Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:46 01.07.24 
Професионални
   >> Военни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Сериозно мнениенови [re: Дyx]  
АвторCтapшинa (Нерегистриран)
Публикувано22.05.01 16:48



Явно с теб мненията ни се различават по две основни неща. Първото е, че според мен казармата не променя особено хората. Според мен хората, които описваш, не са представителна извадка на неотслужилите и не биха се променили към добро ако бяха отслужили. Аз съм склонен да се съглася с мнението на един приятел, който казваше, че ако хората въобще се променят в казармата, то добрите стават още по-добри, а лошите стават още по-лоши. Както и да е - по този въпрос може да се спори, но втората разлика според мен е генерална. Моето мнение е, че какъвто и да е един човек, той не бива да бъде променян насила, освен ако не пречи на другите. Обществото има някакви общоприети правила и който ги нарушава може да бъде наказан по много начини и в цивилния живот и в този аспект казармата е напълно излишна, но в общия случай не става дума за хората, които нарушават тези правила. Обикновено става дума за хората, които са просто различни от теб и може би те дразнят с това. Според мен стига тези хора да не пречат някому, никой няма моралното право да се опитва да ги превъзпитава. Разсъждения от сорта "тоя една казарма ще го оправи" са недемократични, а в много случаи и безпочвени, т.к. схващанията на отделните хора за живота са много различни. Или казано накратко това, че някой не ти харесва не е достатъча причина той да бъде подложен на насилствена промяна, а казармата е най-недемократичната институция, която съществува. Това е.

P.S. Чувствам, че ти дължа известно извинение за грубостите по-горе, но бих те посъветвал и ти да бъдеш по-мек в изказванията си, защото с изказвания от рода на "тези, които не са отслужили са половин мъже, безотговорни лентяи и лигльовци" обиждаш доста хора. Айде успех и имай своята гледна точка - в спорът се ражда истината! :)



Тема Re: Човека говори за мъженови [re: Дyx]  
АвторCтapшинa (Нерегистриран)
Публикувано22.05.01 16:57



Много се радвам, че мнението ти е еволюирало до схващането, че всеки трябва сам за себи си да реши дали иска да служи или не. Всъщност това е всичко, за което аз споря и бих се борил. Ако всеки имаше право на избор дали да отиде в казармата или не, тогава споровете дали тя въобще може да даде нещо полезно на човек биха се водили в съвсем друга плоскост.



Тема Re: ЕВАЛАТАнови [re: Гeнoв]  
АвторCтapшинa (Нерегистриран)
Публикувано22.05.01 17:18



Доколкото разбирам късичката ти мисъл характерна за военен, аз трябва да призная някаква грешка от моя страна - така ли е? Ако е така те моля да ми я посочиш. Единствената ми грешка е, че съм бил прекалено груб в мненията си, но точно хора като теб ме карат да бъда такъв! "На зла тояга - зъл прът" - е казал народът. На военни и на хора, обиждащи другите без причина, с които дискусия така или иначе не може да се проведе, крайната грубост е единственото нещо, което подхожда! Аз бих те попитал след като мислиш, че човек трябва да умее да греши дали съжаляваш за ироничното и подигравателно отношение в мненията ти. Съмнявам се.



Тема Re: Сериозно мнениенови [re: Cтapшинa]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано23.05.01 13:53



Да приятелю наистина ......в спора се ражда истината....
Малко попрекалих..но ти наистина ми даде идея,че изказването ми е много ограничено...ами да си призная имах причина..Пожелавам ти успех......

............тишина....................


Тема Re: Човека говори за мъженови [re: Cтapшинa]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано23.05.01 14:10



Определено се изхвърлих доста с това изказване......
Благодаря ти за разговора и помоща.
Не,че като гледам тези дебили дето ходят като призраци и мислят само за секс,алкохол и жени...не е лошо да мислиш за тези неща..но да мислиш само за това е повод да си предтсвим една такава картуна какво може да направи за нас хорицата..и знаеш ли каво може да направи...да ни фашизира и продаде ако може след това..Но както и да е всичко свърши стигнахме до хай-прекрасното следствие.
Избора всеки да прави това което сърцето му диктува.

............тишина....................


Тема Re: ЕВАЛАТАнови [re: Гeнoв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано23.05.01 14:12



Благодаря Гено.
Хубаво е човек да разбира кога греши и кога е на прав път.
Благодаря и на теб и на Старшината за прекрасния разговор който заформихме..малко цветущ от време на време..но поне беше ползотворен

............тишина....................


Тема Re: Сериозно мнениенови [re: Дyx]  
АвторCтapшинa (Нерегистриран)
Публикувано23.05.01 16:47



Хм, ти май наистина излезе свестен човек! Радвам се, че се получи дискусия по въпроса и ти се извинявам за грубостите в началото - аз също трябва да си призная, че имах причина за тях, която далеч не се крие само в твоето изказване. Бъди здрав и не се ядосвай на боклуците покрай теб!



Тема Re: Сериозно мнениенови [re: Cтapшинa]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано24.05.01 21:32



Ponqkoga razbiram neshta koito............vinagi sym znael....no chesto dopuskam greshki...i se radvam kogato si gi osyznaq.

............тишина....................


Тема Re: ЕВАЛАТАнови [re: Гeнoв]  
Авторfazana (Нерегистриран)
Публикувано30.05.01 11:53



Genov,duhay go,ka6ik prost!!!! Istinata e samo VVS-to,nema ustav,nema putki mayni,drugoto sa ka6i6ki prostotii. Gordeya se,4e sum bil vuv VVS, a ne v nekoe skapano ka6i6ko podelenie,ka6icite ne sa hora.



Тема Re: Духай бенови [re: Гeнoв]  
Авторfazana (Нерегистриран)
Публикувано30.05.01 12:07



Kakto kazah po-gore,vsi4ko e spored zavisi.Ima kazarma i kazarma. Az imah kusmeta da stana star6ina-6kolnik i da sluja vuv VVS,koeto e na svetlinni godini ot ka6icite (za tezi,koito ne znayat tova sa suhopqtnite voyski).Be6e si leja4ka i skatavane otvsyakade,makar 4e prez den davah naryad,no na KPP-to,vuorujen s pistolet Makarov 9 mm. Izob6to pilotite sa pi4ove i se razli4avat ot drugite voenni.Vinagi sa me vuzpriemali kato raven s tyah(za oficerite stava duma).I do den dne6en kato vidya sinya uniforma mislenno mu pravya evala, a kato vidya zelena(ka6i6ka) mi se povdiga.Ne obi4am kraynite mneniya,zatova mislya,4e zavisi ot mnogo faktori.Vse pak mislya,4e slujba tryabva da ima. Ta tova e,priyateli.Na bombetata leka slujba i da ne preebat uvolnenieto.

Az li,az li da sum ka6ik :)))))




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.