Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:31 28.06.24 
Професионални
   >> Военни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема 27 години!  
АвторXackoвo (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 01:02



Новият списък с болестите, с който се освобождава от казармата вече уж бил приет, а военните правят номера и казват, че чакал за подпис при министъра.
Простотии, простотии, простотии! Кой има интерес от това бе мама му да еба?!
И на малките деца им стана ясно, че тая наредба е приета, но военните я крият, защото са корумпирани копелета и знаят, че по новите критерии много хора ще се отърват, а те нали трябва да прибират парички!
Аз съм на 25 години и се чудя как да отърва шибаната казарма.
Ако запиша второ висше или пък магистратура, като наближа 27 години ония идиоти ще ми пратят повиквателна, независимо дали съм студент или не. Значи остава варианта да отида и да бачкам нелегално в чужбина няколко месеца преди да навърша 27 години. Някой чувал ли е за възможност, при която след като се навършат 27 години да могат да те вземат? А има ли случай
на екстрадирани българи от чужбина, за да си карат службата?



Тема Re: 27 години!нови [re: Xackoвo]  
Автор** (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 15:14



Добре, какво като ти пратят повиквателна? Ти нали ще се водиш редовен студент.



Тема Re:нови [re: **]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано29.05.05 19:24



Това, че пратят ли ти, вече е без значение редовен студент ли си или не.



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Автор** (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 11:01



Но ти нали си представил уверение, т.е. отложил си се. Те въз основа на какво ще ти пращат повиквателна?



Тема Re:нови [re: **]  
АвторX (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 13:57



Ако си редовен студент и учиш до 27 г. няма никакъв проблем. Навършиш ли ги - край! Четете хубаво закона. Границата за отлагане не е променена. Променена е горната граница, която съвпада с другата!Никой неможе да те закачи ако учиш...



Тема Re: Вярно е!нови [re: X]  
АвторXackoвo (Нерегистриран)
Публикувано30.05.05 23:12



Никой не може да ме пипне до 27 години. Аз съм роден на 21.04.1980 и следователно най-късно до 21.04.2007 мога да отлагам казармата. Малко преди да ми наближи пределната възраст възнамерявам да избягам за 2-3 месеца в чужбина, да си отпразнувам рожденния ден зад граница и после вече като съм на 27 спокойно да си се върна и да изкрещя високо: "А сега? Ебах ли ви мамата, тъпи зелени човечета?!" Не вярвам някой да ми създаде проблеми на границата и да ме пита дали съм карал казарма. Наборната военна служба в БГ отдавна е оставена на автопилот и дните й са преброени.



Тема Re:нови [re: Xackoвo]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано31.05.05 10:19



Трябва да ги прекараме копеленцата ...



Тема Re: Вярно е!нови [re: Xackoвo]  
Автор pepi_iwanowa (естет)
Публикувано03.06.05 12:38



Aз пък да ти кажа едно - в казармата няма да те изпапкат, повярвай ми! Няма нужда да псуваш толкова и да те вземат - какво от това! Ще оцелееш! Ама това мъж да мрънка май стана постоянно явление. А от всичко най ме боли, че се представяш като ХАСКОВО. На твоите години съм и съм войник от близо 2 години, може и да се познаваме, защото доста съм поживяла в Хасково. Не се излагай така и спри да се самосъжаляваш!
Между другото - какво ти има, че искаш да се оттървеш с болест! Мога лично да ти отговоря с кое може, и с кое - не. Но симулантчетата не ми от любимците!

Редактирано от pepi_iwanowa на 03.06.05 12:40.



Тема Re: Вярно е!нови [re: pepi_iwanowa]  
АвторXackoвo (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 00:08



Пепи, аз съм си го решил категорично - в казарма няма да ходя. Който иска нека да ходи - не мога и не искам да го спирам, но за мен решението ми е окончателно и не подлежи на обжалване. А е окончателно, защото зависи от мен, мисля, че схващаш. Аз като реша нещо го постигам, затова и съм толкова отворен както май забелязваш!
С Хасково съм горд, обичам града си, хората, приятелите си в този град, макар в момента да живея в София. Иначе не съм симулантче, аз действително си имам заболяване и то от повече от 10 години, което го имам доказано с епикризи. Работата е там, че въпреки всичко по старата наредба съм годен, а по новата май не съм. Проблемът е, че военните крият новата наредба и лъжат, че "чакала" за подпис при министъра. А ясно е защо крият - в старата наредба летвата на заболяванията е високо вдигната и така по-лесно изнудват тия дето искат да им дадат пари. Аз няма да им дам, защото съм гадно копеле. А като постигна целта си, ще ти се обадя и ако ми харесаш обещавам да се наебем в най-готиния хасковски хотел. Никога не съм го правил с жена военна! Ех!!!



