Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:27 27.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Продавачи изнервят ли ви клиентитенови  
Автор TARA ()
Публикувано25.02.00 15:41



Продавачи и продавачки с кой въпроси и постъпки най-много ви изнервят клиентите? Имаме ли в България култура на пазаруване?.Задават ли ви клиентите въпроси лишени от всякъкъв смисъл? Мъчат ли се да ви докажат, че са нещо много повече от вас, вместо да спечелят симпатиите ви и с това да бъдат по-добре обслужени. Какво ви отговарят ,когато им кажете "Добър ден. Заповадайте. Какво обичате?" обикновено нищо или "ГЛЕДАМ ПРОСТО "забележете просто вместо "БЛАГОДАРЯ ВИ РАЗГЛЕЖДАМ" нали по-добре звучи? .А казват ли ви "Довиждане, благодаря, бяхте много любезни".Или се измъкват с въпросите "А днес до колко часа работите ?"като часът е 19.30 ч.,или "А утре работите ли?" като утрешният ден е вторник едва началота на седмицата. Много ще се радвам да чуя и вашите мнения пък може и мнения на клиенти да кажат и те какво желаят за подобряването на тяхнато обслужване.По-този въпрос се говори най-малко ,а мисля че е най- важен ,защото човек всеки ден пазарува по нещичко и в голяма степен от това зависи неговото настроение.

Тема дразнят ме досадни продавачки!нови [re: TARA]  
Автор Aurora ()
Публикувано25.02.00 16:10



Дразнят ме зверски! Влизам в магазина на Бенетон. Нося със себе си голяма торба, пълна с покупки ... Естествено като виждат това драгите продавачки се устремяват към мен. `Добър ден!` (усмивки до ушите, всичко точно)...И аз `Добър ден!`... Посягам към едно поло и веднага започва целия репертоар`Блаблабла...еди ква си вълна...блаббла...` Учтиво се усмихвам и продължавам по-натам...Идва втора продавачка със същите досадни заучени словоизлияния...Леко съм нервна, след третата такава продавачка в същия магазин, вече съм бясна и й казах, че се опитвам все пак да разгледам и да си избера нещо, тя от своя страна ми смутолеви някакво тъпо извинение...Досадни продавачки, това е то! Най ме дразнят, когато гледат надуто и говорят префърцунено (типично за марковите магазини)...Нима те могат да си купят нещо от въпросния магазин, в който просто продават с жалките си заплати, че да са толкова отворени? Не знам, но някак си е неприемливо и досадно, когато те затрупват с въпроси и коментари, най-тъпите от които са `Ей това сега вного се купува!`...на кой му пука, че много се купува някво златисто блузе, крещящо от кич? Ми обидно си е. Много рядко съм попадала на печени подавачки, от които да си купувам с кеф. Това е.

Тема Продавачи изнервят ли ви клиентитенови [re: TARA]  
Автор TaxPayer ()
Публикувано25.02.00 17:55



Тъй като съм от двете страни на барикадата ще се опитам да отговаря и като продавач, и като клиент. 1. Продавач /на услуги/. Интернет-кафе Липса на елеменатрна куртура. Влиза някой, минава покрай тебе, тегли ти едно рамо и започва да оглежда. Питаш го: "Какво обичате", а той/тя те поглежда като че ли не той ти влиза в заведението, а ти си му влязъл непоканен в къщата и процежда: "Търсим един човек", след което си излиза. Понякога успявам да ги питам кого търсят /аз си познавам 90% от клиентите/ и пак - никакъв отговор. Работното ми време е от 10 до 22 часа. Понякога някои имат желание да поостанат и след това. Тъй като "и Хасан е хора" след 22 часа работя с надценка, нещо като нощна тарифа, която е по-висока от дневната. Преди време един ми вдигна скандал, като каза, че нощно време трябва да работя на половин цена. Стана ми смешно, защото след като такситата возят на нощна тарифа, защо аз трябва да си късам от съня за по-малко пари. 2. Купувач /клиент. Най-ме дразнят некомпетентни продавачи. Един продавач, не казвам търговец, за не го е задължително, трябва да познава стоката, която продава. Когато незнанието е съчетано и с неучтивост.... нямам думи. И обратното. Влизам в един магазин за чай и кафе /аз съм любител на чая/. Оказа, се продавачът е познавач. Достави ми истинско удоволствие. И все оттам си купувам. Друг случай. Влизаме, бяхме на морето, в един ресторант. Ресторантът - празен. Оказа се, че не е случайно. Дойде една сервитьорка с намусена физиономия. Хвърли листа на масата и започна да почуква нервно с молива по тефтера. "Избрахте ли си?" Питаме нещо за менюто. "Не знам. Както го приготви готвачът." Побеснях. Станахме и повече не стъпихме там. Ами като не ти се работи тая работа, бе маце, защо си се хванала? И обратно. Има сервитьори, които са родени за тая работа. Та в общи линии това е! Стана малко дълго, но и темата е много обширна.

