Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:51 25.04.24 
Игри
   >> RPG
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Doom 3  
АвторDikata (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 23:10



Strashna igra, neveroiatna grafika i realizum. Malko si iska moshten komputar no i na geforce 64 varvi na min.



Тема Re: Doom 3нови [re: Dikata]  
Автор MorrowindМодератор (разрушителят)
Публикувано03.08.04 22:00



Аз чакам да я сложат цялата на сървъра ми и почвам да цъкам:)

Дават ли ти-яж, гонят ли те-бягай.


Тема Re: Doom 3нови [re: Dikata]  
АвторMax (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 13:24



Ха-ха, голъм майтап: на 800х600 мин. настройки върви с около 15фпс. На мах. настройки обаче вдига м/у 30 и 40 :))) Ша умра от смях...
Обаче картата подържа само дайректх 8 :)))



Тема Re: Doom 3нови [re: Max]  
Автор MorrowindМодератор (разрушителят)
Публикувано07.08.04 14:13



А на мен PC-to ми е с P4 1,5 GHz, GeForce FX5600, 512RAM(DDR na 400MHz) и ми върви на High без да засича.....днес Ultra ще пробвам само за да видя графиката.....защото там вече трябва да ми сече:)

Дават ли ти-яж, гонят ли те-бягай.


Тема Re: Doom 3нови [re: Morrowind]  
АвторMax (Нерегистриран)
Публикувано07.08.04 15:17



Не бе, аз имах предвид, че на мах. явно някъде увеличава някой буфер и затова се подобрява. Инаече при мен проблемът е видето: един сатр боклучав Р9000 с 65 МБ и дори със 64битова шина...С другото проблеми нямам много : ХР2600, 500МБ 400 Мхц.... А с кво видео караш???



Тема Re: Doom 3нови [re: Max]  
Автор MorrowindМодератор (разрушителят)
Публикувано07.08.04 23:40



Ами мисля, че бях писал.....почти съм сигурен....GeForce FX5600;) Мощно парче:)

Дават ли ти-яж, гонят ли те-бягай.


Тема Re: Doom 3нови [re: Morrowind]  
АвторMax (Нерегистриран)
Публикувано08.08.04 03:42



Уфф, вярно, че си го писал... Съжелявам, проблял съм го
Абе и аз почти съм се прежалил за едно Р9600ХТ и последните развития (FarCry, DOOM 3) май ще ускорят решението ми



Тема Re: Doom 3нови [re: Max]  
Автор MorrowindМодератор (разрушителят)
Публикувано08.08.04 11:22



Не си взимай Radeon, бе човек! Тази фирма има все по-претръпнали решения, а и почти няма игра, която да не е оптимизирана за nVidia(гледай за логото "nvidia, Meant to be Played"). A имай предвид, че този нов engine на Doom III ще бъде скелета на игрите занапред и ще се доразработва.....но това означава, че ще работи най-добре с nVidia. Та не се залъгвай да си купиш нещо ,което и без това ще е по-слабот от разработките на nVidia, а и ще е с по-малък шанс да поскра на максимално всички игри занапред:)

Дават ли ти-яж, гонят ли те-бягай.


Тема Re: Doom 3нови [re: Dikata]  
Автор Apeg (Someone)
Публикувано09.08.04 01:39



Не ми хареса. Очаквах много повече от нея. Незнам защо, но постоянно ми напомня за Unreal, иначе поиграх към 30 минути и се отказах, ще чакам да излезе нещо ново на хоризонта. Що се отнася до ATI vs Nvidia то поне за мен собствениците на ATI ще си защитатат тяхната карта и обратното. Поне като съм гледал сравнения и тестове, преди 2 години Nvidia биеше ATI по всички показатели, в момента ATI са N1, ще видим след няколко месеца или години какво ново ще ни покажат производителите :)



Тема NVidia v/s ATIнови [re: Morrowind]  
АвторS (Нерегистриран)
Публикувано09.08.04 01:43



Не искам да влизам в спор с теб Morrowind, а само да споделя разочарованието си от личен опит. До преди две седмици бях с ATI Radeon 9100 64 MB(този модел, дето преди година и половина дойде да замести небезизвестния 8500). Сега си купих нова NVidia FX5900(по бенчмаркове е почти на едно ниво с Radeon 9800 Pro). Разочарован съм от качеството на изображението. Със същите настройки на Antialiasing и Anisotropic filtering като на Radeon-a, NVidia-та честно казано е пълна боза(тук не става въпрос за производителност, а за качество на изображението). Съжалявам че си спестих 20-30 долара и не си купих Radeon 9800 Pro. Ако имаше начин бих я сменил веднага. И тези работи че на ATI драйверите не бивали е прах в очите. Много по добре организиран интерфейс и по-добра информация за текущият им update.
Това е.



Тема Re: Doom 3нови [re: Apeg]  
Автор MorrowindМодератор (разрушителят)
Публикувано09.08.04 12:49



Ами не съм много съгласен, че ATI са п-напред(не защото защитавам моята карта);) Просто съм гледал хиляди benchmarks в нет-а и показват друго:) А и аз говорех, че новия Doom III engine е правен за nVidia, а всички играи занапред(да не са всички, но повечето) ще се базират на наего.....това значи, че nVidia направиха правилното вложение и след година ATI вече ще са още по-далеч зад тях(защото и сега никой не би отрекъл, че nVidia печелят много повече и се оформят като монополист на пазара). Аз лично обичам конкуренцията на пазара, но фирми като nVidia, Asus ит.н(в хардуера) и EA-games и ID-software+Activision(в гейм индустрията), и Microsoft(в софтуерната разработка и гейминга) са окупирали пазарите и все повече ги заддушават. Алтернативи винаги ще има, но все повече хора отиват натам;)

А за играта- доста е мрачна, затова чакам HL2 да излезе, но до тогава трябва да преъртя Doom:) Между другото HL2 е с друг графичен engine и nVidia пак успяха да дадат повече от ATI за него. Което значи, че двата engines на бъдещите няколко години са притежание на nVidia......ATI ще започнат да се душат.....

Дават ли ти-яж, гонят ли те-бягай.


Тема Re: Doom 3нови [re: Morrowind]  
Автор Apeg (Someone)
Публикувано10.08.04 09:21



Виж тук:


и тук:
Nvidia не са чак толкова добри за момента колкото говориш :)

След година все пак не се знае.

Редактирано от Apeg на 10.08.04 09:22.



Тема Re: Doom 3нови [re: Apeg]  
Автор MorrowindМодератор (разрушителят)
Публикувано10.08.04 19:36



Това е за UT2003:) Виж за 2004:) А за Doom3 да не говорим. ПРедполагам, че Half Life 2 ще е optmized за ATI.....nVidia не вярвам и това да купят.....ATI ако го позволят губят тотално пазара......А ако ATI продължат работа със Valve ще трябва на medium с елементи на high да играя HL2, която чакам дори повече от колкото Doom 3(и двете са култове и за това спор няма);)

Дават ли ти-яж, гонят ли те-бягай.



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.