Тема Re: Вярно е!нови [re: pepi_iwanowa]  
Автор__ (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 02:39



A ti zashto ne si muchish? Shto ne ni plashtat po 1500 euro, kato natowski wojnici? Neka plashtat po 1500 euro i da widim kolko ot nas shte se dyrpat? A wie shapkarite da go duhate, shtoto nie nqma da wi se byhtim zaradi toq deto klati gorata. I kato spomena papka ne, shto ni go ne papkash ...



Тема Re: Вярно е!нови [re: Xackoвo]  
Автор pepi_iwanowa (естет)
Публикувано04.06.05 15:17



Много сте ми интересни да ви кажа. Защо си мислиш, че армията умира точно ти да си в нея. Не се крие наредбата, щом така казват, значи е така, иначе няма законово основание да си в нея. Щом си решил да не ходиш търси си начините.

Иначе честно казано съм разочарована, с толкова добър тон започна отговора си, но накрая показа същността си! Жалко!

За момчето,което писа за заплатите - на мен да не ми плащат по 1500 евро! Не че е лошо, мисля че няма да ми е проблем да си ги харча!

И по въпроса с хотелите - едва ли ще се намразя толкова, че да ти се обадя, така че не ми се вярва въобще някога да правиш секс с военна. Но пак може да се видим, например да ми дойдеш като наборен.......... . |Това вече в рамките на шегата, но знае ли се?!

Редактирано от pepi_iwanowa на 04.06.05 15:21.



Тема Re: Вярно е!нови [re: pepi_iwanowa]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано04.06.05 16:17



Абе хора...слагайте там някакво означение като пишете такива глупости...че щях да се гътна от смях докато изчета всичко.....нещо там червена точка ли,някакво човече ли...абе нещо там...



Тема Re: Браво, брадчет!нови [re: __]  
АвторXackoвo (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 23:03



Прав си! Да го духат тъпите фуражки и тая стара минетчийка дето се опитва да ни чете морал колко хубаво било в армията. Шибаната им система е така направена, че да не ти плащат и да ти загубят 6 месеца от живота за нищо. А мръсната еврейско-американска политика така е направена, че за жълти стотитни дето отиват нашите в Ирак да се пролива невинна българска кръв.



Тема Re: Вярно е!нови [re: pepi_iwanowa]  
АвторXackoвo (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 23:07



Именно, защото армията не умира за мен искам да й свърша услуга и държавата да не харчи пари за боклуци като мен. На армията й трябват верни хора като теб, бе Пепи.

Иначе за секса с военна сигурно си права. Абе честно да си кажа идеята дори не ми допада. Не знам защо споменах това за хотела. Сигурно защото снощи ми се чукаше!



Тема Re: Вярно е!нови [re: Xackoвo]  
Автор pepi_iwanowa (естет)
Публикувано04.06.05 23:15



С това смятам да приключа разговорите си с теб. Относно това колко съм стара да те светна- днес направих 25 години, което ще рече, че съм 2 месеца по-малка от теб. А колкото до начина по който се изразяваш - жал ми е за теб! Квалификацията "минетчийка" оставям без коментар!!!!!! Благодаря ти за милите думи именно на рожденния ми ден! В интерес на истината мъж, които се смята за такъв, никога не би си го позволил подобно отношение към жена, но явно си далеч от същността на тази дума. Особено човек с добро образование трябва да се държи на ниво, но до колкото виждам езика ти е на ниво "каруцар". Псувните просто издават безсилието ти да се изразиш, както и да е. Спирам с безплатната психоанализа! А за това, че си боклук - ти сам си го каза и смятам, че имаш правилна самооценка.
П.П. Поздравявам всички добре възпитани хора в този форум, за останалите ще си спестя думите.
И спи спокойно утре .... аз ще те пазя!

Редактирано от pepi_iwanowa на 04.06.05 23:30.



