Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:48 08.06.24 
Професионални
   >> Военни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Dne6nite voenni sa......нови [re: Witman]  
АвторPeace (Нерегистриран)
Публикувано22.07.02 09:14



Ами ако няма задължителна служба няма да имаш и плазмодии сред твойте хора, ама така е има си простолюдие има си интелигенция и това е най - лошото, че всички служат на едно ....



Тема Re: Dne6nite voenni sa......нови [re: вoeнeн]  
АвторPeace (Нерегистриран)
Публикувано22.07.02 09:18



Съгласен сам че има хора в тоя клуб които само се заяждат с вас, но не виждам защо не възприемаш очевидните истини ???
Вапроси :
1. Нима не те принуждават да ходиш насила в казармата ?
2. Нима там правата не са ти ограничени ?
3. Нима не си роб като си принуден да се подчиняваш безприкословно на по вишите от теб ( а те всички са такива ) ?



Тема Re: Dne6nite voenni sa......нови [re: Peace]  
Автор Witman ()
Публикувано22.07.02 12:37



Карай го по-леко, да не "добиеш инфаркт" както казват в западната ни съседка.
1. Винаги е имало легални начини да не ходиш в казарма - до 89-та год. можеше да идеш в "Кремиковци" за 5 год. Само дето тия дето наистина отиваха там, бяха съвсем, ама съвсем малко. Защо ли? Защо ли трудолюбивите ни донаборници предпочитаха 2 год. да "тънат в простотия", "да ги гърчат" и все в тоя дух, вместо да ходят да се трудят някъде из металургичния? Ако прочетеш закона касаещ военната служба, ще видиш че и там са оставени сума ти вратички. Само че свъхинтелигенцията предпочита да удари някой доктор с тлъста пачка по челото, и после цял живот да плаче, вместо да прочете няколко страници.
2. Нима в целия ни живот правата ни не са ограничени? Или ще почнеш да ми излизаш с разни правителствени постулати?
3. Е тук вече ме шашна! С тоя въпрос уби всичко детско в мен!!! Може ли да си толкова жесток?!Абе, човече, ти съвсем ме шашна!!!
И какво имаш пред вид като се чудиш зашо служителите в разни фирми не напускат или не се обединяват против работодателя си. Ти май не си учил история на България в периода между Второ и Трето Българско царство

Черен, мазен, леко пийнал що ли е това? Туй танкист е - казал Господ клатейки глава.


Тема Re: Dne6nite voenni sa......нови [re: Witman]  
АвторPeace (Нерегистриран)
Публикувано22.07.02 13:14



Отговарям макар че вече съм сигурен че говорим на различни езици явно:

1. Знам че има легален начин да не ходиш в казарма измислили са алтернативна служба хората но този легален начин е доста по кофти от това да служиш. Все едно да ти дават право на избор как да умреш и ти да предпочетеш кола на мъченията пред разстрела с куршум !!! Това не е право на избор правото на избор е да служиш или да не служиш - това е избор!!
2. Няма да ти излизам с правителствени постулати. В казармата се потъпкват правата на човека приети от ООН. Мисля че писах вече за бирата, гаджето и футбола излишно е да коментирам повече ...
3. Тук иронизираш нещо но си е баш така - нямаш никви права ти си РОБ единственото право е да се подчиняваш може да го видиш в устава - права на роба ( наборния военнослужещ ) !!!

и колкото повече продължаваме да си разменяме постинги се убеждавам, че си с праархично комунистическо мислене и за теб хората трябва да се изтезават и унищожават психически и физически а ти да изпитваш наслада от това както си го правил преди години. Е ДА АМА НЕ - след някоя годинка насраната ни армия ще стане професионална и тогава ще запаля свещичка за всички тези момчета които умряха, осакатяха и полудяха заради такива ИЗРОДИ като теб които са ги изтезавали и разсипвали живота им. Аз казах.ХАУ.



