Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:27 30.05.24 
Непрофесионални
   >> Мода&Lifestyle
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Гeнaди]  
Авторнeвaди (Нерегистриран)
Публикувано01.04.07 12:21



униформи байно е имало и преди да се родиш в елитните училища в българия! традиция която се прероди, уроди и накарая занемари.



аз съм за в елитни училища да има такава, в останалите нека си разхождат прашките и ценностната си система така че да се вижда отдалече



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Jennifer:)]  
Автор cтиxия (пожар)
Публикувано01.04.07 16:00



За много неща съм съгласна с теб.
Разбира се, ако някой иска да се изтъква - може да го направи по много и различни начини, но ми се вижда уместно да има униформи.
Признавам и че ми е трудно да мисля от страната на родител, защото не съм.
Не мисля, обаче че унифицирането по този начин е толкова пагубно - нима сега по улиците няма униформи и не изглеждат всички еднакво?!
Който иска да е различен винаги ще намери своя начин


Като цяло си мисля, че наистина могат да се намерят други и по-успешни начини да се възпитава.
Поздрави

Звездите никога не се страхуват,че ще ги помислят за светулки!

Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Jennifer:)]  
Автор Ginger. (глезанка)
Публикувано01.04.07 16:14



Аз съм ЗА, но за съжаление тук в БГ едва ли някой ще направи добри униформи....меки, етсествени материи, красиви кройки и т.н. Униформата трябва да се носи с удоволствие, ако това не може да стане, то тогава изобщо да не се прави.

Когато стане напечено, печените мацки хукват на пазар

.

Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: cтиxия]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано01.04.07 17:11



Да, така е - направо като униформени ходят, макар че от миналата година ми прави впечатление, че street fashion се развива в няколко тенденции, в смисъл че започнаха паралелно да се налагат няколко модерни щампи. Разнообразието е по-голямо и уличната "униформа" започна да се разводнява. Напълно си права, макар че това е вид "униформа"

, но е доброволна, докато другата става задължителна.

Най-добре е може би да се питат самите деца дали искат униформи или не, нали те ще ги носят.

Сещам се какво се случи миналата учебна година в едно набедено (според мен) за елитно училище, където уж чрез гласуване въведоха униформи. Това е професионална гимназия, значи учениците са големи и подбирани с конкурс.

Първо, директорката се наложи във всяко отношение. Нито учениците, нито учителите са искали униформа, но тя е много авторитарна ръководителка и успя да се наложи. В резултат въведоха униформа, която никой не харесва - бяла риза (за момичетата и момчетата), черни панталони и черна пола. Това за всеки ден, за ходене на училище. Като парадна - абсолютно същата, само че имат нещо за около врата за момичетата и вратовръзки за момчетата.
Е това кой пък може да го хареса?
Освен това как ще се усети разликата делник - празник?

Мисля си друго. Всички ученци имат час на класа, в който биха могли да коментират облеклото, стилът на обличане и т.н. Т.е. когато има училищен празник не учителката да казва как да са облечени, а у самите деца да се формира определено естетическо мислене и нкритерии.
Представям си го като един много интересен час, особено ако се ползват снимки, мултимедийни прожектори и т.н.

И напълно вярно е това, че едно нещо като не може да стане, няма смисъл да се прави, още повече че в случая струва доста пари, които биха могли да бъдат насочени към по-належащи нужди.



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: cтиxия]  
АвторEм.M. (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 08:36



Като не можеш да се поставиш на мястото на родител, се постави на мястото на ученик. Много ли ще ти е приятно ГОДИНИ НАРЕД да ходиш на училище облечена по един и същ начин например бяла риза и черна пола, както дадоха примера за вече въведена униформа. На мен ми се повдига само при мисълта затова, ако ще да съм в най-елитното училище в БГ.





Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Eм.M.]  
Авторeлит (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 08:55



имайки предвид настоящата мода поп фолк певици, която носят младите селски девици........

една униформа ще им даде човешка форма ......макар и проформа





Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Jennifer:)]  
Авторvictoalia (Нерегистриран)
Публикувано03.04.07 12:56



Аз пък не виждам нищо лошо във въвеждането на униформи за учениците. Разбира се, има значение какви ще бъдат, но според мен това може да се договори допълнително между родители, ученици и учители. Униформа могат да бъдат и едни обикновени дънки и подходяща блуза, не е задължително да са тип костюм. Също така не смятам, че на родителите ще се отрази толкова зле финансово - децата им така или иначе трябва да носят някакви дрехи - какво значение има дали ще е униформа или други дрехи, и двете струват пари. А и в крайна сметка това ще е облеклото им само за училище, навън могат да си носят каквото поискат. Може пък някои тийнейджъри да почнат да се обличат по-прилично, поне в училище...



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: victoalia]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано04.04.07 15:28



Да, това също е важно да се уточни - за кога ще бъде задължително носенето на униформа - само за училище или и за останалото време (както беше преди). Ако идеята е само за училище, ето още едно ПРОТИВ. Това означава, че освен за дрехи за извън училище, трябва да се дава пари и за униформа (която на всичкото отгоре не желаем).

