Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:43 30.04.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Klub na galabovaditeнови  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано27.11.05 16:18



Predlagam klub na pritejatelite na poshtenski i drugi porodi galabi



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор lachistein ()
Публикувано27.11.05 18:34



за!
макар че правят големи мизерии!



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор mouse_trap (съдник)
Публикувано27.11.05 18:34



Добра идея, но пиши на кирилица!



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор 896698T2xtYXNoaQ== ($8.50 winner)
Публикувано27.11.05 22:52



хайде да сключим сделка. вие подкрепете идеята ми за клуб Прилепи , а аз ще ви дам вота си за гълъби


Плюя на хора , които не флудят

Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано15.12.05 13:57



Страстта ми към гълъбите е от детските години.Развъждал съм различни породи гълъби.От 1978 г.се занимавам само с гълъби от породата високолетци.
Гълъбите които в момента отглеждам взех преди 18 години от човек който в последствие стана един от най-добрите ми приятели.Той от своя страна навремето смесва гълъби от две кръвни линии - едната от гр. Пазарджик, а другата от гр.Пловдив. До този момент аз държа в чисто състояние тези гълъби.





Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано15.12.05 18:21



мдам , много ме кефи ... такива обичам контрастни и не много цветни , червено и бяло също е гот , ама такова керемидено , имаше едни гълъби на мойто село - "играчи" или "преметачи" им викаха , дигат се високо и почват да падат неконтролируемо с пируети , малко преди земята се дигат пак , те бяха такива керемидени !
ето още lahore:
http://home.nordnet.fr/~djtaquet/fantasy/lahore.jpg

http://www.duckpolice.org/BirdWeb/MyBirdWeb/princeblue.jpg

http://www.duckpolice.org/BirdWeb/MyBirdWeb/blueb.jpg



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано15.12.05 18:23



точно такива харесвам , едноцветни , с друг цвят капаци (криле) , тези последните изглеждат много яки и мощни гълъби ... ако не живеех в София , а в къща с двор щях да си гледам гълъби , гледал съм едно време на село като бях малък. Имах фенерлии, преметачи, едни пощенски дето приличат на тези обикновенните в София (пивги им викат на село) само че много яки и големи, чапари (с гащи и качулка, черно - бели), индианци (тъмни с червени кръгове около очите), май това са !

пп абе дай някой сайт с породи гълъби , да поразгледаме , може да намеря тези породи за които ти говоря !



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано16.12.05 16:58



Някои указания за здрави гълъби:

1.Гълъбарника по възможност трябва да е обърнат към изток-юг.

2.Трябва да има добра вентилация и винаги да е проветрен,влагата е най-големия враг на гълъбите.

3.Броя на гълъбите трябва да е съобразен с големината на гълъбарника

4.Винаги чиста вода и диетична храна(без слънчоглед и царевица)

5.Дезинфекциране на гълъбарника и обезпаразитяване на гълъбите за външни и вътрешни паразити.

6.Волиерата трябва да е от ситна мрежа за да не влизат диви птици (врабчета и др. ) Те носят много зарази и паразити.

7.Новите птици задължително 20-25 дни под карантина.

8.Никога не давайте лекарства без да сте убедени,че е необходимо и без да сте се консултирали със специалист.По възможност отделяйте болните птици и само на тях давайте лекарствa.

Редактирано от dido1114 на 16.12.05 17:01.



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: 896698T2xtYXNoaQ==]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано16.12.05 17:10



http://pigeons-bg.hit.bg/foto1.htm
Добре подкрепям клуба за прилепи.



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор LudmilDo (непознат )
Публикувано19.12.05 09:25



Здравейте и от мен!!!
Не можах да разбера защо царевицата и слънчогледа се изключват от менюто на гълъбите?!
Личното ми мнение е, че при годишното линеене е задължително в менюто да е включен слънчогледа, т.е. тогава процентното му съотношение спрямо останалите видове семена е завишено, иначе той трябва да фигурира през цялата година.
Царевицата също има своето място в изхранването на гълъбите!!! Тя е необходима особено през зимния период, защото способства отлагането на мазнини, необходими в студовете. Пшеницата също способства отлагането на мазнини, но при прехранването с нея, често се наблюдават неоплодени яйця. Като заместител на царевицата може да се използва сорго (особено за късоклюните породи).
Според мен при гълъбите има три диети - зимна храна, храна през размножителния период и храна при линеене!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.