Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:51 30.04.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Плащате ли данък обществено мнение?нови  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано30.04.08 21:07



Въпросът ми е породен от поведението на мои близки, които се оправдават за направени разходи (покупки на автомобили, техника и тъй насетне) пред техни приятели сякаш са длъжни да го извършват и с цел дпоред техните думи да убият евентуална завист.

Вие плащате ли такъв данък?

Моля за искрени отговори.

Лично за мен, подобно поведение е неприемливо, намирам го да намеса в личните ми дела.

Като пример мога да посоча, че дори не обичам да се отчитам на шефа си за свършена работа и движение по текущите задания, и го приемам с като унизително, въпреки, че това е съвсем в реда на нещата.

Вие сте на ход. Моля за искрени отговори.

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Плащате ли данък обществено мнение?нови [re: METHOD]  
Автор KoтkaTa (дзвер)
Публикувано30.04.08 22:24



Не, не плащам.
Това, които имам, съм си го спечелила сама, така че ще го харча както намеря за добре. Отчет не давам никому, издържам семейство, никой не е останал гладен, жаден или на студено.

Да убият евентуална завист, казваш. Аз пък се радвам, когато приятелите ми се сдобият с нещо ново, колкото по-ново и хубаво, толкова по-добре, що за приятели са тези, които ти се усмихват в очите и ти забиват ножа в гърба?

Както и да е, тяхна си работа, твоите познати сами са си избрали приятелите...



Тема Re: Плащате ли данък обществено мнение?нови [re: METHOD]  
Автор gabanka (g)
Публикувано01.05.08 09:44



Не, не се обяснявам кое как, какво и защо. И най-много се дразня, ако за лични неща започнат да ме разпитват и да ми задават подобни въпроси, при условие, че ясно съм показала, че това не желая да го коментирам.

А относно другото - за служебни неща, което си дал като пример колко не обичаш да се обясняваш - там вече обяснявам всичко в подробности:)



Тема Re: Плащате ли данък обществено мнение?нови [re: METHOD]  
Автор Kaлoмaин (търсеща)
Публикувано01.05.08 18:11



Май не. Поне не се сещам.
Доскоро мислих, че този данък го плащат повече възрастните хора. Напоследък, като гледам децата и колко е важно за тях да притежават разни неща, чийто смисъл до 90% е само демонстрация, започвам да си преосмислям мнението.



Тема Re: Плащате ли данък обществено мнение?нови [re: METHOD]  
Автор Gerylin ()
Публикувано01.05.08 22:16



ама въобЩе не ме е.е какво хората си мислят/говорят за мен...
тук не се връзвам Щото съм чужденка и такава Ще си остана докато не проговоря перфектно езика им,
в Бг не се връзвам ,Щото живея на съвсем друга планета,разбиранията ми за обЩество са коренно различни,а и самата аз съм променена като обноски и държание
добре поне,че е мъжът ми да ме търпи



Do what you want to do and everything else will be revealed to you.

Тема Re: Плащате ли данък обществено мнение? [re: METHOD]  
Автор maytag (непознат )
Публикувано01.05.08 23:12



Здравей!Който се счита за "длъжен"- нека си обяснява,проблема си е негов.Не съм, а и няма да го правя пред когото и да е/не говоря за семейството,там е друго/.От друга страна ме дразнят тези,които "изпъкват" с придобивките си,ок-твои са,радвай им се,само не ме занимавай.
За пред шефа обясняавам това,което се иска от мен-какво е трябвало да свърша,и какво съм свършил.До там,без подробности/освен ако не се иска от мен..всичко е според зависи/.



Тема Re: Плащате ли данък обществено мнение?нови [re: METHOD]  
Автор redhornbone (новак)
Публикувано03.05.08 10:39



Ne go plashtam tosi,,danak,,Koi kakvo misli sa men,kak me komentira sad garbat mi i kakvo mislijat drugite sa men,tesi vaprosi ne satormosjavat ni nai-malko noshtnijat mi san.Rasbira se ima hora,chieto mnenie me interesuva jivo,NO te se brojat na prastite na ednata mi raka.Kolkoto do savista,sam na mnenie,che ne e vasmojno tja da bade ubita po kakavto i da e nachin(rasbira se ne podlagam vsichki hora pod obsht snamenatel)A otnosno namesa v lichnoto mi prostranstvo shte kaja,che tuk(jiveja v germanija)horata njamat licno prostranstvo i dosta chesto si ,savirat,,nosat tam kadeto ne im e isoooobshto rabotata.Oprvdavat tova si povedenie s prjamota i otkrovennost.Njama da komentiram,tei kato veche si omrasnah sam na sebe si





Тема Re: Плащате ли данък обществено мнение?нови [re: redhornbone]  
Авторнoв (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 22:29



Малко превод на Кирилица няма да навреди...



Тема Re: Плащате ли данък обществено мнение?нови [re: нoв]  
Автор redhornbone (новак)
Публикувано10.05.08 15:58



Malko ponasnaivane na latiniza saschto njama da navredi.......ili po skoro pripomnjane ot vremeto kogato vsicki pischeha na latiniza,no tova ne gi strjaskasche osobenno.



Тема Re: Плащате ли данък обществено мнение?нови [re: redhornbone]  
Автор maytag (непознат )
Публикувано10.05.08 16:47



Здравей!Тук не е мястото,където да се обсъжда такава тема,но все пак се надявам някои хора да спазват правилата,споменати от модератора-а именно да се пише на Кирилица.Ако държиш толкова на Латиница си има превила-
Malko ponaZnaivane na latiniTSa saschto nYAama da navredi.......ili po skoro pripomnYAane ot vremeto kogato vsiCHki piSHeha na latiniTSa,no tova ne gi strYAaskasche osobenno




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.