Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 17.05.24 
Професионални
   >> Военни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Протест против военнитенови  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано01.11.01 17:56



Ето тук ще популяризирам един протест и в същото време ще изложа на показ пример за дискриминация. Ще приложа разбира се и свой отговор. Тъй като става реч за всички военни, не приемам това писмо като лична кореспонденция:

-----Original Message-----
From: Biointegral Biointegal - DZZD [mailto:biointegral@abv.bg]
Sent: Thursday, November 01, 2001 10:24 AM
To: lz3ai@dir.bg
Subject: Re: RE:

Г-н Иванов,
Съжелявам, но кандидатурата Ви не е одобрена.
Всички във фирмата сме млади момчета и имаме много лоши
спомени от казармата. На някои от нас пък това им предстои
и търсят как да се измъкнат. Затова решихме - никакви
контакти с военни когато закона не го изисква. Това е
нашият протест. В казармата не можеше, но сега можем да се
противопоставим.Може би не точно вие трябваше да сте
потърпевш, но така е в живота.
Наистина съжелявам. Дано с горните откровения не сме Ви
обидили.

Миро Василев
-----------------------------------






"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано01.11.01 18:10



Привет, Миро и фирма Биоинтеграл!

(умишлено добавям и фирмата, за да се почувствате отговорни, че работите там!)

Разбира се, че ме обидихте. Жалко, че много хора не могат да оценят, че всеки човек е човек сам за себе си, не като принадлежащ към определена група - мъже и жени, цивилни и военни.

Но вие сте млади момчета, имате време да го разберете. Дано не го разбирате от собствените си грешки. Ваше право си е да контактувате и избирате когото си искате. Мен това не ме касае. Просто в момента съм със счупен крак и така и така си стоя в къщи, мислех да си осмисля ровенето из Интернет.

Сигурно не приемате съвети, но принципно грешите с този ваш протест. Просто всички военни са униформени и дори един да направи глупост, веднага си личи и неразумните хора си правят изводи за действията на всички военни.

По същата логика (няма да го направя, но бих могъл!) мога да кажа, че всички невоенни са идиоти, защото едно момче точно на вашата възраст след неправилно изпреварване излезе от пътя на Цариградско шосе и ме помете с колата си (или на баща му) както си чаках кротко автобуса на спирката. Успях все пак да оживея, пък макар трудно, но можеше заради една глупост на млад човек да си замина от тоя свят. Ето ги какви са невоенните! Или младите хора? Или момчетата от фирма.... (не знам къде работи)? Или как искаш да ти ги групирам?

А така ли е? Не, не е. Ще се абстрахирам дори от това, че примерно "съжалявам" не се пише "съжелявам" и може би не са ви изпратили в особено елитна част, съдейки по правописа ви.

Обаче от такива дребни детайли аз си правя изводи не само за вас, а и за фирмата и колектива ви - щом всички сте с лоши впечатления, значи всички сте служили по такива места. И сигурно има защо. Значи и цялата фирма е нещо такова.

И за това че е така в живота, грешите! Не, не е така в живота. Така го правят такива като вас и си решават че така е в живота. Защото го гледат само от едната страна. И аз съм бил нещо като работодател, и от мен е зависело кой ще започне работа в моята служба и кой не. Никога не съм правил дискриминация на хората по каквито и да било общи или групови показатели. Винаги съм определял решенията си от личните и личностните качества (ако правите разлика) на кандидата за работа.

И все пак чест ви прави, че отговорихте. Има фирми, които и това не правят.

Желая ви успех! Прочетете все пак внимателно това, прочетете го и на другите момчета от фирмата. Може на някого да е от полза.

Тони

p.s. Ще дам гласност на вашия протест в клуб "Военни" на DIR.BG. А може би и някой друг клуб. Може това да ви е полезно при протестирането - ще го видят много хора. А и всеки трябва да носи отговорност за думите си.

----------------------------------------------------------------------------------
Това връщам като отговор






"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор Bagera (новак)
Публикувано02.11.01 14:23



Този Миро Василев е кръгъл тъпак. Ебаси оправданието е измислил (това е най-лекия случай). Ако наистина си го мисли- в дълбока грешка е. Лично аз познавам голям брой интелигентни военни, които бих взел на работа. Мисля, че военните притежават по-здрав характер, отколкото останалите хора-просто животът им е такъв. Ако искаш да наемаш служител или работник, то по-добре да си избереш такъв с по-здрав характер (сериозен испълнителен, дисциплиниран) и с по-неподходяща квалификация, отколкото със смотан характер и супер образование. Когато човек има харктер, той ще се научи. Ако няма харакер-никога нищо няма да свърши като хората.
И още нещо: ако военните са стриктни и точни (понякода до тормоз) в казармата, то това не значи, че са изверги. Ако си ротен на разпасана шайка скапаняци от типа на Миро Василев, то се налага да прилагаш крайни методи за да установиш дисциплина и ред. Щото ако във фирмата на Миро Василев няма такъв или не се налага да има, то армия без ред и дисциплина не е армия, а тълпа изверги и мародери (книгата "Господарят на мухите" описва нещо подобно), които се напикават от страх, щом пукне пушка. Айде стига толкова- то акълът е като мензиса- не ти ли дойде до няколко дни, после доста време го няма.
P.S. Погледнах страництата ти и биографията-колкото повече чета, толкова повече ми хресваш. Особено че си радиолюбител и инженер от "истинските".

