Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 06.05.24 
Мнения
   >> Вашето мнение
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Люта грешка?нови [re: Bambi*]  
АвторMPV (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 13:54



Що да съм в люта грешка?
Под ТАМ имах предвид САЩ.
Електрониката им, въпреки че е китайска, е класи по отношение на качеството на продаваната в България и поне 2 пъти по-евтина.

Иначе си струва да отидеш, да видиш и да се върнеш





Тема Re: MPVнови [re: MPV]  
АвторCanada (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 18:43



С отиване и връщане работата не става!



За да се научи човек да пазарува евтино е нужен не един месец и много добро познаване на магазините, което в един мегаполис не е лесно и бързо.

Разбира се, че има скъпи дрехи! Всяка световно известна марка има фирмени бутици в центъра на по-големите американски мегаполиси, разчитани на богати клиенти или глупави туристи...Което съвсем не значи, че същите тези маркови неща не се намират другаде на много по-ниски цени.

Когато си купи жена ти в България марково бельо -Chantelle, DKNY, Elle Macpherson, Calvin Klein, Triumph...и т.н. за 5-15 лв., обади се!
За козметка и парфюмерия въобще да не говорим!

Дъщеря ми се фръцка с макови дрехи из София и много се дразни, че марката там не се възприема като марка, защото е пълно с ментета. Кой обръща внимание на истинския адидас, пума и найк, като пазара е пълен с подобни с грешка в някоя буквичка. И най-смешното е, че цените им са доста сходни.



Тема Re: Canadaнови [re: Canada]  
АвторMPV (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 22:09





Да бе, човече.
И аз съм купувал фланелки на GAP и други известни марки за по 3-4 долара на SELL в TJ MAX или JC PENNY. Така че ситуацията ми е ясна.
Признавам бях турист, за повече от месец, но бях при не туристи , ако ми разбираш тънкия като корабно въже намек.
Аз на марки не робувам, особено що се касае за дрехи и парфюмерия.

Идеята на авторката на темата беше, че хората от САЩ са се хванали за главите от скъпотията тук.. на дрехите и обувките.. с което абсолютно не мога да се съглася, предвид личния ми опит и това, че съм жив свидетел на факта колко българси си купуват дрехи и обувки от тук. Или може би са сноби и обичат да дават пари на вятъра?



Тема Виж сега, простото сравнение,нови [re: MPV]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано10.07.06 13:05



което е ясно на всекиго, естествено, и едва ли е нужно аз да го пиша, но все пак:
тук, в супермаркета, си купих Аквауомън /скапа ми се нещо латиницата/ на Роша. Не се чуди дали е оригинал - тук ментета няма. Цената е 22 евро за 30 мл. В най-скапаната верига в България - "Бонжур", дето още нямат бар-код четци, цената на въпросното шишенце е 60 лв., с неизвестен произход. За какво става дума?
Не искам да споменавам разликите в средната заплата на един българин и на един италианец /1300 евро месечно за обикновен продавач/, което е повече от ясно... Само че и за един италианец 100 евро за чифт обувки не са малко пари /говоря за добра марка, например Неро Джардини, не за ФЕРЕ, ТРУСАРДИ ИЛИ ДЗАНОТИ/, при положение, че естествена кожа патъци можеш да купиш и за 30 евро.
Ето за ТОВА ставаше дума.

"There are people who have money, and people who are rich." - Coco Chanel


Тема Re: Виж сега, простото сравнение,нови [re: Bambi*]  
АвторMPV (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 22:54



Бамби,

Темата много би се раздула, ако започнем да коментираме нещата от ТУК и ТАМ.
И аз, Бамби, съм отсядал в Италия - Maranello, Formigine, Corlo (ако нещо ти говорят). Бях наел средно приличен апартамент в хубав квартал за... 700 евро. Та, тия 1.300 евро заплата за нищо няма да стигнат.

Идеята е проста - където и да си има евтино и скъпо. Аз за кожени обувки повече от 50 лева не давам. Карат ме по 3-4 години. Е, мога и за 1.500 да си купя, но аз не съм като Евгени Минчев.

Подобни примери мога да ти давам до утре, само не знам има ли смисъл от тях.

Помня също в Болоня когато влизах за пазарувам в магазините за хранителни стоки. Пълня кошницата, пълня.. накрая платя 150 евро за неща. Докато не разбрах, че само на 20 м от хотела, в който бях отседнал - Lu King, има прекрасен магазин за евтино пазаруване. И всичко това, дето бях купил за 150 евро в същия тоя магазин ми излезна 100.



Така че, ако българите дето въпросната дама ги е завела някъде са свикнали да си купуват маратонки от Wal Mart за по 10 долара и изведнъж мацето ги води в Mall of Sofia и за същите тия маратонки те трябва да плятат 60 долара... извинявай, и аз ще реагирам така.

Тъй че битието определя съзнанието.



Тема Re: Смях, смяяяяхнови [re: MPV]  
Автор VirgoМодератор (Тайпан)
Публикувано11.07.06 12:05



Здрасти!
Абсолютно съм съгласна, че в никакъв случай в щатите не е по-евтино. Да не говорим, че е залято с китайска и индонезийска стока, която в никакъв случай не може да се смята за качествена

Същото важи и за техника

Храната се конкурира с нашата, но пък като качество е ужасна в сравнение с това, което се предлага на нашия пазар

ПП За кайвето - га додиш

Ама ше те заведа не от две кафенца с две содички има няма 12 лева, а на по-тънкажни места



Тема Не ставаше дума за това да сенови [re: MPV]  
Автор Bambi* (усмивчица!)
Публикувано11.07.06 17:06



хвалим кой къде е или къде е бил... не съм имала намерение да прозвуча така. Била съм в Болоня, за 2 седмици, преди 3 години, другите места, които споменаваш, са ми непознати. Все още не съм имала възможност да пътувам достатъчно из Италия, макар че умирам да го направя.

За другите неща си напълно прав/а



"The man is gone but his spirit will remain." - The Henry Paul`s Band

Тема Re: Мила Родино, ти си земен рай ...нови [re: Toни]  
Автордъpвo бeз kopeн (Нерегистриран)
Публикувано16.06.07 02:12



....наште адски мъки,ах те нямат край...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.