Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:46 15.06.24 
Професионални
   >> Военни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Имаме ли нужда от армия ?нови  
Автор Гapвaнът (непознат )
Публикувано26.09.07 09:43



Здравейте, не искам да се засягат господа офицерите и сержантите, но я ми кажете с ръка на сърцето - има ли нужда от вас ? Отивате сутрин на работа в поделението и какво правите цял ден ? А заплатите ви съвсем не са малки...и излизат от нашия джоб...А в новите условия, след като от всякъде сме заобиколени от "приятелски" държави, каква е нуждата от армия ? И то от тази бутафорна армия, чиито войници са събрано от кол и въже и единствената им цел е да се докопат до някоя мисия в чужбина.... Служил съм в БНА през 1983-85 година...и тогава по-приличахме на войска, макар със старите "цинти" и оръфаните униформи модел "1944"... Ако ще има българска армия, нека в нея да служат само истински професионалисти, за които БЪЛГАРИЯ все пак означава нещо повече от бозката, от която сучат....



Тема Re: Имаме ли нужда от армия ?нови [re: Гapвaнът]  
Автор Mъpзeлaнa ()
Публикувано27.09.07 10:28



Колко си далеч от истината!





Тема Re: Имаме ли нужда от армия ?нови [re: Mъpзeлaнa]  
Автор Гapвaнът (непознат )
Публикувано28.09.07 08:14



Може да съм далеч...според теб...:) Но имам преки впечатления от "кадрови" войник :)
А ти , ако си по-близо до истината -светни ме по въпроса ? Или и ти си "кадрова военнослужеща" ?



Тема Re: Имаме ли нужда от армия ?нови [re: Гapвaнът]  
Автор The Orange Box (5 в 1)
Публикувано03.10.07 12:24



Разбира се че нямаме , но ще си ги мъкнем на гръб още дълги години



Тема Re: Имаме ли нужда от армия ?нови [re: Гapвaнът]  
Автор Mъpзeлaнa ()
Публикувано08.10.07 14:46



Не съм, но...не си заслужава да давам отговор в темата!



Тема Re: Имаме ли нужда от армия ?нови [re: Гapвaнът]  
Автор Alphecca (снежинка)
Публикувано10.10.07 19:53



"А заплатите ви съвсем не са малки" - напротив малки са, това е истината. Една продавачка на Витошка взема повече от един сержант, а понякога и от офицер. Колкото за мисиите - там е бъдещето на българската армия. Като малка и слаба държавица, ние нямаме бъдеще без подкрепа отвън - НАТО, ЕС...Отдавна е минало времето на Велика България, сега за света сме никои. Ето тук е ролята на нашата армия - за да угодничим по-добре. На Америка й трябва евтино пушечно месо. Така че, Гарван, всичко е политика и маките оловни войничета също имат роля в нея.





Тема Re: Имаме ли нужда от армия ?нови [re: Alphecca]  
Автор Фoke-Byлф (190)
Публикувано12.10.07 15:55



Чета тука и направо ми става тъжно.Виждал съм хора в армията сега дето и 5000 лв да взимат от тях военни не стават.Няма ги ония военни,при които аз съм служил...Смешници.Наемна армия=фирма за изпълнение на поръчки отвън.Няма какво да се заблуждаваме,ние ИЗГУБИХМЕ студената война с всички произтичащи от това последици.Как преди можехме без особен труд да поддържаме 110 000 армия??Разсмиват ме с идеята за малка,модерна и мобилна армия.Че те ловците в България са повече...Наемници...Забравя се,че именно наемниците съсипаха Римската империя и тя се разпадна на Византия и прочие.Т.е. докато воюваха легионери-печелеха сраженията,ама после империята стана богата,позволи си наемна армия...Това разбира се на по-късен етап.Лукул,Помпей и Гай Юлии Цезар не победиха Спартак при Бриндизий с наемници,а с доброволци,строени на Марсово поле...Има хиляди други примери.Добре,че на Шипка не разчитахме на наемна армия...Казвате малка и слаба държавица.Добре,я да погледнем Израел,по-малко са от нас като население, а мисля и като територия.Ама благоговеем пред Израел.Те водиха с всички съседи 2 войни и ги спечелиха и двете.А колко са всички араби около тях-140 000 000!Т.е. около 14:1...Обаче в Израел все още службата е почетно задължение,дори за жените.Не може да се отрече,че Израел е богата страна,защо аджеба не си направят армията изцяло професионална??Дали защото нямат пари за издръжката...?



Тема Re: Имаме ли нужда от армия ?нови [re: Фoke-Byлф]  
Автор Julian (доктор)
Публикувано12.10.07 17:02



Не е вярно, че без особени услия сме поддържали армия от 110 000. Знаеш ли какво пари са отивали за армията и, че това е била причината да сме бедна държава при положгение, че по икон омически показатели сме били доста напред. Ние сме малка държава и нямаме ресурс за голяма армия. Това е положението. Ние си имахе и необходмито въоръжение, което и с малка армия можеше да претрепе турците ако се наложи. Нзаеш за унищожените балестични ракети, които сега са във военния музей.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Имаме ли нужда от армия ?нови [re: Julian]  
Автор Фoke-Byлф (190)
Публикувано13.10.07 09:15



Само с турците приятелю не ни сравнявай.Те дето си произвеждат сами Ф-16 и имат най-голямата армия в НАТО мислиш ли,че нямат балистични ракети?Да си чул за комплекса МЛРС?Е,мисля че нашите бяха по-добри,ама и те имат.Освен това тия винаги са можели да "извадят" 1 000 000 запасняци.Можехме да им противостоим само с момчетата от Киевския военен окръг,и то само да ги спираме.При оная ни армия,смятай сега как сме...



Тема Re: Имаме ли нужда от армия ?нови [re: Гapвaнът]  
Автор Tиrъpa нa Ceдeмтe Mopeтa ()
Публикувано15.10.07 16:57



По-добре калпава армия, отколкото НИКАКВА армия, готин






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.