Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 07.06.24 
Професионални
   >> Военни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Протест против военните  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано01.11.01 17:56



Ето тук ще популяризирам един протест и в същото време ще изложа на показ пример за дискриминация. Ще приложа разбира се и свой отговор. Тъй като става реч за всички военни, не приемам това писмо като лична кореспонденция:

-----Original Message-----
From: Biointegral Biointegal - DZZD [mailto:biointegral@abv.bg]
Sent: Thursday, November 01, 2001 10:24 AM
To: lz3ai@dir.bg
Subject: Re: RE:

Г-н Иванов,
Съжелявам, но кандидатурата Ви не е одобрена.
Всички във фирмата сме млади момчета и имаме много лоши
спомени от казармата. На някои от нас пък това им предстои
и търсят как да се измъкнат. Затова решихме - никакви
контакти с военни когато закона не го изисква. Това е
нашият протест. В казармата не можеше, но сега можем да се
противопоставим.Може би не точно вие трябваше да сте
потърпевш, но така е в живота.
Наистина съжелявам. Дано с горните откровения не сме Ви
обидили.

Миро Василев
-----------------------------------






"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано01.11.01 18:10



Привет, Миро и фирма Биоинтеграл!

(умишлено добавям и фирмата, за да се почувствате отговорни, че работите там!)

Разбира се, че ме обидихте. Жалко, че много хора не могат да оценят, че всеки човек е човек сам за себе си, не като принадлежащ към определена група - мъже и жени, цивилни и военни.

Но вие сте млади момчета, имате време да го разберете. Дано не го разбирате от собствените си грешки. Ваше право си е да контактувате и избирате когото си искате. Мен това не ме касае. Просто в момента съм със счупен крак и така и така си стоя в къщи, мислех да си осмисля ровенето из Интернет.

Сигурно не приемате съвети, но принципно грешите с този ваш протест. Просто всички военни са униформени и дори един да направи глупост, веднага си личи и неразумните хора си правят изводи за действията на всички военни.

По същата логика (няма да го направя, но бих могъл!) мога да кажа, че всички невоенни са идиоти, защото едно момче точно на вашата възраст след неправилно изпреварване излезе от пътя на Цариградско шосе и ме помете с колата си (или на баща му) както си чаках кротко автобуса на спирката. Успях все пак да оживея, пък макар трудно, но можеше заради една глупост на млад човек да си замина от тоя свят. Ето ги какви са невоенните! Или младите хора? Или момчетата от фирма.... (не знам къде работи)? Или как искаш да ти ги групирам?

А така ли е? Не, не е. Ще се абстрахирам дори от това, че примерно "съжалявам" не се пише "съжелявам" и може би не са ви изпратили в особено елитна част, съдейки по правописа ви.

Обаче от такива дребни детайли аз си правя изводи не само за вас, а и за фирмата и колектива ви - щом всички сте с лоши впечатления, значи всички сте служили по такива места. И сигурно има защо. Значи и цялата фирма е нещо такова.

И за това че е така в живота, грешите! Не, не е така в живота. Така го правят такива като вас и си решават че така е в живота. Защото го гледат само от едната страна. И аз съм бил нещо като работодател, и от мен е зависело кой ще започне работа в моята служба и кой не. Никога не съм правил дискриминация на хората по каквито и да било общи или групови показатели. Винаги съм определял решенията си от личните и личностните качества (ако правите разлика) на кандидата за работа.

И все пак чест ви прави, че отговорихте. Има фирми, които и това не правят.

Желая ви успех! Прочетете все пак внимателно това, прочетете го и на другите момчета от фирмата. Може на някого да е от полза.

Тони

p.s. Ще дам гласност на вашия протест в клуб "Военни" на DIR.BG. А може би и някой друг клуб. Може това да ви е полезно при протестирането - ще го видят много хора. А и всеки трябва да носи отговорност за думите си.

----------------------------------------------------------------------------------
Това връщам като отговор






"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор Bagera (новак)
Публикувано02.11.01 14:23



Този Миро Василев е кръгъл тъпак. Ебаси оправданието е измислил (това е най-лекия случай). Ако наистина си го мисли- в дълбока грешка е. Лично аз познавам голям брой интелигентни военни, които бих взел на работа. Мисля, че военните притежават по-здрав характер, отколкото останалите хора-просто животът им е такъв. Ако искаш да наемаш служител или работник, то по-добре да си избереш такъв с по-здрав характер (сериозен испълнителен, дисциплиниран) и с по-неподходяща квалификация, отколкото със смотан характер и супер образование. Когато човек има харктер, той ще се научи. Ако няма харакер-никога нищо няма да свърши като хората.
И още нещо: ако военните са стриктни и точни (понякода до тормоз) в казармата, то това не значи, че са изверги. Ако си ротен на разпасана шайка скапаняци от типа на Миро Василев, то се налага да прилагаш крайни методи за да установиш дисциплина и ред. Щото ако във фирмата на Миро Василев няма такъв или не се налага да има, то армия без ред и дисциплина не е армия, а тълпа изверги и мародери (книгата "Господарят на мухите" описва нещо подобно), които се напикават от страх, щом пукне пушка. Айде стига толкова- то акълът е като мензиса- не ти ли дойде до няколко дни, после доста време го няма.
P.S. Погледнах страництата ти и биографията-колкото повече чета, толкова повече ми хресваш. Особено че си радиолюбител и инженер от "истинските".

Редактирано от Bagera на 02.11.01 14:41.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: Bagera]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано02.11.01 15:25



То май просто няма нужда от коментар.. са хора сблъсквали се с тоя проблем явно нещата са очевидни.... така си е....

Просто... благодаря за подкрепата...

Доскоро!





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Moje li da ima kazarma , sled kato ...нови [re: !Дokтopa]  
Автор File99 (минаващ)
Публикувано02.11.01 18:17



Moje li da ima kazarma ,koiato da ne e platena kakto "se polaga" a medicinskite ulsigy da se plashtat ? Sled kato lekarite iskat pary za da te operirat , togava i voinivite da iskat po 12 000 USD za voenna operacia i po 1200 USD na mesec , ta pone kato izliazat da imay pary da si platiat lechenieto .
Na edin priatel lekarite mu kazali taka - "Kato niamash pary - otivash v grobistata !"
Zatova az kazah na vzvodnia si taka - kato niamate poary da platite - otivate v grobistata ! Tova vazy i za lekarite , nali vse pak vsichko se plashta ?



