Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:35 16.04.24 
Мобилни оператори
   >> МТел
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ЧерноглавЩоСеИзплашиОтВъпросаЗаЗаплатите в МТел  
АвторChaosDay (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 11:12



Имаше една тема - "От Кухнята на Мтел", от време на време някой се опитва да изнася подобна информация и това прави форума на Дир.бг интересен за разлика от други форуми пълни с ученически и студентски въпроси - какъв тел да си купя и т.н...

А изнесената информация - вярна или не, все пак предизвиква дискусии.

Та да речем че съм един малък човек който вижда следното:
- Големите фирми реализират огромни печалби;
- Печалбите изтичат някак си... но не в ТРЗ... определено, на хората се дава толкова колкото е текущия стандарт в държавата а не във функция на печалбите;
- От там нататъка следва - политическа обвързаност, между фирмени лобита и т.н...
- Също и ключовите работни места в големите компании се раздават вътрешно - през лобита и т.н...

Хайде да ви видя какво мислите за това?

Черноглав, аз не те познавам, и нищо лично не влагам в това, вярвай ми! :)



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: ChaosDay]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано16.09.04 11:58



първо аз познавам Черноглав и той е пич - може би и затова си мълчи.
Второ заплатите във една фирма са работа само на фирмата!!!
Колко взима даден служител касае само него и работодателите му!!!
Не виждам смисъл да се развяват разни суми които в едни случаи са митологично големи а в други смешно малки.
Ако искаш да плащаш на някого направи го!
Но дотогава не виждам какво ти влиза в работата кой колко взима. На теб някой казва ли ти какви трябва да бъдат / да не бъдат / заплатите на служителите ти /ако имаш такива /.
И ако някой си позволи да ти казва - ти как би реагирал.
Ако почнем всеки да си гледа работата и да спре да занича в чуждото канче може би ще е по-добре за всички ни.
Остани си със здраве и не се коси.



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: lenny]  
АвторChaosDay (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 13:25



Хей Lenny, радвам се че ми отговори, Черноглав сигурно е пич но заключи една сериозна тема "От кухнята на Мтел" и невиждам причина да го прави... това е. Ти сещаш ли се за някаква причина?

Пък с теб Лени предлагам да бъдем приятели, какво ще кажеш?! :)



Тема Re: Аз винаги съм занови [re: ChaosDay]  
Автор lenny (дразнител)
Публикувано16.09.04 14:17



да сме приятели но не обичам да ме гледат като бостанско плашило и да шушукат зад гърба ми кви милиони взимам!
Не съм разбрала че Черноглав е заключил тази тема, защото не съм влизала скоро в клуба но тогава си спомням че никак не ми хареса темата.
Първо не беше по темата на клуба, а беше клюкарска и освен това беше пълна с измишльотини.
Повече от това не мога да ти кажа.
Поздрави



Тема Re: Аз винаги съм занови [re: lenny]  
АвторChaosDay (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 14:59



Лени, днес имам време и отговарям веднага - остави на страна милионите и разговорите зад гърба ти, искам да ти кажа че човешката завист винаги ми е била непонятна и не я разбирам;

а иначе онова летящото врабче е много яко :)

Поздрави!



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: lenny]  
Авторbolen (ti si znesh) (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 16:47



Чакай сега. Не че свободата на словото е най-хубавото нещо на този свят, но ти определено се увличаш. Не мислиш ли, че е нелепо да определяш какво да се дискутира в един форум?

> Ако искаш да плащаш на някого направи го!

Спонсор ли си търсиш?

>Колко взима даден служител касае само него и работодателите му!!!

точно така! Но колко взимат определена категория служители може да е интересно за обществото.



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: bolen (ti si znesh)]  
Автор denethor ()
Публикувано16.09.04 16:56



>>Колко взима даден служител касае само него и работодателите му!!!
>точно така! Но колко взимат определена категория служители може да е интересно >за обществото.

За обществото ще е интересно само ако служителят е на държавна служба, но ако е в часна фирма обществото няма никакво право да се интересува.



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: denethor]  
Авторbolen mozuk (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 17:14



Защо да няма право? Конкретен пример: да речем, че съм на 15 години и имам сериозни терзания какъв професионален път да поема, какви знания да усвоя и т.н. Обобщената информация за заплащането в отделните сфери/фирми е безценна за мен.

Втори случай: Примерно съм на 3х години и съм управител на фирма в областта на комуникациите. Искам служителите ми да получават добри и адекватни заплати за работата която вършат, да се чувстват комфортно и да не напускат. Тази информация ще ми е нужна не мислиш ли?

