Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:29 16.06.24 
Фен клубове
   >> Индия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Отиване до Индиянови  
Автор MEHTA (някоя си)
Публикувано23.01.08 18:01



В началото на лятото ще ходя до Индия за няколко месеца. Върти ми се идейка да отида с автобус, или поне част от пътя - от Русия да речем да продължа. Знаете ли за подобни възможности. Някой от вас ходил ли е до Индия с автобус? А има ли някакви по-евтини самолетни билети до там? През къде е най-удачно да се смени, защото не вярвам да има директен полет.
И още едно въпросче, моля, икономическо - с парите как е по-добре - да отида там с евро и да ги обменя или още тук да си ги обменя? Или да си ги оставя в тукашната банка и от там да си тегля с кредитната карта?
Извинявайте, ако въпросите са ми глупави, но ще съм ви наистина благодарна, ако се намери някой да ми отговори.



Малкият принц или Мечо Пух? Това е въпросът ...


Тема Re: Отиване до Индиянови [re: MEHTA]  
Автор passion flower ()
Публикувано23.01.08 23:02



не прави глупости

Купи си самолетен билет.Най-евтино обикновено се лети с АлИталия-виж на сайта им за датите, които те интересуват.

и със самолет ще се схванеш от седене...с автобус ще ти поникнат корени от задника

Да не говорим, че трябва да си судцидална за да искаш да минеш с автобус през афганистан, пакистан, кашмир и прочее хубави мирни държавици на път за Индия.:))

Както искаш обменяй, само го прави в големи банки, никога на улицата, не взимай много едри банкноти, защото на мен ми набутаха фалшиви рупии от по 100 и то в клон на банка!!!Пази си парите много. Никога не пазарувай с кредитна карта в магазин, особено малък, защото ще ти я източат.Аз лично бях с тревълърс чекс, но не е задължително.



Тема Re: Отиване до Индиянови [re: passion flower]  
Автор MEHTA (някоя си)
Публикувано24.01.08 01:04



Мерси много. Аз съм била на много места с Евролайнс, страст ми е да зяпам през прозореца. Ама разбрах, че и в някои от тея страни жена не може да влезе без придружител - баща или съпруг.
А горе-долу с по около 300 евро на месец ще мога ли да се оправям? Наистина ли е много нисък стандартът? Аз си мисля, че са горе-долу на нашето ниво ?



Малкият принц или Мечо Пух? Това е въпросът ...


Тема Re: Отиване до Индиянови [re: MEHTA]  
Автор passion flower ()
Публикувано24.01.08 12:20



не е супер нисък стандартът, в туристическите райони, дори е скъпо

ако отидеш някъде, където не е туристическо ще е евтино, но въпросът е дали искаш да се возиш на влака висейки от вратата му, както правят местните, за да не платиш за първа класа...и дали искаш да хванеш...срамни въшки

, возейки се на свръх-претъпкан автобус.Имам един познат, който така хвана.

За страните-ИЗОБЩО не те съветвам да ходиш САМА /без мъж/ в мюсюлмански райони, дори в Индия, камоли в такива държави-и то от най-ненормалните-тези на север от Индия.И имай предвид, че в някой от тези страни е забранено да си с мъж, който не ти е роднина или съпруг...даже май във всички е забренено. Не ходи в Кашмир, Пакистан, Саудитска Арабия, Афганистан и НИКОГА не флиртувай и не се дръж много отворено с мъже от тези нации. Бедна ти е фантазията какво може да стане. Една позната са я метнали от една лодка в езерото шринагар, защото отказала да спи с кашмирския лодкар. Тя си мислела, че просто води приятелски разговор с него и му се усмихва, докато той си мислел,че ако една жена е толкова освободена, че да говори спокойно с мъж, да го гледа в очите и да се усмихва, това е явен знак, че иска да спи с него.

Културите са МНОГО различни и ще си спестиш много неща, ако не го забаравяш.

Ходи с автобус из цивилизацията.Недей да си рискуваш живота.



Тема Re: Отиване до Индиянови [re: MEHTA]  
Автор doko_mimi (новак)
Публикувано25.01.08 09:55



Самолетните билети са с различни цени, в зависимост от много неща - така че като си уточниш датата просто си избери най-евтиното - някои предпочитат през Москва, винаги е сравнително евтино, аз съм пътувала с Емиратите единия път и с Катарските авиолинии втория, през Истанбул, излизаше най-евтино за момента. И съм доволна, нямаше проблеми и беше доста луксозно. А колкото до парите, според мен е добре да си ги носиш налични, макар и малко рисковано да е, просто се погрижи да не ти ги откраднат. И да са в малки купюри - по 20-50 евро, по-лесно се обменят. Ако сте с карта вероятността да намерите банкомат, особено в по-малко селище е почти никаква. Стандарта принципно не е висок, но всеки иска да изкара от теб някой лев, така че в началото докато свикнеш да се пазариш, особено в хотелите, ще ти излиза по-скъпичко. Но смятам че 300 евро може би ще ти стигнат. Вземи си за всеки случай и някаква карта с някоя и друга пара за резерв и тва е. А ние от тука само ще ти завиждаме че си там.

Ако имаш още въпроси, питай.



Тема Re: Отиване до Индиянови [re: MEHTA]  
Автор asc ()
Публикувано28.01.08 16:14



По-добре не носи много пари в теб. Навсякъде в туристическите места има банкомати. В отдалечени градчета и селца няма, но това ще го предвиждаш. Работят нявсякъде всички дебитни - маестро и виза електрон.

Иначе наистина не е много за сама жена, но ако все пак решиш бъди постоянно нащрек. Задължително изчети всички формалности за облекло и поведение което се очаква от жените там. Особено в по-забутани места усмивката ти ще се тълкува като съгласие за секс и ще ти се нахвърлят без въпроси :)

Може и да минеш с 300 ев. на месец ако не си много придричива. Аз скоро бях за ок половин година главно в северната част от Харидвар нагоре и сега пресметнах ми е излезнало (храна, подслон и транспорт) по 425 долара на месец. Това от началото до средата на 2007 тоест долара беше по-скъп.

Редактирано от asc на 28.01.08 16:19.



Тема Re: Отиване до Индиянови [re: passion flower]  
Автор addictint (непознат )
Публикувано18.09.09 11:53



Мога ли да попитам колко часа е полета от софия до делхи? Много искам да отида, а нямам никаква представа как, с какво, колко ще ми струва , а и като се има предвид, че не съм пътувала досега със самолет, а ме е страх...но ако си заслужава бих се престрашила :)



Тема Re: Отиване до Индия [re: addictint]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано22.09.09 01:53



Ако ползваш руска или украинска авиокомпания (последните са най-евтини или поне бяха най-евтини миналата година) с прекачване през Москва или Киев пътуването излиза общо 8 часа. 2 часа е пътят София - Киев и още 6 часа - Киев - Делхи. Има и престой на летището, който е различен.

А колко ще ти струва - зависи за колко време искаш да отидеш, кои места искаш да посетиш, какъв транспорт ще ползваш в самата Индия, в какви хотели ще преспиваш и т.н.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.