Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:58 11.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Какво е бог за вас ???  
Автор Любопитен ()
Публикувано19.01.00 13:32



Искам да ви попитам какво е бог за вас. Аз дълги години бях заклет атеист. Но ще споделя моето отношение към бог. Бог е една идея. Идеята за доброто в човека, добро като поведение и разбиране. Вместо бог - спокоино можем да говорим за Доброто. Бог е мисъл, разум, поведение. Дявола - това е лошото в човека. Дяволското - това е лошата постъпка, лошото отношение. И доброто и злото са вътре в човека. И добро

Тема Какво е бог за вас ???нови [re: Любопитен]  
Автор Любопитен ()
Публикувано19.01.00 13:38



И доброто и злото са вечни - те са една идея. Човекът е временно на тоя свят- но оставя материални и духовни следи след себе си. Материалните следи след време се заличават, но духовните остават. Затова усъвършенстваите своя дух, не се водете по краткотрайни материални ценности. Оставете вашите идеи и разбирания - може и в интернет. Така вашия дух ще продължи да живее и след вашата смърт.

Тема Какво е бог за вас ???нови [re: Любопитен]  
Автор bzzz ()
Публикувано19.01.00 14:52



на това мястото му не е ли във филисофия?:)) Аз не съм вярваща...не и в Бог , не и в безсмъртието на душата Понякога стигам до задънена улица като се мъча да определя 'религията' си...(тоест вярванията)

Тема Ei pich po-spokoнови [re: Любопитен]  
Автор Zlobar ()
Публикувано19.01.00 15:26



Pich mai si prekalil sus science fiction-a :) Po spokoino tova si e filosofska tema bratle :))) Ne ni zabivai w takiva kolovozi next time :) Da ne bi da si ot nqkoq sekta i da opipvash pochvata ? Ako e taka si popadnal na kogoto trqbwa .. Mnogo gi liubim az sektantite taka da znaesh, ako mi padnat samo nema da ti kazwam kwo shte gi prawq. Inache dobre hubawo e chovek da vqrva v neshto (no ne e zaduljitelno) a drug e vuprosa v kakvo i kakva forma ima to.

Тема Какво е бог за вас ???нови [re: Любопитен]  
Автор Lame ()
Публикувано19.01.00 16:16



Кво правите тука бре?

Тема Какво сте вие за бог???нови [re: Lame]  
Автор човекът ()
Публикувано19.01.00 17:00



Ще питам и аз нещо:: А какво сме ние за него??? И има ли той почва у нас??? Каква му е доктрината за спасяване на души? Той с какво се занимава иначе? Сам ли работи ? н.к

Тема Какво е бог за вас ???нови [re: Любопитен]  
Автор марийка ()
Публикувано19.01.00 17:08



"антропоморфна персонификация." т.пратчет примери: -смърт -дедо мраз -феи разни -бог -духът на елвис... когато ... абе карай да върви. майката и бащата на един мой приятел в америка имат ограмаден плакат над кухненския плот, на който с красиви готически букви е изписано: "вярвам в дядо коледа" каква красота :))) повече ме вълнува, обаче - съществува ли добро и съществува ли зло в чист вид? а?

Тема За Любопитниянови [re: Любопитен]  
Автор Old ()
Публикувано19.01.00 17:44



Приятелю, любознателността е хубаво нещо, но ако беше наистина любопитен щеше да видиш, че в Култура и Изкуство има клуб Религия. Мястото на този въпрос е там. А ако си, както предполага Zlobar, от някоя секта - НЕ СИ ПОЗНАЛ! И не забравяй - Бог се пише с главна буква, независимо дали си вярващ, атеист или какъвто и да е.

Тема Да. Съществуват.нови [re: марийка]  
Автор alas! - изчервен от гордост ()
Публикувано19.01.00 18:11



Помниш ли сходящите числови редици? И в двете посоки - от -1 до 0, както и от 0 до 1 числата са безброй. Те никога не стигат (а ако ги персонифицираме - и не виждат) нито нулата, нито единицата, нито минусединицата. Но това означава ли че ги няма? Съществува ли "1 метър"? В седалището на Международната търговска камара в Париж пазят в еди-какви-си условия парче желязо, което е "1 метър". Е, то също е с 99.99999999999 приближение. Това означава ли, че няма "1 метър"? - не може да се види, не може да се пипне. Ха! - "чисти видове" .. :))) Щом им знаеш посоката, значи ги има. Никога няма да ги срещнеш докоснеш и докоснеш, но те са там. Може, обаче, и да греша. ~*~ P.S. Тю-ююю, де да можех таквиз есенца да ги докарвам в 9ти клас - пустото му Анче да съм го гътнал и забравил! ;))))))))

