Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:49 17.05.24 
dir.bg
   >> Предложения за нови клубове
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Klub na galabovadite  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано27.11.05 16:18



Predlagam klub na pritejatelite na poshtenski i drugi porodi galabi



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор lachistein ()
Публикувано27.11.05 18:34



за!
макар че правят големи мизерии!



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор mouse_trap (съдник)
Публикувано27.11.05 18:34



Добра идея, но пиши на кирилица!



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор 896698T2xtYXNoaQ== ($8.50 winner)
Публикувано27.11.05 22:52



хайде да сключим сделка. вие подкрепете идеята ми за клуб Прилепи , а аз ще ви дам вота си за гълъби


Плюя на хора , които не флудят

Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано15.12.05 13:57



Страстта ми към гълъбите е от детските години.Развъждал съм различни породи гълъби.От 1978 г.се занимавам само с гълъби от породата високолетци.
Гълъбите които в момента отглеждам взех преди 18 години от човек който в последствие стана един от най-добрите ми приятели.Той от своя страна навремето смесва гълъби от две кръвни линии - едната от гр. Пазарджик, а другата от гр.Пловдив. До този момент аз държа в чисто състояние тези гълъби.





Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано15.12.05 18:21



мдам , много ме кефи ... такива обичам контрастни и не много цветни , червено и бяло също е гот , ама такова керемидено , имаше едни гълъби на мойто село - "играчи" или "преметачи" им викаха , дигат се високо и почват да падат неконтролируемо с пируети , малко преди земята се дигат пак , те бяха такива керемидени !
ето още lahore:
http://home.nordnet.fr/~djtaquet/fantasy/lahore.jpg

http://www.duckpolice.org/BirdWeb/MyBirdWeb/princeblue.jpg

http://www.duckpolice.org/BirdWeb/MyBirdWeb/blueb.jpg



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано15.12.05 18:23



точно такива харесвам , едноцветни , с друг цвят капаци (криле) , тези последните изглеждат много яки и мощни гълъби ... ако не живеех в София , а в къща с двор щях да си гледам гълъби , гледал съм едно време на село като бях малък. Имах фенерлии, преметачи, едни пощенски дето приличат на тези обикновенните в София (пивги им викат на село) само че много яки и големи, чапари (с гащи и качулка, черно - бели), индианци (тъмни с червени кръгове около очите), май това са !

пп абе дай някой сайт с породи гълъби , да поразгледаме , може да намеря тези породи за които ти говоря !



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано16.12.05 16:58



Някои указания за здрави гълъби:

1.Гълъбарника по възможност трябва да е обърнат към изток-юг.

2.Трябва да има добра вентилация и винаги да е проветрен,влагата е най-големия враг на гълъбите.

3.Броя на гълъбите трябва да е съобразен с големината на гълъбарника

4.Винаги чиста вода и диетична храна(без слънчоглед и царевица)

5.Дезинфекциране на гълъбарника и обезпаразитяване на гълъбите за външни и вътрешни паразити.

6.Волиерата трябва да е от ситна мрежа за да не влизат диви птици (врабчета и др. ) Те носят много зарази и паразити.

7.Новите птици задължително 20-25 дни под карантина.

8.Никога не давайте лекарства без да сте убедени,че е необходимо и без да сте се консултирали със специалист.По възможност отделяйте болните птици и само на тях давайте лекарствa.

Редактирано от dido1114 на 16.12.05 17:01.



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: 896698T2xtYXNoaQ==]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано16.12.05 17:10



http://pigeons-bg.hit.bg/foto1.htm
Добре подкрепям клуба за прилепи.



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор LudmilDo (непознат )
Публикувано19.12.05 09:25



Здравейте и от мен!!!
Не можах да разбера защо царевицата и слънчогледа се изключват от менюто на гълъбите?!
Личното ми мнение е, че при годишното линеене е задължително в менюто да е включен слънчогледа, т.е. тогава процентното му съотношение спрямо останалите видове семена е завишено, иначе той трябва да фигурира през цялата година.
Царевицата също има своето място в изхранването на гълъбите!!! Тя е необходима особено през зимния период, защото способства отлагането на мазнини, необходими в студовете. Пшеницата също способства отлагането на мазнини, но при прехранването с нея, често се наблюдават неоплодени яйця. Като заместител на царевицата може да се използва сорго (особено за късоклюните породи).
Според мен при гълъбите има три диети - зимна храна, храна през размножителния период и храна при линеене!!!



Тема Re: Съгласен съм ..........нови [re: LudmilDo]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано19.12.05 12:23



Съгласен съм, че трябва да има диета според сезона. При гълъбите, които се отглеждат за високо и продължително летене е необходимо да се внимава с количеството на царевицата и слънчогледа. Гълъбите надебеляват и не им се лети пък и се разболяват по-често.




Тема Породи гълъби за летене!нови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано19.12.05 13:03



Люляк бял



Преди люляците се срещаха в Пловдивски,Старозагорски и дроги окръзи и бяха доста разпространини.До създаването на породата летци те бяха с най-големи летателни способности и служеха за кръстосване при получаването им. От тях летците наследиха способността да летят високо и продължително.