Естетическите критерии се формират постепенно. Децата просто трябва да бъдат оставени да си направят своите лутания, дори да ходят с голи пъпове, да им се виждат прашките, да носят изтърсените дънки, от които преди време всички тук в клуба изпаднахме в потрес. Ако не са голите пъпове, те ще измислят нещо друго, което отново задължително ще е в разрез с критериите на един възрастен.
Същото е и с музиката, която слушат, с поведението им. Те не са като нас и слава богу.

Защитниците на униформата биха ли могли да си представят да работят в офис, в който всички са униформени и уж еднакви. Да, обаче полата с бизнес дължина не стои добре на по-закръглена жена, напр.
Дори не може да се внесе някакво особено разнообразие с бижута.



Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Jennifer:)]  
Автор Дeбeлorъз_Hинджa (Beautiful Liar)
Публикувано04.04.07 19:50



целият проблем е в това, че "униформа" в българия е мръсна дума, за всички е ясно защо. за мен униформата е нещо добро и не защото премахва различията в класите, а най-вече защото дава чувство на принадлежност към дадено училище. това е особено важно днес, когато бягствата, неизвинените отсъствия, текучеството и непрекъснатото нарастване на отпадналите ученици се превръщат в основен проблем на образованието (за справка - велчев ще маха 13 клас). чувството за принадлежност към фирмата е основата на японската фирмена култура, за която няма нужда да говорим.
възпитаването във вкус и т.н. не става на принципа "да им дадем да си носят каквото си искат, да се наживеят, защото злият живот идва, пък те да си решат". ако можеха те да си решават, щяха да са пълнолетни още на 12, когато им идва мензиса. униформата възпитава. тя дава трудови навици на учениците. представи си как една млада девойка, разпищолила гръд в час по счетоводство, заголила пъп и гримирала се като алис купър отива на интервю за работа. няма уважавана фирма, в която да не са въведени униформи.
а това, че униформите ще са задължителни и след училище е смехория.

за съжаление има огромен довод "против" и това е икономическата страна на проблема. ще са нужни поне 2 униформи за смяна, защото още в сряда ще трябва да се влиза с противогази в училището. числото се удвоява, когато се предвидят и униформи за топлите и студени месеци (не може да си ходиш по ризка и през януари, и през май).
проблемът има добро, според мен, решение - да се въведат тип дрехи и цветове, а не конкретни униформи. например тъмен панталон и светла риза за момчетата и тъмна пола, бяла блуза и забрадка за момичетата. към всичко това - емблемам на училището.

Beyonce,Beyonce
Shakira, Shakira


Тема Re: Униформите в училище - какво мислите вие?!нови [re: Дeбeлorъз_Hинджa]  
Автор Jennifer:) (приветлива)
Публикувано05.04.07 09:25



Нинджа, много съм съгласна с теб, че е изключително важно у децата, а по-късно и у екипа на една фирма да се възпита чувството за принадлежност към групата. Дори и един от начините да е чрез униформа, едва ли той е най-ефективният.

Значи в момента на децата не им се ходи на училище, не са мотивирани да учат, но като се въведе униформа, изведнъж ще им се доходи и доучи. Не го вярвам. Плюс това досега говорихме за униформи ви елитните училища, където така или иначе децата са със съвсем друга мотивация за учене.

Проблемите са много по-сериозни. Не знам колко родители пишат и четат тук, но покрай дъщеря ми съм изключително в час какво става в момента в училище. Дори ученолюбивите деца се задъхват, защото учебниците и изискванията на учителите (5 кл.) са кошмарни.

Е, добре, не може ли всеки учител, макар да има скапания и неразбираем учебник да се изправи пред децата и да започне да им разказва забавно и увлекателно, да ангажира децата в дискусии и да ги учи как да учат? Учителят по история какъв сладкодумен чичко би бил и колко интересно би било за децата да им разказва разни интересни неща, след това децата сами ще започнат да търсят информация за това, което г-нът е казал. И за всичките предмети е така.

До миналата година дъщеря ми имаше 1 г-жа, но тя успя да създаде невероятен колектив. През ваканцията, забележи, през ваканцията, когато никой не мисли за училище, отиваме в музей, изложба или няма значение къде и дъщеря ми пише нещо в книгите за посетители, като задължително след името си пише, че е от 4а клас. Това ми говори много. Виж, че и без униформа стават нещата.

...
Не е много голяма смехория униформите да са задължителни след училище, защото аз като ученичка съм получавала доста наказания за неносене на униформа извън учебно време.

---
Добре, след като униформата толкова добре възпитава, защо униформи носят военните, МВР (не всички структури), ОББ (плюс няколко по-големи банки) Глобул и летците и стюардесите? Защо останалите работодатели не дадат на своя екип от това вълшебно средство за заздравяване на колектива? Намигам ти и се надявам някои от нещата, които казах да не са ти се сторили прекалено остри. Не са насочени лично към теб.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.