Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:03 16.06.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Разполагаме ли с живота и смъртта?  
Автортъжнo (Нерегистриран)
Публикувано08.10.06 14:23



тъжно наистина...





Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: тъжнo]  
Автор angel_from_heel (satan)
Публикувано08.10.06 19:03



Добре,че сме научили нашето куче да не "пипа" нищо от земята.Когато сме на разходка не го изпускаме от поглед.А,относно отровителя на кучета,мога да кажа,че не кучето,а стопанина е виновен.Излиза,че когато гаменчето на отровителя замеря с камъни кучето ни,ще трябва да му извия врата като на пиле,а не да говоря с родителя



Редактирано от angel_from_heel на 08.10.06 19:55.



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: angel_from_heel]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано09.10.06 10:16



Извинявайте че се намесвам в милата ви тирада, но имате ли представа какво чувства едно малко крехко дете, ако внезапно пред него изскочи 3 пъти по-голямо куче? А имате ли представа как се чувстват родителите на това дете?
Явно нямате, щото ако имахте, никога нямаше да си пускате кучетата да бягат по детските площадки, използвайки ги предимно за тоалетна.

В допълнение - нямаше ли закон, който да ви задължава да си извеждате кучето ЗАДЪЛЖИТЕЛНО на повод, а в случаите, когато е от голяма и/или опасна порода - и с намордник???

Не че оправдавам тази, която е отровила кучето, но моля замислете се дали и вие не сте виновни това да се случи???

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: тъжнo]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано09.10.06 10:52



Проследяваш я и ти и
един кол в Г...а -
да се мъчи бавно





Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
Автор angel_from_heel (satan)
Публикувано09.10.06 15:42



Извинявай,но деца имам.За твое сведение мога да ти кажа,че нямам никаква вина за това,че има хора,които имат кучета и не се грижат за тях както трябва и с това са опасни за другите хора.Никога няма да пусна кучето си свободно ей така.Но да ме проследи някаква откачалка и да хвърли отрова.........

Ами,че утре тази ненормалница може да реши и мен да отрови,да не казвам,че собственото и дете може също да пострада



Много набързо сложи под един знаменател всички гледащи кучета.Ами хайде тогава да те попитам:

Защо след като моето куче е ваксинирано,обезпаразитено,с паспорт,с каишка- почти никъде няма места определени за кучета???



Тема А ти какво си въобразявашнови [re: тъжнo]  
Автор VirgoМодератор (Кобра)
Публикувано09.10.06 17:09



като флуудиш във всички клубове нещо става ли по-различно?



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: angel_from_heel]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано09.10.06 17:53



Извинявай, ако съм те засегнал нещо, ма по груби наблюдения "кучкарите", които спазват правилата, клонят към НУЛА. Сигурно има единици като теб, но всички останали??? А твоето куче като се грижиш за него и си го обучил - някой отровил ли го е? НЕ. Няма смисъл да се намесваш тогава в защита на тази, чието куче са отровили.

Пак няма да поставям всички под общ знаменател, но една част от гледащите кучета заслужават да влезнат направо в затвора заради безотговорността им както към животното, което отглеждат, така и заради безотговорността им към околните хора.

А за местата за разхождане на кучета - обърни се към съответните инстанции. Аз също много бих искал да има такива места, щото е по-добре детските площадки да бъдат пълни с деца, а не с кучета.

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано11.10.06 10:32



"кучкарите", които спазват правилата, клонят към НУЛА
?!
Аз не връзвам моята госпожица, защото е малка и безобидна. Но огромната част от кучетата, които срещам по улиците са въразни. В парка повече от половината кучета остават вързани.
Май полюсните неща, които сме видели с теб потвърждават мисълта на Пратчет, че човек вижда това, което си мисли, че вижда. :)
Инак не мога да си представя какво трябва да се случи на детето ми, за да обрека едно живо същество на продължителна агония и смърт и да реша дали един човек или може би едно семейство трябва да е щастлив или да страда. Нямам самочувствие на съдница.
Оше повече ние съдим по някакви си наши крайно субективни критерии за "правилно - неправилно". "Дойде в опасна близост до детето ми." Кой е измерил "опасната близост", на колко метра / сантиметра трябва да дойде кучето, за да преценим близостта като "опасна", кой преценява, че близостта е опасна, какво значение влагаме в "опасна"? Като се изключат малцина мутри, които могат да подкупят всеки съд, едва ли някой човек би поел било то моралната или съдебна отговорност да пусне на свобода кучето си, което би поставило в реална опасност дете.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: тъжнo]  
Автор adeliade (непознат )
Публикувано11.10.06 10:34



