Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:22 23.06.24 
Фен клубове
   >> Индия
* Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: и от меннови [re: Rama]  
Автор Sheetal (тъмна Индия)
Публикувано02.09.05 10:50



Сабджито ми е едно от любимите . Почти същата е и моята рецепта само, че аз не слагам тиквички, понеже не обичам и понякога не слагам и патладжани, защото ми става доста тежичко. Хубавото е, че може да има вариации и всеки път обикновено слагам различни зеленчуци. Понякога заменям кимиона с кориандър.

А първата рецептичка ще я пробвам сега в неделя , понеже в неделя обикновено си правим по-специални обеди и вечери - непременно ще дам отзиви.

Айде сега нещо и от мен -ще съм кратичка, ама като се пробера в нас , ще пускам евентуални допълнения

Такам...

Прословутото им
ПИЛЕ ТАНДУРИ

Продукти: средно голямо пиле, 1 лимон, сол;
за маринатата: 1 глава лук, 2-3 скилидки чесън, 1/2 люта чушка/ може и без нея/, 1 ч. л. черен пипер, 1/2 ч. л. канела, 1 зърно карамфил, на върха на чаена лъжичка индийско орехче, 1 ч. л. джинджифил, 2-3 зърна кардамон, кисело мляко

Пилето се нарязва на парчета, отстраняват се костите и кожата и се натрива с лимон и сол. Може да се използват пилешки обезкостени пържоли, които се накълцват на едри парчета. Прави се марината, приготвена от гореизброените продукти, смесени, смлени в миксер и след това прецедени. Обляно в тази марината, пилето престоява 12 ч. и после се запича в предварително затоплена фурна.

Аз лично вместо канела, слагам кориандър или куркума, може и мъничко шафран. Някъде съм срещала рецептата и без кисело мляко.
Става страхотно овкусено и може да се гарнира със зеленчуци по желание, а пък аз го заливам след това с един много гъст гъбен сос, обаче сега не помня точно рецептата - ще ви я добавя после.


ДАЛ-КЪРИ

Продукти: 250 гр леща, 3-4 картофа, 3 с. л. олио, 1-2 скилидки чесън, 2 глави лук, 1 чушка, 1 ч. л. доматено пюре, 2 карамфилчета, 1/2 ч. л. канела, 1 с. л. гарам-масала, лимонов сок, сол

Предварително накисваме лещата в 0,5 л. студена вода, добавяме 1 глава ситно нарязан лук и нарязаните на кубчета картофи и ги сваряваме. Втората глава лук нарязваме на ситно, счукваме чесъна и заедно с чушката, карамфила и канелата запържваме 2-3 минути. После намаляваме огъня, прибавяме сместа "гарам-масала" и задушаваме 3-4 минути на слаб огън. После добавяме към сместа от подправки доматеното пюре , накрая ги смесваме със сварената леща и оставяме да повари още 5-10мин. След снемане от огъня може да се добави малко пресен кориандър.

Става много вкусно и питателно, обаче тяхната леща е друга - една такава оранжева и едра съм яла аз и става страшно вкусна. Аз и тук не слагам канела, понеже канелата я понасям само на сладки неща и то рядко..

Хайде, после пак ще се включа



Редактирано от Sheetal на 02.09.05 10:57.



Тема Balgaro-Indiiska Kuhniaнови [re: Sheetal]  
Автор Luvdeep (непознат)
Публикувано28.09.05 10:42



Neka i az da se vklu4a:

Ako se gotviat balgarski iastia s indiiski podpravki ( v malki koli4estva, moje samo Garam Masala i Haldi /Jalt piper/ ), polu4ava se strahotna vkusnotia.
Primerno nie 4esto vkashti gotvim Musaka, Palneni 4u6ki, Sarmi4ki, Kufteta i Kebab4eta kato dobavim leko indiiskite podpravki. Gostite 4ak si oblijvat 4iniite.

Nai ve4e mi lipsva balgarska Rakia i bira



Тема Re: Balgaro-Indiiska Kuhniaнови [re: Luvdeep]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано28.09.05 17:36



Що, арака не струва ли?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Индийска кухнянови [re: Rama]  
Автор Eлф (Префърцунка)
Публикувано14.07.06 15:26



Една изпитана рецепта която готвя задължително всяка седмица. Имах гости преди месец, на съпруга ми колега с приятелката му и сестра й. Сестрата (на която съм голяма фенка) с влизането попита, така, сега какво да сготвим. Все едно музика се разнесе по сички краища на душата ми. От тогава съм казала, това момиче може да дойде и да готви за мен, когато си поиска.



Алу Гоби Къри.