Тема Re: Dne6nite voenni sa......нови [re: Peace]  
Автор Witman ()
Публикувано22.07.02 14:11



Аз те мислех за интелигентно момче, ама с това "ХАУ!" направо осра работата. Ма ти си бил индианец, бе!!! Само да попитам /за протокола/: нашенски индианец ли си или си хамерикански? Бог да прости всички момчета загинали нелепо в казармата. Но помисли, о вожде на червенокожите, след като ДЪРЖАВАТА като такава, е създала институцията наречена "АРМИЯ" значи има нужда от нея! Независимо дали на теб и на такива като теб, ви харесва или не! Като не ви харесва - що не спретнете една подписка до парламента за закриване на армията като институция?! Е, тогава голям смях ще падне! Колкото до т.1 - все някой ден всеки от нас ще умре! И предполагам че все ще ми е тая как ще стане това, при условие че съм готов. Един от нашите светли умове /писател беше, но не мога да се сетя кой точно/ беше казал: "...а който не е готов да умре, значи вече е мъртъв." По т.2 - я ми кажи наивни ми друже, една сфера в която не се потъпкват правата на човека приети в ООН?! Просто ми дай пример! А, може би само в гей клубовете. Ама мен ме е страх да ходя там. По т.3 - всички сме роби. От памтивека насам. Роби сме за съжаление. Само че в цивилния живот на устава му викат закон. Колкото до това че съм изтезавал и мъчил - Е тук вече не си прав! От 116 човека служили при мен, със 86 продължавам да поддържам връзки и ги събирам веднъж на две год. И трябва да ти кажа че не идват точно "мамините синчета", "златните дечица" и "плазмодиите". Не съм им ги дал аз тези определения. Дадоха им ги техните "съкилийници" /по твоята терминология/. Е, ако ти си от тази категория, не са ти виновни военните! Между другото, "моите" момчета продължават да се обръщат към мен със офицерското ми звание до ден днешен. Това за мен е чест! Ако разбира се знаеш значението на тази проста думичка. Накрая вече се разплака от злоба! Ама недей така бе, младеж! Ставаш смешен! Значи ли че всеки който мисли различно от теб, задължително е комунист?! Това от баба си реститутката ли го научи?! През ..... са ми и комунисти и седесари и придворни минетчии и цялата политическа пасмина! А колкото до "ИЗРОДА" - дай да се срещнем, а?

Черен, мазен, леко пийнал що ли е това? Туй танкист е - казал Господ клатейки глава.


Тема Re: Dne6nite voenni sa......нови [re: Witman]  
АвторPeace (Нерегистриран)
Публикувано22.07.02 16:45



Здравей мистър Рамбо Иронията,
може и индианец да сам кво значение има, ама както разбирам според теб расата има значение за това дали си интелигентен или не? Явно си обръснал тиквата и ходиш да риташ с кубинките всичко що не е от чистата военна раса?
Да на държавата и е необходима такава институция, но и на държавата САЩ също и е необходима армия ама не принуждава населението си да става войни и да ги малтретира и унижава в поделенията, а доколкото знам май имат най - добрата армия в света и преди на вас великите мъже от БА май ви се пълнеха гащите като чуехте за тях, та сега се дупите само и само великите хамериканци както казваш да ви вземат под свое покровителство.
Колкото до т.1,2,3 ми се умори ръката да ти повтарям едно и също нещо :

1. Това за умирането го казах метафорично ама откъде да разбереш, идеята беше че нямаш право на избор, а колкото до умирането сигурен сам че ако те вземат да те измъчват ще молиш за бърза смърт ама забравих че ти си герой рамбовец не те е страх от такива неща - ти си истински мъж а не "мамино синче", "златно дете" или "плазмодии".

2. Кажи ми ти къде се потъпкват правата ти ? Щото май за трети път ти казвам най-елементарното от което те лишават в казармата - бирата, гаджето и футбола .... надявам се да го проумеееш наи - сетне.

3. Ти ако си роб бъди си такъв ама аз не мога да се примера с това аз сам свободен човек и никой не може да ми каже как да живея !!!

Незнам отношенията ти с твойте момчета нито с тия 86 нито с другите 30 така че няма да коментирам. На плоските ти шеги и закачки няма да обръщам внимание, колкото до срещата която ми предлагаш с какво да оръжие да бъде двубоя Рамбо ?