Тема Продавачи изнервят ли ви клиентитенови [re: TARA]  
Автор BRAVEHEART ()
Публикувано25.02.00 19:31



Аз съм един клиент, който никога не се е държал грубо или надменно с продавачките и продавачите, но си признавам, че употребявам израза "само гледам" - Обещавам вече да го казвам по твоя начин. До сега просто не се бях замислил. И аз като Аурора не обичам прекалената "любезност". Искам като вляза в магазин продавачката да отлепи поглед от любовния роман, да стане, да ми каже "Добър ден" или "Заповядайте". От там аз ще отвърна с поздрав и ако я попитам нещо, тя с усмивка на уста да ми отговори, ако пък ли не - примерно започна да разглеждам тя отново да си седне, да не ме следи с поглед и да не ми обяснява за стоката, ако имам нужда от съвет ще го поискам.

Тема Продавачи изнервят ли ви клиентитенови [re: TARA]  
Автор IRA ()
Публикувано25.02.00 19:46



Клиентът според мен е наистина клиент ,когато е тръгнал да търси нещо целенасочено или просто е тръгнал да похарчи малко пари за удовалствие .Да зарадва себеси или близък човек.Във всички други случаи клиентите са истинска досада. Аз никога не се мотая по магазините безцелно,но има хора това им е хоби понякога им се чудя на акъла. Като се замисля по въпроса какви хора (не казвам клиенти) влизат в магазина ми мога да разделя на няколко групи.От дългогодишният ми опит вече още от вратата 50 % знам дали е клиент ,а след 2-3 въпроса вече ми е напълно прозрачен. 1-ва група най-голямата. "Да си убием времето".Без пукната пара в джоба- питат ,разпитват ,пипат, цапат и похабяват стоката от пробване и винаги ти доказват ,че нямаш това което търсят,все не им стояло както трябва ,щели да размислят дали да си го купят ,да пообиколят и на други места и темподобни лъжливи обяснения след тях обикновено редиш по 1 час и си вземаш домашна работа за вкъщи за пране ,защото докато е пробвана стоката някой я е ностъпил с кални обувки. Направих си експеримент давам стоката за пробване и в момента когато се отправи клиента към пробната най -токтично му искам стойността и .Изумих се какъв голям процент от тях бяха без пукната пара . 2 група :"Искат ама не им стиска" Имат парите ,ама не им се дават.Или се страхуват как ще бъдат посрещнати в къщи с покупката.Обикновено се измъкват е номера "ами аз ще доведа някой да ме види ,че сам не мога да взема решение".А ако може и този някой да финансира операцията..... 3. група "Опрял е ножа в кокала" В тази група обикновено влизат майки с деца който не разчитат на финансовата помощ на съпрузите си, а детето е съвсем оголяло и обосяло.Те са намръщени още от вратата в очите им се чете връждебно отношение към всички.Детето е също ядосано ,защото майка му му е дала да разбере, че ще купи това което тя реши и то не пее в хора.Най -мразя да обслужвам майки с тинейджъри те никога не са на едно мнение и не можеш на никой да угодиш.Обикновено такива случаи завършват със скандал или шамари . 4. Група

Тема Продавачи изнервят ли ви клиентитенови [re: TARA]  
Автор IRA 2 ()
Публикувано25.02.00 20:10



4-та група:"Да си погъделичкаме самочуствието" Това са този тип клиенти които дават оценка на стоката без да ги питаш и винаги негативна с цел да не унизят да те ядосат да тръгнеш да доказваш обратното ,а те да ти се подиграват насреща.Вече ги разпознавам и не им се връзвам,защото ми е предварително ясно как ще завърши разговора . А той е:"Аз като бях в Германия какви дрехи си донесъх........" Та целия разговор не е бил за стоката ,а за това че човека е бил в Гервания ЕХ--ЕЕЕ,а ние тъпите продавачки никъде навън не излизали стоим тук и им слушаме глупостити. Вторият вариант на завършека е след като ти е отнел половин част празни приказки: "Каква стока имаше едно време по КОРЕКОМИТЕ ,а сега.....купих си един панталон тогава и още го нося и вие немате такива. " Да могат да се погледнат отстрани да видят колко са смешни.В такива случай казвам "Да сте жив и здрав господине да си то износите"

