Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:30 01.07.24 
Професионални
   >> Военни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Прави любовнови [re: Гeнoв]  
АвторCтapшинa (Нерегистриран)
Публикувано18.05.01 18:15



А ти умирай, БОКЛУК!!!



Тема Re: Човека говори за мъженови [re: Гeнoв]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано20.05.01 07:15



Да г-н Генов точно за това говоря....благодаря.

............тишина....................


Тема Старшинанови [re: Cтapшинa]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано20.05.01 07:25



Такива комплексари като теб и в казармата не се оиправят.Жалко защото като те наблюдавам можеш само да псуваш като каруцар ..или по точно като овчар..Така,че е крайно време да се замислиш :За кой кур си на тая Земя..и какво в нея ти харесва и допада и какво не ти харесва....
Щото като гледам как се дереш с тези сочни псувни...май нищо не ти харесва...А ако греша ще е най-добре,
Успех и на двама ви.
(Иначе си личи,че ругатните са с професионално подбрани)

............тишина....................


Тема Сериозно мнениенови [re: Дyx]  
АвторCтapшинa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 12:34



Слушай сега, Дух - ще се постарая да изкажа мнението си сериозно, въпреки че отдавна съм се убедил, че няма никакъв смисъл в това. Значи какво ми харесва - много неща ми харесват на тая Земя, но те според мен не са важни - важното е какво не ми харесва. Не ми харесва, ама хич не ми харесва да бъде ограничавана свободата ми по какъвто и да било начин! Колко години живее един човек за да загуби година и половина като теб по най-глупавия възможен начин? И кои са тия години - това са най-хубавите години от живота ти пропиляни само заради това, че на някой му се играе на война. Човек може да прекара това време по много по-добър начин навън, може и да го пропилее, но важното тук е, че това си е негов личен избор и такъв трябва да бъде. Какво казват хора като теб в подкрепа на противното? Едното което казват е, че страната ни се нуждае от казармата за защита. Пълна глупост! Ако погледнеш всичките ни съседи и не си деформиран в казармата, ще видиш, че освен Македония, всички други не биха имали особени проблеми с армията ни. Според мен армията ни трябва да стане професионална, като се съкрати много пъти като състав за сметка на качеството на обучение и въоръжаване и трябва да служи главно срещу вътрешни конфликти. Един добре обучен и въоръжен професионалист струва много повече от много хора, отишли в казармата само за да "отслужат" и които при реална обстановка ще са повече от не на място. Справка - руската армия в Чечня и македонската сега. Другият основен довод, който ти си се опитал да защитиш е, че в казармата хората стават мъже и се променят към добро. Също глупост. Познавам, както всеки от нас, много хора минали през казармата и мога да кажа, че в никой не съм видял особена промяна. Но даже и да имаше видима промяна към добро, какво от това питам аз? Аз мога да ти кажа, че хората могат да издържат многократно по-голями трудности от казармата, но никой не се е заел да подлага всички на такива трудности с цел да ги прави супермени. Сигурно има огромен брой хора, които са по-издържливи, по-смели, по-отговорни и т.н. от теб, но това значи ли, че трябва да те подложат насила на постоянна подготовка с цел да станеш като тях? И въобще не виждаш ли в цялата идея ограничаването на личната свобода на човека и правото му на избор за сметка на евтини лозунги от сорта, че "който не е минал през казармата не е мъж"? Ако си сложиш ръка на сърцето сигурно ще видиш, че казармата въобще не е лакмус за нищо, освен за загубено време. Има и още неща, които бих могъл да спомена за казармата - например за това, че там ако нямаш късмет може да ти се случи какво ли не или за това какво представляват военните като хора, но вече изписах доста, пък и това не е най-важното. За край искам пак да ти кажа, макар и вече в съвсем друг вид - ти лично ако искаш да станеш "мъж" (макар че според мен точно това издава комлекси), аз ти пожелавам успех и се надявам държавата да направи всичко възможно да те превърне от човек в another brick in the wall. Това обаче си е твой личен избор и недей да замесваш тук желанията на другите хора и разбиранията им за живота, защото с теми, в които пишеш какво ли не лошо по адрес на тези хора, няма да получиш нищо друго в отговор, освен овчарски псувни. Това е. Пожелавам ти и аз успех и да се избавиш от грешните си схващания, защото иначе може би не си лош човек...



