Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 14.05.24 
Непрофесионални
   >> Мода&Lifestyle
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Jennifer:)]  
Автор victoalia (pipilota)
Публикувано05.04.07 13:46



Аз самата работя в офис и честно казано не бих имала нищо против да нося униформа. В момента се налага да купувам дрехи за в офиса и дрехи за извън офиса, защото някак си не се чувствам комфортно да ходя с приятели на кино в костюм, а в същото време е абсурд да се появя с дънки на работа (освен в петък, когато е jeans day). И какво се получава - харча луди пари за дрехи и обувки, половината от които нося по задължение. Далеч по-добре щеше да е, ако трябваше да давам пари само за 2-3 костюма годишно, да не мисля всеки ден какво ще обличам и дали ще е подходящо и да не се налага да следвам освен всичко останало и модните тенденции в бизнес облеклото, за да не съм по-назад от колежките ми.
А иначе не смятам, че униформата ще накара децата да харесват повече училището. Убедена съм, обаче, че има места на които хората трябва да се появяват облечени по определени стандарти или най-малкото прилично и училището е едно от тях. И ако униформата е начинът да накарат децата да се обличат така, то аз съм напълно за да се въведе.



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: victoalia]  
Автор Гeнaди (VW Golf 3)
Публикувано05.04.07 14:24



Ами има компании, които предоставят облекло - ВОЛФ, Дитц, Макдоналдс, КФС, щом ти се спестява от костюми ходи да бачкаш там. Ше им кажеш - много ме кефи вашта фирма щото носите униформи.


Винаги верни

Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Гeнaди]  
Автор victoalia (pipilota)
Публикувано05.04.07 15:00



Благодаря за компетентния отговор! Не се бях сетила (очевадно е, че ми липсва твоята гениална мисъл), но ще помисля по въпроса. Знае ли човек, може пък да станем колеги...



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: victoalia]  
Автор Гeнaди (VW Golf 3)
Публикувано05.04.07 16:29



Аз съм таксиджия-психолог.


Винаги верни

Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Jennifer:)]  
АвторJohny (Нерегистриран)
Публикувано05.04.07 18:26



Заздравяване на колектив и чувство на приназлежност са две съвсем различни неща. Освен това в повечето фирми има dress code, но това е само между дрогот - целта му не е чувството на приназлежност а изграждането на имидж. Именно затова работещите в дизайнерски студиа, режисьори и т.н. могат да си ходят ако искат и по пижама - граденето на техния имидж се дължи на съвсем други фактори.

Колкото до децата в училище - те са тотално пропаднали, за което разбира се не носят вина самите те, а техните родители и обществото като цяло. Не става дума за разликата в поколенията, а за нещо много по-плашещо и в скоро време ще имаме безброй много нискообразовани и неинтелигентни млади хора по улиците. Темата е дълга и да не я започваме сега.

Униформите няма да решат тези проблеми, но са поне някаква стъпка към възпитанието на децата. Аз съм далеч от мисълта, че масово ще се въведат униформи, но поне в няколко, така известните като "елитни" училища би било добре. Разбира се облеклото не е панацея нито ще отмени родителското възпитание. И нещо друго: правилата никога не се приемат добре от тези, към които са насочени. Това не е и целта им.



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Jennifer:)]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано05.04.07 19:40



Този вариант е зловещ


и ми звучи като за хористи (не искам да обидя никого, но повечето хорове изглеждат така)

Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!

Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Eм.M.]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано05.04.07 19:43



Нима сега не ходиш по един и същи начин?!


Освен това и аз съм била ученичка...ГОДИНИ НАРЕД - най-хубавите години

Дънки и блузки в различни вариации, "цицки и прашки вън" - тази униформа виждам аз

Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!

Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Jennifer:)]  
Автор Дeбeлorъз_Hинджa (Beautiful Liar)
Публикувано05.04.07 22:44



съгласен съм, че това не е най-ефективния начин, но е някаква стъпка. униформата е част от ритуализацията на училищния живот, оттук и принадлежността към групата. химн, емблема, униформа, знаме, дъра-бъра... съгласен съм и с мнението на джони за дрес кода и имиджа. мисля , че имиджа и чувството за принадлженост са в пряка зависимост. иначе днес и шофьорите в градския транспорт са с униформи (което не им пречи да си обесват плакати на весна змиянац или цеца в кабините).
не знам какви са настоящите учители, аз съм завършил НФСГ и съм имал късмета да ми преподават достатъчно добри учители, че да науча всичко в училище, та после в УНСС да си клатя топките. когато един ученик знае защо е в клас, на него не му трябва клоун, за да му задържа вниманието, нито мултимедиен проектор, за да разбере кога се демитира сметка 503 и кога се кредитира.

Beyonce,Beyonce
Shakira, Shakira


Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: cтиxия]  
АвторEм.M. (Нерегистриран)
Публикувано06.04.07 08:43



Аз съм завършила училище преди малко повече от 10 години. Нямахме униформи и никога не съм носила. Но си спомням, че директора стоеше сутрин на входа на училището и който е с дълбоко деколте или много къса пола или друго облекло от този род го връщаше вкъщи да се преоблече. И съответно изпуска първия час и му пишат неизвинено отсъствие. Така постепенно някак свикнахме да се обличаме подходящо за мястото, в което отиваме и едновременно с това не ни беше наложен някакъв стил подходящ за възрастни, а запазихме своя. Така, че ако проблемът е, че днешните тийнейджъри ходили с разголени пъпове, по-добре училището да си въведе една вътрешна заповед как да ходят облечени. Едно време имаше дежурни учители и всяка седмица се сменяха. Та да стои сутрин половин час на входа този дежурен учител и като посреща учениците да процедира както директора на моето училище някога.
Не искам детето ми да е еднакво с всички останали, не искам да го обличам като възрастен. Облеклото е също начин човек да изрази себе си. Едно време като половината бяха метъли и ходиха в черно и кубинки, другите имитираха Мадона или Майкъл Джексън и ходиха като тях или бяха окичени с по 100 значки да не би да не са станали хора.
Да не забравяме, че и детето е Личност.



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Eм.M.]  
Автор Дeбeлorъз_Hинджa (Beautiful Liar)
Публикувано06.04.07 11:52



и нас учителката ни по български ни връщаше да се преобличаме, защото не харесваше модните решения и ансамбли на някои от съучениците ми. "аз не съм дошла тук с мърлявата си престилка, с която готвя, затова марш да се преоблечеш" - пискаше тя. но в първата декада на демокрацията се намериха по-пискливи майки, защитнички на свободата, еманципацията и пластичната хирургия, които да й обяснят, че тяхното най-умно гардже може да си ходи както си иска на училище, щото комунизЪмът вече си е отишъл и е много демократично да ходиш като мадона (която въпреки твърденията си и тогава, както и сега, не беше девица).

дрес код с емблема на училището, пришита (прикачена) към ръкава. ето един добър вариант за решаване на проблема. тези, които се чувстват бунтари , могат да си татуират емблемата - примерно на челото.

Beyonce,Beyonce
Shakira, Shakira



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.