Тема Re: Dne6nite voenni sa......нови [re: Peace]  
Автор Witman ()
Публикувано23.07.02 09:39



Здравей велики вожде Кучи Г.з! (след като ще се кръщаваме) Кой ти проми съдържанието на главата така? Любимите ти американци в резервата ли? Кой бе, душице нежна, ти каза че в САЩ няма задължителна военна служба? Кой ти каза че там не се малтретират "мамини синчета"? От опит споделен с коколеги, мога да ти кажа че НАВСЯКЪДЕ по света, във ВСЯКА армия по света, тази прослойка е най-"гърчената". Ама какво ли да ти обяснявам, те "мамините" никога не разбират защо на тях им се стоварва. Свери си часовника и влез в час, моля те! Тъкмо ми стана гот да споря с теб и ти се изложи. Колкото до расата - ама чети и други книги бе! Не само "Синовете на Великата мечка"; "Винету" и пр. (аз тези книжки ги четях във 2-ри клас, а ти, както виждам - след казармата, че те и впечатляват!!!. Е, да, по-добре късно отколкото никога!). Виж малко исторически справки! В тях любимите ти Рамбовци(безсмъртните хамриканци) си признават че до петдесет и не знам коя си година НАВСЯКЪДЕ в държавата -Хамриканската де - вкл. и в армията, имало отделни помещения - за бели и за черни. Ти, вожде Бастун Поръбен, да си чувал някога в историята на БА да е имало разделение на българчета, циганета или турчета? Колкото до това на кой са му се пълнели гащите - ако споделяш личен опит, то аз нямам думи. Пък и не съм забелязвал особена паника сред колегите си - да са били притеснени от НАТО де. Вожде Цървул Вмирисан, пак те моля - чети книги! Там е цитиран рапорт на хамриканския ген. Джеси Джъмпър от 1990 год. до великия бял баща от Вашингтон. Няма да ти го цитирам дословно, но смисъла беше следния: ".... можем да сме благодарни на икономистите, за това че спечелиха студената война. След видяното от мен (в страните от Източния блок, ако знаеш какво значи), останах с впечатлението че при една реална война между двата военни блока, шансовете в никакъв случай нямаше да са на наша страна." Аз вожде, не искам покровителство от ничия страна. Най малко пък от деспотстващи страни като САЩ. Ама как да го проумееш! Ти явно си свикнал да живееш под нечия закрила. За това се опитваш да ме обидиш с понятието мъж. Ама виж сега, освен "плазмодии", "мамини синчета", "гъзоблизци"(пардон, това е за "българските" политици), наистина има мъже, бе! Ама както не можеш да разбереш отношенията ми с "ония 86", така няма да разбереш и това. Нито пък ще разбереш написаното в т.3. А за комичния образ Рамбо, просто няма да се хабя да ти отговарям - къде индианец ще разбере какво му говоря. Гледай си там бирата, гаджето (то все пак от какъв пол е?) и футбола, живей си безгрижно по течението, не забравяй да изпиеш чаша топло мляко преди сън, да гушнеш Мечо пух (или при вас е Бизончо пух?) и да заспиш сладко - сладко, сънувайки че си свободен!
Колкото до поканата ми за среща, отправих я с цел да се запознаем, да погледнеш в очите един изрод, да поспорим лице в лице, да има какво да разправяш на малките индианчета след време... А ти веднага - с какви оръжия! Като си толкова войнствен - ТИ определи среща. Ако искаш с оръжия, ако искаш без - все ми е тая.

Черен, мазен, леко пийнал що ли е това? Туй танкист е - казал Господ клатейки глава.


Тема Re: Dne6nite voenni sa......нови [re: Witman]  
АвторPeace (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 10:10