Сега се срещат все по-рядко.

Тялото на люляците е едро, като към задната част се стеснява. Гърдите са сравнително едри,изпъкнали.Главата е малко сплесната,с дълга и бяла човка. Ноздрите също са изпъкнали.Очите са черни, с бели клепачи. Опашката е дълга и тясна, с 10-12 пера.

Краката са много дълги,а ноктите-бели.

Гълъбите от тази порода носят крилете си над опашката.



Тема Re: Болести!нови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано20.12.05 16:54



Процес при който се нарушават нормалните функции на орган или органи под влиянието на външни или вътрешни причини се нарича ‘‘БОЛЕСТ’’. Причини за дадени заболявания могат да бъдат класифицирани на инфекциозни и неинфекциозни.

Много често неинфекциозните фактори са предпоставка за възникване и развитието на инфекциозни болести.

По време на възникване на едно заболяване са налице три фази, които се развиват в определена последователност.

При първата фаза причинителя прониква в организма на птицата, но по различни причини не може да се размножи там. Заболяване не настъпва, но заразеният индивид е преносител на дадената болест (заразоносител). При втората фаза причинителят, вече проникнал в организма, много добре се размножава. Този период се нарича латентен (скрит).Птицата наглед изглежда здрава, не проявява симптоми на заболяването, но е също преносител на болестта. При третата фаза размножилият се причинител отделя продукти които са патогенни и нарушават нормалното функциониране на дадени органи и системи. Птицата е клинично болна и проявява характерните симптоми на определената болест. Следващите посоки на развитие са две: първата включва лечение, стабилизиране на имунната система и оздравяване, а втората—развитие на болестта, блокиране на защитните сили, водещо до смърт на птицата.





Тема Re: Болести!нови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано21.12.05 19:48



http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=286253



Тема Гълъби за летененови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано21.12.05 19:50








Тези гълъби са средни по големина с издължено тяло,главата е не много едра леко издължена с нормална на дължина човка.С възрастта на гълъба главата наедрява и се издължава,а човката загрубява.Ноздрите са заострени,клепачите на някои млади гълъбчета чернеят,но с времето избеляват.Шията не е много дълга.Крилете са дълги почти до края на опашката.До като гълъбите са по-млади държат крилете си над опашката или леко спуснати под самата опашка,но с възрастта ги спускат.Опашката на гълъбите е дълга с 12-14 пера,но се срещат гълъби с по-широки опашки



Тема Пощенски гълъбинови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано30.12.05 15:57





СИЛИСТРА. Д-р Росен Илиев, директор на Природонаучния музей при резерват „Сребърна“ притежава ято специални пощенски гълъби. Той направи експеримент, като пусна от София десет от тях. Пратениците долетяха до „Сребърна“ за четири часа, което значи, че са изминали 340-километровото разстояние със средна скорост 75 км/ч. В експеримента беше включен и два часа нощен полет, което се прави за пръв път в България.





Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: 896698T2xtYXNoaQ==]  
Автор Гинec (Ж)
Публикувано30.12.05 21:00



Аз пък съм за клуб "Щъркел" Готинко си е да правиш деца.



Тема Re: Пощенски гълъбинови [re: dido1114]  
Автор dido1114 (непознат )
Публикувано19.01.06 21:35



ПАЗАРДЖИШКИ ВИСОКОЛЕТАЧИ

Град Пазарджик е известен с отглеждането на гълъби за висок и продължителен кръгов полет.В града ни е седалището на Националния клуб на високолетящи гълъби.През годината се провеждат състезания за висок и продължителен полет.На определена дата селикционерът на високолетящи гълъби кани чрез дружеството своите колеги да присъстват на демонстрацията.Събират се десетки любители, коитoнаблюдават през цялото време ятото, като съчетават полезното с приятното.Постиженията се оценяват от специална комисия, като се спазват изискванията на приетия национален правилник за провеждане на такива състезания.От незапомнени години, Пазарджишките гълъбовъди имат слабост към високия и продължителен полет.В града ни има много добри гълъбовъди, които чрез подбор и селекция постоянно подобряват класата на нашите гълъби, както по външен вид и разцветки така и в стила на полета.Сега Пазарджишките високолетци се наложиха като най-добрата порода летачи в цялата страна.Сега няма район в България, където да не се отглеждат, особено от любителите на високия и продължителен полет.Летят продължително и на голяма височина.Средният им полет е от 5 – 6 часа.Но при добра селекция и повече тренировки достигат полет и до 8 – 9 часа.Не са редки случаите, когато надхвърлят рамките на гореспоменатите часове , но в дни когато атмосферното налягане позволява на птиците да летят с по –голяма лекота.



Тема Re: Klub na galabovaditeнови [re: dido1114]  
Автор Comfortably Dumb (!Champions!)
Публикувано23.01.06 05:10



хахахаха




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.