Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:34 18.05.24 
Фен клубове
   >> Индия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема За духовните Учители...нови  
Автор Янa (devotion frees)
Публикувано29.07.05 13:50



Нарочно не пускам тази тема в някой от окултистките клубове, защото не искам да се превърне в нещо тип: "Моят учител е по-велик от твоя и затова и аз съм по-велик от теб." - което най-често е случаят там.

Искам да си поговорим най-общо за духовните Учители, духовните общности, духовните стремежи... какви са ползите и какви са недостатъците на един такъв път, как "трябва" да изглежда той според вас? Нека всеки от нас сподели личния си опит - тези, които се смятат за нечии "ученици" и тези, които отказват да бъдат последователи...

За мен това е една необятна тема... и толкова категорично, колкото отричам всякакви авторитети, толкова внезапно срещнах човек, който направи на пух и прах представите ми за нещата, каквито бяха... Опитвах се да го "тествам" и той винаги се оказваше една крачка напред, смятах, че съм предвидила всички изненади и той само с половин дума ме хвърляше в оркестъра. Не е последовател на никоя класическа линия, никое класическо учение. И ако трябва да опиша с една дума какво научавам при/от него, то е "будност".

Хайде, вие сте :)
Дано стане хубав разговор...

jaya bolo sri guru deva ki
ananda mai ananda mai

Редактирано от Янa на 29.07.05 13:51.



Тема Re: За духовните Учители...нови [re: Янa]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано29.07.05 23:01



А как се опитва да го тестваш? Пробва ли всичко? Включително тухла-четворка челно? Издържа ли? Колко шева му направиха?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 29.07.05 23:01.



Тема Моята философиянови [re: Янa]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано29.07.05 23:04



Моята философия относно духовните учители е следната. За съжаление, тези търтеи понякога са необходими. Затова - старай се да изтискаш от въпросния куру колкото може повече, и като видиш, че вече не пуска, му теглиш един як шут и го пускаш да пътува. По Пътя, де...

Честно казаво, направо почва да ми се повръща, като чуя за "духовни учители", "учения" и "пътища"... Аман! "Обикновеният" живот, без тея източни бози, е милиарди пъти по-духовен...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 29.07.05 23:08.



Тема Re: За духовните Учители...нови [re: Янa]  
Автор Fire walker ()
Публикувано30.07.05 06:12



ми аз ти казах, ама пак да кажа заради дискусията....

Не смятам,че някой може да ти покаже Пътя.Или за да съм точна-никой до сега не е могъл да ми покаже Пътя.Не смятам, че има друг път към Бога освен личния.Не вярвам, че има карта и компас за оправяне в Духа. Не приемам никаква религия, никакъв учител....Бог е тук....няма нужда някой да ме наставлява....И същевременно всеки и всичко ми е учител.От всеки и всичко мога да се науча на Пътя и на Духа.

Аз например много се кефя на Ошо.Защото е напълно откачен, свеж, и ти казва само-бъди себе си, намери Бог в себе си, не следвай религии и учения.Той е един от най-дразнещите, смахнатите и щури хора, и все пак е просветлен и прекрасен...Като му четях автобиографията в началото се дразнех и се чудех как може да е такъв кретен, а в един момент ми стана адски забавен и си казах,че след като той с цялата му кретения може да е просветлен значи и аз мога...и такаТой ми дава позволение да съм себе си, с това,че той е това което е, без притеснения.

Mens agitat molem



Тема Re: Моята философиянови [re: Black Wolf]  
Автор Fire walker ()
Публикувано30.07.05 06:14



хахаха, не съм предполагала,че ще имаме такова съвпадение с теб по таз важна тема!Подкрепям!

Mens agitat molem



Тема Re: За духовните Учители...нови [re: Fire walker]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано30.07.05 10:07



Не смятам,че някой може да ти покаже Пътя.Или за да съм точна-никой до сега не е могъл да ми покаже Пътя.
Добре де но не мислиш ли че със следните редове си противоречиш:
Аз например много се кефя на Ошо.Защото е напълно откачен, свеж, и ти казва само-бъди себе си, намери Бог в себе си, не следвай религии и учения.
И най- вече със следното:
а в един момент ми стана адски забавен и си казах,че след като той с цялата му кретения може да е просветлен значи и аз мога...и такаТой ми дава позволение да съм себе си, с това,че той е това което е, без притеснения.


А нима някой ти забранява да си самата себе си та ти е необходимо позволение?
Ти как мислиш Ошо Духовен учител ли е или не?
При теб Ошо е направил точно това което прави всъщност един истински духовен учител най-често със собствения си пример : помага ти да намериш пътя към Себе си.
Просто за различините търсещи има различни пътища и проявления на Учителя.
И тука е мястото да ти благодаря за това което си написала за Ошо и да изразя пълното си съгласие. Много ми хареса това колко точно си обрисувала Ошо с няколко щриха само. Благодаря!

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ

Редактирано от titiksha на 30.07.05 10:37.



Тема Re: За духовните Учители...нови [re: Янa]  
Автор thyself ()
Публикувано30.07.05 10:26







Тема Re: Яна : За духовните Учители...нови [re: Янa]  
Автор titiksha (ученик)
Публикувано30.07.05 10:32



Ето каво ми щукана да напиша за Духовния учител преди време:

Истинския Духовен Учител е винаги до теб, но ще се появи само ако го повикаш. Ако протегнеш ръказ а помощ ще срещнеш неговата и ще ти помогне да се изправиш. Ако направиш поне само една крачка към него Той ще направи десет към теб. Няма да те нахрани със сдъвкана храна. С много обич и съсътрадание ще приготви всичко, което ти е необходимо за из Път и ще го постави в торбичката ти. Ще те изпрати с безмълвна благословия и любов в очите по Пътя, който сам трябва да извървиш. За да разбереш накрая на Пътя че целта си бил Самия Ти.

ОМ КРИЯ БАБАДЖИ НАМА АУМ

Редактирано от titiksha на 30.07.05 10:34.



Тема Re: За духовните Учители...нови [re: titiksha]  
Автор Fire walker ()
Публикувано30.07.05 21:13



Ма аз казах, че всеки и всичко ми е духовен учител, включително и Ошо.Или казано с други думи-Духът ми е учител, независимо в каква форма се проявява.

Като казах,че не приемам духовните учители, имах предвид институционализираните такива, на които им се кланят, и ги питат кога да кихнат и дали това не е грях...Не приемам организираните, догматизирани религиозни системи, били те малки /разни локални гурувци, като Яна знае кого/ или големи-католическата църква и т.н.

Ошо е пич

Mens agitat molem



Тема какво ми се случи тази вечер...нови [re: Янa]  
Автор Fire walker ()
Публикувано31.07.05 09:52



Бях на работа и се заговорих с охраната-една около 50 годишна жена от южна америка/забравих от къде точно/.В един момент се случи нещо много особено...започна тази жена да ми говори едни неща....точно като "духовен учител".Ама толкова на място и по същество,все едно ме познава..ама ме познава по-добре от мене самата.И беше много странно...все едно времето спря и двете бяхме в един тунел...нямаше нищо наоколо....само очите и...И ми говори все едно знае всяка моя мисъл, всеки мой проблем...А ние не се познаваме почти.Виждали сме се 3 пъти май....И в един момент "тунелът" изчезна...."предаването" свърши.:).Тя продължи да ми говори някакви неща, но вече не бяха такива....

Абе...супер особено беше...Това във връзка с духовните учители, дето не са институционализирани.

Mens agitat molem




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.