Тема Re: Moje li da ima kazarma , sled kato ...нови [re: File99]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано02.11.01 18:32



Eй тъй само небрежно да вмъкна, че между доктор и лекар има разлика...т.е. не съм лекар... Да внеса малко яснота де, да не се отплеснете на лекарска тематика....;-§)))))) пък било то и военна... ;-§))

Иначе нямам против - всичко да се плаща, щом е вложен някакъв труд (разбира се според количеството и качеството). В противен случай става експлоатация.

Ако зависеше от мене, всякакви казарми, военни, политици биха били излишни - икономиката си е достатъчно мощен инструмент, за да се саморазвива и нагажда... но това е друга тема..





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор GSM oпepaтop (новак)
Публикувано03.11.01 00:15



Подкрепям мнението. Как толкова време по казармите не чух един командир да говори спокойно вместо да крещи, един старшина нямаше който да не муфти войниците за щяло и нещяло, един майор нямаше сили да каже "Добре че сте вие момчета войници, да има за какво да ни дават заплати". За лексиката на военните мога да спомена че за много ротни "хуй" е по-често употребявана думичка от "здравей". Не приемам интелигентен човек да се обръща така към подчинените си. И аз не бих назначил военен на работа.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: GSM oпepaтop]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано03.11.01 05:19



Наистина сте новак, драги ми операторе... То не е срамно да си признаете, наистина...

От каква извадка сте си направили тия изводи? И на базата на какво е сравнението? Колко работни места сте сменили в цивилния живот? Каква е средностатистическата употреба на думата "хуй" в казармата и в един трудов колектив от ниско ниво (защото казармата на това може да се оприличи за съжаление...)? При това често сборен. Неподбран от никого. С хора от начално, че дори и без образование, та до висше. Да не говорим пък за възпитанието. Работили ли сте някога в такава среда?

Когато постигнете успехи с такъв колектив, дори един единствен път - това го правя постоянно, но да приемем че това ми е работата (макар че отдавна не се занимавам с войници) ще ви призная, че може да говорите от нивото на моя опит... и че изводите ви са обосновани.

Проблемът не е личен. Никога не ми е било проблем да си намеря достатъчно добра работа, но въпреки това не смятам че получавам това, което давам и затова постоянно си търся. Да не говорим, че конкретният случай е меко казано несериозен, за убиване на скуката...

Проблемът е в дискриминацията на базата на социална група. Което е най-малкото некомпетентно. Такова нещо би направен единствено фанатизиран или политизиран човек, който не вижда реалното състояние на нещата.

Момчета млади, настоящи и бъдещи работодатели! И аз не съм стар, но смея да твърдя, че имам немалко опит. Знам, че младите хора обикновено не приемат съвети - това си е характерна черта на младостта. После чак започват да се вслушват и анализират думите на другите. И все пак послушайте тоя съвет - оценявайте човек по неговите качества, не по принадлежността му към една или друга група, към една или друга религия, към една или друга политическа формация, към един или друг пол - дори и да имат тези неща някакво влияние, те са го оказали върху самата личност.

От това, че не виждате личността, а социалната група, може само да загубите.

Решението, разбира се, дали ще се вслушате или не, си е ваше.

Стига засега, да не ви отегчавам, пък и да остане и за другия път де.... нали тъп военен, няма много акъл... ;-§)))))





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
АвторJack (Нерегистриран)
Публикувано04.11.01 22:54



Брей, ти пък като може да си намериш добра работа какво правиш в тоя трудов колектив от ниско ниво - явно доста си търсил, за да намериш среда в която да си лидер.
И как разбра колко е голямо момчето и колко работи е сменило - зер ти ли си дъ бест в тая дискусия



Тема Re: Протест против военнитенови [re: Jack]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано05.11.01 01:05



Ами не съм... все мене са търсили...

Ама вие сте се отучили да четете бре! Къде съм казвал в какъв колектив работя?

Предполагам само колко е голямо момчето, а преденции да съм "дъ бест" нямам - нали дискусия - всички говорят от равни позиции...

Оборвайте думите ми, не мене....

Зер да се получи дискусия де, не кеч за публиката...





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Авторizrodotvsqkyde (Нерегистриран)
Публикувано06.11.01 10:09



Bravo doktore, haresa mi mnenieto ti.
Kakto kazvashe edin sykursnik ot voennoto sreshtite s kazarmata ne svyrshvat sled uvolnenieto - ima i zapas
Kak da ne gi gyrchish takiva sopoli



Тема абенови [re: !Дokтopa]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано13.11.01 10:49



Че всеки човек е човек сам за себе си - сам за себе си е. Че има свестни военни - има. Въпреки това и аз не бих взел военен на работа. И не ми дреме дали ще го обидя.

P.S. Нямам нищо против да ми поправиш някоя правописна (или печатна) грешка.



Тема Re: абенови [re: Xypodilec]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано13.11.01 19:22



А би трябвало да ти дреме. Щото не живееш сам на този свят.

Хубав ден ти желая!

p.s. Добре си се справил с правописа (печатането) ;-§))) Надявам се не е било с напъване и прехапване на езика... ;-§)





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
АвторKУPбeл (Нерегистриран)
Публикувано14.11.01 12:46



Ей, отдавна не бях чел нещо такова! Напълно заставам зад една такава позиция за дискриминация на военните. Мисля, че всеки има право да реагира по такъв начин спрямо социални групи, които го заслужават, а военните са точно такава група! И не съм съгласен, че трябва да се оценяват отделните индивиди, а не цели групи. В един друг клуб бях прочел едно мнение, че ако дадена продукция е над 50% брак се бракува цялата партида - аз съм съгласен с това и мисля, че военните подлежат на бракуване.
Поздрави на момчетата от Биоинтеграл! Що се отнася до Вас - не знам дали е било коректно от Ваша страна да публикувате писмото в Интернет без тяхно съгласие...



