Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:22 19.06.24 
Фен клубове
   >> Индия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема и ние така предположихме с колегатанови [re: Fire walker]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано24.07.05 21:18



обаче не сме сигурни. трябва някой път да си купя, за да съм сигурен накрая. растението за което говоря като че ли леко лилавее, доколкото мога да преценя като е нарязаното в манджата. мисля че съм виждал растение в полето, което мирише по същия отвратителен начин, връхчетата му бяха едни силно разклонени, малко като на копъра.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Нека който е бил тамнови [re: sari]  
Автор thyself ()
Публикувано24.07.05 22:09



Ако има един маршрут който обхваща цялата гама преживявания, със сигурност е Чар Дам. Това е пътешествие до 4-те източника на Ганга (по скоро 2 на Ганга и 2 на Ямуна). Безопасно е за сама жена, и е добре организирано (тъй като е pilgrimage tour). Тръгва се от Дели, минава се през Харидвар и Ришикеш, продължава се срещу течението на Ганга и последователно се посещават параклисите в Бадринат, Кедарнат, Ганготри и Ямунотри. Отнема около 2 седмици (денивелацията е ок.3500м.)
Арти се прави всеки ден, на много места край реката, така че ще имате възможност да го снимате.
Препоръчително е да не идвате по време на фестивал (макар че е много вероятно да улучите, защото има много), стълпотворението е невероятно и има големи задръствания, проблеми с хотели и т.н. (особено в Харидвар и Ришикеш)

Много агенций предлагат този маршрут, (потърсeте piligrimage tours или Char Dham), примерно тук:



Най-доброто време за пътуване е от началото на септември до края на октомври.



Тема Re: Нека който е бил тамнови [re: sari]  
Автор thyself ()
Публикувано24.07.05 22:24



Ако има един маршрут който обхваща цялата гама преживявания, това със сигурност е Чар Дам. Това е пътешествие до 4-те главни притока на Ганга (по скоро 2 на Ганга и 2 на Ямуна). Безопасно е за сама жена, и е добре организирано (тъй като е pilgrimage tour). Тръгва се от Дели, минава се през Харидвар и Ришикеш, продължава се срещу течението на Ганга и последователно се посещават параклисите в Бадринат, Кедарнат, Ганготри и Ямунотри. Отнема около 2 седмици. (денивелацията е 300-3500м)
Арти се прави всеки ден, на много места край реката, така че ще имате възможност да го снимате.

Препоръчително е да не идвате по време на фестивал (макар че е много вероятно да улучите, защото има много), стълпотворението е невероятно и има големи задръствания, проблеми с хотели и т.н. (особено в Харидвар и Ришикеш)

Много агенций предлагат този маршрут, (потърсeте piligrimage tours или Char Dham), примерно тук:



Може да се мине и само част от него, примерно да се пропусне храма на Кедарнат защото е доста високо, (няма път догоре, ходи се 14км по стръмна пътека, или на пони - не е за всеки)

Най-доброто време за пътуване е от началото на септември до края на октомври.



Тема Re: и ние така предположихме с колегатанови [re: zaphod]  
Автор Fire walker ()
Публикувано25.07.05 00:12



листата от кориандър не лилавеят като са нарязани-зелени са си

на вид наистина прилича много на магданоз, но миризмата, както си забелязал е съвсем друга

не мисля,че е разклонено като копър....засади си кориандър и ще видиш какво ще поникне

Mens agitat molem



Тема Re: Нека който е бил тамнови [re: sari]  
Автор DeProfundis (Отвъдна)
Публикувано25.07.05 10:57



Преди 2 години ходих в Нигерия и трябваше да си правя ваксина против жълта треска и да пия хапчета против малария. Последните трудно се намираха наистина, но ако си спомням правилно, намерих едни, които се казваха нещо като Resachin (не съм напълно сигурна за името). Взех ги от аптека на Попа, на улица "Васил Левски" срещу кино Одеон.

А ваксина отиди да си направиш в Центъра по ... не помня как се казваше на улица "Янко Сакъзов" от паметника Левски надолу. Вървиш вдясно и следиш за една бяла врата и името ще ти подскаже, че си на правилното място.

Не знам дали бях полезна с тези уклончиви насоки, но дано ти помогнат с нещо.

А и се извинявам предварително, ако някой по-долу ти е дал по-смислени указания. Не съм прочела.

De profundis clamavi ad Te, Domine!


Тема Re: Нека който е бил тамнови [re: thyself]  
Автор sari (непознат )
Публикувано25.07.05 20:24



Мерси, мерси! Всичко е ценно!
Ако може повече информация за арти (това е церемонията, така ли)?



Тема Re: Нека който е бил тамнови [re: DeProfundis]  
Автор sari (непознат )
Публикувано25.07.05 20:25



Супер! Мерси!



Тема Re: Нека който е бил тамнови [re: sari]  
Автор thyself ()
Публикувано25.07.05 21:21









Тема Re: Нека който е бил тамнови [re: thyself]  
Автор sari (непознат )
Публикувано27.07.05 08:57



Отново ти благодаря! Снимката е готина! А сайта леко ме комплексира. Ще го разчитам бавно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.