Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:34 17.05.24 
Професионални
   >> Военни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Zadavat mi se problemi s voennite  
АвторThief (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 06:55



Zdraveite. Purvija put ve4e bqh. Sega shte trjabva da hodja prez dekembri za pregledi. Molja Vi daite njakvi idei kak da se izmukna izcjalo ot vsi4ko tova. V smisul da ne me pipat za nishto. Vikat me ot voenen otdel Lozenez. Ako ima njakoi ot tam koito moje da mi pomogne molq da go napravi. I tui kato v dneshni vremena pochti ne ostanaha hora s dodri dushi (osobeno puk voenni) kolko pari shte iska za da mi pomogne. I kakuv e metoda za spravjaneto s problema mi. Mnogo blagodarja.



Тема Re:нови [re: Thief]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано16.05.05 09:56



Каквото и да ти напишем, едва ли ще помогне. Каквото и да правиш, ако си в България, все в един момент ще те прибарат.

Ако мъката ти е в барането на пишките, това не е задължително и не го правят винаги.

Един вариант е да не се явиш, но това можеш да го направиш, ако не живееш на домашния си адрес и не си получил известието. Първо ще ти пратят две картички, после началникът на окръжието ще ти се обади вкъщи. А ако не те намери ще звънне в РПУ-то, които пък ще ти изпратят покана за проверка. Ако получиш поканата и се явиш две ченгета ще те доставят като пакет във военото окръжие. Ако не се явиш на поканата в РПУ-то ще изпратят втора. Ако и нея не получиш, районният инспектор ще позвъни у вас. Ако пак не те намерят ще дойдат лично у вас. Никой не е длъжен да им отваря, ако не носят прокурорска заповед. Ще опитат да говорият с близките ти, но няма да си дават кой знае колко зор да те открият, защото и без това са претоварени. Както сам се досещаш, подобна игра на котка и мишка не може да продължи вечно, тоест в един момент ще те прибарат.

Има и един такъв вариант, да си отидеш на прегледите, но когато стигнеш до хирурга да го дръпнеш настрани, да му обясниш, че всичко ти е наред и да го попиташ дали има възможност да направите нещо за да не те унижава публично. Мисля, че за около 50 лева ще се навие, а ако е разбран човек ще минеш и без плащане под масата.

Разбира се, можеш да откажеш прегледа, но ще стане голям цирк и не зная какви ще са последиците. Ще бъдеш сам и всички ще те притиснат, направо ще ти разкажат играта.



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Авторlз478 (Нерегистриран)
Публикувано17.05.05 17:55



Това за хирурга няма да мине...вервай ми...ако той ти напише нещо след това ще те пратят във военна болница за доуточняване. А там минаваш при някакъв военен лекар хирург и после при завеждащия отделението хирургия...проф. доц. полковник X. Евентуално ако научиш нещо кой взима колко парички взима ще трябва на 3-ма да даваш пари в крайна сметка. Отлагай се до 27 год. записваш някакво висше...примерно в МГУ най-лесно се влиза там, тъй като нямат много кандидати.



Тема Re:нови [re: lз478]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано18.05.05 09:49



Аз до колкото разбирам човекът не опитва да се отложи от казармата, а просто да избегне унижението на част от прегледа.

Зависи от хирурга, примерно на мен никога не са ми правили реален преглед. Не само това, ами и в един момент се оказа, че имам малък проблем и ако ме бях прегледали голям цирк щеше да стане.



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
Автор дoн Пpacoнe (прасе в космоса)
Публикувано18.05.05 10:34



Аз до колкото разбирам човекът не опитва да се отложи от казармата, а просто да избегне унижението на част от прегледа.

Не знам защо си го разбрал така, само защото е казал "да не ме пипат за нищо" ли? Това е метафора, както се казва в една тъпа реклама .
Човекът иска да отърве казармата. И идеята със записване на висше е най-добра към момента.



Тема Re:нови [re: дoн Пpacoнe]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 11:28



Прочетох основния posting внимателно. Трудно ми е да преценя, но може би имаш право. Въпреки това е смешно да се пишат такива теми, защото начините за отлагане са пределно ясни и според мен повечето хора ги знаят наизуст.