Тема Re: Протест против военнитенови [re: KУPбeл]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано14.11.01 17:23



Ааааа, значи те да плюят всички военни е коректно, а аз да отговоря от името на всички оплюти не мога, така ли?

Ама вие четете първо, после пишете. Или "чукча не читатель, чукча писатель"?

Вие от коя партида сте? На белите курове? Посочете поне общността си, щом се страхувате да съобщите собствената си личност, за знам към коя група какво отношение да имам, щом така смятате...

Успех в бракуването!





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
АвторKУPбeл (Нерегистриран)
Публикувано14.11.01 18:48



Хехе, това не е аргументация. Писмото е лично до Вас, а не е публично, да не говорим за това, че ако все пак гледаме като Вас на нещата, никой не Ви е упълномощил да бъдете адвокат на "колегите" си.
Към коя партида съм аз - ами аз съм един обикновен курбел (ако не знаете какво е това попитайте някой). В крайна сметка Ваше право е да имате каквото намерите за добре отношение към курбелите, но аз също не бих предложил работа на военен. Със сигурност не бих споменал за това в писмото ми до него, но резултатът ще е същия...



Тема Re: Протест против военнитенови [re: KУPбeл]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано14.11.01 19:50



Ето, завършвате с един детайл, който и те ако го бяха направили, нямаше да реагирам по този начин.

И аз бих постъпил като вас, показвайки уважението си към личността, на която отказвам. Защото човекът дори и да не става за работата, за която кандидатства, със сигурност става за нещо друго. Човекът! Не социалната група. В противен случай бих изпаднал на нивото на някои бивши наши управници.

Абстрахирайте се от чувствата си - все пак става въпрос за работа, не за любов - и помислете разумно: има ли основателни причини да откажете по такъв повод?

Ако успеете да ме убедите, че има такива - но наистина основателни - ще се съглася с вас. До тук сте дали израз просто на чувствата си. Може би и на спомените си.

Във всяка социална група има както и чудесни хора, така и измет (с извинение за израза).

Опитайте се да ми докажете (желателно количествено, с цифри и съотношения - не с чувства), че изметта при военните е повече от 50%. Нали за надвишаването на такъв процент споменахте, че би следвало "партидата" да се бракува.

Дори и да успеете до някъде, съмнявам се, че ще можете са достигнете и много малка част от тези проценти - аз не бих се ангажирал изобщо с цифри, макар че съм работил 20 години почти постоянно с военни (през същото време съм работил и с цивилни, т.е. мога да правя сравнение).

Ако и вие имате достатъчно база за сравнение и опит, замислете се - виждам, че вие сте разумен човек - сред цивилните социални групи тия съотношения са приблизително еднакви. Бих се съгласил, че от известно време този процент се е завишил - голяма част от свестните военни напуснаха армията, но защо - това е тема на друг разговор. По подобни причини голяма част от хората, особено младите, напуснаха изобщо страната. Т.е. като цяло това съотношение все пак сигурно се е запазило.

Различното е, че военните просто са по-видими, по-лесно се забелязват сред "тълпата", правят повече впечатление, подлежат на по-масова преценка на общественото мнение.

Не е така примерно със студентите, с шофьорите от градския транспорт, с лекарите, с водопроводчиците - има ли смисъл да ви изреждам разни такива социални групи?

При цялото ми уважение към всички, замислете се - ако някой водопроводчик (примерно) направи нещо... да речем гадно.... това означава ли, че всички водопроводчици са такива?

Сигурен съм, че нямаше да си помислите такова нещо.

Защо тогава за военните си мислите?

Хубава вечер ви желая!





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: KУPбeл]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано14.11.01 19:54



А "курбел" действително не знам какво е. Прозвуча ми доста цинично, но като виждам кои букви сте уголемили, очаквате точно такова впечатление. Ако не е така, може би ви дължа извинение и се извинявам.

Ще се радвам, ако кажете какво означава.

Доскоро!





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
АвторKУPбeл (Нерегистриран)
Публикувано15.11.01 13:40



Напълно сте прав - дал съм израз на чувствата си, а те са крайно негативни към военните и към военщината като цяло. Ако трябва да се абстрахирам от тях, наистина във всяка социална група има свястни хора и измет и трябва да се съди за конкретния човек. Дори измежду военните има добри специалисти и културни хора, но работата е там, че аз не мога да се абстрахирам от чувствата си.
Лично аз се старая да спазвам максимата да не причинявам на никого нещо, което не бих искал той да ми причини. Военните в България причиняват на младите хора нещо непростимо - отнемат им част от най-ценното време в живота в името на защита от химерични заплахи, дело също на военни. Чувал съм, че военните са необходимо зло и че те самите не са виновни, че са част от една отвратителна система, но и с това не мога да се съглася. Всеки човек прави сам избора с какво да се занимава и какви идеали да следва. Не може човек, който автоматично със своето участие подкрепя престъпни каузи, да не е виновен и да не очаква отрицателно отношение в замяна.
Вие твърдите, че военните като социална група не са по-лоши от другите и искате доказателства за противното. Разбира се, че аз не мога да Ви представя такива доказателства, но бих могъл да Ви предложа нещо. Замислете се за отношението на обществото към военните - то е много по-негативно, отколкото към почти всички други социални групи - нима това е случайно? Истината е, че много по-често се случва военни да вършат гадни неща отколкото студенти, лекари и водопроводчици и затова се е оформило специфично отношение към тях като социална група. Истината е, че голяма част от военните са станали такива защото за некадърни за нищо друго и защото в казармата могат да дадат воля на малките си душици за простотии и гадости. И затова истината е, че вицовете за тях не са безпочвени.
А "курбел" е велосипедна част - свързва педала с движението. И т.к. този ник и без това е израз на самоирония, не възприемам като обида заиграването с него ;))
Приятен ден Ви желая и аз! Жалко е, че в Интернет човек не среща точно военните, на които иска да каже какво мисли за тях, но може би пък това е за добро... ;)



Тема Та,нови [re: !Дokтopa]  
Автор Xypodilec (тъп юзър)
Публикувано15.11.01 14:11



няма да изпадам в подробности, тъй като мнението ми е почти съвпадащо с това на Курбела. Една добавка само. В поделението, където служих (?), ВСИЧКИ военни с изключение на един бяха алкохолици. И той беше за присмех на останалите, въпреки че беше по своему гадина. Пиеха денонощно. И често се случваше да дадат на някой войник офицерски пагони, за да го пратят до магазинчето за алкохол ;)



Тема Re: Та,нови [re: Xypodilec]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано15.11.01 14:20



Напълно е възможно!