Трети случай: Примерно съм служител в IT/Комуникационна фирма. Получавам Х лева, но ми се струват малко. Не мислиш ли, че ми е важна информация за заплатите във водеща по пазарен дял комуникационна компания в България?

Убедих ли те?



Тема Za BolenMozykнови [re: bolen mozuk]  
АвторChaosDay (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 17:36



Хей "Болен Мозък", искам да ти кажа че си се объркал - ти не си болен мозък!!! Даже мислим еднакво с теб, и трите примера които даде все едно че аз съм ги писал :))

Поздрави



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: bolen mozuk]  
Авторasdf (Нерегистриран)
Публикувано16.09.04 19:07



Пьрви случай: На 15 години е добре да си живееш живота и да задиряш девойките, а не да се интересуваш колко евентуално ще ти е заплатата след 10 години...

Втори случай: Като добър шеф ще е добре да даваш на работниците си толкова колкото заслужават, а не толкова колкото да не избягат при конкурентите...
В крайна сметка какъв шеф ще си, ако не следиш конкурентите си отблизо... При това не чрез информация от публични форуми!?

Трети случай: Когато не ти "изнася" сумата дето я гледаш във фиша си за заплатата в края на месеца, търси си нова работа. Когато ти предложат в друга фирма по-голяма заплата - сменяй влака... Но пак не би следвало да се надяваш в публичен форум някой да ти изтърси факсимиле на фиша с подчерана(заградена с червен маркер) сумата на заплатата си. Още по-малко пък имаш право да изискваш такова действие...

П.П.
Другите незнам дали си убедил, но мен не!

П.П.П.
Не съм служител на нито една телекомуникационна фирма.. Допирните ми точки с такива фирми са единственно ползването на техните услуги и плащането на съотвентите сметки...



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: bolen mozuk]  
Автор armenski@pop (mind penetrator)
Публикувано16.09.04 22:07



Приятелю, в сериозните компании и големите корпорации служителите дори нямат право да коментират помежду си размера на трудовото си възнагражнение (а да се изнася подобна информация извън фирмата е немислимо - глави са падали за подобни изцепки!) и при постъпване на работа се подписва договор, в който това е една от клаузите. Работил съм преди в 2-3 такива корпорации, та го знам със сигурност. И ако аз някога стана такъв работодател, то също ще изисквам от служителите си спазване на аналогични правила (би трябвало и сам да се сетиш защо),... а че т. нар. "общество" (ей богу - ако някой ми разясни какво, аджеба, следва да означава това понятие освен конгломерат от безделници дето си врат гагата навсякъде, ще го черпя една бира) любопитства - това никой не го интересува. И не мога да си представя, че някой може да е толкова задръстен, та да си "изяде хляба" като оповести публично колко му плащат там дето работи. Всичко, което се носи като слухове из въпросното общество, наистина не е нищо друго освен слухове и измишльотини, които в общия случай са далеч от действителността.

Редактирано от armenski@pop на 16.09.04 22:17.



Тема Ало, нерегистрирания..нови [re: ChaosDay]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано17.09.04 09:38



що си мислиш за много интересен? Че в твоята фирма сл. гсм нямате ли, че седнал тук да плачеш колко били взимали в Мтел? Или път ти искаш да сменяш кораба?

Аз пък се надявам шефа ти да чете тук, че да ви види колко успешно работите, след като имате за фирмено мото:

Успехите си ХХХ хххххххххх дължи най-вече на своите екипи от висококвалифицирани специалисти (над 60 на брой), чийто експертни познания и уникален опит са гаранция за професионализъм и просперитет. Те са до клиентите не само при стартиране на програмата, те остават до вас при всеки въпрос, проблем или необходимост от съдействие

айде експерте.. радвай се на живота и не гледай прекалено много в чинийката на съгражданите си..



Тема Re: Ало, нерегистрирания..нови [re: Чepнorлaв]  
АвторChaosDay (Нерегистриран)
Публикувано17.09.04 10:04



Добро утро Черноглав,

Виждам че си дошъл на работа токущо и то в недобро настроение... Ако с това Копи-Пасте на някакъв рекламен текст ми подмяташ че съм служител на конкурентна на МТел фирма - не съм!

Обобщавайки коментарите искам да кажа следното:
- да кажем НЕ на зависта ако някой получава много!
- да спазваме добрия тон (мисля че това трябва да ти е мотото на теб Черноглав като модератор на тоя форум);

Поздрави!
17.09.2004г. 10:05



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: bolen mozuk]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано17.09.04 18:09



Ако компанията иска това да се знае го разпространява сама, ако ли не то тогава си е чист промишлен шпионаж . И аз подобно на Попа съм работил в компании, където ако споделиш заплатата си с някой изхвърчаш... Не съм привърженик на този начин на работа, но това е отделен въпрос... Всеки има право да си определя сам политиката и никой няма право да критикува.