Това е доста тъжно, от текста който прочетох виджам че тази жена явно има някакви психически отклонения. Неможе да пазиш като орлица детето и да се надяваш че ще има нормално развитие. Съжелявам че има такива лоши хора, но аз вярвам че всичко в живота се връща.





Тема Re: А ти какво си въобразявашнови [re: Virgo]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано11.10.06 10:36



Да, предизвиквам дискусия. Плюс това вестта достигна до хора от Редута, които ще направят всичко възможно да предупредят възможно най-много собственици на кучета.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: adeliade]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано11.10.06 10:41



Да, другият аспект в цялата история е самото дете. Първо че тази жена му насажда извратена ценностна система, спред която имаме право да премахваме без да се съобразяваме с общоприетата етика всичко, което ни причнява някакво неудобство. И второ ако смята така да го защитава от света, както казваш "като орлица", просто ще създаде един лабилен и слаб човек, интровертен и еогист.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано11.10.06 16:33



Нямам време да се занимавам с глупости да ходя и да снимам, само ще ти кажа, че в нашия и съседния вход има 3 огромни немски овчарки, които спокойно биха могли да съборят и голям човек, както и един бултериер, и няколко по-малки или не особено малки кучета, на които не им знам породите. Нито едно от тези поне 10-тина кучета не се извеждат на каишка, в което мога да се закълна в каквото поискаш... Всъщност в околността само един тийнейджър си извежда кучето на каишка, всичко останало бяга свободно. Включително две от трите немски овчарки ги пускат да се разхождат, без изобщо стопаните им да си излизат от домовете, и след известно време излизат навън и почват да ги търсят, викайки по име. Това на какво ти прилича???

Колкото до "опасната близост" - приемам репликите ти като чиста проба заяждане. Извинявай, ако насреща ти изневиделица изскочи огромна мечка, колко ще ти е "опасната близост" тогава, и въобще подобно нещо подлежи ли на мерене с линийка??? Помисли си какви ужасни вреди на психиката (евентуално и на здравето) на едно малко и беззащитно дете може да нанесе едно такова изскачане???

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано11.10.06 16:36



просто се учудвам на елементарното ви мислене? какво значи "пази го като орлица"??? ти ще си оставиш ли детето, без да го пазиш, сред глутница тичащи наоколо огромни (спрямо детето) животни??? и ще разчиташ на съвестта на стопаните на животните (която я я има, я не), или на евентуалната дресировка на животните??? Аз не бих разчитал на подобни неясни неща.

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано11.10.06 18:00



Аз лично вместо да се опитвам да премахна "пречката" бих научила детето да се справя с нея. Първо бих обяснила на детето, че от куче не се бяга, тъй като инстинктът му е да те гони. Второ бих обяснявала до припадък, че чуждо куче не се пипа преди да се попита стопанинът за позволение. И най-вече дори и аз самата да се страхувам от кучета бих направила всичко възможно да не предавам страха си на детето. Един от основните принципи в психологията е, че страхът се преодолява като се изправиш срещу обекта на страха си, а не като бягаш от него. Ако видя, че детето ми се страхува от кучета сама бих го водила при кучета и бих опитвала да скъсявам дистанцията. Между другото като разхождам кучето си в парка забелязвам, че много майки го правят. Приближават с детето си кучето ми и учат детето как да погали кучето без да го скубе, дразни и пр. Не веднъж майки са ми казвали, че не искат децата им да се страхуват.
Та това според мен е главната задача на една майка: да научи детето си как само да се справя с пречки, спънки, опасности и т.н. а не да премахва пречките и пр. от пътя му. Този свят е пълен с дразнители. Ключът към моето лично спокойствие не е в премахването на дразнителите, а в моето лично отношение към тях. На това би трябвало да бъдем учени от съвсем малки.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Редактирано от Фeйщицa на 11.10.06 18:01.



