Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:50 13.06.24 
Професионални
   >> Военни
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема 1 Механизирана бригада вече я няма?  
Автор octagon ()
Публикувано15.03.02 15:09



Вярно ли е това, което ми казаха, че тия дни е завършило реорганизирането на 1 Мехбригада в Сливница в 5 Пехотен полк (резервен)? По План 2004 в 1 АК трябва да има 3 активни мехбригади - кои ще са те? 3-та в Благоевград, 8-ма във Враца и..? 5 Артилерийска в Самоков и тя ли заминава?

The Sky Is Not The Limit


Тема Re: 1 Механизирана бригада вече я няма?нови [re: octagon]  
Авторpeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано15.03.02 22:30



Вярно е. За справка - в-к "Българска Армия", броя от 12 март 2002 г.
В момента се реализира преформирането (започнало есента на 2001 г.) на 1-ва Софийска механизирана бригада (бившата 1-ва мсд) в 5-о полково резервно териториално командване.

Бригадата във Враца не се ли преформира също в полково резервно командване?



Тема Re: 1 Механизирана бригада вече я няма?нови [re: peaлиcт]  
Автор octagon ()
Публикувано17.03.02 09:51



Виждам, че си добре осведомен. Добре, би ли ми изяснил смисъла на План 2004? Кое остава като активни сили? 2 АКБР го оставяме, 2 ЛПБр се връща в него.
В 1 АК май остава само 3 МБр и 9 Тбр! В 3 АК - само 13 ТБр! Всичко останало е в най-добрия случай само резервно командване. По План 2004 в 2 и 3 АК трябваше да има по 3 активни мехбригади, обаче не ги виждам.
За Враца не съм сигурен, но няма да се учудя. И тъй като се е стигнало до там чужденци да ме осведомяват какво става в БА - кой е 53 МСП, който също се разформира?

The Sky Is Not The Limit


Тема РАЗРУХАнови [re: octagon]  
Авторpeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано22.03.02 17:59



Не съм добре запознат със ситуацията в СВ. Всичките ми познания са от вестник "Българска армия" - напоследък в почти всеки брой има писано за някое бивше съединение или част "преобразувана" (разбирай ликвидирана) в незнам какво си командване.

Що се отнася до 1 АК - ситуацията е много по-лоша отколкото си мислиш.
По данни пак от същия вестник (не се сещам точно кой брой от миналата седмица):
Бившата 3-а мсд Благоевград преди две-три години бе реорганизирана в 3-а механизирана бригада. От септември 2001 г. обаче бригадата е реорганизарана наново - в 3-то бригадно резервно командване. Можеш да се сетиш какво означава това.
Гарнизоните в Петрич, Сандански, Кресна, Симитли и Разлог са закрити. Остава само един отделен механизиран батальон (номер - ?) в Банско, който е на пряко подчинение на щаба на 1 АК.
И какво излиза?
Ами в полосата на една мотострелкова дивизия остава един-единствен механизиран батальон. Това колкократно съкращение е може да се сети всеки, който поне малко е запознат с военното дело.
От друга страна колко пъти се съкращава БА? Да речем от около 100-120 хиляди на 45 хиляди. Да речем два и половина пъти. А защо тогава активните сили се съкращават да речем 8 пъти? Ами много просто - защото тези 45 хиляди не са нищо повече от кадрови войници (дръжте се) обущари, финансисти, перачки (ДА! Съвсем сериозно има такива длъжности). Напоследък е много модерно да се говори за жените в армията. Всеки, който е вътре в системата може да каже (с болка в сърцето - болка за разрухата в БА) какво представляват тези жени и какви функции изпълняват. Това е - 45 хиляди обущари и перачки.
И защо се учудваме, че за такива ни искат в Афганистан?



Тема Re: 1 Механизирана бригада вече я няма?нови [re: octagon]  
Авторpeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано22.03.02 18:16



Бившият 5-и армейски артилерийски полк в Самоков в средата на 90-те грандомански е преобразуван в 5-а корпусна артилерийска бригада.
Можеш ли да познаеш какво става сега? Ами да - тази година се разформирова (не се преобразува).