Тема Re: Браво, брадчет!нови [re: Xackoвo]  
Авторбaш-paзбиpaч (Нерегистриран)
Публикувано04.06.05 23:40



Да те чукнат отзаде ревлю хасковски. Къф мъж си ве. Да та ебът в нежния гъз дет си. кви ги пишеш, че утре кат идеш при тях ще те цепнат. Ама аман от геЙчета разни. Само реват. И кво ти е криво момичето. Да е писала че в казармата е песен - не е. Само те успокоява че кат те гледа къф мъж си и се плаче. Ми то затуи жени взеха да взимат, щот мъжете за нищо не стават. Аман от мамини синчета. И що ги псуваш, а нея що я псуваш, че ти говори кат на голям човек, ама гледам кат на малко дете е трябвало.
А я кажи на батко откога си на сухичко, явно скоро не си ебвал...............нищо, тебе ща те ебнат в казармата. Аз ако съм на мацката и те разбера кой си ще ти почерня животеца, ама нейсе. Ма пък знайли се
Аиде поживо по драго со кротце со благо и не се се показвай колко си зле пред хорта поне.



Тема Re: Браво, брадчет!нови [re: бaш-paзбиpaч]  
Автор[]_() (Нерегистриран)
Публикувано05.06.05 11:03



Maloumniko, samo towa li uspq da izmislish?

Do koga Bulgaria shte e pulna s bokluci, kato teb?

Q wzemi go razmyrdaj malkoto si plosko mozyche i si naprawi prostichka smetka kolko nenuvni pari se unishtovawat, pod propusnati polzi w tazi prognila armiq?

Aman ot slaboumnici, kato teb. Dori korumpiranite ni politici proumqha, che tazi armiq e bezpolezna, samo troshi pari i trqbwa da byde reformiran.

Edinstweno oligofreni, kato teb, wse oshte pleshtqt gluposti. Wzemi pone si slushaj woenniq ministyr i finansowiq ministyr.

Typanar, teb taka li te oprawqha w armiqta, kato beshe. Move bi za towa ti e kriwo i go izbiwash na kompleksi, che i drugite trqbwa syshtoto da im se sluchwa.



Тема Re: Вярно е!нови [re: __]  
Авторзpитeл (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 12:45



Нещо много задълбахте, че то коя държавна система в България е ефективна?! И егати езика дето го имате всички тук, права е девойката, като казва, че показвате слабост в изразяването псувайки. Само цинизми! Кой какво ще го правят в казармата не е проблем на никой тук, ама ако не се освободи хасковския момък, ще ходи. Това важи за всички. Ами който ще ходи да го приеме като ходене на зъболекар - неприятно, ама трябва да се иде. И какво сте взели да правите сметка на армията, то политиците продадоха и изнесоха България, те почнали анализ какви пари грешни давали армията. Ами такава ни е държавата!



Тема Re: Браво, брадчет!нови [re: []_()]  
Авторбeceн (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 12:48



Айде холан, ти да не си цвете. Тъпан на тъпан тъпанар вика! Събрали сте се тук. Политиците разбрали, че няма нужда от армия.......че коя държава няма армия???????????? Ама си ги говорите тук, колкото да се плюнчите!!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re:нови [re: бeceн]  
Автор!@$%%^ (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 23:11



Ti pyk ot kyde se izwydi? Aman i ot takiwa, kato teb. Surbite kato imat armiq, tq kakwo naprawi po wreme na krizata w Kosovo? Q hodi da goworish gluposti nqkyde drugade ...



Тема Re:нови [re: зpитeл]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано06.06.05 23:16



Никъде нищо не пише, че трябва. Трябва за тези, които нямат друг избор или достатъчно воля да го избегнат.

Лично за мен, емиграцията е много по-смислено предизвикателство. Нучава се много, не е за мамини синчета, а и човек е свободен сам да избира съдбата си.



Тема Re: Браво, брадчет!нови [re: бeceн]  
Автор дoн Пpacoнe (прасе в космоса)
Публикувано07.06.05 10:22



По света е пълно с държави, в които почти няма армия. Тоест армия/население е толкова малко, че е почти пренебрежимо. Да не говорим, че само в най-смотаните държави все още има задължителна казарма.



Тема Re:нови [re: дoн Пpacoнe]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 13:40



Съвсем вярно ...