Тема Re: Човека говори за мъженови [re: Дyx]  
АвторCтapшинa (Нерегистриран)
Публикувано21.05.01 12:57



След като прочетох мнението ти по-долу прочетох и това и искам да ти кажа - как може да очаквате с Генов да не ви псуват след като изказвате такива мнения? Не коментирам твоята тема - за нея съм изказал мнението си по-долу, но искам да коментирам мнението на danikalino. Откъде знаете вие на колко години е този човек и какво е постигнал, че се отнасяте към него с такава унищожителна ирония? А какво невярно е казал? Ако ти смяташ, че казармата ти е дала нещо или ти е харесало там можеш спокойно да се върнеш там, но недей да дразниш хората с мненията си. Или пък не е прав, че в казармата може да пострадаш и никой да не ти обърне внимание? Нима няма случаи на произвол от страна на стари и военни? На теб това ли ти харесва? Или не е прав за това, че в модерния свят армиите нямат нищо общо с нашата и че там живота си рискуват хора, на които им се плаща за това и които за друго не стават? Прав е за всичко, а по начинът, по който вие сте му отговорили мисля че не заслужавате нищо друго освен човек да ви напсува и да ви зареже да си мислите каквото си искате...



Тема "Прави любов"нови [re: Гeнoв]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано21.05.01 16:27



пълна тъпотия, дърти малоумнико. Точния превод е "еби".



Тема Re: Сериозно мнениенови [re: Cтapшинa]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано22.05.01 08:23



Благодаря ти за хубавия отговор.
Със сърце на ръката ще ти кажа,че това което пишеш е вярно.Но има такива лигльовци които хвърчат в облаците и не знят на кой сявт се намират..има и такива които са се самозабравли от себелюбие..има и такива които не знаят какво е да срешнеш някаква трудност...има и такива които намират 101 начина да не влязат в казармата...Обаче знаеш ли каква ми е била идеята през цялото време.
За да пусна тази тема аз наблудавах една група от различни хора с различно социално положение...и нали се сещаш какво установих.
Тези хора нямаха никакви (или бяха сами моментно просвеление) морални или социални устои.Сега се засяга една тема с глобално значение.Не мога да ти кажа дали казармата като цяло е положителна...Аз просто направих аналогия с това което виждах.Тези които не бяха изкарали казарма просто приличаха на парцали(нямаха устоите получени след една изпитана трудност...)
От тук нататък мога да ти кажа,че съм сигурен,че има мъже за които казармата не само няма да помогне но и ще навреди..Но вече има и алтернативна служба..така,че всеки решава.
Аз не харесвам военните и до ден днешен за мен те си остват (не чак толкова смели хора..защото моите приатели станали военни са имали една и единствена цел..да им е усигурено всичко и да си избиват комплексите за малоценност(командвайки все едно цял живот само това са искали да правят))
Успех..може би и двамата сме на едно мнение..просто аз имам малко по друга гледна точка.

............тишина....................


Тема Re: Човека говори за мъженови [re: Cтapшинa]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано22.05.01 08:39



А междодругото в казармата от некадърни лекари се разболях от брохоплевмония и след това(то е логично) след като не ми обърнаха внимани се започна шум на сърцето и ларингит...Обаче от тези случки аз извлякох най-ценното....поуката и по високото съзнателно мислене.И от тук мога да кажа,че понякога е нужно да се случи нещо фрапиращо за да ти светне лампичката.Според мен всеки трябва да реши (това е евоюлирало мнение)дали да влиза в казармата или не.Прав си за пореден път....аз умея да греша.

............тишина....................


Тема ЕВАЛАТАнови [re: Дyx]  
АвторГeнoв (Нерегистриран)
Публикувано22.05.01 16:45



златоустий Дух !!!
Ако знаеш само колко точно удари в десятката с това си изказване не е истина!!! МЕД МИ КАПЕ НА ДУШАТА!!!


А ти "Старшина", / не знам защо се криеш зад това абсолютно неподходящо име - бас лова, че не знаеш какво точно значи /

си вземи поука от последните слова на Духа / цитирам / :


"...аз умея да греша"


Поклон!



Тема Духай бенови [re: Xypodilec]  
АвторГeнoв (Нерегистриран)
Публикувано22.05.01 16:46



шишко разплутий!!!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.