Същата съдба има и 45-а Тутраканска корпусна артилерийска бригада (вероятно е в състава на 3 АК ? ) в Търговище. Отново бивш армейски артилерийски полк, тази година се разформирова.
Въобще май остава само артилерийската бригада в Асеновград.
За ракетни войски няма смисъл да говорим - тази година Р-300, Р-400 и Р-65.
Единствено незнам как още не се е оказало, че и "Точка" не се вписва в доктрината ни. Може би нейният ред е догодина. Въобще за какво е отдел "Ракетни войски и артилерия" в ГлЩ СВ?

Положението с ПВО на СВ също не е по-различно.
Изобщо сега съкращаваме всичко, което е по-голямо от автомат "Калашников". Догодина и тях ще съкратим, защото са несъвместими с НАТО-вските стандарти. Ще остане само Гвардейската част.
Да, тя вече е с ранг на полк! А длъжността на командира й позволява той да бъде бригаден генерал.

Спете спокойно граждани на Република България! Българската армия бди над вас.



Тема Re: 1 Механизирана бригада вече я няма?нови [re: octagon]  
Авторpeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано22.03.02 18:18



Не знам къде е (бил) дислоциран 53-и мсп.
12-и мсп в Елхово обаче от септември 2001 г. също е преобразуван в полково резервно териториално командване - 12-о ПРТК.



Тема Е браво!нови [re: peaлиcт]  
Автор octagon ()
Публикувано25.03.02 08:14



Значи 1 и 3 АК остават само на хартия? Като изключим двете танкови бригади - дано да са ги забравили..
Това за 3 Мехбригада не го очаквах - няма никаква логика! И миналата година с все салтанати им връчваха бойно знаме..
5 и 45 Артбригади знаех, че ще стават резервни, но явно са изменили плановете. 4-та в Асеновград наистина остава, но тя се е в КБР.
Полкът в Елхово 12-ти ли е? Доколкото знам 12-ти е в Харманли (сега може да е резервен, а може и да е закрит, както закриха 30-ти в Симеоновград).
Това за гвардейската част не знам дали е вярно, в частност за генерала й. Лятото на 2000 г. в Държавен вестник излезе една таблица, в която пишеше кои длъжности дават право на генералско звание. 70 генерала (!!!) И това на 45 хил!
За жените и кадроваците (повечето, не всички), наистина няма какво да си говорим.
Реалист, виждам, че се интересуваш от тези работи. Прати ми един е-мейл (има го в профила ми) и ще ти изпратя нещо интересно.

The Sky Is Not The Limit

Редактирано от octagon на 25.03.02 08:54.



Тема Re: Е браво!нови [re: octagon]  
Авторfanigodeee (Нерегистриран)
Публикувано25.03.02 08:24



abe bratched, nali shte vlizame v nato. v turskata armiq v suhopytnite voiski oficerite sa 2 pyti i neshto poveche ot fatmacite. na 500 000 suhopytni voiski ima 50 000 oficeri, nie zashto da nqmame 70 generala :)))))daje sa ni malko. Geda li bat miho "v desetkata"? I toi kaza, che ne mu trqbvat flegmatici, ti mislish li che 55 godishen mladej, koito ticha vsqka sutrin po 5 km i posle otiva na rabota e flegmatik?



Тема Re: Е браво!нови [re: fanigodeee]  
Автор Herzog Tryn (ентусиаст)
Публикувано26.03.02 00:43



Ima li takiva generali vse shte?



Тема Има, иманови [re: Herzog Tryn]  
Автор MA3HbO (непознат)
Публикувано27.03.02 16:14



Има, братчед, има печени военни. Чичо Михо, както го гледаш ще вземе полосата за норматив, дето 99% от новобранците изобщо не могат да минат.
Ама има и шапкари дето за нищо не стават в тая армия. Мога за ВВОВУ в Търново да ти ги изброя много. А те не са и само там. Те трябва да си ходят.

Шампион съм на жмичка



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.