Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:47 24.05.24 
Професионални
   >> Военни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: SS-23/R-400/9K714нови [re: Иcтopиka]  
АвторMarchinko (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 21:08



Ti govorish gluposti be.Skad celi ot parvostepenna vajnos.A rasxodite sa dosta poveche.



Тема Re: SS-23/R-400/9K714нови [re: octagon]  
АвторMarchinko (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 21:29



Oktagon,povecheto vaobste ne sa v chas.Opisvat spomeni ot kazarmata i statii ot vesnicite,i chakat da gi napadnat turcite.Tova e neseriozno,v 21vek sme vse pak.Ne otgovariam na vsicki zashtoto niamam nujnoto vreme,a i ti se spraviash dobre.Az sam napalno saglasen s teb.Pri nujda ste pomagam.



Тема Re: SS-23/R-400/9K714нови [re: pavkata]  
АвторMarchinko (Нерегистриран)
Публикувано27.01.02 21:34



Niama voinik koito da ne e strelial s orajieto si ida e dostatacho podgotven,a sas SS-23 tova nese e sluchvalo ot 93g.



Тема Re: SS-23/R-400/9K714нови [re: Marchinko]  
Автор octagon ()
Публикувано28.01.02 11:49



Niamam nishto protiv da si zapazim raketite. Prosto smiatam, che te ne sa sveshteni kravi i che sakrashtavaneto im moje i triabva da se obmislia, sreshtu dobri kompensacii, razbira se. Parvata tema zapocvashe s dumite "Absolutno sam protiv..." E, az sam protiv tova "absolutno".
Za kachestvata na raketite ne komentiram, niamam prinzipni nesaglasia.
Otnosno Chechenia i umoriavaneto ot smiah: malko predi nahluvaneto v Dagestan i nachaloto na vtorata voina rusnatzite, razbrali, che stava neshto, se opitaha da nanesat prevantiven udar s Tochki po chechenskite shtabove. Nishto ne napraviha, samo izbiha nevinni hora. Edna ot Tochkite udari pazara v Grozni i za tova chetoh podroben reportaj v "Izvestia", moje da imat arhiv ne adresa si, ako iskash da proverish. Dokolkoto si spomniam, tehen korespondent beshe ochevidez.
Ne se samniavam, she ruskite biaha dosta usavarshenstvani, no se samniavam dali nashite imat takiva sistemi.
P.S. rusnatzite za dogovorite gi narichaha OTR-23, a SS-23 Spider e oznachenie v NATO.

Редактирано от octagon на 28.01.02 11:53.



Тема Re: SS-23/R-400/9K714нови [re: octagon]  
Автор Иcтopиka (руски шпионин)
Публикувано29.01.02 01:22



Една забележка за примера ти за Чечня.Не може заради единични грешни попадения да даваш оценки на ракетите като цяло.В Сърбия цивилните жертви бяха 90% от всичките,подобно е и сега в Афганистан.Но от това не следва че САЩ ще се откажат от използване на самолети-бомбандировачи и крилатите ракети "Круз", нали?
Да не говорим пък че в Чечня руснаците водиха настъпателна сухопътна операция и то повече от успешна!
За да настъпваш по суша обикновенно трябва да даваш много жертви.Но именно благодарение на ракетите и далекобойната артилерия руснаците завзеха Грозни(и цяла Чечня) с минимални жертви.
Разбира се като цяло войната там не може да се нарече успешна,заради продължаващите терористични актове във стил "партизанска война".Но факт е че армията си свърши работата още до средата на 2000 година и бе изтеглена от там.От тогава в Чечня действат само специализираните полицейски части ОМОН и ФСБ.

НАДО БУРЖУЯ БИТЬ!
Федеральная Служба Безопасности

Редактирано от Иcтopиka на 29.01.02 03:13.



Тема Re: SS-23/R-400/9K714нови [re: Иcтopиka]  
Автор octagon ()
Публикувано29.01.02 17:00



Мисълта ми беше, че балистичните ракети не са решаващ фактор в очертаващите се войни с ниска интензивност, удари по терористи/партизани, както искаш ги наречи, и др. Остават си коз в конфликти с висока интензивност, но колко е вероятно това за нас?
та да се повторя за не знам кой път: във времената на голямото нямане трябва да си съберем стотинките от прокъсаните джобове и да ги вложим в това, което е най-вероятно да ни потрябва. Определено смятам, че ОТР не са на пърно място.



Тема Re: SS-23/R-400/9K714нови [re: octagon]  
АвторTAЛИБAH (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 19:58



Аман от самозвани разбирачи! Що ли не ви дадат по една Манлихера и ви пратят да гоните павтизани...



Тема Re: SS-23/R-400/9K714нови [re: TAЛИБAH]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано30.01.02 12:42



Edinstveniq ""defekt " na R-400 e konvencionalnata boina glava. No da padnat 16 raketi s 500kg BB v stolicata ti i ti da ne mojesh s nishto da im se protivopostavish si e kofti trypka. Kato govorim i za aviaciq trqbva da spomenem i MiG-25RBT- moj bi pyrvata jertva na reformata, koito pri polet v stratosferata sys skorost syotvetsvashta na 2,6M moje da hvyrli 6 x 500kg bombi, koito po balisti4na kriva pokrivat dosta golqma dale4ina, dori bez da vliza v zonata za porajenie na PVO. Tova sykrashtavane na moderno vyoryjenie si e jivo predatelstvo i samo se nadqvam da ne ni se naloji da razberem kakva greshka pravqt politicite kato se mesqt v rabotite na voennite. I kakvi voenni si imame, kato te pozvolqvat na vsqkakvi myrliovci da gi rabotqt kakto si iskat.



Тема Re: SS-23/R-400/9K714нови [re: King_Rat]  
Автор Herzog Tryn (член)
Публикувано30.01.02 15:05



Dade ama reshish da pravish toyi trik s kojato i da e druga stolica, protivnika naj-verjatno shte srine Sofia sled tova, pri tova s blagoslovijata na CNN. Osven tova kolko stolici ima v obsega na raketite, ne mnogo-belgrad, Skopie, bukuresht, moze bi Tirana, ama dvete naj-vazni sa dosta dalchko, a Istambul, njama da e mnogo umno da go obstreljash. Osven tova tezo raketi biha bili dosta po-polezni za drugi celi, kato golemi bazi ili letishta, koito mozesh da izvadish efektivno ot stroja.
Za MiG-25, tova bjaha samoleti za strategichesko razutznavane i ne symsiguren che mozeha a nosjat vyoryzenie, osven tova habjaha baja skyp kerosin a i trjabavashe da zavivat nad rumynija, Mig-23 s koito gi zamenihme spored men sa dosta po-polezni za stranata ni.



Тема Re: SS-23/R-400/9K714нови [re: Herzog Tryn]  
АвторKing_Rat (Нерегистриран)
Публикувано31.01.02 14:41



Za MiG-25RBT - na bas! Hvurlqt bombi po koordinati zadadeni na sistemata "Tangaj''. A za kerosina- daje beshe ostanal kerosin T-6 v GSM-a na Dobri4 i se 4udeha kakvo da go pravqt. Istambul e dobra cel. Kakvo kato ne e stolica!!
Imashe edni sluhove, 4e vseki himi4eski zavod moje za 4asove da po4ne proizvodstvoto na BOV.
MiG-23 e prehvashta4. Ediniq ne moje da zameni drugiq. Seshtash li se??




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.