Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:11 11.06.24 
Градове
   >> Монтана
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема ЗА ХИТРИЯ СЕЛЯНИНнови  
АвторXpиcтo Mиxaйлoв (Нерегистриран)
Публикувано06.10.07 01:11



СРАМ И ПОЗОР за учителското съсловие са нестачкуващите учители от град МОНТАНА.
С отказа си да стачкуват за сетен път те доказват, че са ”достойни” наследници на Христо Михайлов (оттам и старото име Михайловград). С такава безчувственост, граничеща с мазохизъм, разбира се, могат да се похвалят само истинските комунисти или техните мутирали наследници (”не човек, а желязо”). Неслучайно гр. Фердинанд стана Михайловград по времето на СВЕТЛИЯ СОЦИАЛИЗЪМ и беше напълнен с разнежени до болка, разчувствани, наивни селяни, които строиха социализъм от селски тип в иначе окръжния град. Но въпреки усилията манталитетът си остана селски. Той трудно може да се промени, особено ако страхът, малодушието и липсата на достойнство са постоянна величина в мисленето, десетилетия преди това изкривявано и моделирано от комунистическите чиновници. Защо да се учудваме, че днес УЧИТЕЛИТЕ В МОНТАНА НЕ СТАЧКУВАТ за ДОСТОЙНО ЗАПЛАЩАНЕ? Ами нали ги е страх горките, а пък и за какво да губят и последните си стотинки от мизерните учителски заплати, когато другите ВМЕСТО ТЯХ ще извоюват достойнство и повече пари - нищо, че ще им коства лишения и обществено порицание. Така с един куршум - два заека - типично за хитрия селянин.




Тема Re: ЗА ХИТРИЯ СЕЛЯНИНнови [re: Xpиcтo Mиxaйлoв]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано07.10.07 18:18



na koito mu triabvat pari da se hvane na rabota !



Тема Re: ЗА ХИТРИЯ СЕЛЯНИНнови [re: Xpиcтo Mиxaйлoв]  
Автор Black_velvet* ()
Публикувано07.10.07 23:11



СРАМ И ПОЗОР, другарю Михайлов!


Ама може ли такова нещо?! Как така ще мислят? И при това, всеки със своята глава?! Хитрите му селяни със селяни такива... Даскали...
Я веднага марш под строй в стадото!
Ех, другарю Михайлов, в какви времена живяхте и каква жалка носталгия изпитвате...



Тема Re: ЗА ХИТРИЯ СЕЛЯНИНнови [re: Black_velvet*]  
АвторXpиcтo Mиxaйлoв (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 10:56



Ех, носталгия, носталгия, и чувство на меланхолия...



Тема Re: ЗА ХИТРИЯ СЕЛЯНИН [re: Black_velvet*]  
Автор dArtagnian (прав и корав)
Публикувано09.10.07 00:13



Абе ти си ми симпатично, ама и Ицко има право да ти кажа...
Ако народа у тая шибана Монтана (дет не моа си я извада изпод лъжичката и газот) беше малко ... де да нам... по-доблестен и отворен... и с мисъл за бъдещето и храбър и т.н, може би немаше да са налага да бия кат улав 2000 - 3000 км у месецот само да мое да са прехранвам...
Та искам да кажа, че Ицко е доста прав в иронията... за жалост...



Тема Re: ЗА ХИТРИЯ СЕЛЯНИНнови [re: dArtagnian]  
Автор Black_velvet* ()
Публикувано11.10.07 00:29



Прав е другарят. И аз това казвам – добре се е изпънал, ама в легнало положение.


Защо трябва 100% да стачкуват за 100% увеличение на заплатите? Нима 100% го заслужават? Всеки сам си преценява възможностите и финансовия им еквивалент. Или е редно всички да искат, независимо от това, какво дават? Ами нека си искат... от раздраните гащи, които собственотелесно са нацвъкали, какво ще извадят? Я по-добре да си ги стегнат (собствените гащи). Според мен.
Иначе и твоят ник e симпатичен на моя.