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано12.10.06 10:02



виждам как умело заобикаляш същината на въпроса с неща, които по принцип са верни, но нямах изобщо тях предвид... Говорим за ситуацията в която детето мирно и кротко си играе, и изведнъж на една ръка разстояние от него (ей така изневиделица) се материализира нещо огромно и космато. Представи си какво чувства детето в този момент, както и вземи прочети малко какви ужасяващи последици може да доведе след себе си едно такова стресово състояние.
Тук въпросът не е "по принцип"... щото по принцип може и да си права, но в конкретния случай не си...

Just a genius



Тема Да се пазят от отрованови [re: Фeйщицa]  
Автор VirgoМодератор (Кобра)
Публикувано12.10.06 15:08



или да се научат как се води куче на обществено място ли?

Надявам се и двете





Тема Вместо ти да водиш кучето с поводнови [re: Фeйщицa]  
Автор VirgoМодератор (Кобра)
Публикувано12.10.06 15:15



плътно до себе си и да го дресираш водиш пропаганда за възпитанието на децата



Извинявай, незнам колко е нормална майката, но като ти наблюдавам поведението от една седмица.... май имаш нужда от консултации с някой специалист.....



Тема За теб може и да е безопаснанови [re: Фeйщицa]  
Автор VirgoМодератор (Кобра)
Публикувано12.10.06 15:26



госпожичката ти, но има и алергични деца и страхливи и извинявай, ама акото на кучето ти в пясъчника на децата ти в никакъв случай не е пълно с витамини и ти едва ли го изравяш и почистваш, докато малките деца първото нещо, което правят е да го сложат в устата си





Тема Re: Аууууууууууууунови [re: Virgo]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 15:55



ужас!
Аз моето чисто куче до вашите мръсни деца не пускам





Тема Айде сеганови [re: XXL]  
Автор VirgoМодератор (Кобра)
Публикувано12.10.06 16:21



прекаляваш вече



Тема Re: За теб може и да е безопаснанови [re: Virgo]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.10.06 18:45



Уау! Не знаех, че ме следиш, та знаеш къде точно кучката ми депозира фекалиите си. ;)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.10.06 18:51



По абсолютно същата логика детето може да се стресне от човек, който тича в парка и се появи внезапно до детето. Децата лесно се стряскат, което не е повод да унищожаваме физически всичко, което ги е стреснало. Уравновесеният родител успокоява детето като му показва, че самият той не се страхува от кучето, че в присъствието на кучето няма нищо страшно. В парка неведнъж съм ставала свидетел на подобни сцени. Слава Богу, че трезвомислещите родители са мнозинство.

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Вместо ти да водиш кучето с поводнови [re: Virgo]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано12.10.06 18:52



Ха ха, представа нямаш колко си права. ;) Поздрав. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.10.06 09:52



Да, детето може да се стресне и от падащ небостъргач също така, или от разбиваща се летяща чиния. Само дето тези неща не се срещат в природата толкова често, колкото кучета на детска площадка...

Виж, не ми се спори повече за глупости, само искам да те попитам ако случайно детето ми от стреса почне да заеква и/или да се напикава нощем, как точно да го успокоя, че да премахна тези негативни ефекти, които продължават с години, не дай си боже цял живот? И няма смисъл да ми даваш някакви смешни примери - никога не е същото да те срещне човек изневиделица и да те срещне огромно космато животно. Да не говорим, че обикновено в парковете на местата където играят децата, няма много бягащи (имам предвид да бягат между люлките, пързалките или в пясъчниците)... Разбирам желанието на всички кучелюбци да отклонят темата от съществото й... но няма смисъл да го правиш по този особено глупав начин...