Тема Re: Браво, брадчет!нови [re: дoн Пpacoнe]  
Авторone_man_only (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 10:15



Аз пък от своя страна предлагам понеже са смотани да премахнем съда и полицията (неефективни са), не са като на другите държави. И като сме тръгнали да ликвидираме всичко. Що сте се заяли само с армията. Ами дайте да ги почваме по ред на номерата. Законодателната система е неефективна също. Има прекалено много бюрокрация. Не е като на другите държави, от които толкова се възхищавате............. Ама вместо да пооправим нещата, вие действате като Сталинисти - "Няма армия, няма проблеми". Утре и България ще ви пречи..... да унищожим и нея освен. Малко помислете преди да пишете тук.

П.П. Младите хора, които живеят в чужбина са минали през страхотна школа за оцеляване. Д се грижиш абсолютно сам за себе си не е лесно и никой не е казал, че е. Същото се отнася и за хората, които се издържат сами.



Тема Re: Браво, брадчет!нови [re: one_man_only]  
Автор дoн Пpacoнe (прасе в космоса)
Публикувано09.06.05 10:31



Не разбирам защо се опитваш да генерализираш. Осведоми се и виж как е по цивилизования свят. Виж колко е армията на глава от населението в Канада, в Япония и други развити държави. Виж къде все още има задължителна военна служба - само в близкия изток и най-военизираните страни от централна и южна америка и африка. Забележи, че дори в африка в повечето страни няма задължителна служба. Не съм казвал, ч етрябва да се закрива армията, а че трябва да се намали и да бъде професионална.

Малко помислете преди да пишете тук.

Ти очевидно трябва да помислиш още преди да четеш.



Тема Re: Браво, брадчет!нови [re: дoн Пpacoнe]  
Авторone_man_only (Нерегистриран)
Публикувано09.06.05 12:04



Ами нали това се опитват да направят тук, ама то няма да стане изведнъж. Има си сроковете. Както забелязваш момичето е професионален войник. Да си виждал до преди 5-6 години жена - войник???? Тя наистина е боец, защото оцеля достойно след всички нападки тук и тона, който и държаха. Колкото и да ни е мъка няма да станат изведнъж нещата. И някои ще са жертва на прехода, ама тя цяла България е в преход вече 16 години. Сменянето на наборната войска с професионална става постепенно. Пък и сега наборната служба е много намалена. Виждате, че се опитват да се променят, макар да не е лесно да се промени толкова тромава система, но поне опити се правят. Няма да стане с магиеска пръчка.



Тема Re: Вярно е!нови [re: pepi_iwanowa]  
Автор__ (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 22:27



:)Edno ot gadvetata mi beshe servant w generalniq shtab. :)Ej, mnogo diwo beshe towa gadve.

Ima i po-losho ot armiqta, powqrwaj mi, wypreki towa nqmam namerenie da sluva, ne i za bez pari.

:)Emi, iskajte si gi 1500te evro, nie li da dojdem da wi gi iskame? Ta na nas i 10% ot washata zaplata nqma da ni dadat. Nie pone se dyrpame, ama wie, deto ste redowna natowska armiq, akyl nqmate.



Тема Re: Вярно е!нови [re: pepi_iwanowa]  
Автор__ (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 22:40



:)E, nie za towa wsqka wecher si chetem molitwata, zashtoto ne daj si bove utre ti da ni pazish?

Be, dewojko mori hubawa, ot kogo shte ni pazish? Zashto pishesh tezi smeshni neshta? Pogledni w kakyw swqt viweem. Ti mai si prespala krizata w Kosovo i nachina po kojto dejstwa srubskata armiq?

Iskreno ti povelawam da popadnesh w spec chastite, zashtoto edinstweno ot tezi woennosluveshti ima polza. Ne mi e izwestno w bulgaria da ima specialno otdeleno zweno w armiqta, za borba s terorizym ili izpylnenie na specialni zadachi. Otrqdyt ot baretite, mislq che sa okolo 100 choweka, struwat poweche ot 10 000 donaborni wojnici, no ako ne se lyva tozi otrqd e pod kontrola na wytreshno ministerstwo.

Ako nqkoga iskash da bydesh profesionalist stremi se kym specialnite chasti i ne ni omajwaj s gluposti, powecheto ot nas sa dosta po-obrazowani ot teb.

Na 25, a hlapashka ti rabota? Az stanah na 25 predi 4 meseca i zelenite chowecheta ne propusnaha powoda da mi pratqt chestitka, ama tozi pyt udariha na qdec, zashtoto se bqh iznesyl ot BG. Typoto e, che sled nqkolko meseca pak shte se prisetqt za men, ama togawa nqma da sym se iznesyl ot BG.