Конкретно по точките:
1. Също така може да те подведе...

2. При това положение ще ти е нужна, но конкурентите ти няма да са много доволни, ако я получиш. Съвсем в тяхно право си е да я пазят в тайна, ако предпочитат. А виж и обратната страна на медала - ако конкуренцията ти плаща два пъти повече, а ти не можеш да си го позволиш... Тогава съм сигурен, че ще псуваш тия, които са я изкарали...

3. Ако ти се струват малко говориш с шефа или си търсиш си по-добра работа. Оценявш се и гониш целите си... ако си няколко месеца без работа ги намаляваш и т.н. Това, че Х взима пет пъти повече от теб на същата длъжност не значи, че и ти можеш да ги получиш... Случвало ми се е да взимам повече пари от хора, които са ми били шефове и не мисля, че е било погрешно...





Тема Извинявам се !нови [re: lenny]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано18.09.04 09:21



Лени,

искам да приемеш моите извинения, ако съм раздразнил някого или съм нарушил добрия тон.



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: lenny]  
Автор ZiNaldo® (Real de M.)
Публикувано18.09.04 13:09



'' - Печалбите изтичат някак си... но не в ТРЗ... определено, на хората се дава толкова колкото е текущия стандарт в държавата а не във функция на печалбите - ''

Патка такава ,
друг път чети ВНИМАТЕЛНО !!!

" Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем "


Тема Re: Ало, нерегистрирания..нови [re: ChaosDay]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано18.09.04 13:57



Въпросното копи-пейст не е от някаква си конкуретна на Мтел фирмичка, ами там откъдето ти пишеш. И щом ми пишеш от София и си мъж, то на сайта на компанията ви има само един дислоциран в София, барабар с 3-4 жени

Нека всички пазим добрия тон и да си живеем живота без излишни разправии.



Тема Re: Ало, нерегистрирания..нови [re: Чepнorлaв]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано18.09.04 17:39



Дааа, някой или не знае какво може да се постигне само с едно IP или добре се преструва...

Welcome to the real world


Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: Gallandro]  
Авторbolen mozuk (Нерегистриран)
Публикувано18.09.04 19:25



> 1. Също така може да те подведе...

e, то всичко може да те подведе

> ... Съвсем в тяхно право си е да я пазят в тайна, ако предпочитат. А виж и ...

e тук откровено набеди черноглав, че работи в мобилтел :-)

> 3 ...

не открих смисъл в това или връзка с това което говорим, което казваш. Съжалявам.



Тема Хайде сеганови [re: Mopфиyc]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано18.09.04 23:03



аз се опитвам да бъда цивилизован, вие тук подкокоросвате



Тема Не си правнови [re: armenski@pop]  
АвторAmberlin (Нерегистриран)
Публикувано18.09.04 23:26



Може и да имаш заложби за "шеф", но на мен твоето мнение не ми допада защото
1. Аз нямам против да споделям заплатата си и не смятам, че някой има право да ми забранява да споделям тази информация с когото си поискам. Чувствам подобно действие като нарушение на правата ми като свободна личност.
2. Смятам, че работодателят ми ми плаща заплата за да свърша дадена точно определена работа, която на него ще му донесе проходи, част от които ще даде на мен като заплата, но това е всичко. Договорите за конфиденциалност, които фирмите карат служителите си да подписват е препоръчително да се спазват, но не задължително. За мен.
3. Ако служителите знаят кой каква заплата получава смятам че това ще бъде само в полза на служителите и фирмата. И всеки ще получава адекватна на способностите му заплата и ще има ясен път за развитие.
Така че не виждам нищо лошо в това някой да се интересува от заплатите на служителите в която и да е фирма.



Тема Re: Хайде сеганови [re: Чepнorлaв]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано19.09.04 00:26



Хайде хайде, подкокоросвали сме били... да не би всички да можем да гледаме IP та?

