Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:29 15.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: реклама на негативен операторнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор fen ® (майстора)
Публикувано21.10.09 00:08



Ами рекламата е много актуална и символизира реалното отношение на "Виваком" към абонатите...
И на мен не ми харесва че е такова...ама какво да се прави...за съжаление ФАКТ
(аз лично вече 3 месеца съм потърпевш)



Редактирано от fen ® на 21.10.09 00:09.



Тема Re:Хи-хи-хинови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор motek (ombre)
Публикувано21.10.09 09:24



Не се спичай толкова



И на мен ми беше странно, когато преди няколко години Вивател пуснаха реклама на цяла страница в повечето ежедневници, че конкурентите и са престръпници (представям си как си се срамувал тогава), но го приех за част от играта



Тема Re: Арогантна работанови [re: DTMF]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано26.10.09 16:25



На мен лично изобщо не ми пука за някаква си бабичка, която не съм гледал и няма и да гледам, защото смятам, че всеки разумен човек би трябвало да прави избор като си прави сметката сам, а не като гледа какво му дрънка една иначе талантлива преди актриса от соцвремената.
Така например аз си направих сметката и си взех една предплатена карта Айде – за 10 лева на всеки 30 дни се получават 30 минути към бТК и Вивател, 28 минути към всички национални мрежи и 30 смс-а, също към всички мрежи, като бонусите се натрупват неограничено, стига да се презарежда редовно; всичко това е идеално допълнение към М-телския ми абонамент на Екстра Адванс. Откъдето и да го погледнеш, 10 – те ми лева, които пренасочих от М-тел към Вивател сега ми осигуряват почти два пъти повече минути за разговор към не-емтелски мрежи, без да броим смс-ите, които са абсолютен гювеч.
В тази връзка си мисля какво ли ще стане, ако се намалят цените за терминиране. Вероятно Вивател ще бъде в състояние да пусне абонаментен план например с 200-300 минути към всички национални мрежи на цена 10-12 лева, от което при всички случаи ще е на печалба, особено ако го обвържат с “fair usage policy”. Едно такова действие според мен ще привлече значителна част от абонатите на М-тел на плановете с 5 - 10 лева такса, защото кой разумен човек не би предпочел за същите пари 200 минути към всички мрежи, вместо 400 само към 5 номера от М-тел? От своя страна М-тел посмъртно няма да пусне планове с минути към всички мрежи (тук Фит-овете не се броят, защото при цена от 0,36 към всички мрежи, включително и собствената, по-добрия избор е предплатена карта на Вивател); доказателство за това са твърденията им, по същество, че ниските цени видите ли ощетявали клиентите, както и дългогодишният стремеж за ограничаване на разговорите само в собствената мрежа.
Между другото, изпращането на sms от САЩ и Ямайка ми струва 0,69 лв с предплатената ми карта на Вивател и 0,99 лв с картата ми на абонамент към М-тел. Чудя се дали да не пиша до customer care – то на М-тел, току-виж пуснали някое прессъобщение, че с по – ниската си цена Вивател ме ощетява като клиент и нарушава потребителските ми права?





Тема Re: реклама на негативен операторнови [re: Cтepн™]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано26.10.09 16:27



За негативна енергия не знам, но според мен голяма част от потребителите имат твърде негативни спомени за М-тел:
- 5 години лишен от всякаква логика пазарен монопол и след това почти още толкова удобен „конкурент”
- Сим – карти по 300 кинта цена на минута от 2 лв и нещо, без ддс
- Нагли охранители по бизнес – центровете, които държаха дошлите да си платят сметките клиенти навън на студа
- Безбройни промоции само за нови абонати и пълна липса на такива за стари абонати
- Некоректни сметки (да не казвам надписване)
Може да се изброява още много ….
А относно връщането на бумеранга и приказките за скоротечна смърт на М-тел преди 7 и преди 3 години – причината да не се е случило още нищо подобно според мен е не голямата любов на потребителите към М-тел, а липсата на достатъчно пари накуп у хората, съчетано с автоматичното подновяване на срочните договори и изискването при преждевременно прекратяване да се платят всички такси до края на договора. Със сигурност е крайно рядко явление в едно семейство, група роднини, приятелски кръг или просто група хора, на които често им се налага да говорят един с друг, договорите им да свършват по едно и също време. Така че ако решат да се прехвърлят в друга компания, където за същите услуги ще плащат по-малко трябва или да търпят неудобството, най-вече финансово, не всички да са в една мрежа, или да се извадят много пари накуп за неустойки, за да се прехвърлят всички заедно. Уверен съм, че ако го нямаше автоматичното преподписване или поне “early termination fee” беше като в САЩ приблизително 3-4 средномесечни такси, нещата щяха да изглеждат по съвсем друг начин. Все пак тенденция има – не можеш да отречеш, че от пазарен монополист в областта на джиесем услугите М-тел в момента държи малко над половината от пазара, а ако се извадят „мъртвите” карти – сигурно и по – малко; в същото време Вивател, каквито и да са, стартираха при над 100 % проникване на мобилните услуги и все пак успяха да наберат клиенти, и се радват на някаква популярност.
Така че ще поживеем – ще видим.
Ама като гледам, нещата не отиват на добре, след като поокълцаха яко субсидията на твоите любимци. То изобщо заслужава ли си да се дават пари на отбор, дето напоследък който го хване го бие и го е*., ама това е друга тема.





