pose6tavai obiknovenite "mandir"-i /hindu hramove/, tam ima dostaty4no kakvo da se vidi.

Pozdraci zasega i ako ima ne6to - pitai. Jalko, 4e sam 4ak na sever i mi e nevazmojno da te sre6tna, no koi znae...moje da mi se otvori pyt. Nepremenno pi6i pak!

P.S. Sajalqvam za latinica, no vrqazkata e ujasna i kredoryt na BG ne se vizualizira :(




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.