Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:58 28.04.24 
Непрофесионални
   >> Мода&Lifestyle
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Униформите в училище - какво мислите вие?!нови  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано31.03.07 16:25



Моля ви, споделете какво смятате по въпроса за въвеждането на униформи в училищата?
Аз съм в училищното настоятелство в училището на дъщеря ми и предчувствам как ще ни привикат на среща за вземане на решение.

Не ми идва наум нито един довод ЗА.
Категорично не смятам да подкрепя тази откачена идея. Обратното, възнамерявам да убедя останалите членове да не я подкрепят.

Все пак ще ми бъде много полезно да узная какво мисли клубът на интелигентните.



Ето я цялата статия:
20 000 лв. за училище, което въведе униформи
31 март 2007 / News.dir.bg
Около 20 000 лв. ще получат през новата учебна година училищата, които искат да въведат униформи, съобщиха от Министерството на образованието и науката.
Парите могат да се използват за закупуване на униформи за социално слаби деца, за шапки или емблеми на училището, информира в. Сега. “Тази година ще се положат сериозни усилия заедно с общините да се поощри въвеждането на униформите“, заяви вчера министърът на образованието Даниел Вълчев в Пловдив. Според него униформите са демонстрация на авторитета на училището. Министърът призна, че идеята е спорна и сложна, но училищата, в които има съгласие между родители и учители, трябва да бъдат подпомогнати. Училищата ще получават финансовите поощрения, ако отговарят на определени от МОН критерии. В момента експерти от екипа на Вълчев ги уточняват и следващата седмица ще е ясно как ще се кандидатства. В бюджета са отпуснати около 2 млн. лв. за поощряване на т. нар. ритуализация в училищата. “Знамето, емблемата, празникът на училището, участието в хора, униформата са сред компонентите, които идентифицират учениците към една общност“, смята министърът. В края на април ще бъде организирана национална изложба на ученически униформи, в която ще участват и техникумите по текстил.“Обсъждахме въпроса с родителите още преди три години и тогава те възприеха положително идеята, но проблемът е чисто икономически“, заяви Надежда Николчева, директор на 31-во училище в квартал “Слатина“. Според нея въвеждането на униформи в училище, в което учат деца от 6 до 18 години, е много трудно. “Малките ученици трябва всяка година да сменят униформите и родителите определено ще са затруднени финансово,“ добави тя пред изданието. Идеята за връщане на униформите в училище, макар и не като задължителни, е още от 2002 г.







Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Jennifer:)]  
Автор jeni4ka (otnesena)
Публикувано31.03.07 17:16



На мен пък ми харесват. В Англия всички училища имат униформи. Като водят някъде децата по улиците и всичките са с униформи са много готини

Освен това се смята за престиж да носиш униформите на някои училища.
За съм ако униформите са хубави.Не си представяй комунистическите от едно време. Поне децата ще ходят прилично облечени. А и може да започнат да приемат по -сериозно училището



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Jennifer:)]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано31.03.07 19:01



На мен ми хрумват повече 'да', отколкото 'не'-та



Основното е, че поставят децата при равни условия - ясно е, че не така децата ще са равни, но все пак поне с парцалки няма да се изтъкват.
Но на първо място се сещам как изглеждат повечето деца, които виждам, най-вече тийнеджъри - приличат на фолк звезди, деколтета до пъпа, прашките извън дънките, панталоните и полите, едва се движат на токчета
Теб какво те претеснява?

Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!

Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Jennifer:)]  
Авторckeф (Нерегистриран)
Публикувано31.03.07 20:05



категорично за!!!
всички уважавани и елитни училища имат униформи.
освен това така се избягва подтискането и дискриминиране на деца с по малки възможности често ставащи жертва на подигравки и пренебрежително отношение .
много хубава идея, подкрепям и се надявам скоро да стане практика в повечето училища!



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: cтиxия]  
Автор ronia ()
Публикувано31.03.07 20:13



Аз също подкрепям идеята!