Оооо виждам, че си и доста начетена личност - така е изискваха едно време в армията като пионерски поръчения да се четат книжлета да стават умни хорица военните та си поизвадил 2-3 цитата. Та да ти кажа и аз нещо Расисте което съм прочел тук и там па макар и по неук от теб г-н Просвещение :
Загубихте ли войната с американците - загубихте я това е факт !!! Сега ще вземеш да ми обясняваш че поради икономически причини - ми да така е ама известно ли ти е че в САЩ т.хар. генералитет има страхотно влияние над президента и също така имат голяма заслуга за тази икономическа победа. А къде бяхте вие великите войни, слушахте покорно кво ви нареждат болните мозъци от КПСС и кво стана загубихте така че не ми се оправдавай загубата си е загуба и недей търси причина в съдията, че ставаш смешен !!!
За армията на САЩ продължавам да твърдя че не е задължителна !!! Иначе нито се възхищавам от т.нар. хамериканци нито сам им поклоник но фактите са си факти господстват щото ви победиха във ВОЙНАТА!! А затова че не е имало битки може само да си благодарен щото сега нямаше да имаме възможност да си общуваме. Колкото до образованието дето го получавате вие военните виждам че е гола вода явно ви учат как да се водят войни ама през 17 - 18 век щото явно си нямаш понятие как се води война сега - а именно икономически и въобще не си разбрал как зрелищно си загубил ама нищо де то акъл трябва за тая работа не само да си четеш книжки и да цитираш наляво и надясно някакви си изказвания .
За нещата които няма да ми обясняваш те разбирам напълно наистина няма да те разбера защото е трудно човек да обясни нещо което и той не разбира, а камо ли да го разберат другите.
За пола на гаджето да ти кажа че от женски пол точно обратния на този с който ти си свикнал да поддържаш сексуални отношения затова и няма да ти обяснявам подробности щото няма да разбереш такъв вид любов. Виждам че си имаш хомо дружинка от 86 гей другарчета така че няма проблеми живейте си спомняйте си добрите гей години в армията - чак сега разбрах защо толкова обичаш армията !!!
Колкото до срещата извинявай помислих си че пак ми се правиш на мъж е сега ми е ясно че просто си искал да ме привлечеш в твоята дружинка .




Тема Re: Dne6nite voenni sa......нови [re: Peace]  
Автор Witman ()
Публикувано23.07.02 11:38



Е-е-е-ех вожде, вожде... Не само че си неграмотен, ами и тия индиански приказки дето ти ги е разказвала баба ти вечер край огнището, съвсем са ти размътили мозъка! Не НИЕ (българите), а ВИЕ (индианците) водихте хамнирканска война! Колкото до обясненията - те се дават на мислещи хора. Или както казваше кума ми (бог да го прости): "К.р в г.з се набива, акъл в глава - не"! Е, ти си типичен пример за такъв случай! И после - военните били прости... Да си се поглеждал скоро в огледалото?! Колкото до пионерчетата в армията - пак те питам: Баба ти реститутката ли ти ги разправя тези работи? Или пак ще започнеш да ми обясняваш като осран политик, че си казал това, ама си имал нещо съвсем друго "впредвид"? Щото аз в армията пионерчета не съм виждал. Колкото до 86 -те, ще ти кажа само едно: Смръдльо, възпитанието и честта (ама верно че ти не знаеше какво значат тези думички) не позволяват да се характеризират хора, неприсъстващи на мястото на спора!!! Педалче вмирисано, мен може да ме наричаш както искаш, но тези момци - не!!! Най-малкото защото си на светлинни години (това, мило ми, цървулче, не е единица за време) след тях, във всяко едно отношение!!! А до това, как се водят бойни действия, разбирам че гледаш много, ама много хамниркански филми. Ако искаш мога да ти проведа кратък (щото за разширен не ставаш) лекционен курс ("с" - то НЕ е за благозвучие, моето момиченце). Колкото до това какво си прочела г-це Малоумие - ами ти нищо не цитираш, ма!!! Ти си прочела нещо, не си го разбрала, после си го пречупила през двете си мозъчни гънки и се е получила пълна боза!!! Ама от най-миризливите!!!
Чакай, чакай, случайно да си юрист(ка)?

Черен, мазен, леко пийнал що ли е това? Туй танкист е - казал Господ клатейки глава.


Тема Re: Dne6nite voenni sa......нови [re: Witman]  
АвторCeп Дитpиx (Нерегистриран)
Публикувано23.07.02 12:17



Оберщурмфюрер, няма смисъл да се занимавате с този мазньоч! Като Ваш командващ офицер, Ви съветвам да не губите време и енергия в безполезни спорове. Тази еврейска измет до смъртта си няма да разбере какво става в заобикалящия свят.
Хайл!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.