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 10:08



Абе моето ако срещне -
вече е предупредено,
че е чичо му Блейк,
обаче той е пич и да не се стряска





Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано13.10.06 10:12



От гледна точка на детето човекът по-дребен ли е от кучето? Иначе не съм сигурна, че степента на окосменост ги впечатлява. ;) А бегачите, които ти изникват изневиделица зад гърба в нашия парк са не по-малко от кучкарите. И колоездачите тоже.
ако случайно детето ми от стреса почне да заеква и/или да се напикава нощем
Само дето тези неща не се срещат често в природата. ;) Детето ти, за да се стресне дотам трябва да си има солидна подготовка в стреса от вкъщи. :)
Виж, деца, които напират към куче, за да го пипнат и майки, които се чудят как да ги възпрат ми е до болка позната гледка.
Децата се раждат с интерес към околния свят, не със страх. Ние им насаждаме страховете си, за да ги предпазим.
Плюс това човекът никога не е бил изолиран вид, от зорите на времето е живял сред животни. Едва от около половин век се опитваме да си създадем някаква изкуствена стерилна среда в градовете. Затова и смятам, че влечението на децата към животните си е напълно естествено, поне докато ние възрастните не им напълним главите с приказки за болести и страховити опасности.
Край, спирам дотук, преди Вирго да ми е уредила една от онези ризки, в които се прегръщаш сам, за да отидеш на преглед в специализирано заведение.



We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...

Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано13.10.06 10:59



Виж,ще ти кажа сега относно деския страх и последиците ,Блейк е прав.Сигурно си чела в женския клуб моите мнения по тази тема.Аз самата имам син,почти мъж вече,който беше уплашен по подобен начин.Няма да ти описвам мъките през които минах,за да помогна на детето си,а е живяло от самото си раждане с куче.Сигурно си видяла и снимката на моя "звяр"(пинчерката).Знаеш ли колко пъти съм я вземала на ръце,не само заради децата,а и заради свободно пуснати кучета,защото едно замалко не я разкъса,едва я спасих от зъбите му и резултата беше операция и на системи две седмици.Сега самото куче изпитва страх при вида на големите свободно пуснати кучета...........






Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: XXL]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.10.06 13:55



тебе въобще няма да те коментирам - то си личи отдалеч колко си зле...

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: morska valna]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.10.06 13:58



бе кво им обясняваш - тези си живеят в свой собствен измислен свят. Не знам какво доказателство, пример или случка трябва да им се предложат, за да излезнат от стереотипа си на мислене. За тях не е опасно и това е...

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано13.10.06 14:05



Едва от около половин век се опитваме да си създадем някаква изкуствена стерилна среда в градовете.

Извинявай, ти развъждаш ли си мишки и хлебарки у вас? Не? Аууу, ква си стерилна...

И напоследък София (а и не само) като е пълна с бездомни кучета, децата ти (ако имаш такива) по-добре ли се чувстват? А ти самата? Яко ли ти е когато в тиха нош си вървиш по някоя тъмна квартална пътечка, и изведнъж на 2 метра от тебе се разлайват няколко псета? Яко ли ти е да не можеш да спиш месеци наред от кучешки вой? Яко ли ти е комшията да си зареже кучето на терасата и то 2 дена да вие на умряло? Да давам ли още "предимства" на нестерилната среда в градовете напоследък?

А, забравих и за болестите - ако ти си резистентна на кучешка тения, може би аз не съм, както и детето ми. Вземи гледай поне веднъж някой научно-популярен филм, в който демонстрират операция по премахване на кучешка тения (има такива). Гарантирам ти, че после друга песен ще пееш.

А като се чувстваш древен човек, искащ да живееш сред животни - заповядай - отиваш на село, в планината, в гората, и си живей колкото искаш. Много моля обаче да не налагаш насилствено своите разбирания за живота на други хора. Най-вероятно и те си имат разбирания, приоритети и виждания по някои въпроси. Като искаш, гледай и 50 кучета, но не ги пускай безстопанствени и без наблюдение в средата, където И АЗ живея.

