Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:16 22.05.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Тия глупаци прекалиха!нови [re: labarum]  
Автор misto (неразбиращ)
Публикувано21.12.06 15:21



Абе що не ми закръглят сметката накрая, ами ми я закръгляват на всеки разговор? А ко имаш фактура от БТК за домашния си телефон - погледни - закръглява се накрая, след като сумират всичко за месеца.
А иначе, при 15 ст. без ДДС на минута половината си е точно 7,5 ст. без ДДС откъдето и да го погледнеш! Просто са си организирали начин да крадат. Та в тази връзка, няма ли някой печен адвокат, който да чете форума?



Тема Re: Тия глупаци прекалиха!нови [re: misto]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано21.12.06 16:20



едва ли за слава, ще тръгне сам срещу МТел, пък и било то с добри шансове. Виж, ако идеш ти да му платиш да го направи...



>>е няма сигнатура.

Тема Re: Тия глупаци прекалиха!нови [re: labarum]  
Автор O!Sag (so seductive)
Публикувано21.12.06 17:16



Ах, имало един филм :-)



Тема Re: Тия глупаци прекалиха!нови [re: O!Sag]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано21.12.06 17:50



Благодаря за ироничната бележка. Нямаше нужда.



Тема Re: Тия глупаци прекалиха!нови [re: labarum]  
Автор Terko (непознат)
Публикувано21.12.06 18:11



Това закръгляне ме притеснява :( Половин стотинка не е нещо, което някой да придиря, но с голям оборот става солидна сумичка.



Тема Re: Тия глупаци прекалиха!нови [re: toia_be]  
Автор misto (неразбиращ)
Публикувано21.12.06 18:51



Славата малък мотив ли е?
Или процентът е по-голям такъв?
И в двата случая е интересно!



Тема Re: Тия глупаци прекалиха!нови [re: Terko]  
Автор misto (неразбиращ)
Публикувано21.12.06 18:52



Е точно в това е въпроса!



Тема Re: Тия глупаци прекалиха!нови [re: misto]  
Автор Apocalypso (флуудърче)
Публикувано24.12.06 02:13



Добре, вие на училище ходили ли сте?! По-специално в 5-6 клас? В тези класове по математика се изучават т.нар. десетични дроби. Това, което е много важно при тях, и за което даскалката се поболява от повтаряне е, че ако цифрата след десетичната запетая е по-голяма, или равна на 5, тогава закръглянето става към по-голямото число. Закон.
В такъв случай защо Мтел да върви срещу законите на математиката?



Have no fear of perfection. You'll never reach it.

Тема Re: Тия глупаци прекалиха!нови [re: Apocalypso]  
Автор*-* (Нерегистриран)
Публикувано24.12.06 22:28



Абе не знам кой е ходил на училище и кой не е ама ако тия 7,5 ст. и 15 ст. са без ДДС виж какво излиза при сметките

значи 7,5 ст. *20% ДДС = 9ст.
........... 8 ст. *20% ДДС = 9,6ст. (да не говорим, че може да ти ги закръглят на 10 ст.)

... т.е. разлика от 0,006 лв.
ако направиш 50 разговора на месец такива, сумата набъбва на 30ст.
Нищожна сума на пръв поглед, обаче ако се изтръскат 30ст.* 1 500 000 (абонати), какво ли ще покаже калкулатора = 450 000 лв. охоооо


.... и аз да си имах един мобилен оператор



Тема градскинови [re: Boдeндyx]  
Автор Cтaниcлaв! (културтрегер)
Публикувано25.12.06 01:29



Не се коси толкова, бе, човек.
Операторите по цял свят са така - те няма да се минат, нито да се преработят. Те добре са си направили сметката. Ти също като клиент трябва да си я правиш и да не робуваш на номера и пр. глупости. А също и да не се заблуждаваш, че "навън" всички сме цъфнали и вързали.

Ако погледнеш

веднага ще ти стане ясно за какво точно говоря. Ако все още не си загрял за какво иде реч - обяснявам:

Полагат ми се:

- 2.000 безплатни минути
- не знам колко си безплатни съобщения в мрежата
- безплатни разговори към всеки мобилен и фиксиран телефон на територията на САЩ през събота, неделя и официални празници
- безплатни обаждания (входящи и изходящи) в мрежата на T-Мобил през всеки божи ден.

Това, което съвсем скоро разбрах е, когато през делничен ден ми се обаждат от друг оператор или държава.. хихи, т-мобил ме одупва през безплатните минути. Т.е. имал съм например 1500 оставащи безплатни минути, звънка ми приятел от някъде (без моята мрежа), правим лала 20 минути.. и хоп, безплатните минути вече 1480. С голямата разлика, че в БГ бих могъл да си ги проверя на момента, а тук информацията се опреснява веднъж на 12 часа

И какво излиза от картинката - че за вече съм вътре с 95 минути, за които ще ме цакат поне с 30-40 цента/минута, щото съм си превишил лимита. Тъй че, релакс, градски. Баща ти просто да си смени оператора, номера или каквото там го устройва и внимателно да прегледа другите оферти. Първоначално ще го удари сметката, ако реши да информира пациентите си за новата придобвки, но мисля, че с времето инвестицията ще се оправдае.

Хайде, честита Коледа и успешна Нова година.

Редактирано от Cтaниcлaв! на 25.12.06 01:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.