И аз като ученик работех в една бригада в един мебелен завод, в която АБСОЛЮТНО всички бяха алкохолици. Дори и две жени. Нямаше дори някой, който да е гадината по своему.

Като на-малък, трябваше аз да ходя за алкохола, дори без никакви обещания.

Хубав ден, Хиподелец! ;-§))))





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Авторnesquik (Нерегистриран)
Публикувано15.11.01 20:05



Случайно поподнах в този клуб, прочетох мненията и достигнах до един извод, а именно - разни там КУРбеловци и подобни педерасти, имат нужда от сериозен психоаналитичен сеанс, за да обясни фрустрационните им проблеми!
Какъв ви е проблема бе пичове, та си губите времето и парите на фирмите ,в
които работите(ясно е че киснете в Интернет докато сте на работа)?
Загубили сте си времето в казармата !? Кой ви е виновен за това? Военните ли? Данеби военните да са ги измислили тия закони? Не! Измислили са ги именно такива лигльовци като вас които си въобразяват, че като имат свое мнение по този въпрос то е меродавно за всички. Всечко е ясно! Има закон изпълнява се! Точка! На който не му харесва, да си търси друга държава! И на мен не ми харесва да плащам, майка си и баща си, на пикльовци като тия от "Био-незнам какво си", за нещо което е необходимо за операция, и докторите кажат-"Иди еди къде си там само го продават".



Тема Re: Протест против военнитенови [re: KУPбeл]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано15.11.01 23:04



Почти стигаме до единомислие вече. Ще вмъкна само няколко бележки.

Пишете, че "много по-често се случва военни да вършат гадни неща отколкото студенти, лекари и водопроводчици и затова се е оформило специфично отношение към тях като социална група" - това не е така. Чел съм стотици сводки, при това не измислени, а верни - процентът на престъпленията от военни (като включвам и войниците в това число - а те дори са най-много!!!) са много по-малко от тези, извършени от цивилни лица.

Просто това, което направи един военен, особено ако е с униформа, е по лесно забележимо от останалите.

Ето пресен пример с мен. Както си стоя мирно на спирката ме блъсна един студент с колата си

- излезе от пътя, резултат от неразумно каране, и ме направи на купчина месо и кокали. Ще се възстановявам още минимум година. Но освен мен и няколко други човека, които са се запознали служебно с документите на този студент, колко хора знаят, че е именно студент? Никой. Не е написано на челото му. А военния си личи. Затова е така - не е случайно отношението към тях, но не е и обосновано.

Това не ме кара да мразя студентите... или пък да не взема някой студент на работа... Просто би било глупаво.

Че некадърниците могат да дадат воля на жалките си душици в казармата, сте прав. Така е с всеки облечен във власт човек - изобщо не е задължително да е военен. Некадърност и власт - много лоша комбинация. За съжаление познавам доста такива хора. И то не военни.

Всъщност, дори и да не се замислям за лични познати, направете си един експеримент (просто ми хрумна, може би и при вас ще се получи, стига да си познавате достатъчно добре хората от контактния списък - без значение дали е ICQ, месинджър някакъв или просто списък някакъв с контакти).

Помислете колко хора са принудени да търпят простотията на шефовете си, защото тази работа им е необходима да изхранват семействата си?

Поне при мен с дамите от списъкът ми е почти 100% така! При мъжете е по-малко, понеже повечето от тях са самите те работодатели.

Пък относно срокът на службата - за него се обърнете към нашите любими народни представители.

Ако зависеше от мен, изобщо нямаше да има задължителна военна служба. Поне в моя "бранш"... тъй като в него трябва да бъдат изключително кадърни момчетата, за да могат изобщо да правят нещо. Дори войниците трябва да са кадрови, просто няма друг начин. Всичко друго е измислена работа, но не зависи от мен. Измислили са я цивилни хора ;-§)))

Благодаря за обяснението за "курбел", не съм се задълбочавал чак толкова във велосипедната терминология, но всяко научено ново нещо е добре дошло... ;-§))

Доскоро!





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: nesquik]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано15.11.01 23:20



Ами съвсем наскоро ми се случи - наложило се е (бил съм в безсъзнание) да ме закарат в най-близката болница, която е цивилна - и за да оживея, са били необходими на жена ми 400 лева.... добре, че са ме прехвърлили във Военна болница - ето ме сега съвсем жив и почти здрав (вече само кракът ми е в гипс) - без никакви допълнителни пари - изключвам бонбоните, торта, бутилка и безалкохолно, които обаче съм ги дал на изписването ОТ БЛАГОДАРНОСТ, не за да оживея и защото съм бил принуден...

Това не ме кара да направя извод за всички цивилни лекари обаче, че са такива... да се върнем на темата, дее....

p.s. Аз не съм лекар..;-§))))





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: Bagera]  
АвторГopд Tъпak (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 04:01



Ами и аз бих наел на работа военни, е зависи от работата разбира се,
Щото те хем ще изпълняват без да му мислят много,
Хем ще прививат гръп,
Хем малко ще им плащам.
Хем стачки няма да ми вдигат.
Хем ще се гордеят, че работят за мен.

Нали са свикнали!

Само не мога да разбера що искат от всички останали да са като тях ?



Тема Re: Протест против военнитенови [re: nesquik]  
АвторKУPбeл (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 12:40



По-леко с епитетите, пич! То че си тъп като мотовилка се вижда отдалече, но се старай да се въздържаш за да не правиш впечатление!



