Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:42 07.06.24 
Професионални
   >> Военни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: _not_me_]  
АвторTюлeн (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 15:59



Е това за пренаселването и ограничените ресурси е глупост според мен, но всеки си има мнение. Жалко че не си успял да емигрираш, все пак европата определено е за предпочитане. Знаеш ли учудвам се че армията е причината да се опитваш да емигрираш. Предполагам че си в средата на 20-те си години. Борил си се за да се опиташ да емигрираш, та с една смотана армия ли няма да се пребориш. То в живота ше дойдат и по-страшни неща от военната ти служба, ама хайде да не задълбаваме. Аз понеже съм бил в армията както знаеш, трябва да ти кажа че е имало доста лоши, но и забавни моменти колкото и да ти се струва невероятно. Зависи на какви попаднеш обаче. Работата е в това че повечето момчета там се сриват психически в някаква степен само от факта че са там, въпреки че в тези години(след 2000) юркането се свежда в повечето случаи до работа и то не толкова тежка. А повярвай ми и многото работа и многото мързел в казармата еднакво тежат. Защо ли, ами там ако нямаш някоя книжка или не цъкаш белот, шах и т.н., друго няма какво да правиш. Но представи си как ще се чувстваш ако цял ден седиш или лежиш. Затваряш си очите за някои неща, но стане ли опасно юмруците влизат в действие. Ако спазваш този принцип, проблем няма. Проблемите ти идват ако нариташ някое връзкарче или пък някой от по-висшестоящите ти е олигофрен. Бори се, бори се каквото и да стане, не се предавай. Знаеш че само така се успява. Без страх. А и да те попитам нещо. Ще дадеш тия 2000-3000 лв за да се отървеш(дано). Но ти мразиш държавата, тогава за какво ще и ги даваш тия пари, като може тя да ти даде. Пък и щом омразата ти е толкова силна, там ще имаш възможност да се подиграваш с военните по който начин си избереш. Е и те ще го правят с теб, но за какъв дявол ще им дадеш 3000 лева



Тема Re:нови [re: Tюлeн]  
Автор_not_me_ (Нерегистриран)
Публикувано10.06.05 23:58



Ти тюленчетата само в зологическата градина ги гледаш, нали?

Е, всеки си има право на лично мнение, и моето по отношение на теб е, че съвсем не си в час какво означават глобалните проблеми с екологията и пренаселването. Е, нека го обясня, на нивото да дете идиотче, вярвам че не си от тази група и ще ме разбереш добре:

По времето на Цезар се изчислява, че човешката популация е била около 0.8 милиарда. Векове по-късно вече говорим за 6 милиарда, а до няколко десетилетия за 10 милиарда.

По времето на Цезар човек се е нуждаел от храна, вода, вино, дрехи, огън, камнна къща. Всички тези производства са натурални. Това което искам да кажа, е че хората по онова време са имали нищожни потребности, в сравнение с нас.

По наше време, човек се нуждае от вода, храна, дрехи (ама фешън, а не плетени от овча вълна), електричество, телевизор, кфеварка, автомобил, мобилен телефон, компютър, ядрена централа, и т.н. Сам можеш да си попълниш списъка, няма да ми стигнат 5 дена да изброя всичко.

Сега пък ще ти обясня какво е комбинаторин взрив:

Умножи 0.8 милиарда по ресурсите необходими да се задоволят потребностите на човек от времето на Цезар.

Ха сега умножи 6 милиарда, а след това 10 милиарда, по ресурсите, които са необходими за да се задоволят твоите лични потребности.

Случайно да си се замислял, че ако всеки пълнолетен китаец и индиец пожелае да има средния американски стандарт, това означава за няколко години да бъдат унищожени почти всички налични ресурси?

Толкова ли ти е трудно да разбереш, че с човешкия прогрес нарастват и потребностите на индивида? В същото време нараства и човешката популация. И най-вече връзката межу тези две нарастващи вличини е умножение.

Знаешли какво е критична точка?

Това е точката в която определена функция (нашата, потербности x популация) вече няма на къде повече да расте.

След такава точка знаеш ли какво следва?

Следва популация от под 0.1 милиард и потребности от времето на Цезар, стига радиацията да го позволи.

Ха кажи ми, кое точно от тези неща ти се струва голяма глупост?

:)Приятел, аз сега съм в ЕС и определено смятам да живея в Източна Европа, но не и в България.

:)Не позна, 20 години ги минах преди доста време.

:)По-странни неща и кои са те? Знаеш ли, че преди време почти ми поставиха погрешна диагноза лефкимия? Питай ме как се живее с мисълта за такава болсет. Смяташ ли, че има нещо по-ужасно от тази болест? Дори хора със СПИН живеят по 5-6 години. Един мой съученик си отиде от лефкимия точно за два месеца.

Бе то и в емиграцията има много лоши, но има и забавни моменти. Явно емиграцията не е много по-различна от армията.

Знаеш ли, че съм имал моменти в които не съм имал какво да ям, къде да спя и само 10 долара в джоба? Не вярвам нито един войник в България да е преживявал подобно нещо, най-малкото мама и тати носят всяка седмица.

