Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:29 21.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Тия глупаци прекалиха!нови [re: Apocalypso]  
Автор misto (неразбиращ)
Публикувано25.12.06 15:56



Аз да не търча да си плащам сметката влед всеки радговор бе? За какво фактурата ми излиза 1 път в месеца? И въпроса не е в метода на закръгление, а в това, че така винаги ти вземат повече. Винаги е в плюс за М-Тел и в минус за теб. Само при по-дългите (от 30 сек.) разговори може да се твърди, че статистически сумите в плюс и минус от всичките разговори ще уравновесят сметките, ама не знам ти дали си ходил на училище, че да го разбереш това.



Тема Re: градскинови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторDust (Нерегистриран)
Публикувано28.12.06 22:51



Радвам се, че най-накрая някой обясни, как стоят нещата '' в чуждите държави ''!
Защото все ги даваме за пример, но избирателно
:)



Тема съвсем забравихнови [re: Dust]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано30.12.06 05:43



..да спомена, че всеки входящ смс също се заплаща. Абе, луда работа.. искаш, не искаш - плащаш.

Иначе успях да превиша лимита с около 220 минути

.. по 35 цента

Тва е щото си мисля, че Коледата ми е безплатна.. ама не.. хаха, не била събота или неделя, а понеделник .. веселба отвсЕкъде

И обслужването на 611 (българското *88 или 123) е под всякаква критика. Наредили са куп тикви, дето четат готови отговори на задаваните въпроси без грам да си мърдат тлъстите мозъци. Е, нали им плащат на час. Що да си дават зор хайванчетата...

На повечето от пишещите тук липсва обективизъм. Може би ако го имаше щеше определено да бъде по-добре.



Тема Re: съвсем забравихнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано30.12.06 11:19



...Тва е щото си мисля, че Коледата ми е безплатна...

Блажени са вярващите





Тема Re: Тия глупаци прекалиха!нови [re: misto]  
Автор svilata (реалист)
Публикувано30.12.06 11:35



Това е въпрос обсъждан и преди...

Ако подробно си разгледате разпечатките ще видите, че въпросните 0,005лв., за които говорите в една фактура са закръглени в полза на М-Тел, но в следвщата е обратно, т.е има изравняване. Най-просто, ако ползвате безплатни минути, сметнете възможната отстъпка като сума и ще видите, че в някои фактури тази отстъпка е по-голяма от "възможната" - тази разлика е именно изравняването на въпросните 0,005 лв. за разговори<30 сек.

Наистина отчитането по този начин при М-Тел е доста объркващо и трудно за проследяване и не е в полза на фирмата - липсва прозрачност...


Но какво ли при М-Тел е просто, ясно и разбираемо...

При Глобул и Вивател нещата са доста по-опростени и ясни, но те пък си имат други недостатъци!

Весели празници!



Тема Re: Тия глупаци прекалиха!нови [re: svilata]  
Автор misto (неразбиращ)
Публикувано30.12.06 23:21



Да, бе! Как не съм се сетил досега!
Аз досега не съм видял фактура от втория вид, за който говориш. При мен винаги се закръглява нагоре. Явно съм с кофти късмет!
И защо трябва да се прави сложно, като може да е просто? Нали не ги смятат на ръка тези фактури? Ако искаха можеха да направят програмата им да маркира всеки нечетен разговор под 30 сек да е по 8 ст., а всеки четен по 7 ст. за да ги изравняват. Щяха да будят по-малко съмнение.
А най лесно е да ги записват като 0,075 лв. Нали не мислите сериозно, че е трудно да увеличат с един броя на разредите при оценяването на разговорите?

И весели празници!





Тема Re: съвсем забравихнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор misto (неразбиращ)
Публикувано30.12.06 23:24



Е това винаги съм се чудил - как ще се плащат входящите смс-и! Ми като не можеш да контролираш кой ти праща. Ако някой реши да те разори чрез смс-и от интернет? Или ако го прави самата компания с рекламни смс-и?



Тема пояснявам..нови [re: misto]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано31.12.06 08:42



Специално при Т-Мобил (да, не т-мобайл) се заплаща всеки отворен смс, което е различно. А когато системата ти изпраща съобщение - ясно си пише - FREE SMS.

Така че фалирането със смс-и специално е доста трудно нещо. Но от входящи разговори със сигурност можеш да превишиш значително лимита



Редактирано от Cтaниcлaв! на 31.12.06 09:10.



Тема Re: пояснявам..нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано31.12.06 10:27



всеки отворен смс - това не зависи ли от модела на телефона? При по9стари телефони май ще да е безплатно?

Дай ми, моля те, линк към някаква страница по въпроса, че ми стана интересно



Тема Re: пояснявам..нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано01.01.07 09:45





Разгледай този план. Ползвам него. Има неща, които обаче разбираш едва когато сключиш договор

Ако нещо не ти стане ясно - питай. Ще се опитам да обясня.

И тук е интересно

Редактирано от Cтaниcлaв! на 01.01.07 09:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.