Тема Re: Протест против военнитенови [re: KУPбeл]  
Авторnesquik (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 19:32



Прав си! Малко се бях ядосал, но ми мина. От твоите писания ми остана впечатлението, че се гордееш с разните му там педални приводи. Извинявам се ако сьм прозвучал язвително. Но по темата- тя е поразяваща с плиткоумието си : "Ние сме голяма работа иняма да наемаме военни защото по този начин ще им отмъщаваме за лошите работи, които са ни причинили в една част от нашия живот!". Общо взето това е основната идея. По същата логика може да не наемате и жени, тъй като в пубертета някои момичета не са ви пускали; не наемайте също и преподаватели от висши учебни заведения, защото някой от тях не ви е пуснал на изпит и т.н. Да се обзаложим, щом всички от колектива ви изповядват подобни дискриминационни идеи, колко ще просъществува фирмата ! Аз ще ви кажа- до първия наистина сериозен проблем с който се сблъскате! Вашата идеология показва липса на гъвкавост и приспособимост към пазарната икономика, а това в днешно време е смъртоносно, както в бизнес така и в личен план! Имам и някои други съмнения и предположения но тях по-късно.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: KУPбeл]  
Авторizrodotvsqkyde (Нерегистриран)
Публикувано17.11.01 01:19



Heh, mladej ami ti togava si typ kolkoto 3 hralupi :PPP
Idi na tarator.com i nauchi nqkoi laf, shtoto s taq motovilka ne hvashtash dikish. A i v kazarmata ako ne beshe hodil da lijesh mojehse da nauchish nqkoi raboti, vkluchitelno i lafove.
Ae sys zdrave, i ne zabravqi che ima i zapas



Тема Ирония му е майката!нови [re: !Дokтopa]  
Автор Bagera (новак)
Публикувано29.11.01 18:18



Явно стана много сериозен спора, та затова ще се опитам да иронизирам леко писмото на Миро Василев.

"Уважаеми г-н Доктор,
Съжелявам (така е в оригинал!Проверете ако не вярвате), но кандидатурата Ви не е одобрена. Научихме, че сте висок над 182 см. и с мустаци и много разбирате от електроника (последното научихме след като погледнахме сайта ви в интернет). Но във фирмата всички сме млади момчета и повечето от нас са високи не повече от 172 см. Отгоре на това си нямаме и гаджета, а доколкото виждаме вие сте женен, а вероятно преди да се ожените не сте се оставяли на сухо за повече от 2 седмици. А това особено ни притеснява, тъй като намирането на гадже за всички нас е особен проблем. Но най много ни притеснява това, че сте с мустаци и изглеждате досущ като учителят ни по математика от гимназията, който остави всички ни на матура, и то съвсем несправедливо. Но най-голямата несправедливост беше към мен, защото обръщах от единия вид дроб (обикновена-бел.ред.) в другияв вид дроб (десетична-бел.ред.) като делях числото отдолу (знаменател-бел.ред.) на числото отгоре (числител-бел.ред.) и поради това бях оставен на матура. Добре, че баща ми подкупи комисията, та Вашият тормоз свърши. Затова решихме-никакъв контакт с мустакати чичковци щом законът не го изисква. В училище не можеше, но сега можем да Ви се противопоставим. Може би не вие трябва да сте потърпевш, но такъв е живота- не всичко е дроби. За дробите сме си наели счетоводителка, и за да я задържим някак си при нас й плащаме по 1200 лева и всеки ден й даваме по 1 л. кисело мляко като противотрова "срещу имбицили" както казва тя (не знзая какво е имбицил, но май си спомням, че беше окръжността срещу хипотенузата в паралелепипеда). А колегата ми, дето е най-умен от всички твърди, че е правилно "бацили".
Наистина съжелявам (тези май са тормозени от учителката по български език, ама не достатъчно-бел.ред.). Дано с горните откровения не сме Ви обидили, но добре е да вземете няколко бири и да се успокоите- при нас това много върви, особено когато е съчетано с Кондьо и Софи Маринова.

Миро Василев"

Е, разбрахте ли какво е дискриминация?

Редактирано от Bagera на 29.11.01 18:19.



Тема Re: Ирония му е майката!нови [re: Bagera]  
Авторsomamu (Нерегистриран)
Публикувано29.11.01 22:50



Mnogo si prav bagere



Тема Re: Ирония му е майката!нови [re: somamu]  
Авторфaзaтa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.01 14:27



Искам да кажа, че някои, които толкова ритат срещу казармата и военните изобщо не са били там и имат представа за службата от това, което са им говорили техни познати и приятели.
Аз съм служил във ВВС/военновъздушни сили, а не Би Би Си/ и там съм срещнал много по-свестни хора, отколкото срещам в цивилизацията. Повечето офицери бяха адски точни пичове и се отнасяха с мен като с равен, макар че бях само един нищо и никакъв старшина-школник, т.е. от тяхна гледна точка им бях просто подчинен. Повечето бяха пилоти, а както може би знаете пилот не се става току така. Говорил съм и лично с ген.Михо Михов, когато беше дошъл при нас и се случи, че точно тогава бях дежурен по КПП и много се бях стегнал, защото не всеки ден идва началник на Генщаба. Но той подходи много дружелюбно към нас, ръкува се с мен, пита ме как е службата и колко ми остава до уволнението.Изобщо много кротък човек и добродушен.
А в цивилизацията всекидневно се сблъсквам с какви ли не катили. Така че и до ден днешен си спомням с добро за бившите ми началници в казармата и, когато се видим на улицата се поздравяваме като приятели.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:22



В първия миг след като прочетох писмото изпратено от младите момчета си казах - браво, така им се пада на гадните фурашки. Това означава, че в обществото има натрупана отрицателна енергия към военните. След това се замислих, поставих се на мястото на тях, на Вас. И като човек стигнах до извода, че без да Ви познават е слабо да Ви квалифицират и да Ви демонстрират миша сила. Слабашка постъпка.

Отрицателното у обществото първо се дължи на липсата на избор по въпроса за военната служба, което е принципен въпрос и при нормални други обстоятелства се приема от заставения.