Не става въпрос за "децата ще бъдат равни" - някакви дрешки никога няма да премахнат класовите разлики, става въпрос за принадлежност и престиж на училището. Аз завърших Софийска Математическа Гимназия и с гордост бих носила униформа с името и, докато бях ученичка :)



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Jennifer:)]  
Автор Гeнaди (VW Golf 3)
Публикувано31.03.07 20:32



Безумие. Хората които сравняват униформите с тези "на запад" се чудя дали сравняват и транспорта до училище с този в другите европейски държави.
Щото не знам за вас, но аз за да стигна до училище съм се бутал в ранните часове с пенсионери и топли трупове, както и техните туби, варели, казани, скачени съдове и изобщо всеки уред в който може да се налее вода.
И отново "на запад" това е традиция, а тук е евтино копиране и създаване на чувство за "псевдо елитност". Вместо пари за униформи им купете на децата мултимедиен проектор и накарайте уродите от образователната система т.е. учителите, да се научат да го използват.
За какво децата трябва да ходят като чиновници още в детските години. Именно като си ученик си сменяш гардероба през сезон, щото те тресе хормона, музиката ти влияе повече от необходимото и т.н. всички знаете за какво говоря.
А и в никакъв случай тези с големи финансови възможности не се обличат по добре от останалите. Дори напротив, това е смешното.


Винаги верни

Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Jennifer:)]  
АвторJohny (Нерегистриран)
Публикувано31.03.07 20:35



ЗА



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Гeнaди]  
АвторJohny (Нерегистриран)
Публикувано31.03.07 20:37



Ехеее, навремето съм пропускал по 3 автобуса 204 и пак бях като консерва в рейса на път към милото 12-то училище. Какви спомени само



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: cтиxия]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано31.03.07 20:55



Просто използвам да се закача за твоя пост, стихия.

В отговор на:

Основното е, че поставят децата при равни условия - ясно е, че не така децата ще са равни, но все пак поне с парцалки няма да се изтъкват.




Ако някой иска да се изтъкне, униформата няма да го спре. Ще си купи по-хубави тетрадки, химикалки, ГСМ и всичко, за каквото можеш да се сетиш и пак ще се покаже, че е по- и най-

На младите хора им е заложено да се обличат по-различно и по-бунтарски от възрастните. Ние сме го правили, сега ще ни го правят и на нас. Просто си има фази от развитието, които всеки трябва да изживее.

И аз на времето се бях заканила, че никога няма да обуя токчета, а сега обувка без ток не поглеждам изобщо.

Униформата унифицира и не възпитава вкус.
Аз лично бих се чувствала много зле накъдето да погледна, да виждам еднакво облечени.
Едно от най-неприятните неща, когато съм била ученичка беше униформата.

И забележете, тук не става въпрос за елитни училища, а за всяко едно, дори кварталното.

Друго. Униформата НЯМА как да бъде модерна, погледнато като техинческо изпълнение. Това е някаква традиция, която училището налага и няма как да говорим за "мода".



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?! [re: Jennifer:)]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано31.03.07 21:34



Освен това не съм сигурна, че униформата би излязла чак толкова евтино, особено за семейства, където децата износват дрехите едно на друго.

Дори и за 1 дете само са необходими повече комплекти, за да могат да се сменят. Напр. 1 риза и 1 панталони не са достатъчни. Допускам, че ще има ежедневна и официална, така че пак ще струва доста парички.
....

Правило ми е впечатление когато минавам край елитните училища как са облечени учениците там. Оказва се напълно вярно това, което сме коментирали много пъти тук, че красотата е интелигентност.


...

Ако очакваме униформата да накара учениците да приемат училището по-сериозно...просто ... Има много по-важни неща за решаване. Като ги има тези 20 хил. и след като министерството е готово да ги даде, защо не го е направило досега по друга линия? Всяко училище има нужда от ремонт, от подобряване на материалната база и от какво ли не.
Много по-важно е да се затегне дисциплината в училище, като това се изисква от АБСОЛЮТНО всички учители; да се въведе вечерен час; да се осигурят полицаи в така наречените детски дискотеки, а не да е публична тайна, че там се предлага дрога, а не се вземат мерки.
Ох, като се замисля какво ли не още ми идва да кажа, но нека да сложа точка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.