Тема Re:нови [re: one_man_only]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 22:56



Гледай, нито в полицията, нито в съда те карата да ходиш да им работиш за без пари и то докато си заключен зад решетки. Има доста голяма разлика, не мислиш ли? А за без парите, ти когато отидеш в магазина и си поискаш сирене някой да ти го е дал без пари?

Ти би казал, че армията обща и пази всичките, тогава да започнат да събират и жените, както е в Изрел. Знаеш ли колко се дразя на сексуална дискриминация? След това, аз данъци в България плащам ли? Плащам! Е, хората, които прибират парите ми, да намерят начин с тях да осигурят професионална армия. Не съм чул в България данъчната тежест да е по-малка от САЩ, защото и не е. Комунизмът си отиде, преди повече от петнадесет години! Живеем в условията на див капитализъм и въобще не желая да чувам за "кръводарителски" участия, в полза на шепа хора, представляващи комнадният състав на БА. За сиренето аз си плащам в магазина, да върша работата на воените, трябва да ми се плати! Това е една простичка истина и докато българите (особено тези, които ги прибират почти на сила, на 18 години) не я проумеят България сама ще се затрие.

:)Живота в чужбина е ужасно нещо, дори понякгоа си мисля, че по-лесно щеше да ми е в армията. Под такъв стрес не съм живял никога в България. Вярно, парите са добри, но направо ми се разказва играта. Да не говорим, че вдигнеш ли температура няма един човек, който да те погледне, а не дай си боже, да ти трябва линейка, умрял ще те намерят. Казваха ми, че е тежко на вън, но такъв ужас не можех да си представя и повярвай ми не мия чинии или тоалетни (дори си мечтая да бяха чинии или тоалетни, в това стрес няма). Дейността ми е в ИТ областта и само броя месеците, които остават до изтичането на договора ми.



Тема Re: Браво, брадчет!нови [re: one_man_only]  
Автор__ (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 23:11



Be, te hubawo se opitwat, ama nie edwa li shte sme w Bulgaria za da gi dochakame.

A spored teb zashto reformata e bawna?

Shte ti kava, ne movesh da uwolnish na wednyv nqkolko desetki hilqdi dushi komanden systaw! Ne movesh da gi uwolnish na wednyv, zashtoto towa sa pylni nekadyrnici. Ako uwolnish 10 000 lekarq, te shte ti podskachat 1 sedmica pred narodnoto sybranie, shte widqt, che ne stawa i shte si namerqt druga rabota. Ako uwolnish 10 000 uchiteli, te shte ti powisqt 2 sedmici (winagi sa po-inat), sled towa shte se primirqt i dori chast ot tqha biha otishli da gledat kozi i krawi na selo. Da, ama ako uwonish 10 000 woenni, rabotata stawa losha. Te prosto sa si maloumni horata, a i po zakon imat prawo na lichno oryvie, kato ednoto nishto sa ti organizirali edin metev, zashtoto wse shte se nameri nqkoj hitrec da izwleche polza ot towa. Ta tochno za towa, se uwolnqwa na malki porcii, predimno hora pred pensionirane, drugi se izchakwat do pensionirane. I poneve trqbwa da izbutash pochti dwe pokoleniq tyrtei (komanden systaw) za towa i 16 godini ne movem da se otyrwem ot tazi prostotiq.

45 000 idioti, koito gi pribirat wsqka godina, da ne mislish, che si umirat ot shtastie da sluvat i to na tozi deto klati gorata, za towa deto q klati? I poneve sa 45 000 idioti, na nikoj prez glawata ne mu minawa, che towa e neprawilno. Az ne moga da razbera, kak e wyzmovno da sme tolkowa owche pleme. Ot 45 000 da ne se namerqt 45, koito da obqsnqt na drugite, che w nastoqshtiq swqt ne se prawi.

Wsyshnost, kakwo li se uchudwam, te sposobnite hora otdawna sa si bili shutowete ot BG ili sa platili na kogoto trqbwa, kakwoto trqbwa, za da ne gi zanimawat razni maloumni zlenodreshkowci.

A wsyshnost, znaesh li koj plashta zaplatite na woennite? Plashtame gi az i ti, moj priqteliu! Plashtame, ot danycite si, na maloumnite servanti i oficeri, koito se gawrqt s nas. Ti predstawqsh li si po-golqm idiot ot tozi, kojto si plashta za da se gawrqt s nego? Predstawqsh li si men i teb, seshtash li se ...