Второ това се дължи на ОТНОШЕНИЯТА в казармата. Не на УСЛОВИЯТА, защото условията, когато е очевидно, че няма средства и т.н., пречат само на мрънкачите. Докато отношенията са важни за всяка личност. В Българската казарма отношенията, за съжаление, не са професионални. Не казвам, че липсват професионалисти, а че цялата система е куца. И така липсата на обща професионална система се комбинира с НЕЖЕЛАНИЕТО и НЕМОТИВИРАНОСТТА у младите български мъже да служат на родината си. Да мъже, макар за някои военни те да са лигльовци, дришльовци, женчовци, слабаци или рая за избиване на проблеми и комплекси. Тези мъже преди или/и след казармата отглеждат семейство, трудят се и оттам идват хора и пари за военните, които пък в отплата/замяна пазят, бдят, защитават. В БГ обществото военните са смятани за мързевливи, тъпи и деспотични търтеи. Съжелявам! Липсата на мотивация се основава на това, че държавата в съзнанието на Българина е и е била противник. Тя не дава (достатъчно или изобщо), а изисква. И това изискване на всичкото отгоре е унизително (като фактология) за личността. Не е проблемът в това да се изпълняват заповеди, да се тича, да се копае. Проблемът е в липсата на логично обяснение на потребноста от миене на кенефи, скубане на тревички и някой други вече унизителни задачи, които няма да конкретизирам, защото всички имат някакво знание по въпроса.

Постъпката на фирмата отказала работа по подобен претекст е тъпа и пуберитетска! Защото след емоцията е нормално да следва разум. Преценка, логика. В случая разум не е последвал. Това принизява въпросните млади момчета до най-лошите им представи за тъп и неадекватен военен.

Тони, подразних се от реакцията Ви, за правописа и елитните части. Емоционално ще запитам: Кои са тези елитни части и по-важното, какво им е елитното? И моля Ви, недейте така, защото 90% от офицерите, с които съм се срещал и ОБЩУВАЛ са имали обща култура на жител на малко селце. Каква е причината за това няма да се опитвам да откривам тук. Това не са обиди или заяждане. Не използвам подобни техники, защото те са фишеци, които те правят слаб в последствие.

Не претендирам да пиша грамотно на Български, но ми стига, че успявам да предам мислите и чувствата си. Както и не го изисквам от околните. Но при официални писма, като въпросното писмо до Вас приемам, че е можело да няма грешки. Но не са фатални или показателни.

Вътре в себе си, аз уважавам военните и военния (забележете, нямам предвид войника). И няма как да е иначе, защото с векове в съзнанието на човека е влизало усещането, че военния е силен и е на негова страна, които два фактора го превръщат в силен и положителен образ. Да, но днес и тук НЕ Е ТАКА. Военният няма този ранг в общественото съзнание.

Налага ми се да бързам и затова спирам тук, както и съм наясно, че не съм се изразил максимално прецизно и обяснително. Ще се радвам, ако се получи ползотворна тема.

Весели празници!



Тема Опа!нови [re: !Дokтopa]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:26



Опа!
Военните имат мисия (а и претендират) да са отганизирани и принципни, да спазват правила. Слабо е да ги оправдаваш (минавам на ти) черз подобни сравнения!



Тема Re: Протест против военнитенови [re: Bagera]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:33



Bager, прав си за твърдата ръка при възпитанието. Но повечето млади мъже в казармата срещат твърдтата ръка на (полу)изверги.

Прав си за силата на характера!

Но не мисля, че си прав за Миро Василев, защото все пак поне аз го познавам от едно писмо, където наистина не личи да е силен, но е само едно писмо все пак.



Тема Re: Moje li da ima kazarma , sled kato ...нови [re: !Дokтopa]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:37



Абе ти военен ли си или се правиш



Тема Re: Протест против военнитенови [re: izrodotvsqkyde]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:41



Докторе, по силен аргумент за цивилния отряд, здраве му кажи!
Военният не е цивилен в униформа. Иначе перченето направо е жалко и нагло.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: KУPбeл]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:43



Брей как си го казал. Звучи крайно и дори вероятно "неправилно", но сега не мога да се хвана за нищо от казаното.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: KУPбeл]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:46



Абе поне не би ли се срещнал с него, за да се увериш, че си прав? Иначе остава вероятност да си сгрешил.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:49



Пак ще кажа: Не смятам за правилно сравняването на военния с цивилния.

Само вметка: Изрази като "виждам, че вие сте разумен човек" са характерни за военните



Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор pavkata (Eng.)
Публикувано01.01.02 14:48



Здравей Докторе!
Пиша ти с голяма буква ника, защото темата е изключително важна в настощия момент, когато на "улицата" ще излязат хиляди военни, като резултат от военната реформа.
След 15 години в армията, бих казал следното:
И десет сина да имам, нито един няма да пратя в днешната казарма! Това на нищо не прилича, тоталното безпаричие смазва всички, висшите военни се държат като ученички - язък им за пагоните! Виждате какво става по света - атентати, локални конфликти в Сърбия, Афганистан и т.н. И какво имаме ние - даже онези СС23 сме готови да унищожим срещу съмнителни "облаги".
За работата - аз лично работя след спечелен конкурс за мястото от 9 кандидати. Нямам оплаквания, че някой ме е притеснявал или че има отношение, заради военното ми минало. Може би причината е, че никога не съм го навирал на хората в очите. Повечето от колежките се впечатляват от това, че съм бивш военен, но това няма абсолютно никакво значение за резултатите от труда ми.
По времето на службата ми съм се старал да направя от моите войници професионалисти и добри хора, а съвсем накрая войници. Причината е, че може никога да няма война, но винаги ще им бъде от полза това, че са станали добри хора.
Смятам казармата за място, където човек,ако иска,може да научи много полезни неща и то без пари. Пример: колко ще му струва на човек да стане професионален шофьор в днешно време? Или добър механик, електротехник и др. Аз лично работих 15 години там професия, за която нямах нужното образование и само това беше достатъчно да си стоя там. След като завърших нужното образование, просто се махнах. Сега работя това, което съм учил и съм много доволен, че казармата ми е дала огромен опит.
Винаги съм се съобразявал с индивида у всеки човек, независимо от служебното му положение. Когато съм притискал някой да направи нещо, винаги съм се стремял да го убедя в необходимостта от това, да не остане в душата му и най-малкото съмнение в правотата ми.
Според мен, личната неприкосновеност и защитата на душевния мир на хората около мен е върховно право и то няма право да бъде нарушавано от никого, независимо в името на какво. Насилието много лесно ражда ответно насилие - това е причината за извращенията в казармата и колкото по-бързо го проумеят управляващите, толкова по-малко млади хора ще бъдат осакатени физически и духовно за цял живот.
Изхода е в професионалната армия - малко по-скъпа е в началото, но после излиза много по-евтино. У нас трудно ще стане, защото доста висши военни ще останат без топлите си местенца и добри заплати.
Накрая един съвет - нека да гледаме личностните и професионалните качества на кандидатите за работа, а не да ги дискриминираме по какъвто и да било друг повод (раса, пол, бивши военни и др.)
Айде, чао и пишете! Движението напред го правят неравнодушните!

Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!


Тема Re: Протест против военнитенови [re: pavkata]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано01.01.02 19:56



Свалям ти шапка!



Тема Какво е курбелнови [re: !Дokтopa]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано01.01.02 20:02



Курбел се нарича стоманената част от педала на велосипед, която свързва оста на средното движение и степенката на педала.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: nesquik]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано01.01.02 20:07



Какво спазване на законите визираш точно Какво са тия глупости В казармата се спазват закони другпът

И останалите ти приказки са глупости



Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано01.01.02 20:09



Във военна болница да не берат парите по дърветата
Не! Взимат се от цивилните "педерасти"



Тема Re: Протест против военнитенови [re: nesquik]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано01.01.02 20:16



Отново се натъквам в тази тема на неправилен паралел межди казармата (военна повинност) и цовилни отношения. В казармата трета страна (скъпата майка родина) е пратила "педерастчета" на прекрасните и даже идеални военни. /тук се поразпалих/ Идеята ми е, че отказа на цивилни в цивилна обстановка да наемат някого на работа си е техен избор. Те печелят или губят. /това, че според мен не са прави в конкретния скучай сега не го засягам сега/ Докато в казармата не е същото - там има ДЪЛГ, ЗАДЪЛЖЕНИЯ, ПРАВИЛА и други такива, които НЕ ДАВАТ ПРАВО на военните да ЗЛУПОТРЕБЯВАТ С ПОЛОЖЕНИЕ !!!



Тема Re: Протест против военнитенови [re: izrodotvsqkyde]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано01.01.02 20:21



И какво като има запас. Пачкираш някой предан на професията, родината и народа офицер и пропускаш мизерията. Ха кажи, че не съм прав



Тема Re: Ирония му е майката!нови [re: Bagera]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано01.01.02 20:27



Ал лично не се развеселих, ама никък. Явно съм тъпо педерастче.



Тема Re: Ирония му е майката!нови [re: фaзaтa]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано01.01.02 20:32



Хахаааа-хааа(-хаа) ... /тук има яки военни математици и те ще ме разберат/
Колко мило. "Колко ти остава от службата, момко?" Ах, че готино бих се почувствал и аз. Ама не всички попадат сред подбрани летци и бай Михо Михалина



Тема Re: Moje li da ima kazarma , sled kato ...нови [re: Spidercho]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано02.01.02 11:58



Тъп военен отвсякъде! ;-§)))) Подполковник....





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: Гopд Tъпak]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано02.01.02 12:05



Ще ти превиват гръб само тъпаците и тия дет за нищо не стават...

Не съм срещнал още човекът, пред когото да превия гръб - не съм по-малко горд от теб, а и предполагам има защо! ;-§))





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Какво е курбелнови [re: Spidercho]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано02.01.02 12:09



Благодаря... той си ми отговори човекът....
Лек ден!





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Авторtatko (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 14:10



Doktor4e, moze i da ne sam razbral nesto no ako si voenen nai 4istosarde4no ti pozelavam da pukne6 ot glad dokato si nameri6 rabota.Niama nesto da mraza pove4e ot voenite

P.S. ako ne si da me izviniava6



Тема Re: Протест против военнитенови [re: tatko]  
АвторTypчe (Нерегистриран)
Публикувано05.02.02 22:39



Ха-ха... ти да не си станал татко в турската армия? Чух, че там правили такива опити...



Тема Re: Протест против военнитенови [re: tatko]  
Авторвoeнeн (Нерегистриран)
Публикувано06.02.02 18:51



Дреме ми ма гъза кого мразиш!!!



Тема Re: Протест против военнитенови [re: вoeнeн]  
Автор Tatko (непознат)
Публикувано07.02.02 13:47



E kak 6e ti dreme kato voennite ste proso samo edni gazove i niamate gram sivo

Bue the best kill the rest


Тема Re: Протест против военнитенови [re: Tatko]  
Авторвoeнeн (Нерегистриран)
Публикувано07.02.02 19:52



И к'во от това! Твоето мнение не те прави по умен!!! Омразата е израз на полова немощ!



Тема Re: Протест против военнитенови [re: tatko]  
АвторNeutralen (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 01:25