Тема Za mariikaнови [re: марийка]  
Автор NUT ()
Публикувано19.01.00 18:34



V eseto na Halil Djubran edin ot gradskite starei pita za Dobroto i Zloto. Prorokat otvrashta :"Moga da vi govoria za dobroto vav vas, ala za zaloto - ne. Poneje sto e zloto, ako ne dobroto, izmacheno do smart ot glad i jajda? Istinata vi kazvam, kogato dobroto vav vas izgladnee, to diri hrana i v nai-tamni peshteri, a kogato izjadnee, pie daje ot martvata voda".

Тема Eto towaнови [re: Old]  
Автор surf ()
Публикувано19.01.00 20:52



Kakvo li e bog?sled niakolko godini chrez genetichna manipulatzia shte moje da sazdademe chowek, koito nai weroiatno shte ni wika bogowe.Znachi shtom mojesh da sazdadesh jivo sashtestwo si Bog...prochetete Bogowete na nowoto hiliadoletie, shte wi dopadne,osobeno na ateistite!!!!!!!!

Тема Какво е бог за вас ???нови [re: марийка]  
Автор BRAVEHEART ()
Публикувано19.01.00 22:04



Не, не съществуват - съществуват Ин и Ян(във всяко добро има частица зло и във всяко зло има частица зло).

Тема Какво е бог за вас ???нови [re: Любопитен]  
Автор BRAVEHEART ()
Публикувано19.01.00 22:07



И духовните следи се заличават, само че за по-дълъг период от време. Никой и нищо няма да се помни вечно.

Тема Да. Съществуват.нови [re: alas! - изчервен от]  
Автор марийка ()
Публикувано19.01.00 22:09



да, ама аз не съм виждала нито добър метър, нито зла минусединица, да речем. есенцето верно важи. ама ти анчето май си я... каквото каза там... все едно в кой клас :) както ти е незабравима тя :) може , обаче, и аз да греша... ами знаеш ли, че добро и зло не ми приличат хич никакси на мерни единици? или двойки? или... а дядо коледа си има.

Тема Какво е бог за вас ???нови [re: Любопитен]  
Автор Alfa ()
Публикувано20.01.00 02:11



Spored men BOG sastestvuva nezavisimo pod kakva forma i az sam hristianin i viarvamn v nego. Niama nisto sramno ili losho chovek da viarva v BOG. Na men tova mi e nosilo samo dobro do sega. Hodia makar i riadko na carkva znam edna molitva, V nas ima ikonata na Isus Hristos i Deva Maria imam i razpiatieto. Ne sam sektatnt zastoto tova e biznes a ne viara. CHel sam Bibliata. Mislia che tova e edno mnogo dobro nesto vseki da prochete bibliata. No parvo triabva da poviarva i posle da ia prochete . Nisto niama da izleze ako ste zaklet ateist i sednete da chetete Bibliata. Ste vi se stori glupava. Ne znam kakvo ste Spechelite ako ste Viarvashti priateli obache sas absolutna sigurnost nisto niama d zagubite. Chovek triabva da viarva silno v nesto , da ima nesto v koeto v ttruden moment da se opre i samo taka ste izviee palnocenno zivota si spored men. Tova ste vi badie samo ot polza i v nikakav sluchai niama da vi navredi.

Тема Какво е бог за вас ???нови [re: Alfa]  
Автор смирен ()
Публикувано20.01.00 08:21



Бог е ТВОРЕЦ.Той е във всичко около нас - човек,цвете,птица, усмивка,песен ,смърт,кравешко лайно ако щете.Всичко е сътворе но от Него,вложен е божествен смисъл. Ако ние приемаме с лю- бов и смирение света около нас значи славим Бог т.е. неговото творчество.Обратното е богохулство и в него са корените на злото. Така мисля аз атеиста.

Тема хих! :)))нови [re: марийка]  
Автор alas! ()
Публикувано20.01.00 11:56



Не "мерни единици" - а в "чист вид", онова бяха само допълващи примери. А за Анчето не позна - това бяха други времена, други чувства, че и други чувствености - тя секретар на Учкома, аз - зам.секретар по ИВД ... ;)))))) LOL ~*~ P.S. Виж за Дядо Коледа не знам

Тема za lubopitenнови [re: Любопитен]  
Автор soft` ()
Публикувано20.01.00 12:43



ohhhh mnogo niakak si...mi trudno....mi ne viarvam v bog....tova e ne znam no tezi neshta sa mi mnogo lichni......za da moga da gi obsajdam poveche.........