:)Какво да ти кажа, първо гледам буквалният смисъл на думите, а едва след това се насочвам към метафорите. Все пак, забележката ти най-вероятно е правилна.

Не си прав, записването на висше те отърва 4 години бакалавър, 1 година мотаене на бакалавърска дипломна работа. След това 2 години магистърска и още 1 година мотаене на магистърска дипломна работа. Можеш да ги докараш до 8 години, което не е лошо, но си напълно блокиран от изкарването на оценки в университета (все пак не бива да те изхвърлят), което няма да ти позволи прилична работа, няма да ти позволи и създаване на семейство. Въобще, с времето се прекарваш много яко.

Има една действаща наредба, че до 27 години, ако си извън страната можеш да се отлагаш без проблеми. В това отношение, емиграцията е най-доброто решение. Първо никой няма да те кара да протакаш 8 години по университетите (на запад има добри университети, които можеш да завършиш спокойно). Ще можеш да си работиш и да вземаш едни по-добри при. Ще научиш нов език, ще свикнеш да живееш в различна култура. Можеш да си създадеш семейство и то съвсем спокойно. Да не говорим, че създадеш ли семейство с чужденка въобще можеш да забравиш за прибиране в България и т.н.

Стратегически емиграцията е много по-ефективно решение, отколкото записването на университет.



Тема Re:нови [re: ByeByeBG]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 11:52



На мен ми трябват 2 години мисля да пробвам варианта с университета.Ще бутна една магистратура/вече съм бакалавър, пък и ми е нужна/ в друг университет тогава е 5 семестъра.Ако се наложи мисля да прекъсна една година но не съм сигурен тогава дали няма да имам проблем.
Все пак малко съм притеснен като дойде 27та година.Но ще видим



Тема Re:нови [re: SAS]  
АвторByeByeBG (Нерегистриран)
Публикувано19.05.05 13:57



Кашата е пълна. Малоумните зелени човечета да ни бяха казали по 2 000 лева на човек, да сме си ги платили и кой от къде. Хем те щяха яко да налапат (легално, а не под масата), хем ние щяхме да си решим проблема.

Все си спомняме какво било по царско време, преди комунизма. Ами по царско време, преди комунизма, армията отново е била наборна, но откупуването си го е имало и тя точно за това е била една от най-добре поддържаните армии на балканите.

Както и да е, на мен емиграцията ми върши работа, не само заради армията, а и заради всичките останали български простотии.



Тема Re:нови [re: SAS]  
АвторSEAL (Нерегистриран)
Публикувано20.05.05 23:22



Абе брато за кво ти е да се измъкваш ще си 6 месеца а и ако те бутнат за обучение след клетвата имаш 3 месеца в бойното поделение Тва е нищо не се излагай. Между другото я смени тойа прякор "SAS", щото ако те набутат в SAS ще видиш ти що е казарма



"Cover your ears and open your mouth"



Тема Re:нови [re: SEAL]  
Автор_not_me_ (Нерегистриран)
Публикувано21.05.05 18:59



Абе брато! Защо не поразмърдаш малкото плоско мозъче и не помислиш защо не бива да се служи в армията?

Първо, тези 6 месеца ти ли ще му ги платиш? ОК, 1000 евро на месец - бъркай се!

Единственият, който се излагаш си ти. Недей да проповядваш идиотщини от икономически характер. От редовната военна служба губят всички, с изключение на шепата сержанти, офицери и генерали.

Мога да ти кажа, че България имала много повече полза, ако аз имах възможност да се откупя за 2000 лева от военна служба. С 2000 лева може да се платят 9 месеца заплата на професионален войник. От това, че ще чистя тоалетни в БА губи държавният бюджет, защото за този период няма да внасям данъци. Губи семейството ми, защото няма да изкарам пари и за семейния бюджет. Губя аз, защото в моята професия 6 месеца означават да си вън от пазара на труда. Губи държавата, която трябва да ме издържа, за да не умра от глад и студ.

Единствените, които печелят са хората в командния състав на БА, защото няма да си загубят работните места. А най-голямата ирония е, че аз плащам, с данъците си, на тези изроди за да се гаврят с мен 9 или 6 месеца.

Просветна ли ти малко картинката или да опитам по друг начин?

А нашия юнак в SAS няма никога да го вземат.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.