Тема Re: Арогантна работанови [re: deadreckoning]  
Автор pegasus® (:))
Публикувано26.10.09 17:49



Като прочетох разбивката ти за предплатената "Айде" на Виваком по минути и смс-и, ми стана интересно какво се получава при малко смятане и за другите предплатени тарифи на Виваком, получава се нещо интересно....

При ежемесечно зареждане на 20 лв. :

„Бонуси безкрай” – 60 мин. към всички; 500 мин. към мобилната мрежа на Виваком.
„ОПА!” – 79 мин. към всички.
„Айде” – 55 мин. към всички; 80 мин. към Виваком, 80 SMS-а към всички.


При ежемесечно зареждане на 10 лв. :

„Бонуси безкрай” – 29 мин. към всички; 500 SMS-а към мобилната мрежа на Виваком.
„ОПА!” – 38 мин. към всички.
„Айде” – 28 мин. към всички; 30 мин. към Виваком, 30 SMS-а към всички.



Тема Re: реклама на негативен операторнови [re: deadreckoning]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.10.09 18:40



За първите три си прав, за четвъртото не знам, не съм сменял тарифи от 5-6 год., за последното не съм съгласен - много се пише, че се краде, но малко се доказва. Иначе и с мен са се случвали грешки (веднъж ми взеха 2 такси), но още на другия ден ми върнаха парите без писма, жалби или заплахи.

Ако наистина някой поиска да смени оператора си с по-евтиния избор, то едва ли някой може да му попречи. Може да вземе И негова карта, докато се завърти годината от договора; може да използва, че в договорите на МТел се удължава действието на договора, но не и самия договор, т.е. след първото дублиране на срока, договорът става безсрочен и се прекратява само с едномесечно предизвестие. Да не говорим, че може да се окаже щастливец с небрежно съставен с копи-пейст договор и да прочете, че след изтичането на срока и ако няма едномесечно предизвестие, срокът на договора се удължава с 12 мес., съгласно т. 6.1...само дето точката всъщност е 5.1 (единият от договорите ми е с такава техн. грешка, но при договор техн. грешка не се признава

).
Така че като и да се въртят нещата, в крайна сметка има пълна свобода на избора и щом хората не искат да бягат от МТел, а има и такива, дето се пренасят към МТел, в условията на реална конкуренцията, то винаги се стига до това, че пазарът (т.е. хората) имат най-голямо доверие в тях. То не ти е да си закотвен към Е.ОН.

А след НГ ще е интересно - тогава, след февруари, вече операторите няма да имат никакви основания за спекулации относно броя предплатени карти - ползвани, неползвани, с изкуствено удължена валидност - и ще знаят точните цифри на абонатите си и различни статистики, свързани с тях. Дано имат желанието да ги споделят с обществото. Не че ще се промени нещо, както и нищо не се промени с преносимостта, но поне ще има какво да пишем тук

Ааааа, не така, Отборът почна да се оттласква и до тук беше с излагациите. А ако и Батков все пак е решил да продава - още по-добре, напролет титлата ни чака. Доста зле бяхме, ама не не е бил Миньоро насред кочината.

ПП: Ако си във Варна дай тези дни да пием по бира някъде. Надявам се ми пазиш телефона, че аз преди месец-2 нещо направих и изтрих всичко в указателите и на двата апарата Може и на Випа да звъннеш, че и неговия номер падна в кереча.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.