Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:18 27.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Skype вече и за мобилни телефони - офтопикнови  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано26.04.05 19:47



Така популярната напоследък програма ще е приложима на всички операционни системи за мобилни телефони.

От Skype Technologies оповестиха, че е разработена версия на VoIP-програмата за мобилни телефони и ще е на разположение от тази година. Skype дава възможност за комуникиране чрез VoIP-технология, и е съвместима с Mac OSx, Windows и Pocket PC, но са предвидени и версии за Linux, Symbian и Windows Mobile. По мнение на компанията, телефоните, съвместими с GPRS и Wi-Fi са най-подходящи за интегриране на приложението.
Възможно е обаче Skype да има проблеми, когато програмата се "внедри" в мобилните телефони, тъй като тя би нарушила законите. Голям процент от приходите на телекомуникационните компании са от разговори на дълги разстояния и приносът им към държавният бюджет е също значителен. Тези компании ще са сериозно ощетени, когато Skype облекчи тези разговори. Но, въпреки че засега убеждението на производителите да включат Skype в продуктите си среща сериозни трудности, поне веднъж телекомите да изпитат ефектa от комуникирането посредством Skype, финансовите интереси ще надделеят над потенциалните проблеми и програмата бързо ще получи признание.

Източник:



!!! LET'S MAKE THE WORLD FREE !!!

Редактирано от vip4o на 26.04.05 19:52.



Тема Re: Skype вече и за мобилни телефони - офтопикнови [re: vip4o]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано27.04.05 10:20



Този дето е писъл статията леко не е в час... Какво значи "предвидени и версии за Linux, Symbian и Windows Mobile"? Версията за линукс си я има доста отдавна(и то точно Skype, а не някой клонинг), а пък да кажеш, че има версия за PocketPC и да кажеш, че се очаква за Windows Mobile си е леко смешно предвид факта, че са едно и също, като ОС...




Тема Re: Skype вече и за мобилни телефони - офтопикнови [re: Gallandro]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано27.04.05 11:26



Опаааа...задръж))) Windows Pocket няма НИЩО общо с Windows Mobile.



Тема Re: Skype вече и за мобилни телефони - офтопикнови [re: Gallandro]  
АвторFreeRideExtreeme (Нерегистриран)
Публикувано27.04.05 13:03



новината е подадена коректно.
Ето сорса от който е писано:

"... and the company plans to launch versions for Embedded Linux, Symbian and Windows Mobile."

но иначе да обвиняваш е лесно :))



Тема Re: Skype вече и за мобилни телефони - офтопикнови [re: Cпoмeниии]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано27.04.05 13:16



Аз под Winows Mobile разбирам нещо от сорта на

... и на него върви всичкия софтуеър за покет. Виж онези орязани простотии дето ги слага Моторола... са си орязани простотии .




Тема Re: Skype вече и за мобилни телефони - офтопикнови [re: FreeRideExtreeme]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано27.04.05 13:22



Е, аз този дето е писъл сорса обвинявах... Но наистина между Линукс и Ембейдет Линуск има разлика... Иначе някой може ли да ми посочи програма, която върви на PocketPC и няма да тръгне примерно на iPAQ 6340? Или ще ми кажете, че той не е с Winows Mobile?




Тема Re: Skype вече и за мобилни телефони - офтопикнови [re: Gallandro]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано27.04.05 14:48



"Простотията" работи на доста други модели...всички, които са базирани на TI OMAP процесори. Иначе казано има версии за ARM и Xscale процесори.
Това, което ти имаш предвид е WM for Pocket PC. Съществува и Windows Mobile, колкто и да не ти харесва. А пък това какво ти разбираш вече е трета тема, която не виждам смисъл да бъде обсъждана.



Тема Re: Skype вече и за мобилни телефони - офтопикнови [re: Gallandro]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано27.04.05 14:58



Човеко..ае моля те първо ПРОВЕРИ кое как, защо и на какво работи...и след това си пилей времето да пишеш..моля...
Айде ми подкарай софт за Pocket PC на ARM-базирана машина...и тогава да обсъждаме нещата.
Поднесено на тепсийка - програми за Xscale НЕ вървят на ARM. Ся осъзна ли разликата между WM for Pocket PC и WM само?
Сдъвкано и изплюто за по лесно асимилиране - когато правят софт за WM го има за двете платформи... WM Pocket PC и WM. Че даже има и версии за WM2002 и WM2003.



Тема Re: Skype вече и за мобилни телефони - офтопикнови [re: Cпoмeниии]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано27.04.05 15:40



Winows Mobile е едно и също нещо. Просто е компилирано за различни процесори. Навремето PocketPC-та имаше с ARM, MIPS и H4 и в инсталационните версии имаше байнърите и за трите процесора. Сега има предимно с ARM и някои не си играят да слагат за други. В частност XScale-то Е ARM процесор. Моля те първо преглеждай спецификациите на хардуеъра и после си пилей времето до пишеш глупости. Разликата е, че XScale-то е пълнофункционален ARM процесор докато в слабите смартфоти слагат орязани такива и с доста по-ниска производителност. Причината доста приложения да не могат да тръгнат на някоя от Моторолите е, че не им стигат ресурсите(мегахерци, памет и т.н.) или се нуждаят от тъчскрийн. Т.е. ограниченията са от хардуеъра, а не от Winows-а. Софтуеъра, ако е правен с SDK-то за Winows Mobile не му дреме за кой от подържаните процесори ще бъде компилиран.

А и не разбрах iPAQ 6340 с каква ОС е според теб? А QTek 2020i? А XDA II? А MDA II и III?


Редактирано от Gallandro на 27.04.05 16:10.



Тема Re: Skype вече и за мобилни телефони - офтопикнови [re: Gallandro]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано27.04.05 16:13



ОК...сичко е така...спор няма...не ме интересува кое с какво е правено и поради що не тръгва. За мен е важна практиката и това, че едно нещо работи на това..а друго не. Програмист не съм...няма и да бъда. За мен това са несъществени неща.
Същественото е, че когато някой ми цъфне и иска на неговия дивайс нещо да работи...аз трябва да мога да му кажа кое става и кое не. Теорията не е важна в случая.
Факт е, че нещата са различни... Причните за това не ме вълнуват.
Това, което написа е ценно като информация и благодаря за уточненията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.