Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:55 22.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: morska valna]  
Автор Фeйщицa (ДаНеТиЕнаПътя)
Публикувано13.10.06 19:34



Мдааа... признавам, че казано от човек, когото не мога да заподозра в предубеденост, звучи по друг начин. :)
И моята веднъж излезе като по чудо жива от устата на една ротвайлерка. Но не мога да виня собственика - беше късно, улицата беше пуста и той явно е разчитал, че няма да срещне никого. Иначе винаги я води на каишка. Това ми е единственият неприятен инцидент с куче. И нали знаеш, човек познава света чрез опита си. А когато ежедневно се спираш до някоя майка с детенце, за да погали детенце кученце, после почваш да се чудиш на цялата тази опозиция, която срещаш по клубовете; кога се е резделил света на родители и кучкари и за какво изобщо става дума. :)
Днес след като изчетох глаголната война в Женския клуб излязох с кучка потисната, седнах на една пейка и когато видях на съседната пейка майка с детенце трепнах отвътре и я погледнах едва ли не с очакване, че ще видя неприязън в очите й. А тя се усмихна и каза на детенце "Виж, маме, как скача кученцето" (щото "кученцето" тъкмо беше скочило в скута ми). Аз също се усмихнах и усетих как светът пак става нормален. :)
P.S. Благодаря за добронамерения тон. :)

We are such stuff as dreams are made on and our little lives are rounded with a sleep...


Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Фeйщицa]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано14.10.06 11:10



Виж тук говорим за хора,които са си взели куче,но не се съобразяват с околните.Не ходят като мен с лопатка и торбичка за да им прибират акитата,разхождат ги там където има и малки деца,без да са взели каквито и да било мерки,а на примерно две годишно детенце все още няма как да обясниш,че бау бау е добричко и т.п..Да не казвам,че има собсвеници,които правят нощните си разходки и по детските площадки или в детските градини и животните им се изхождат в пясъчниците

Това според теб правилно ли е?И аз съм била с кучето си до майка с детенце и съм клякала до детето за да го погали,но това само когато самата майка и детето искат да я погалят.Ти самата казваш,че веднъж и твоята е излязла като по чудо жива от устата на една ротвайлерка.Ето-той е разчитал,че е късно и няма да срещне никого,но все пак е срещнал.Ако не си била ти,друг е щял да бъде.За това смятам,че ще се съгласиш с мен,че всички кучета трябва да се водят на повод и да се пускат за игра само в наистина пусти райони.Мнозина гледат големи кучета в малки жилища и им се чудя на акълите как не им е жал да мъчат така животните.В съседния ни вход пък има един екземпляр,който обожава като си изведе немската овчарка да я гледа как гони котките и даже той самия ги подгонва към нея и се забавлява,когато някоя котка попадне между зъбите и.Сега само си представи,как кучето препуска между паркиралите коли и хора.Лично на мен ми жал за това куче,защото скоро наистина няма да е между живите,но на стопанина това не пука-той се забавлява,въпреки,че е молен многократно да не пуска кучето да тича така.Напротив-заплашва,че само някой да му пипне кучето и ще си изпати.Аз също съм го молила да я води на повод,защото ми се изправя опитвайки се докопа моето куче в ръцете ми.Ето за такива безотговорни стопани иде реч:(((

ПП Светът се е разделил на съвестни и на несъвестни хора,гледащи кучета,като съвестните се броят на пръстите на едната ръка..........






Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: Blake]  
Автор jaime14 (непознат)
Публикувано26.10.06 03:28



Kakvo shte pravi mameto, ako ne e kuche, a mutra? S kartechnitza li shte hodi? Ili ste go zashtitava ot lesni "zaplahi". A stom bez da se zamislia razdava spravedlivost, to ne bi triabvalo da se surdi ako niakoi postupi po-sushtia nachin s neia. I shte se nameri niakoi, sus sigurnost!





Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: jaime14]  
Автормyтpa (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 17:50



А кучкарите защо притесняват с кучетата си майките с малки деца по детските площадки, а не ги разхождат из мутренските сборища?



Ееех, Джейми, колко е хубаво да си тъп, направо ти завиждам!



Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: мyтpa]  
Автор jaime14 (непознат)
Публикувано27.10.06 19:30



ne zavizdai, ti si po-tup ot men i az te priamam takuv kakuvto si. A ako imash i dete i kuche, kude gi razhozdash?





Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: мyтpa]  
Автормyтpeca (Нерегистриран)
Публикувано27.10.06 19:45



Щото ние си имаме бойни кучета и с тях притесняваме и деца, и майки, и хора с кучета......абе, който си поискаме!
Ама защо му завиждаш, и ти си доста тъп?





Тема Re: Разполагаме ли с живота и смъртта?нови [re: мyтpa]  
Автор jaime14 (непознат)
Публикувано28.10.06 04:16



I znaesh li kakvo, poneze si mutra, a mutrite ne sa hora, ne sa i zivotni i niama organizatzia za zashtita na mutrite, a ako ima shte e nezakonna, za tova moga da te zastreliam, samo za da vidia kak shte umresh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.