Тема Продавачи изнервят ли ви клиентитенови [re: TARA]  
Автор IRA 3 ()
Публикувано25.02.00 23:56



6-та група клиенти.Наричам ги "Лъжеклиенти".Обикновено влизат със засилка ,първи те поздравяват и започват да ти правят комплименти."А-а-а какво хубаво и подредено магазинче!"В днешно време някой да те поздряви и да ти направи комплимент значи има някаква уловка."....и каква хубава стока имате ,аз трябва да доведа дъщеря ми тук да се облече.Ами я да видя това, я да видя онова" и така хубаво ти разхвърля магазина че язък за реденето,ама нали са ни учели С ПОЧИН КЪМ КЛИЕНТА щом си зад щанда ще търпиш.През цялото време си викаш айде стига толкова отваряй чантата да видим какво ще ми предложиш изплюй камъчето най -сетне.Предчуствието никога не ме е лъгало оказва се ,че е представителка на ОРИФЛЕИМ, ХЕРБАЛАИВ,Сладкарници НЕДЕЛЯ ,червен кръст, помощи за дома за сираци и т.н. и вообще не се интересува от стоката ми. И като ти се заредят няколко такива "артисти" ,накрая може и някой невинен да го отнесе.Защо е нужно да се хаби толкова човешка енергия на вятъра.Долни хора сме.

Тема Продавачи изнервят ли ви клиентитенови [re: TARA]  
Автор IRA 3 ()
Публикувано26.02.00 00:19



7 -ма група .Наркоманите.Природно бедствие.Познават се по очите буквално гледат през теб.Много са любезни и тънкообидни не си и помисляйте да ги изгоните ще ви извадят хиляди аргументи ,че трябва да се отнасяте с тях като с клиенти,даже ти казват да не се плашиш ,че ще ти откраднат стоката.Цялата политика е да ти спечелят доверието.Не ги оставяите да стигнат до там.Добра тактика ако сте сам и ви е страх е бързо още докато не са заговорили да се хванете за корема и да ги накарате да излезнат под предтекст че ви е прилошало и ви се налага спешно да затворите магзина и да посетите тоалетната.Така със сигурност си спестявате някоя кражба.

Тема Продавачи изнервят ли ви клиентитенови [re: IRA 3]  
Автор GOD ()
Публикувано26.02.00 01:18



Ira vsi4ki grupi ot 1 do 7 sa potencialni klienti. Rabotata na prodava4a e da prodava , ako ne ti haresva se otkagi ot tazi rabota. Ako na nqkoi ne mu haresva v magazina da mu vlizat hora ot 1 do 7 grupa da go zatvori. Tova e pologenieto. V nqkoi magazini se 4udqt kak da vkarat klientite vytre a tuk se oplakvat 4e ima poseshtaemost !!! Ami az kato trygna da si tyrsq drehi davam pari taka 4e e moe pravo da obikolq nqkolko magazina , da razgledam i 4ak togava da resha ot kyde da pazaruvam. Ti kato idesh na pazara da si kupish plodove(primerno) na pyrvata sergiq li se spirash ? S pozdrav, GOD :)

Тема Продавачи изнервят ли ви клиентитенови [re: GOD]  
Автор TaxPayer ()
Публикувано26.02.00 12:37



God, прав си за групите от 1 до 4 включително. Клиенти са, а клиентът има право. Петата група не я видях, нещо ми е убягнала. За шестата - не знам, защото такива тайни агенти не съм виждал. Обикновено представителите на фирми с директни продажби влизат направо и веднага си предлагат стоката. Понякога купувам някоя джунджурия, понякога те пият кафе при мен. И така всеки си гледа бизнеса. Виж за наркоманите, не си прав. Тях ти ги харизвам, ако искаш. Скоро двама такива обраха един магазин за хранителни стоки наблизо. Влезли, поискали някаква стока от рафта зад продавача, той се обърнал да я вземе и те го халосали по главата. Човекът е със комоцио.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.