Тема Re: ЗА ХИТРИЯ СЕЛЯНИНнови [re: Xpиcтo Mиxaйлoв]  
Авторбeзoбидни (Нерегистриран)
Публикувано11.10.07 17:48



монтантчани и хуй да им вкараш в гъза пак ще се чустват добре и няма да стачукват.



Тема Re: ЗА ХИТРИЯ СЕЛЯНИНнови [re: Black_velvet*]  
Автор dArtagnian (прав и корав)
Публикувано11.10.07 22:31



В отговор на:

Защо трябва 100% да стачкуват за 100% увеличение на заплатите? Нима 100% го заслужават? Всеки сам си преценява възможностите и финансовия им еквивалент. Или е редно всички да искат, независимо от това, какво дават?...



Ми тука си права, ама аз не говоря за това. Трябва да им се даде на хората варианта да се надяват да живеят достойно...
То това е свързано в по - голяма степен с доверието към и в държавата, полицията, закона, етиката, морала и много други тикии веке толко клиширани думи, ама не на последно място са и парите ... ненам как си го вадиш .. хляба де, ама аз съм пробал живота отсекъдем... ми не мой на голо дупе авторитет да градиш, не мой на келемето да му се скараш, че говори в час или па, недайсибоже, нещо друго прай и той да ти прати батко си, морук си или некой друг тиквеник да та причаква с тръбата зад ъгъла...

Требе да се изгражда на ново школото дет аз и тикии кат мене са учили в него, щото и тарикат да бех кат ученик, пак ми остана нещо в кухарката и сега благодарение на това са справям... ма кога доде време на 10 годин по - младия ми колега да му обяснявам що е гравитация и кой и що я е измислил, требе да наеш, че козината ми от ужас не настръхна, ми са удърви, щот си представих колко ша знае и може и мойто дете, ако остайм така да се учи младежта...
Дано съм са съглам изразил.
Основната идея е, че на тия хора (даскалята) требе да им се позволи да се самоуважават, щот не секи може да е даскал, ама па да се провериш колко струваш като такъв, се пак требе да опиташ, нали? Та най -малкото е, че с тия ниски заплати кой мислиш, че ша кандиса да даскалува?

ай лека ти нош



Тема Re: ЗА ХИТРИЯ СЕЛЯНИНнови [re: dArtagnian]  
Автор Black_velvet* ()
Публикувано12.10.07 01:12



Да. Разбрах. Абсолютно прав си. Моето мнение всъщност с нищо не е по-различно. Единствено тук: “То това е свързано в по - голяма степен с доверието към и в държавата, полицията, закона, етиката, морала и много други тикии веке толко клиширани думи, ама не на последно място са и парите ...” ще добавя, че това ще продължи до деня, в който ще можем да кажем, че в България, респективно и в Монтана, има изградена средна класа. До тогава ще се създава поколение, което да се учи как да изкарва, пести, инвестира и цени парите. Едва после, след вече натрупан някакъв капитал, ще може да се мисли и за духовни ценности. Вселената си знае работата – при нея празно пространство няма.

Що се отнася до мен – аз още уча, а и междувременно работя към две фирми. В едната правя профили за подбор на персонал, а в другата само преводи. Не питай колко часа в денонощието работя, но не се оплаквам (преди малко привърших с e-mail-ите). Печеля добре и имам време за всичко.





Тема Re: ЗА ХИТРИЯ СЕЛЯНИН [re: Black_velvet*]  
АвторXитъp Пeтъp (Нерегистриран)
Публикувано18.10.07 10:26



УЧИТЕЛИТЕ В МОНТАНА НЕ СТАЧКУВАТ за ДОСТОЙНО ЗАПЛАЩАНЕ, обаче сега ще са първи на касата за получаване на достойните заплатите...






Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.