Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 26.06.24 
Професионални
   >> Военни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Вижте тованови  
АвторPeace (Нерегистриран)
Публикувано27.09.02 13:33



Разхождам се аз из клубовете и какво виждам в клуб Религия :
( темата и спорът са за исляма като религия )

"значи, дай да изясним някои неща. когато се ожениш за мюсюлманин, ти наистина печелиш правото си да те издържа /като че ли то, обаче, ти липсва, ако се ожениш за християнин? всичко е до взаимно разбиране/. ама печелиш и много други права, между които:
1/ правото да си носиш по всяко време по теб бижутата и всички дрехи, защото той може да те изгони когато си иска - и ти да вземеш само онова, което е върху теб
2/правото да си слагаш покривало, както и пише в корана.
3/правото да споделяш мъжа си с още 3 жени /я той да бъде един между 4-те ти мъже, да го питам какво ще му е./
4/ правото да раждаш всяка година по 1 дете
и още други такива права. дето са като правата в българската армия - т.е. сдобиеш ли ги, стават със статута на задължения. "

Какво ще кажете моля коментирайт за правата в БА става въпрос не за исляма

Айде че в тоя клуб всички заспахте



Тема Е и?нови [re: Peace]  
Автор King_Rat (спокоен тип)
Публикувано27.09.02 21:55



Да не би престоят Ви в армията да събужда у Вас чувството, че сте съпруга на мюсюлманин? Това би обяснило някои Ваши "мисли".

Майката природа е ку4ка!


Тема Re: Е и?нови [re: King_Rat]  
АвторPeace (Нерегистриран)
Публикувано30.09.02 17:09



Много ясно съм формулирал въпроса си и това което искам да кажа. Ако ти като видиш огризка от ябълка си правиш извод че си боклук си е твой проблем.
И по добре да съм последния бедняк но човек отколкото крал на гнусни и мръсни същества като плъховете.



Тема Re: Вижте тованови [re: Peace]  
Автор kapтeчapя Xaнc (непознат )
Публикувано01.10.02 22:47



Права общо взето в армията нямаш. Това е условно казано. Колкото по-големи права имаш, толкова повече задължения и отговорности имаш. Това основно важи за офицерите в строя. По големите щабове това правило доста се размива. Когато носиш пряка отговорностза изпълнението на определена дейност го усещаш най-добре. Да не изпадаме обаче в празнословие, кой кога и как е извършил нещо. Аз личо не мога да нося отговорност за действията на другите, които не са ми подчинени. Този проблем между другото - за носене на отговорност е много шибано решен в нашата армия. Заспал боеца на пост и вместо да бъде осъден както подобава те ( ...) го влачат некой и друг месец и после го потупват по рамото и му казват :" Ти друг път няма да правиш така моето момче нали?" И така е и със сержантите. Това са наистина простотии. Връзват ти ръцете и краката и ти викат "тичай" (това е само за сравнение не го разбирай буквално)



Тема Re: Вижте тованови [re: kapтeчapя Xaнc]  
Автор Peace (Миротворец)
Публикувано02.10.02 09:29



За отговорността какво да ти кажа ако всичко трябва да е по устав, то 80% от военните ще бъдат наказани - та нима масово не се спи когато си дежурен или на пост, а не се ли пие по поделенията всяка вечер? Мисълта ми беше за права да разбирам ли че мнението ти е че права нямаш ? Според мен имаш правото да нямаш права :) май нещо такова е залегнало в устава, не си го спомням вече.

Мисли преди да отговориш


Тема Re: Вижте тованови [re: kapтeчapя Xaнc]  
Автор rokosovski (Велик войн)
Публикувано02.10.02 19:29



Много си прав! Решаването на проблема със сержантския състав в армията е разковничето да се тръгне напред във военното строителство! Другият основен въпрос е с огромната материална отговорност на ротния командир! Вместо да назначат един сержант, който да е МОЛ, всичко го начукват на ротния- "Ето ти, честито!, Ха сега мисли за бойната подготовка на войската!"

Настъплението е основният вид бойна дейност!


Тема Re: Вижте тованови [re: Peace]  
Автор rokosovski (Велик войн)
Публикувано02.10.02 19:37



За пиенато, спането и другите простотий си 100% пров! Но за правата не си!Устава,като всеки друг нормативен документ, ти вменява мнго задължения, но същевременно не те лишава от права. Пък и тези права и задължения са разпределени пропорционолно от йерархическото ти място! Друг е въпроса, кой колко /не/познава Устава, и си въобразява много неща, и още по-лошо върши глупости достойни за военен съд!

Настъплението е основният вид бойна дейност!


Тема Re: Вижте тованови [re: rokosovski]  
Автор kapтeчapя Xaнc (непознат )
Публикувано02.10.02 20:58



Шибана история нали! От всички сержанти в армията средностатистически едва 15 % могат, знаят и си вършат работата( и този процент е под въпрос при определени условия). Всички знаем къде е проблема, но на никой не му се занимава. Тъжната истина е тая. Може би само господ знае кога ще се променят нещата по този въпрос. И все пак си мисля, че някога нещата ще се променят. Най-вероятно след 100 (200) години считано от днешна дата. (шегувам се разбира се , може и да е по-късно).



Тема Re: Вижте тованови [re: Peace]  
Автор kapтeчapя Xaнc (непознат )
Публикувано02.10.02 21:18



Май ми се струва, че се ебаваш смене. Не се смятай за голям откривател на живота. Има един лаф: "там където ти отиваш, аз от там се връщам".
Нарушения се вършат навсякъде, дори и в "елитната" армия на Щатите. Това (простотията) си върви ръка за ръка с армията в цял свят. Но това е една друга тема.
Неправилно тълкуваш думите ми. Отчитам че го правиш с цел да защитиш твоята мисъл. А устава ти дори не си го чел. Между другото говоря за онзи устав за който ти си мислиш, че определя живота в армията. Той казва нещата по принцип и ги определя най-общо. Има много други документи, за които ти дори и не си сънувал че съществуват. Ако ги познаваш тези регламентиращи документи и ти стиска да ги спазваш ( не само тоя твоя прословут устав) ставаш доста корав, знаеш и можеш. Само че тогава на много от кадърните им писва от ............и от всички тези "привилегии и хубави придобивки" (както ти ги наричаш) . Някои от тях (кадърните) главно по финансови причини стоят в армията. До кога обаче ще стоят .............. ??? Може би докато им писне и те си хванат пътя наречен цивилен живот.



Тема Re: До двама винови [re: kapтeчapя Xaнc]  
Автор Peace (Миротворец)
Публикувано03.10.02 08:44



Не знам защо си мислиш че се ебавам с теб ама както и да е. Не твърдя че съм компетентен по тоз въпрос защото устава съм го чел отгоре отгоре но все пак ми направиха впечетления някой неща, както и да е сега няма да ги коментирам, просто исках да вземете отношение по тази тема ама освен вас двамата гледам че няма голяма активност. Явно другите ви колеги не проявяват интерест към нормални дискусии или просто не влизат толкова често е нета.

Мисли преди да отговориш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.