Тема Re: Браво, брадчет!нови [re: __]  
Автор:) (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 15:28



W Plowdiw ima specializirani 4asti. A da nari4ate horata idioti i maloumni e smeshno. Ne move da slagash wsi4ki pod edin znamenatel. I az da sym na dewoi4eto i az shte spra da pisha. Shto tuk ne se izkaza edin deto znae kakwo e kazarma, a samo nqkakwi, koito gi e strah da wlqzat?????
P.P. I az sym imal gadje woenna.....................neweroqtna beshe!



Тема Re: Браво, брадчет!нови [re: :)]  
Автор__ (Нерегистриран)
Публикувано11.06.05 20:24



На нея за това и се плаща, тя е била свободна сама да избере професията си.

Ти май не правиш разлика между свободата да избираш и липсата на тази свобода?

Примерно защо няма алтернативна служба за всеки, който пожелае? В много европейски страни имаш възможност да избираш между редовна служба или работа в социалната система. Разбира се алтернативната служба е по-продължителна, но важното е, че имаш право да избираш.

Не схващаш ли смисъла на думата “свобода”? Свобода имаш, когато можеш да избираш.

Приятелю, ти нищо не знаеш. Търчал си по някакви баири, чистил си коридори и тоалетни, висял си безсмислени наряди и си мислиш, че знаеш какво е казарма. Е нека ти го кажа директно: - Казарма в България означава затвор. Ако искам да вляза в затвора има къде по-смислени затвори.

И искам да ти кажа, че се изисква много повече воля да избегнеш казармата, отколкото да следваш пътя на най-малкото съпротивление. Много е лесно да се оставиш друг да взема решенията в живота ти, но ако трябва сам да отстояваш решенията си нещата стават съвсем по-различни.



Тема Re: Вярно е!нови [re: pepi_iwanowa]  
АвторAДMИPAЛ (Нерегистриран)
Публикувано12.06.05 20:16



Колежке, не виждам защо обръщаш изобщо внимание на тези деца.
Този форум носи само името "военни".
Просто чакам с най-голямо нетърпение денят в който ще армията ще спре да е наборна и да нямам вземане даване със същества като тук подвизаващите се.
Предполагам че знаеш за какво говоря ;)
Успехи



Тема Re: Вярно е!нови [re: AДMИPAЛ]  
Автор pepi_iwanowa (естет)
Публикувано13.06.05 10:46



Ами то е видно вече, че не пиша тук и съжалявам, че писах въобще. Но полудявам, когато слагат хора, които не познават под един знаменател. Все пак квалификациите и цинизмите, с които ги засипват не правят чест на никой!

Лека служба!


Редактирано от pepi_iwanowa на 13.06.05 10:50.



Тема Re:нови [re: AДMИPAЛ]  
Автор__ (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 20:18



Ами, направете нещо, само с чакане нищо не става. И се благодарете, че ви плащаме заплатите, вместо да ни обиждате и ругаете.



Тема Re:нови [re: pepi_iwanowa]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано13.06.05 20:42



Разбирам, че ви е обидно да ви псуват и ругаят, но тоталното незачитане на човешките права води до такива реакции.

На много хора ни писна да живеем в страна с псевдодемократични ценности. Да ограничавате правото ни на свободно придвижване и то без основателна причина, еми нормално е да ви псуваме. А най-тъжното е, че това ви го позволява конституцията:


Конституция на Република България:

Глава втора

Чл. 35. (1) Всеки има право свободно да избира своето местожителство, да се придвижва по територията на страната и да напуска нейните предели. Това право може да се ограничава само със закон, за защита на националната сигурност, народното здраве и правата и свободите на други граждани.




Както се забелязва, всеки български гражданин има конституционно право да напуска пределите на Република България. Също така, под широкото тълкуване на думите "защита на националната сигурност" е скърпен един тотално несправедлив Закон за Отбраната и Въоръжените Сили, който узаконява принудителното задържане на хиляди млади хора.

Да се емигрира не е толкова трудно, а заради идиотско скълъпени закони никой няма да ни екстрадира, така че останете си със здраве ...



