Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:25 01.07.24 
Градове
   >> Монтана
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Нов почин: на всяко кръстовище-светофар!нови  
АвторKyтлoвeц (Нерегистриран)
Публикувано27.08.05 17:49



Както е тръгнало на всяко кръстовище ще сложат светофар. Това много ми прилича на приказката „Видяла жабата че подковават коня и тя вдигнала крак“. Нямаше да бъде лошо, ако наистина бяха необходими, но какво да кажем за кръстовището при „Явор“?! Пълна глупост! Там изобщо няма трафик по уличката към ІІІ-ІV училище, а почнаха задръствания по „Гробарска“. На „Главната“ и пак „Гробарска“ - също почти Т-образно кръстовище и пак светофар! В същото време на двете може би най-гадни кръстовища: при ж.п.прелеза на „Врачанска“ и на „Парта“ при „Плиските“ - НЯМА!!! А цената на една светофарна уредба е 80000лв.?! Без да искам ми минават едни мисли...



Тема Re: Нов почин: на всяко кръстовище-светофар!нови [re: Kyтлoвeц]  
Автор dArtagnian (прав и корав)
Публикувано27.08.05 21:47



и правилно ти минават... Ама нали сами си избирахме кмета



Тема Re: Нов почин: на всяко кръстовище-светофар!нови [re: Kyтлoвeц]  
Автор nikol78 (мама на София)
Публикувано29.08.05 00:23



А от къде имаш информация за цената ....


София 16.08.2004г.

Тема Re: Нов почин: на всяко кръстовище-светофар!нови [re: Kyтлoвeц]  
Автор Cccмия (отрофна)
Публикувано29.08.05 16:42



Сложиха ли вече светофари до бившия магазин Родопа?
А за средствата, така или иначе ги изпращат целево, та няма за какво друго да отидат. И да искат не могат да ги отклонят. А пък и предпочитам поне нещо да се прави в Монтана - дори и излишни светофари



Тема Re: Нов почин: на всяко кръстовище-светофар!нови [re: Cccмия]  
АвторKyтлoвeц (Нерегистриран)
Публикувано29.08.05 18:11



-Хей змийче, ти караш ли автомобил? Знаеш ли какво е да спреш на червен светофар, да харчиш скъп бензин нахалост, да губиш време, а по другия път да няма никой?! Чувстваш се най-големия балък. И не съм толкова сигурен че ако средствата са целеви (например за „безопастност на движението“) с тях не могат да се изкърпят дупките по улиците например. Да се сложат светофари там, където наистина е необходимо.
А що се отнася до цената, беше публикувана в местния печат. Сам кмета на един от безкрайните му брифинги я каза.
И понеже подхванах темата с „пътните комуникации“, когато ми остане време ще ви разкажа за строителството на кръговото движение на пл.,Славейков“... А може и някой да ме изпревари?!



Тема Re: Нов почин: на всяко кръстовище-светофар!нови [re: Kyтлoвeц]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано29.08.05 18:51



Добре де, но някой казвал ли е, че на най-гадните кръстовища няма да слагат? Лично аз имам наблюдение, че източно от големия прелез май все още строят нещо. Не съм сигурен, ама като приключа работа, на 15-тото минаване за днес по тази отсечка ще погледна за всеки случай. Все ми се струва, че следва и малко козметична промяна на цялата отсечка от моста до прелеза. За кръстовището до гарата - не съм чувал да има планове, но не съм и питал де. "Славейков" още нямам и представа как ще изглежда. Ако е с кръгово - едва ли ще има светофар, но иначе и там си беше необходимо малко да се пооправи.


Щирлиц

Тема Re: Нов почин: на всяко кръстовище-светофар!нови [re: Kyтлoвeц]  
Автор dArtagnian (прав и корав)
Публикувано29.08.05 22:17



още ли го правят?!? Тва да не стане като Монтето преди 15-ина години



Тема Re: Нов почин: на всяко кръстовище-светофар!нови [re: Kyтлoвeц]  
Автор Cccмия (отрофна)
Публикувано30.08.05 08:07



Не карам, возят ме. Знам ,че си прав ама в същото време както казах и по горе се радвам, че нещо се прави в Монтана. А за средствата - израза „безопастност на движението“ не се приема, като "оправи дупките" за съжаление.



Тема Re: Нов почин: на всяко кръстовище-светофар!нови [re: Kyтлoвeц]  
Автор Craig (*noch a Mass!*)
Публикувано30.08.05 14:31



Естествено е да има светофар на всяко кръстовище, но светофар, който върши работа, а не пречи:
-Светофара на "светофарите": няма светофар за ляв завой, в резлтат на което наляво посока 1-во уч. се завива по-трудно от преди, а в тази посока има най-много трафик-резултат: спъване на движението. Светофара работи и в събота и неделя, когато няма коли-пак спъване на движението.
-Светофара на Явор: идеята е да помага на колите от малката улица да излизат на главната. Колите там обаче не са кой знае колко, а липсва контактна лента, която да задейства светофара само ако дойде кола-резултат-спъва без причина движението по гробарска. Няма и сигнал за ляв завой- след като се натрупат коли на червено, се чака още толкова да успее някой пред тебе да завие наляво.
- Светофара на родопите- също като точка 1.
Изобщо: няма наместване по количествата и посоките на реалния трафик, няма регулиране на времената на сигналите според броя коли (много е трудно сигурно един да засича 2-3 дена с един часовник по колко коли минават).
Няма светофари, там където трябват повече от горните места, напр. на "прелеза". И по -добре- при положение, че сега там се минава като фронтова линия,ако сложат светофар, по начина по който слагат, вероятно че има и жертви.

Er muoz gelichesame die Leiter ibewerfen, so Er an ir ufgestigеn
ist...


Тема Re: Нов почин: на всяко кръстовище-светофар!нови [re: Craig]  
Авторelak (Нерегистриран)
Публикувано08.09.05 02:53



Ами за тия дето " пречат" . Вие за
пазителите на реда не мислите.
Минаваш на червено , опа
левче аха и без колан айде и за колегата дай нещо
двама сме.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.