Just a genius



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: morska valna]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано13.10.06 19:34



Мдааа... признавам, че казано от човек, когото не мога да заподозра в предубеденост, звучи по друг начин. :)
И моята веднъж излезе като по чудо жива от устата на една ротвайлерка. Но не мога да виня собственика - беше късно, улицата беше пуста и той явно е разчитал, че няма да срещне никого. Иначе винаги я води на каишка. Това ми е единственият неприятен инцидент с куче. И нали знаеш, човек познава света чрез опита си. А когато ежедневно се спираш до някоя майка с детенце, за да погали детенце кученце, после почваш да се чудиш на цялата тази опозиция, която срещаш по клубовете; кога се е резделил света на родители и кучкари и за какво изобщо става дума. :)
Днес след като изчетох глаголната война в Женския клуб излязох с кучка потисната, седнах на една пейка и когато видях на съседната пейка майка с детенце трепнах отвътре и я погледнах едва ли не с очакване, че ще видя неприязън в очите й. А тя се усмихна и каза на детенце "Виж, маме, как скача кученцето" (щото "кученцето" тъкмо беше скочило в скута ми). Аз също се усмихнах и усетих как светът пак става нормален. :)
P.S. Благодаря за добронамерения тон. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано14.10.06 11:10



Виж тук говорим за хора,които са си взели куче,но не се съобразяват с околните.Не ходят като мен с лопатка и торбичка за да им прибират акитата,разхождат ги там където има и малки деца,без да са взели каквито и да било мерки,а на примерно две годишно детенце все още няма как да обясниш,че бау бау е добричко и т.п..Да не казвам,че има собсвеници,които правят нощните си разходки и по детските площадки или в детските градини и животните им се изхождат в пясъчниците

Това според теб правилно ли е?И аз съм била с кучето си до майка с детенце и съм клякала до детето за да го погали,но това само когато самата майка и детето искат да я погалят.Ти самата казваш,че веднъж и твоята е излязла като по чудо жива от устата на една ротвайлерка.Ето-той е разчитал,че е късно и няма да срещне никого,но все пак е срещнал.Ако не си била ти,друг е щял да бъде.За това смятам,че ще се съгласиш с мен,че всички кучета трябва да се водят на повод и да се пускат за игра само в наистина пусти райони.Мнозина гледат големи кучета в малки жилища и им се чудя на акълите как не им е жал да мъчат така животните.В съседния ни вход пък има един екземпляр,който обожава като си изведе немската овчарка да я гледа как гони котките и даже той самия ги подгонва към нея и се забавлява,когато някоя котка попадне между зъбите и.Сега само си представи,как кучето препуска между паркиралите коли и хора.Лично на мен ми жал за това куче,защото скоро наистина няма да е между живите,но на стопанина това не пука-той се забавлява,въпреки,че е молен многократно да не пуска кучето да тича така.Напротив-заплашва,че само някой да му пипне кучето и ще си изпати.Аз също съм го молила да я води на повод,защото ми се изправя опитвайки се докопа моето куче в ръцете ми.Ето за такива безотговорни стопани иде реч:(((

ПП Светът се е разделил на съвестни и на несъвестни хора,гледащи кучета,като съвестните се броят на пръстите на едната ръка..........






Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
Автор jaime14 (непознат)
Публикувано26.10.06 03:28



Kakvo shte pravi mameto, ako ne e kuche, a mutra? S kartechnitza li shte hodi? Ili ste go zashtitava ot lesni "zaplahi". A stom bez da se zamislia razdava spravedlivost, to ne bi triabvalo da se surdi ako niakoi postupi po-sushtia nachin s neia. I shte se nameri niakoi, sus sigurnost!





Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: jaime14]  
Автормyтpa (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 17:50



А кучкарите защо притесняват с кучетата си майките с малки деца по детските площадки, а не ги разхождат из мутренските сборища?



Ееех, Джейми, колко е хубаво да си тъп, направо ти завиждам!



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: мyтpa]  
Автор jaime14 (непознат)
Публикувано27.10.06 19:30



ne zavizdai, ti si po-tup ot men i az te priamam takuv kakuvto si. A ako imash i dete i kuche, kude gi razhozdash?





Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: мyтpa]  
Автормyтpeca (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 19:45



Щото ние си имаме бойни кучета и с тях притесняваме и деца, и майки, и хора с кучета......абе, който си поискаме!
Ама защо му завиждаш, и ти си доста тъп?





Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: мyтpa]  
Автор jaime14 (непознат)
Публикувано28.10.06 04:16



I znaesh li kakvo, poneze si mutra, a mutrite ne sa hora, ne sa i zivotni i niama organizatzia za zashtita na mutrite, a ako ima shte e nezakonna, za tova moga da te zastreliam, samo za da vidia kak shte umresh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.