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Автор pepi_iwanowa (естет)
Публикувано13.06.05 22:45



Моите права също са ограничени, аз също не мога да напускам България без разрешение. Кажете сега как аз да променя системата на отбраната като съм войник... ами псувайте, ама псувайте когото трябва, а не мен!
Завършила съм бакалавърска степен "Педагогика" и магистратура "Финанси" - точно колкото мога да променя образователната система и финансите в България, толкова мога да променя и армията. Това трябва да ви е ясно!
Радвам се, че някои от вас са добре запознати с конституцията, но да не забравяме, че освен права имаме и задължения.
Относно заплатите - вярно е, плаща ги българския данъкоплатец, какъвто обаче съм и аз.

П.П. Това вече наистина беше последното ми участие в този форум

Редактирано от pepi_iwanowa на 13.06.05 22:51.



Тема Re:нови [re: pepi_iwanowa]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано14.06.05 17:58



Моля, имаш своето право да не пишеш в този форум, както виждаш грамотните военни в България са твърде малко, за да пишат из тези форуми, точно за това пишем ние, които сме жертви на порочната българска практика.

Ние псуваме армията като цяло, защото засяга правата ни. Съжалявам, че нашите псувни те засягат, ние нямаме нищо против теб. Решението да бъдеш професионален войник си е лично твое и аз се надявам да работиш с хора като теб, а не с хора, като мен.

Относно заканата ти към един от участниците във форума, да ти се падне донаборник. Не си насилвай късмета, чувал съм за не един или двама осакатени сержанти, чийто нападатели така и не са били открити. Не забравяй, че човешката злоба не познава граници, а най-лесното нещо е на злото да отвръщаш със зло.

Разбира се, че сме запознати с конституцията. След като БА ще ни ползва за неплатен робски труд, поне да сме наясно от къде идват законните права за това. Освен нашата конституция има международно право и Харта за Правата на Човека. Както може би се досещаш, съвсем реално е българската държава да бъде осъдена в Страсбург, за това, че принудително събира младежи за редовна военна служба, без да съществува заплаха за националната сигурност, точно както е в останалите страни членки на НАТО.

Да, ние си изпълняваме задълженията, плащаме си данъците, плащаме си сметките за ток, парно и вода. Създаваме Брутен Национален Продукт, плащаме си пенсионните и здравни осигуровки.

Въобще забрави, че съм длъжен да работя за някого без пари 6 или 9 месеца. След като си завършила финанси, значи разбираш какво имам предвид.

Както вече казах, имаме конституционно право да се махнем от България и някои от нас вече го правят. Останете си със здраве ...



Тема Необходимо отклонение!нови [re: ByeByeBG]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано15.06.05 02:46



...пред съда по правата на човека са водени такива дела.Първото е доста старо и ако не се лъжа е на двама белгийци или холандци.Та те пробвали да съдят държавата за това,че ги кара да служат насила.Решението не е било в тяхна полза и от там нататък няма допуснато подобно дело с аргумента,че тези разпоредби не се прилагат когато става дума за националната сигурност.

Преди години двама кришнари обаче осъдиха БГ в Хага.Според тълкуванието на съда военната служба при тях би ограничила правото им са свободно вероизповедание,понеже религията им забранява да носят оръжие.Военните имаха една седмица да се консултират с юристи,да направят проект и МС да го внесе в парламента.Така се появи алтернативната служба.
Година по-рано за БГ влезе в сила една отдавна ратифицирана конвенция на МОТ за забраната на принудителния труд...и така в историята отидоха строителните войски.

Относно правото на пътуване...едва ли си спомняш времето,когато за издаване на задграничен паспорт се искаше печат от военните.Там какви пари се разиграваха под масата...просто не е истина.В един момент им забраниха изобщо да ги дават и години наред хиляди хора не можеха да излязат на една екскурзия до Гърция само защото са между 16 и 18 години или са на 18,но не са служили.Приемайки закона за новите документи за самоличност и издаването им законодателите ни така се оплетоха в проектите,че без да искат отмениха правото на военните да откажат излизане от страната.Абсолютно съм сигурен,че го направиха несъзнателно...просто недогледаха текстовете.

После по някаква причина беше намален срока на службата и армията се задъха от наборите...вече нямаше място за всички,успоредно започнаха съкращения на раздутия до безумие щат и нещата съвсем излязоха от релси.Така се стигна и до идеята за професионална армия.Бавно,постепенно и необратимо.