Welcome to the real world


Тема Re: Не си правнови [re: Amberlin]  
Автор armenski@pop (mind penetrator)
Публикувано19.09.04 00:46



Гледай сега, ти си бъди свободна личност, това никой не ти го отрича и забранява. Но щом искаш да работиш в "моята" фирма - ще се съобразяваш с "моите" правила. И понеже уважавам свободата ти, именно като свободна личност ще бъдеш уведомен кои правила е задължително да спазваш, в случай че искаш да работиш на това конкретно място. Никой не те кара насила и не ограбва свободата ти, просто трябва да си наясно, че за да имаш едното, трябва да се съобразиш с другото. Това е сделка, а не тирания.
Нали знаеш: My Way... or Highway
Договора е нещо, което е задължително за подписалите го страни (а не препоръчително както ти си мислиш). При нарушаването му следват санкции...



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: armenski@pop]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 00:55



Нещо се измества здраво темата. За ползите и вредите от правилото за несподеляне на възнаграждението се е писало доста, моите възгледи и мненията на група съветски учени съвпадат - има повече ползи от това, отколкото вреди. Особено за работодателя.

Не се чувствам лектор по социология да ти обясня какво е "общество". Ако не си го учил трябва да го почувстваш.

Така и така слуховете са тръгнали - единственото лечение за слухове знаеш ли какво е?

Фактите :-)



Тема Re: Ало, нерегистрирания..нови [re: Чepнorлaв]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 00:58



Определено злоупотребяваш с модераторските привилегии.

Все пак гледай да ограничаваш използването на служебна за форума информация за защитаване на тезата ти. Не е удобно някак, а?



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: bm]  
Автор armenski@pop (mind penetrator)
Публикувано19.09.04 00:59



Няма как да "почувствам" нещо, дето го няма
Има и алтернативно лечение за слухове - времето

С останалото съм съгласен



Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: bm]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано19.09.04 10:39



Много често слуховете се пускат умишлено; именно с цел да се прикрият (за определен период) фактите




Тема Re: Мога ли аз да ти кажа нещонови [re: Cтepн™]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 13:24



точно така!



Тема Че ти си тозинови [re: bm]  
Автор ЧepнorлaвМодератор (рекордьор)
Публикувано19.09.04 18:10



който се хвърли напред с гръмките изказвания..



Тема Re: Че ти си тозинови [re: Чepнorлaв]  
Авторbm (Нерегистриран)
Публикувано19.09.04 19:44



ъ? Аз кво????



Тема Re: Хайде сеганови [re: Чepнorлaв]  
Автор ClD (акъл wanted)
Публикувано19.09.04 22:46



Да не говорим пък какво може Гугльо за 0.26 секунди при подаден толкова много текст и как не е проблем да се открие какво се крие за ХХХ ХХХХХХХ в цитирания текст.



Тема хахаханови [re: armenski@pop]  
Автор* (Нерегистриран)
Публикувано22.09.04 01:06



Абе Ули, абе Танер... я ми обясни как точно с договор ще ми забраниш да кажа на някой за колко работя? И дори в договора да пише нещо подобно нали се сещаш че ще трябва да можеш след това да го ДОКАЖЕШ това, т.е. че точно аз съм казал еди какво си, еди къде си... как ще стане според теб?? То сигурно с лъжесвидетели би могло, ама ако целта ти е да уволниш някой дали въобще ще тръгнеш да водиш дело или ще намериш друг начаин/друга причина да направиш това?!

И само за справка - http://clubs.dir.bg/showflat.php?Cat=16&Board=accounting&Number=1942224102&page=7&view=collapsed&sb=5&vc=1



Тема Иска да намекне...нови [re: ChaosDay]  
Автор Colombino (Компетент)
Публикувано22.09.04 11:43



... че като си нерегистриран съвсем не значи че си анонимен. И че шефовете ти от SIS Technology едва ли ще са очаровани да разберат, че вместо да работиш пишеш по форуми - обикновено перчене за илюстрация и демонстрация, не заплаха.
А иначе за заплатите мога да кажа следното: хубаво е човек да знае заплатите в бранша си, но това просто не става от форумите. Трябват си лични контакти и чашка и такт.
А наистина сериозните фирми се гордеят със заплатите които плащат на служителите си. Не ги карат да подписват споразумения и нямат нищо против да се чуе колко плащат. Те не се страхуват от конкуренция, а конкуренцията от тях. Във фирмата в която работя в момента (Борг) такива неща не сме подписвали и никой не ни е намеквал подобно нещо. От заплатите които дават пропищяха шефовете на другите фирми. Освен това редовно получаваме бюлетини с финансовите резултати на фирмата, които са повече от добри - това ни дава увереност, че работим за добра фирма, която утре няма да фалира и сме спокойни за бъдещето си.


System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: хахаханови [re: *]  
Автор armenski@pop (mind penetrator)
Публикувано22.09.04 15:03



Ела да бачкаш при мене и ще разбереш...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.