Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:21 11.06.24 
Фен клубове
   >> Индия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ваксининови  
Автор bushido (believer)
Публикувано18.06.07 22:19



с какви ваксини трябва да се надупча, ако искам да отида до Индия? има ли значение колко време ще стоя?

мерси





Тема Re: ваксининови [re: bushido]  
Автор D_M (мързелана)
Публикувано19.06.07 13:30



Задължителни ваксини няма. Ако държиш все пак да слагаш може Хепатит и Тетанус, но поне 20 дни преди пътуването.
За да не се разболяваш по-скоро внимавай много какво ядеш и пиеш и се пази от комарите.





Тема Re: ваксининови [re: D_M]  
Автор bushido (believer)
Публикувано19.06.07 16:25



мерси много


надявам се домакините да се грижат добре за мен или поне да ми казват какво да не поглъщам ...



Тема Re: ваксининови [re: bushido]  
Автор D_M (мързелана)
Публикувано20.06.07 10:41



Общо взето правилата са четири:
- Избягвай да ядеш на вън или ако ядеш в ресторант да е добър (в обикновенните ще ти сервират храната на бананов лист - много съмнително от хигиенична гледна точка

)
- Водата от водопровода не се пие, дори зъбите не се мият с нея.
- Мий ръцете много често.
- Пази се от комари (разпространяват малария, денги и разни други гадни болести).

Успешно пътуване



Тема Re: ваксининови [re: bushido]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано21.06.07 22:40



съветвам те да проучиш какви са възможните странични ефекти от ваксините и тогава да решиш дали си струва да рискуваш

аз не си сложих никаква ваксина и нищо не ми стана

простоне пий вода отсвен бутилирана и не яж от улични будки, бели плодовете и зеленчуците си и нищо няма да ти стане

аз ядох мръсно грозде в Индия и пак нищо не ми стана, така че рисквоете според мен са доста преувеличени, макар и не напълно безпочвени



Тема Re: ваксининови [re: ease]  
Автор bushido (believer)
Публикувано25.06.07 10:08



благодаря за инфо-то!

аз ще ходя чак октомври, така че имам време да понауча, каквото трябва





Тема Re: ваксининови [re: bushido]  
Автор бeзпътeн (обективен)
Публикувано28.06.07 23:38



Никви.



Тема Re: ваксининови [re: ease]  
Автор ChervenPiper (непознат)
Публикувано01.07.07 10:38



Здравейте,
понеже и аз ще пътувам скоро към Индия, може ли да ви питам нещо: след като водата е мръсна, тогава с каква вода се къпете и си миете ръцете

. И някой може ли да ми каже дали и какви по-специфични лекарства трябва да си взема от тук, може би нещо за стомаха профилактично и също противомаларайни таблетки?
благодаря предварително



Тема Re: ваксининови [re: ChervenPiper]  
Автор easeМодератор ()
Публикувано01.07.07 17:56



е не, тя не е толкова мръсна,че да не можеш да си миеш ръцете или да се къпеш

аз лично съм си мила зъбите с чешмяна вода и нищо ми няма

просто има риск да има разни амеби ид руги гадини и не е добре да я пиеш

също много зависи къде отиваш-качеството на водата е едно в някой скъп район на Бобмай и друго в беден на Калкута....Един познат казваше,че като е бил в северна Индия във водата е имало неща,които мърдат и се виждат с просто око

.Такива нещаа нямаше в Бомбай и Пуна.

Не мога да те посъветвам какво да си вземеш-аз не си бях взела нищо.Може би ти трябва добър и мощен репелент за комари и това е.Въпреки,че аз и това нямах. Ако не те ухапе комар, няма да хванеш малария.



Тема Re: ваксини [re: ease]  
Автор ChervenPiper (непознат)
Публикувано03.07.07 23:09



Офф стига деее, ми ако ме ухапе

? Ще взема да се разубедя. Всички комари ли носят малария, басиии

Отивам в Утар Прадеш - той е на север. Явно трябва да внимавам с водата им. Но приятелите, които ме канят, казаха , че имат някакви вградени филтри за пречистване. Определено са от заможно семейство и им вярвам.
Значи ще се запася с поне 3-4 флакона или туби лекарство против комари

Благодаря ти, че беше толкова отзивчива




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.