Тема хих! :)))нови [re: alas!]  
Автор марийка ()
Публикувано20.01.00 15:42



ама няма недоразумение :) пошегувах се, значи. ами смешно ми стана - да обясняваш плътността с разстоянието между две точки, например... не, че нещо - интересно е :) а даже ако се помисли повече - може и да стане? ах, анчето... ах :))) за дядо коледа и аз не ЗНАМ но ВЯ РВАМ

Тема Анчето .. Заедно четяхме "Как се каляваше стонови [re: марийка]  
Автор alas! - картоГРАФ ()
Публикувано20.01.00 17:41



Шегувам се, де ;))) Това е първата и надявам се - последната жена, която съм обичал и с която не съм бил. ~*~

Тема Да. Съществуват.нови [re: alas! - изчервен от]  
Автор Ti be ubi be ()
Публикувано20.01.00 18:59



Analogiite ti Bog-merni edinice sa absurdni. Nikoga ne biah reagirala taka riazko na nechie mnenie, no twoeto e swetoto newezestwo. Syzaliawam che taka se beshe wdyhnowil obache tezkite dumi i emocionalnite izrazi ne prawiat edno nepodkrepeno, da ne kaza zabludeno ese, dobro ese! Mernite edinici sa posobiq, w edin moment se e okazalo che chowek imal nuzda da ima niakawa miarka, da si meri plata na pazara, w anglijskata sistema ne e metyr ami e stypka i stypkata ne mi kazwaj che i neia ne mozesh da ia pipnesh no neweroiatno no syshtestwuwa. Eidnstweniq aspekt w koito twoiata analogiq wazi e :Mernite edinici sa syzdadeni za da olesniawat ziwota na choweka (syzdadeni ot hora) tyj kakto Bog e syzaden( syshto ot hora), za da olesniawa ziwota na choweka, zashtoto Bog e nadezda( nadezda che ima zadgroben ziwot, nadezda che greshkite koito prawim gi poredopredelia Bog i che moze i da sa za dobro. Bog syshto e i dobro - dobro w sluchaia e normi na powedenie w obshtestwoto, koito sa nai-doprinasiashti za ewoluciqta, ili ako shtete za olesniawaneto na ziwota. Bog syshto e i nachin za uprawlenie na masite( w Egipet Bog e bil samiq faraon , prosto zashtoto podanicite ne biha prieli na seriozno obiknowen chowek da gi komandi naliawo i na diasno). Ta Bog e izmislen ot hora, Bibliqta e napisana ot hora, na razni wseobshti sybori i tam politika. Daze kato mydrili kanonite gi nedoizpipali, pylno s protiworechiq. Naprimer: Swetata troica e : Bog - otec, Bog - sin , i Bog duh. Pod duh neznam kakwo da razbiram obache w drugite dwe iasno se wizda che sa dwama bogowe - bashta i sin. W syshtoto wreme pyrwata boza zapowed ( dadena na MOisei li beshe ot Bog bashta kazwa: "Ne pochitai drugi Bogowe oswen men) Znachi ako si reshil da izpylniawash boziite zapowedi, ne bi triabwalo da pochitash sina. Kakto i da e polezno e da se wiarwa, shtom se wiarwa w dobro i shtom wiarata dawa nadezda.

Тема Анчето .. Заедно четяхме "Как се каляваше стонови [re: alas! - картоГРАФ]  
Автор марийка ()
Публикувано20.01.00 20:10



че ти всички жени, които обичаш, ли въвличаш в побоища??? ;)

Тема Това ми е "хватката" ;)))нови [re: марийка]  
Автор alas!-предтеча на Висшия Разум ()
Публикувано20.01.00 20:33



~*~

Тема За Любопитен и останалите интересуващи сенови [re: Любопитен]  
Автор Хитър 5ър ()
Публикувано23.01.00 13:52



В клуб Философия ще намериш в две теми озаглавени: Времето - Хипотеза ли е хипотезата на Козирев (първа и втора част) където ще намериш (по точно във втората част)едно напълно ново и неочаквано предположение, че ВРЕМЕТО е самия ТВОРЕЦ.

Тема Какво е бог за вас ???нови [re: Любопитен]  
Автор CSKA2 ()
Публикувано24.01.00 21:52



EBETE GO OTZADE BOGA

Тема Ima ya!нови [re: марийка]  
Автор Askeer ()
Публикувано26.01.00 01:40



..i koito ne vyarva....i toi chaka podarutzi, a?..ho-ho...


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.