Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:43 01.07.24 
Професионални
   >> Военни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема DOKOLKO GODINI I KAKWO SLEDWA???нови  
Авторchaplin (Нерегистриран)
Публикувано27.07.04 19:11



otdawna me muchi edin wapros ne daje dwa,snae li niakoi s sigurnost do kolko godishna wasrast te wikatt ili nabirat woennite slujbi i koeto e oshte po wajno kakwo sledwa sled towa SUDsatwor ili prosto nishto,molia sa kompetentno mnenie ako moje poneje sam chuwal mnogo mnenia no nikoga choweka ne e bil siguren a triabwa da wsimam wajni jiteiski reshenia no ne moga da polucha dostowerna informatia ,nadiawam se w tosi klub da se nameri niakoi koito da moje da mi pomogne i ako moje edin malak wapros :ima li informatia po granichnite punktowe po letishtata sa okriwashti se ot woenna slujba?
na 29 sam i sam w chujbina i mi se nalaga da hodia w bg no se chudia kakwo da prawia sardechno blagodaria



Тема Re: DOKOLKO GODINI I KAKWO SLEDWA???нови [re: chaplin]  
АвторBOBSSS (Нерегистриран)
Публикувано30.07.04 14:29



Eto moje bi edin zadovolitelen otgovor na vaprosat ti . Tova e zakonat za vaorajenite sili v Internet sita na ministerstvo na otbranata :

http://www.md.government.bg/_bg_/docs/zovs_30_04_2002.html

Tam v glava 12 , razdel "АДМИНИСТРАТИВНОНАКАЗАТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ" , tchlen 307 alinea 3 pishe taka :

"(3) Наборник, навършил пълнолетие, който не се яви без уважителни причини на наборна комисия или на наборна военна служба, се наказва с глоба от 750 до 1125 лв."

Predi 2 dena tchetoh i izkazvane v TROUD na natchalniка litchen sastav na armiata koito kaza sastoto nesto i thce tova e ednokratna globa nalagasta se ot voennite okrajia tchrez obstinite.

Za granitchnite pounktove sasto niama strashno. Tan vetche otdavna ne selediat dali si sloujil ili nem a dali ne si sgafil nesto v tchoujbina ili dali niamash tcheren petchat predi tova (pone taka mi obiasni edin poznat , koito e sloujil na Kalotina).

Spored men problemat moje da doide ako triabva da simeniash pasporta i v MVR ti kajat da hodish do voennoto okrajie da iskash razreshenie ot natchalnika. Znam tche v MVR Droujba pone taka pravili edno vreme. Za sega vsitchki moi poznati v BG mi kazvat tche vetche nikoi ne iskal takova razreshenie , no niamam podrobna informacia. V kraen sloutchai moje da se mine i prez posolstvoto



Тема Re: BOBSSнови [re: BOBSSS]  
Авторchaplin (Нерегистриран)
Публикувано31.07.04 16:21



merci BOBSS,
mnogo mi pomogna, gospod da te blagoslowi weche snam kakwo da prawia ot tuk natatak da si jiw i sdraw s uwajenie chaplin chao



Тема Re: BOBSSнови [re: chaplin]  
АвторBOBSSS (Нерегистриран)
Публикувано31.07.04 17:35



TO i az sam taka da se kaje v tvoito polojenie a i poznavam mnogo drougi 27-28 godishni , s koito se opitvame da tarsim kolkoto se moje povetche dostoverna informacia za tozi problem ;-) . Aide sas zdrave i se nadiavam tova saobstenie da stigne i do drougi zainteresouvani hora.



Тема Re: BOBSSнови [re: BOBSSS]  
Автор Radis (умник)
Публикувано01.08.04 19:14



АБе я си ходете в казармите, ние да не бяхме по-тъпи от вас, че влязохме??? Има 18 годишни момчета, а вие с десет и повече години по-стари още ви е страх. Пъзльовци. По мое време имаше няколко на вашата възраст, някакви с десет години по-големи от тях и бяха напълно изолирани от другите. Бяха смешници. Старшинките бяха по-млади от тях. Аман от страхливци. Като ходят всички и вие ще ходите, да не сте по-специални?



Тема Re: BOBSSнови [re: Radis]  
Автор***fcgn (Нерегистриран)
Публикувано01.08.04 20:10



zavigdash, shtoto shapkarite tupiu te preebaha!
ajde jasna nio e rabotata!



Тема Re: BOBSSнови [re: Radis]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано02.08.04 09:32



Ама всички които са ходили в казармата това разправят. Яд ги е че са ходили а други няма да ходят.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: DOKOLKO GODINI I KAKWO SLEDWA???нови [re: chaplin]  
АвторRadis (Нерегистриран)
Публикувано02.08.04 22:11



Завиждам ли? Мен ли ме е шубе, че сега на стари години ще ме викнат в казармата и да се оглеждам като гърмян заек на границата, ако случайно имам смелостта да я пресека? Въобще не са ме преебали шапките....... аз бях на работно време, шест месеца, в щаба, а ти ще прекопаваш градинките. В най-добрия случай ще ти треснат една солена глоба. Дезертьори, да не сте по-важни, мамини синчета.

Дайте сега всички да бягаме, да няма армия. Тази есен ще излизам в чужбина и ще се връщам и излизам колкото си пъти искам, а ти ще напълниш гащите на ГКПП-то.

Но хайде, няма да се задълбочавам в спор, ваша си работа, пък и какво да се занимавам повече с теми за военни, те касаят не мен, а вас. Как ли пък живеете с един и същи въпрос и страх повече от десет години "Ами ако ме вземат?". Това е мислене на пубертети.



Тема Re: BOBSSнови [re: Julian]  
Автор Toffee (Evertonian)
Публикувано03.08.04 09:03



Мен също ме е яд че съм ходил ама се радвам за тези които успяват да се отърват. Казармата е не само губене на време ами и голяма простотия и много много ядове.



Тема Re: DOKOLKO GODINI I KAKWO SLEDWA???нови [re: Radis]  
Авторвoeнни (Нерегистриран)
Публикувано03.08.04 10:20



Aми факта че не завиждаш и си горд с военната си служба показва че не си съвсем наред. В моя район имаше само едно момче което каза на психолога, че иска да ходи в казарма и те го освободиха заради психични отклонения. Тебе май наистина са те прецакали обаче. И каква казарма си карал като си лизал генералския задник 6 месеца? Щото аз познавам доста хора, които са получили сериозни травми от това мероприятие. Един със скъсано ухо, друг с слепване от плевмония. А ти големия мъж. Я кажи мама по колко ти дава за дискотека? Или не те пуска сам?.
За кво ми е да ходия в казарма? Да си изгубия работата и да стана толкова тъп колкото тебе? Кое ми е "маминото" - това че от 4-ри години се издържам сам и че уча на различни места в България от 13 годишен ?
Виж за едно си прав, страх ме е да не вляза в казарма и да попадна сред такива индивиди като тебе!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.