Има и нещо такова, ако се стига до юмруци, аз ще съм пребития. Минал съм през много ужаси, но винаги съм бил свободен и живота ми никога не е бил обречен на без изход. То и за това оцелях до сега.

Да, бих дал 2000 лева, но само законно. Всъщност, аз с 2000 лева мога да емигрирам, май е по-добре да емигрирам. Нека ти кажа, че външният дълг на България е някъде около 1000 щатски долара на глава от населението. И ако си мислиш, че западняците няма да си ги приберат, жестоко се лъжеш.



Тема Re:нови [re: _not_me_]  
Авторceaл (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 19:17



Мда..наистина не се бях замислил за друга държава в източна европа. Хубаво де Словения да кажем или пък Полша. Някои заминават и за куба, мексико. Ще ти кажа че стандарта на живот в скоро време ще стане почти еднакъв за всички, но.....това е малко по-нататък и едва ли ще го разбереш. Добре си направил сметките с ресурсите, но знай че същите(сметките) не ги правим ние хората. Не смятай че всичко ти е ясно и живота ще си продължава така само защото не виждаш надежда за промяна. Последната идва и наближава, но трябва да си отвориш очите, да погледнеш напред, а това както виждам едва ли ще ти се отдаде.
Другото нешо което подметна за носенето от мама и тати в казармата обаче беше доста неуместно. Взимал съм максимум по два портокала на седмица(пролетта) от това което ми е носено, за харчове по лавки мога да ти говоря като нещо инцидентно. Ял съм това което ми е давано по 3 пъти на ден и ми е било достатъчно. Ами и аз съм карал с по 30 лева месечно, но тези неща нямат нищо общо с емиграцията а тя е само временно избавление от трудностите, не го забравяй. Скоро няма да има голямо значение къде си се настанил. Все пак ако искаш да избегнеш бъдещите(не сегашните) трудности в максимална степен би могъл да мислиш само за сащ. Но животът ще те отведе там където може и да не искаш. Какво значи в ЕС сме...това е само на книга. Ние сме на най-хубавата и красивата земя в европа. Но ти и на марс ще си добре стига да имаш западноевропейски стандарт на живот.Абе живей където си искаш, прави каквото знаеш и не занимавай форума с твойте сметки.



Тема Re:нови [re: ceaл]  
Автор_not_me_ (Нерегистриран)
Публикувано18.06.05 19:43



Живея с хора от Полша и Словения, това не е точно Източна Европа. В някои отношения е по-зле от България.

О да, забравих сметките с ресурсите ги прави Дядо Боже! Я се вземи в ръце и спри да пишеш глупости! Погледни какви са прогнозите на анализаторите за следващите петдесет години.

Е, след като си бил на такъв режим в казармата, не ми обяснявай как аз трябва да се примирявам с подобно нещо!

Всъщност, емиграцията е заменянето на едни трудности с други - нищо повече. Просто човек трябва да си избере един от двата комплекта. Е, на мен изън България ми е доста по-спокойно.

Никога не съм казвал, че сме в ЕС! Поне си направи труда да четеш какво всъщност пиша.

Форумът си има достатъчно между ушите за да прецени сам дали иска да се занимава с това което пиша или не. А дали ще го пиша решавам единствено аз и модераторът, ако нещо съвсем не му хареса.

Това е положението, ако не ти харесва, светът няма да се промени заради теб, компренеде?



Тема и какво от това?нови [re: lз478]  
Автор3нaeщ (Нерегистриран)
Публикувано26.06.05 18:04



Това за хирурга няма да мине...вервай ми...ако той ти напише нещо след това ще те пратят във военна болница за доуточняване.

Могат да го пращат където си искат. Веселото е, че по закон е длъжен да се явява на комисиите и толкова. Но не е длъжен да се подлага на прегледи, които не са по вкуса му. Ако гарантира пред хирурга, че всичко му е наред, онзи си го пише годен със забележка, че не е имало преглед, и докторът си измива ръцете.

Телесната неприкосновеност се гарантира от Конституцията, която важи пред всички институции със съвсем малки изключения, в които не влизат военните и техните комисии. Аз съм ходил на три прегледа. На два от тях отказах аудиенцията при хирурга и още 3 от прегледите, за които знаех, че съм си ОК. Никой не можа да ми възрази по простата причина, че познавам законите по-добре от тях. На една от комисиите реших и отидох да ме прегледат, понеже имах подозрения за заболяване, а ми предлагаха безплатен преглед.
---

Иначе най-добрият начин за отърваване от казарма сега е следването. Има си и други позитиви от него. Записваш се да учиш и след три-четири години може и да няма кой да те търси за служба.



Тема Re:нови [re: Thief]  
Автор ivx (Troglodyt)
Публикувано28.06.05 09:03



аз трябваше да мина три допълнителни години (след стандартнитепрегледи) на «унижения» докато най-сетне ме отпишат.

за мене гадното през това време беше неяснотата, а не самите прегледи.

но пък предполагам това е цената да не ходя в казармата.

Редактирано от ivx на 28.06.05 09:04.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.