Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:03 26.06.24 
Професионални
   >> Военни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Може ли да знам...нови  
Автор der Berufssoldat (синеок фриц)
Публикувано12.08.05 06:51



..този клуб специално за какво е предназначен?
Тук май е свърталище на хлапета,плюещи по българската армия и по-специално,ненавиждащи военните.Това ли му е предназначението?Съмнявам се.
Лек работен ден.



Тема Re: Може ли да знам...нови [re: der Berufssoldat]  
Автор Бeнkoвckи 12 (НГВС?)
Публикувано12.08.05 09:31



явно е предназначен българските "военни" да разберат отношението на цивилните към тях.

ну герай, жау мане узкнисот су саво калбом, гал галу гале прадесит змогискай калбети!!


Тема Re: Точнонови [re: Бeнkoвckи 12]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано12.08.05 10:04



абсолютно правилен отговор.

В цяла Странджа роб запява
песен нова юнашка


Тема Re: Може ли да знам...нови [re: der Berufssoldat]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано12.08.05 10:05



Я си помисли малко защо сте нанавиждани. Явно от прочетеното във форума не си разбрал. Как може вонен на военните комисии да нарича висшистите олигофрени. И после да ви обичаме ли искаш. Вероятно има и светни хора ама донаборника обикновенно се сблъсква с най тъпите които имат много лошо отношение към донаборниците. Виж аз познавам хора военни които са свестно хоро, включително и един военен полицай. А можду другото тука почти няма хлапета. Ти ако като военен имаш подобаващо отношение към цевилните и ние ще имаме добро отношение към вас.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Може ли да знам...нови [re: Julian]  
Автор3aщo (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 10:27



А защо 90% от военните се плашат от цивилния живот? Защо като уволнят военен той има нужда от приспособяване да му намерят работ и.т.н неща с които всеки цивилен в тази ситуация се оправя сам. Има изключения - хора от които мога да се възхищавам, но повечето са просто деца в цивилния живот. Може да се надсмивате че човек който със собствени усилия си е уредил живота и не му се занимава 6месеца с глупости, но това са само 6 месеца, а какво шубе е да не те съкратят и да си останеш цял живот цивилен.
Некадърността не е от това дали си военен или не - на всяко място където всичко идва наготово ще е пълно с некадърници. Всъщност има и по-лошо от наборната служба - да си интелигентен военен който цял ден гледа простотии - на такъв не му завиждам.



Тема Re: Може ли да знам...нови [re: der Berufssoldat]  
АвторДoнaбopниk (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 11:14



Не знам дали е свърталище на хлапета, но май Вашите колеги не се навъртат много наоколо. Не знам защо.
Иначе относно цивилния живот на военните, който колегата по-горе засегна - ясно е, че е проблем. За съжаление оказва се, че доста военни са непригодни за цивилния живот. В момента кадровата служба е доста подходяща за хора, които нямат друг шанс да си намерят добре платена работа - поради липса на квалификация или др. причини. Взимат се заплати, които иначе се взимат от хора с висше образование. Та това е добър шанс за хора без такава квалификация да подобрят материалното си положение. Тъпото е, когато някои хора се обърнат срещу цивилните и започнат на свой ред да плюьт по тях, изхождайки от грешното заключение, че военните са себедостатъчни в една държавна система и нямат нужда от цивилни или пък, че са над цивилните. Нека всеки да прави това, в което е специалист. При военно положение е ред на военните. В цивилния живот обаче се търсят цивилни умения.
На мен ми се струва обаче, че доста от военните не търпят критика поради грешното схващане, че те са над закона или винаги са прави. Това е тъпо. Ако някой ви критикува, отговорете на критиката с аргументи, не с ядосване и обидни квалификации. В края на краищата имайте достойнство. Ако противникът ви няма такова, това може да е само във ваш плюс в спора. Жалко, че много хора не го осъзнават.
В БА има много проблеми и това е ясно на всички, дори на онези от НАТО, които постоянно мърморят за забавената реформа. Недейте да си затваряте очите пред критиките моля. Иначе вие заставате в положението на щрауса.



Тема Re: Може ли да знам...нови [re: Дoнaбopниk]  
АвторПaцифиcт (Нерегистриран)
Публикувано12.08.05 12:26



Уважавам честните военни, спазващи законите, но не мога да понасям тези, които пренебрегват висшистите и ги наричат олигофрени. Познавам военни, които са за премахване на задължителната военна служба и за пълната професионализация на армията. Повечето военни по наборните комисии, обичат да се заяждат с висшистите. Особено последната комисия, имах чувството, че ме съдят. Хората сложили едно килимче, и ако не застанеш точно на него (точно като подсъдим), почват да крещят и да обиждат. Оглеждат те с изпиталенен студен поглед и почват да ти задават въпроси, ако не си съгласен случайно и ги обориш, почват пак да крещят. Питам се с какво сме заслужили подобно грубо и неподобаващо отношение...може би защото сме висшисти и магистри?! Едно момче, действащ известен адвокат, учещо второ висше, им издекламира всички закони, които трябва да спазват точка по точка ясно и точно, че ония си загубиха ума и дума. Браво не него!



Тема Re: Може ли да знам...нови [re: Пaцифиcт]  
Автор дoн Пpacoнe (прасе в космоса)
Публикувано12.08.05 13:24



Хората сложили едно килимче, и ако не застанеш точно на него (точно като подсъдим), почват да крещят и да обиждат. Оглеждат те с изпиталенен студен поглед и почват да ти задават въпроси, ако не си съгласен случайно и ги обориш, почват пак да крещят.

Ами завърташ се (правиш кръгом - това е пояснение за военните тикви) и си тръгваш, да не мислиш, че могат да те държат насила там. Не оставяйте тия боклуци да ви унижават.



Тема Re: Може ли да знам...нови [re: дoн Пpacoнe]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано12.08.05 14:43



Ами може да се каже че те задържат насила. Нали ти вземат личната карта и не ти я връщат до преключване на процедурата.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Може ли да знам...нови [re: Julian]  
Автор дoн Пpacoнe (прасе в космоса)
Публикувано12.08.05 16:05



Ами отиваш и си я вземаш. Ако не ти я дадат, отиваш в полицията и казваш, че не ти дават личната карта.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.