Редактирано от Bagera на 02.11.01 14:41.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: Bagera]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано02.11.01 15:25



То май просто няма нужда от коментар.. са хора сблъсквали се с тоя проблем явно нещата са очевидни.... така си е....

Просто... благодаря за подкрепата...

Доскоро!





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Moje li da ima kazarma , sled kato ...нови [re: !Дokтopa]  
Автор File99 (минаващ)
Публикувано02.11.01 18:17



Moje li da ima kazarma ,koiato da ne e platena kakto "se polaga" a medicinskite ulsigy da se plashtat ? Sled kato lekarite iskat pary za da te operirat , togava i voinivite da iskat po 12 000 USD za voenna operacia i po 1200 USD na mesec , ta pone kato izliazat da imay pary da si platiat lechenieto .
Na edin priatel lekarite mu kazali taka - "Kato niamash pary - otivash v grobistata !"
Zatova az kazah na vzvodnia si taka - kato niamate poary da platite - otivate v grobistata ! Tova vazy i za lekarite , nali vse pak vsichko se plashta ?



Тема Re: Moje li da ima kazarma , sled kato ... [re: File99]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано02.11.01 18:32



Eй тъй само небрежно да вмъкна, че между доктор и лекар има разлика...т.е. не съм лекар... Да внеса малко яснота де, да не се отплеснете на лекарска тематика....;-§)))))) пък било то и военна... ;-§))

Иначе нямам против - всичко да се плаща, щом е вложен някакъв труд (разбира се според количеството и качеството). В противен случай става експлоатация.

Ако зависеше от мене, всякакви казарми, военни, политици биха били излишни - икономиката си е достатъчно мощен инструмент, за да се саморазвива и нагажда... но това е друга тема..





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор GSM oпepaтop (новак)
Публикувано03.11.01 00:15



Подкрепям мнението. Как толкова време по казармите не чух един командир да говори спокойно вместо да крещи, един старшина нямаше който да не муфти войниците за щяло и нещяло, един майор нямаше сили да каже "Добре че сте вие момчета войници, да има за какво да ни дават заплати". За лексиката на военните мога да спомена че за много ротни "хуй" е по-често употребявана думичка от "здравей". Не приемам интелигентен човек да се обръща така към подчинените си. И аз не бих назначил военен на работа.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: GSM oпepaтop]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано03.11.01 05:19



Наистина сте новак, драги ми операторе... То не е срамно да си признаете, наистина...

От каква извадка сте си направили тия изводи? И на базата на какво е сравнението? Колко работни места сте сменили в цивилния живот? Каква е средностатистическата употреба на думата "хуй" в казармата и в един трудов колектив от ниско ниво (защото казармата на това може да се оприличи за съжаление...)? При това често сборен. Неподбран от никого. С хора от начално, че дори и без образование, та до висше. Да не говорим пък за възпитанието. Работили ли сте някога в такава среда?

Когато постигнете успехи с такъв колектив, дори един единствен път - това го правя постоянно, но да приемем че това ми е работата (макар че отдавна не се занимавам с войници) ще ви призная, че може да говорите от нивото на моя опит... и че изводите ви са обосновани.

Проблемът не е личен. Никога не ми е било проблем да си намеря достатъчно добра работа, но въпреки това не смятам че получавам това, което давам и затова постоянно си търся. Да не говорим, че конкретният случай е меко казано несериозен, за убиване на скуката...

Проблемът е в дискриминацията на базата на социална група. Което е най-малкото некомпетентно. Такова нещо би направен единствено фанатизиран или политизиран човек, който не вижда реалното състояние на нещата.

Момчета млади, настоящи и бъдещи работодатели! И аз не съм стар, но смея да твърдя, че имам немалко опит. Знам, че младите хора обикновено не приемат съвети - това си е характерна черта на младостта. После чак започват да се вслушват и анализират думите на другите. И все пак послушайте тоя съвет - оценявайте човек по неговите качества, не по принадлежността му към една или друга група, към една или друга религия, към една или друга политическа формация, към един или друг пол - дори и да имат тези неща някакво влияние, те са го оказали върху самата личност.

От това, че не виждате личността, а социалната група, може само да загубите.

Решението, разбира се, дали ще се вслушате или не, си е ваше.

Стига засега, да не ви отегчавам, пък и да остане и за другия път де.... нали тъп военен, няма много акъл... ;-§)))))





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
АвторJack (Нерегистриран)
Публикувано04.11.01 22:54



Брей, ти пък като може да си намериш добра работа какво правиш в тоя трудов колектив от ниско ниво - явно доста си търсил, за да намериш среда в която да си лидер.
И как разбра колко е голямо момчето и колко работи е сменило - зер ти ли си дъ бест в тая дискусия



Тема Re: Протест против военнитенови [re: Jack]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано05.11.01 01:05



Ами не съм... все мене са търсили...

Ама вие сте се отучили да четете бре! Къде съм казвал в какъв колектив работя?

Предполагам само колко е голямо момчето, а преденции да съм "дъ бест" нямам - нали дискусия - всички говорят от равни позиции...

Оборвайте думите ми, не мене....

Зер да се получи дискусия де, не кеч за публиката...





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.