Иначе да...страшно е важно да си знаеш правата,особено когато става дума за военните.Не мисля,че ми е там мястото и не са ми любимци.Но за да си нямаш работа с тях,наистина трябва да знаеш къде са им дупките в системата.Противно на общото разбиране тия дупки не са толкова много.



Тема Re: 27 години!нови [re: Xackoвo]  
Автор German Soldier (синеок фриц)
Публикувано15.06.05 11:31



Защо толкова се дърпате от тая казарма бе майка му стара?На 30 години ша станете,ама акъла няма да ви дойде в главите май.



Тема Re:нови [re: 3ъл_Дyx]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано15.06.05 20:47



Имаш абсолютно право, аз само като прочетох какво пише в конституцията и ми стана ясно, че всичко надолу е построено на широки тълкувания. Мога да извадя цитати и от Законът за въоръжените сили, но какъв е смисъла, след това има и наредби. Струва си човек да ги изчете тези неща за да знае как да ги заобиколи или наруши при минимум загуби. За жалост, в България ако искаш да направиш нещо добро за себе си обикновено се заемаш да нарушаваш закона, защото да го ползваш в своя полза е невъзможно.

По справедлив начин човек не може да се отърве, то и за това ще летят подкупите под масата и емиграциите.

В крайна сметка, ако са решили да те прибарат, ще те прибарат. Това е положението, който не ще, да се спасява по единично, а пък спасението по единично е масова гибел.

Начини за измъкване има, но си вървят със съответната цена. Всеки с късмета си, както се казва ...



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Автор 3ъл_Дyx (вестоносец)
Публикувано16.06.05 02:06



Странното при военните е друго.Значи всички знаят,че там се краде.При това се краде по много.Години наред "отговорните фактори" си затваряха очите пред това и в един момент системата издъхна.А за държава със 7 милиона население стана пълен абсурд да поддържа армия от 100 хиляди.Спиралата просто се завъртя и от нея нататък нямаше излизане.Допуснаха грешка.Много отдавна.Толкова отдавна,че вече е трудно да се каже къде точно.Допуснаха я политиците,допуснаха я самите военни,допусна я човека,писал ЗОВС.Не знам дали знаеш,но по-голямата част от сега действащите текстове там са дело на един човек-казваше се Николай Добрев.Беше вътрешен министър по времето на БСП.Това,което направи,беше изключително за времето си.Първия човек,който започна изграждането на система,който даде знак,че нещата е време да се променят.Че не може един закон да обединява 5 посоки,противоре4иви помежду си.За съжаление името на тоя гениален според мен политик беше оцапано от побоищата пред парламента малко след това.Той се оттегли и почина малко по-късно,но началото беше вече поставено.Поне по отношение на отбраната.И факта,че това момиче,дето пишеше тук преди все пак съществува,е закономерен факт на развитието на системата.Навсякъде в цивилизования свят армията е място за професионална реализация.Професия,не просто служба.
Аз например не искам да имам нищо общо с армията.Считам,че не ми е там мястото.Но има хора,дето ги влече.Те преди нямаха възможност да влязат в системата.Сега я имат.И много се дразня като започне някой да се изживява като защитник на родината и пр. глупости повече,отколкото като професионалист.Промяната същвествува...и ние,дето сме навън,трябва да ги подкрепяме тия хора в поделенията.На тях там им е мястото.Така или наче след някоя и друга година вече няма да има наборници...даваш ли си сметка колко малко време имаме,за да си променим мисленето...



Тема Re:нови [re: 3ъл_Дyx]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано16.06.05 20:55



В условията на див капитализъм, поддържането на армия от 100 хиляди наборни войници, която нищо не прави, абсолютно нищо, е икономическо безумие.

Мен ако питаш, вместо да набутват мен и теб в армията, трябваше да екипират момчетата ни в Ирак много по-добре. Подготовката на тези хора в реални военни действия е много по-ценна от подготовката на наборни войници, които никога няма да са подготвени за нищо.

Аз също не желая да имам нищо общо с армията, независимо на коя държава. Считам, че не съм за редовна военна служба и съм съгласен, че има хора, които ги влече и просто за това ги бива. Нужда от добре подготвени войници винаги ще има. На този свят има достатъчно тероризъм и реални заплахи.

Промяната действително е неизбежна, а мисленето си ще го променим и никой няма да ни пита искаме ли.

След няколко месеца се връщам в България и пак ще се започнат повиквателни и т.н.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.