Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:08 24.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ЧерноглавЩоСеИзплашиОтВъпросаЗаЗаплатите в МТелнови  
АвторChaosDay (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 11:12



Имаше една тема - "От Кухнята на Мтел", от време на време някой се опитва да изнася подобна информация и това прави форума на Дир.бг интересен за разлика от други форуми пълни с ученически и студентски въпроси - какъв тел да си купя и т.н...

А изнесената информация - вярна или не, все пак предизвиква дискусии.

Та да речем че съм един малък човек който вижда следното:
- Големите фирми реализират огромни печалби;
- Печалбите изтичат някак си... но не в ТРЗ... определено, на хората се дава толкова колкото е текущия стандарт в държавата а не във функция на печалбите;
- От там нататъка следва - политическа обвързаност, между фирмени лобита и т.н...
- Също и ключовите работни места в големите компании се раздават вътрешно - през лобита и т.н...

Хайде да ви видя какво мислите за това?

Черноглав, аз не те познавам, и нищо лично не влагам в това, вярвай ми! :)



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: ChaosDay]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано16.09.04 11:58



първо аз познавам Черноглав и той е пич - може би и затова си мълчи.
Второ заплатите във една фирма са работа само на фирмата!!!
Колко взима даден служител касае само него и работодателите му!!!
Не виждам смисъл да се развяват разни суми които в едни случаи са митологично големи а в други смешно малки.
Ако искаш да плащаш на някого направи го!
Но дотогава не виждам какво ти влиза в работата кой колко взима. На теб някой казва ли ти какви трябва да бъдат / да не бъдат / заплатите на служителите ти /ако имаш такива /.
И ако някой си позволи да ти казва - ти как би реагирал.
Ако почнем всеки да си гледа работата и да спре да занича в чуждото канче може би ще е по-добре за всички ни.
Остани си със здраве и не се коси.



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: lenny]  
АвторChaosDay (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 13:25



Хей Lenny, радвам се че ми отговори, Черноглав сигурно е пич но заключи една сериозна тема "От кухнята на Мтел" и невиждам причина да го прави... това е. Ти сещаш ли се за някаква причина?

Пък с теб Лени предлагам да бъдем приятели, какво ще кажеш?! :)



Тема Re: Аз винаги съм занови [re: ChaosDay]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано16.09.04 14:17



да сме приятели но не обичам да ме гледат като бостанско плашило и да шушукат зад гърба ми кви милиони взимам!
Не съм разбрала че Черноглав е заключил тази тема, защото не съм влизала скоро в клуба но тогава си спомням че никак не ми хареса темата.
Първо не беше по темата на клуба, а беше клюкарска и освен това беше пълна с измишльотини.
Повече от това не мога да ти кажа.
Поздрави



Тема Re: Аз винаги съм занови [re: lenny]  
АвторChaosDay (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 14:59



Лени, днес имам време и отговарям веднага - остави на страна милионите и разговорите зад гърба ти, искам да ти кажа че човешката завист винаги ми е била непонятна и не я разбирам;

а иначе онова летящото врабче е много яко :)

Поздрави!



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: lenny]  
Авторbolen (ti si znesh) (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 16:47



Чакай сега. Не че свободата на словото е най-хубавото нещо на този свят, но ти определено се увличаш. Не мислиш ли, че е нелепо да определяш какво да се дискутира в един форум?

> Ако искаш да плащаш на някого направи го!

Спонсор ли си търсиш?

>Колко взима даден служител касае само него и работодателите му!!!

точно така! Но колко взимат определена категория служители може да е интересно за обществото.



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: bolen (ti si znesh)]  
Автор denethor ()
Публикувано16.09.04 16:56



>>Колко взима даден служител касае само него и работодателите му!!!
>точно така! Но колко взимат определена категория служители може да е интересно >за обществото.

За обществото ще е интересно само ако служителят е на държавна служба, но ако е в часна фирма обществото няма никакво право да се интересува.



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: denethor]  
Авторbolen mozuk (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 17:14



Защо да няма право? Конкретен пример: да речем, че съм на 15 години и имам сериозни терзания какъв професионален път да поема, какви знания да усвоя и т.н. Обобщената информация за заплащането в отделните сфери/фирми е безценна за мен.

Втори случай: Примерно съм на 3х години и съм управител на фирма в областта на комуникациите. Искам служителите ми да получават добри и адекватни заплати за работата която вършат, да се чувстват комфортно и да не напускат. Тази информация ще ми е нужна не мислиш ли?

Трети случай: Примерно съм служител в IT/Комуникационна фирма. Получавам Х лева, но ми се струват малко. Не мислиш ли, че ми е важна информация за заплатите във водеща по пазарен дял комуникационна компания в България?

Убедих ли те?



Тема Za BolenMozykнови [re: bolen mozuk]  
АвторChaosDay (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 17:36



Хей "Болен Мозък", искам да ти кажа че си се объркал - ти не си болен мозък!!! Даже мислим еднакво с теб, и трите примера които даде все едно че аз съм ги писал :))

Поздрави



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещо [re: bolen mozuk]  
Авторasdf (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 19:07



Пьрви случай: На 15 години е добре да си живееш живота и да задиряш девойките, а не да се интересуваш колко евентуално ще ти е заплатата след 10 години...

Втори случай: Като добър шеф ще е добре да даваш на работниците си толкова колкото заслужават, а не толкова колкото да не избягат при конкурентите...
В крайна сметка какъв шеф ще си, ако не следиш конкурентите си отблизо... При това не чрез информация от публични форуми!?

Трети случай: Когато не ти "изнася" сумата дето я гледаш във фиша си за заплатата в края на месеца, търси си нова работа. Когато ти предложат в друга фирма по-голяма заплата - сменяй влака... Но пак не би следвало да се надяваш в публичен форум някой да ти изтърси факсимиле на фиша с подчерана(заградена с червен маркер) сумата на заплатата си. Още по-малко пък имаш право да изискваш такова действие...

П.П.
Другите незнам дали си убедил, но мен не!

П.П.П.
Не съм служител на нито една телекомуникационна фирма.. Допирните ми точки с такива фирми са единственно ползването на техните услуги и плащането на съотвентите сметки...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.