2-3 лъжици олио (аз лично използвам Fry Light на спрей и впръсквам само 5-6 пъти, защото се храня лоу-фат и не позлвам обилни количества мазнина). Хвърляте 1 чаена лъжица семена от кимион и ги запържваш докато се разнесе оная ми ти приятна специфична миризма. След това добавяте предварително направена паста от счукани в хаванче 3-4 скилидки чесън, парче джинджифил и 2-3 в зависимост от големината им зелени люти чушки. Като поомекне това прибавяте нарязана глава лук и щипка турмерик (куркума) на прах. Следва купичка замразен грах, оставяте да се задуши всичко отново и прибавяте кориандър на прах - около 1/2 ч. л. Тук следват нарязани на парчета картофи аз лично слагам около 600 грама и една глава карфиол, която също идва към 400-500 грама. Понеже аз готвя без мазнина почти си доливам периодично вода и задушавам под капак докато картофите почти станат разкашкани. Кати изври и последната долята вода слагам къри на прах и си подлютявам още с чили на прах. Сервирам винаги с басмати, задушен в тенджера под капак съотношение 1 част ориз към 2 части вода.



Тема Re: Индийска кухнянови [re: Eлф]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано14.07.06 20:38



дай още рецепти, знам че имааашшш



Mens agitat molem



Тема Re: Индийска кухнянови [re: Fire walker]  
Автор Eлф (Префърцунка)
Публикувано15.07.06 12:41



Алу Палак (Картофи със спанак)

800 гр Спанак, нарязан
400 гр картофи, на четвъртинки
2 зелени люти чушки
1 суп. лъжиза масло, аз си ползвам моите лайт истории
A pinch of asafoetida, ако ми кажеш какво е това ще съм благодарна, не го слагам защотото е го намирам по магазините, на мен ми прилича на семена копър, чета че е някакво сенниково растение, ама не го намирам на български?
1 чаена лъж. кимион
сол на вкус
за гарниране:
Домати нарязани на парчета, аз ги потапям във вряща вода за 35 сек и им беля люспите, че ме дразнят като се заточат из гозбата после.
Лимон нарязан на уеджис, ох това трудно ще го обясня...
ето



Загрейте мазнината и запържете семената от кимион за 2 мин.
Добавете нарязаните спанак, картофи, сол и чушлета.
Захлупете с капак и задушете за 10 мин.
разбърквайте няколко пъти и наредете резенчетата домати и лимон на повърхността.
Захлупете и намалете огъня за около 5 минути още.

Аз лично си силагам гарам масала, синапено семе и след като го сваля от огъня 100 грама кисело мляко, защотото много отива на спанака, така ме научиха приятелките ...

Малеее ето какво ще готвя днес.



Тема Re: Индийска кухнянови [re: Eлф]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано15.07.06 17:32



Асафетидата е смола от някакво растение, със много силна миризма на чесън. Иползва се вместо чесън, защото във ведическата кухня чесънът се смята за нечист и с долни енергии, или използван само за лечение.Ние може да си позлваме чесън, обаче.:)





Mens agitat molem



Редактирано от Fire walker на 15.07.06 17:34.



Тема Re: Индийска кухнянови [re: Fire walker]  
Автор Eлф (Префърцунка)
Публикувано16.07.06 14:06



Ето как изглежда Алу Гоби къри. Не ме пусна да си редактирам мнението за да не спамя излишно, за това го пускам като отделен постинг.





Тема Re: Индийска кухнянови [re: Eлф]  
Автор Fire walkerМодератор ()
Публикувано19.07.06 02:25



вкусно изглежда

Mens agitat molem



Тема Бамянови [re: Fire walker]  
Автор Eлф (Префърцунка)
Публикувано20.09.06 09:32



Някой обича ли бамя? Аз я обожавам, ако знаете други рецепти давайте насам, моля!

Аз я проготвям по този изкл\чително вкусен начин:

Бхинди Бхаджи:

1/2 кг бамя
2 глави лук, средно големи и нарязани
1/4 ч.л. чеснова паста или чесън на прах
1/4 ч.л. коризндър паста или кориандър на прах
1/8 ч.л. кимион на зърна
3 големи домата
2 ч.л. олио
1/2 чаша нарязан пресен кориандър

Нарязваме баямта на парченца, като премахваме предварително връхчетата и дръжките.
Загрейте тигана на средна горещина, запържете кимионовите семена и добавете лука, като го задушавате около 3 минути. Прибавете чесновата паста и пастата от кориандър (аз лично нямах такава и взех, че пасирах чесън и пресен кориандър). След 3 минути добавете първо доматите и след много малко бамята и гответе 6-8 мин. Гарнирайте с кориандър.
Сервирайте с ориз, наан или пита хляб.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.