Az susto sum voenen, no po dusha neutralen. Stanah voenen zaradi sigurnostta i prilicnoto zaplastane. Nikoga obace nqma da vuzpriema armiqta v tozi i vid - a imenno: bashtiniq na oficerite. Oficerut e simvol na lakomiq, s nisto nepokrito samocuvstvie i izkrivena predstava za sveta vuobshte. Shte dam edin prost (a otstrani i smeshen primer) - makar che pri nas hranitelnoto dovolstvie za vsicki e po edna i susta tablica, sandvicite na oficerite sa s 3 parcenca salam, a na drugite - s po 2. Qvno gospodata imat 2 stomaha. Drug slucai - kogato nqkoi tehen podcinen izleze v bolnicni, tova avtomaticeski mu se pripisva kato vina. I oste, mnogo me drazni, kogato oficerut se pishe po-umen, dori i da ne e, vuv oblasti, do koito toi dori ne se e i dokosval! Ne moje taka, toi, visokokovalificiraniqt, da znae po-malko ot edin serjant ili voinik.
No ima i oficeri za obrazec, no te sa vinagi po-malko, v slucaq izklucenieto samo dokazva praviloto.
Struva mi se, che BG armiqta e vuv bezvremie. Sledvastite mi misli sa strashni, no ne znam zasto intuitivno se porodiha u men: armiqta ni ne e vodila voina povece ot 50g. i e zagubila vsqkakva deesposobnost i uset kum voinata. Setivata i sa pritupeni. Edna armiq se kalqva samo vuv voina.
I vse pak, dano ne se stiga do tam.
Stiga tolkova, vse pak sum neutralen i moeto budeste e dalec ot voennite. Taka ili inace mi e jal za mnogoto osakateni psihici, i nai-vece che ot tova gubi Bulgariq.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: Neutralen]  
Авторвoeнeн (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 12:55



Станах офицер по желание и никога не съм съжелявал. Не съжелявам дори и сега когато вече не съм! Професията "военен" е призвание и то си остава за цял живот! Всяко стадо си има и мърша, така е навсякаде, така че предпочетох да се уволня вместо да бъда съучастник в днешната разсипия, която си чиста проба престъпление! Уволних се на върха на кариерата си , когато всички ми чертаеха бляскаво бъдеще, мечта за всеки млад офицер! Но въпреки всичко никога няма да бъда равнодушен към проблемите на армията, така че без крокодилски сълзи моля!!! Някой беше писал, че най го плашат равнодушните те убиват тихо и безмилостно!!! МУХЛЬО!!!



Тема Re: za vonnenнови [re: вoeнeн]  
Автор Tatko (непознат)
Публикувано10.02.02 17:09



Zasto ne si ebesh putkata maina voenna be bokluk!Smart na voennite bokluci!Tova 4e si voennen bi triabvalo da te kara da se sramuvash,zastoto vie voennite ste prosto edni zalki lainari.Gol kur da barash skapano oficerche takova.Dano da pukne6 ot glad skapano kopele takova.Cial zivot v cerno da hodi6 voenen carvul sma4kan

Bue the best kill the rest


Тема Re: za vonnenнови [re: Tatko]  
Авторвoeнeн (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 19:07



Много ми е кеф!!! Каквото и да напишеш, пак твоите наследници ще ходят в казармата.Твоето мнение въобще не ме интересува, ха, ха !!!Май си изтърва нервичките? Защо бе?



Тема Re: za vonnenнови [re: вoeнeн]  
Авторmotkasht se (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 19:20



ami radvam se che pone MOITE naslednici niama da hodiat v kazarmata! stiga tolkova! a choveka e normalno da si izpusne nervite, vse pak ima neshto tam deto se krepi furajkata.
a kakto e trugnalo sled niakoia godina povecheto naslednici niama da sa v BG, taka che shte si pazite sami kanchetata. i da vnimavate mnogo za moeto, poznavam go po nadpisa "smurtu na fashizmu.Petrovu" . naistina imashe u-ta nakraia.




Тема Re: za vonnenнови [re: motkasht se]  
Авторвoeнeн (Нерегистриран)
Публикувано10.02.02 19:31



Плъховете първи напускат потъващия кораб! Бъди щастлив, твоите наследници ще защитават свободата на американците, и ще пазят американски канчета, ха, ха ... Всъщност разликата от усмивката до оэъбването е минимална!



Тема Re: za vonnenнови [re: вoeнeн]  
Авторmotkasht se (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 16:29



"gordo izpraven na mostika, kapitana beshe vperil pogled v svetlia horizont, dokato palubata bavno potuvashe pod vulnite...."
m-da-a! razbiram te kak se chuvstvash, drugariu! znam kakvo ti e! suchustvam ti! no niama kak da ti pomogna, sujaliavam. mnogo goliamo e razstoianieto mejdu nas, i ne samo v kilometri. kogato sutrin otivash v podelenieto, shte triabva da koziruvash na tupanari, utre pak shte triabva da go pravish i sled godini pak.
kogato pred BG posolstvata se strupat pone 1/100 ot opashkite koito ima pred USA posolstvata moje pak da si pogovorim, koi za kakvo se bori i kakvo e postignal.
a ako sluchaino reshish da trugnesh s pluhovete, obadi se , tuk ima hliab dori i za voenni.
sus zdrave, razreshete da napusna!



Тема Re: Протест против военнитенови [re: вoeнeн]  
АвторNeutralen (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 19:11



Tova, che sum neutralen, ne znaci, che sum ravnodushen! Nikoi nqma pravoto da se pishe po-rodolubec ot kogoto i da bilo (rodolubec - kolko neadekvatno zvuci samo!). Az sum neutralen ne zaradi drugo, a zastoto drugi mi opredelqt tova, drugi, koito sa po-avtoritetni i po-naceteni ot men.
p.s. I bez "komplimenti", molq! Okolo men pocti vsicki oficeri imat gnusniq navik da obijdat nalqvo i nadqsno. Taka i sega tova "MUHLIO" ne e nesto neocakvano za men, poznavam v detaili oficerskata psihika, prekaleno qsno mi e kakva moje da e reakciqta na oficer, nepopadasht v broikata na malkoto, za koito spomenah po-gore. Zasrami se!



Тема Re: Протест против военнитенови [re: Neutralen]  
Авторmotkasht se (Нерегистриран)
Публикувано11.02.02 19:46



ostavi go da jivee, toi ne e vinoven. prosto tolkova sa mu vuzmojnostite. i niama da se zasrami.

spsen pluh





Тема Re: Протест против военнитенови [re: motkasht se]  
Авторвoeнeн (Нерегистриран)
Публикувано12.02.02 19:53



ЗАЩИТАТА НА АМЕРИКАНСКИТЕ КАНЧЕТА - НАЙ ВИСША ДОБРАДЕТЕЛ И ВЪРХОВНО ЩАСТИЕ...



Тема Re: Протест против военнитенови [re: вoeнeн]  
Автор Tatko (непознат)
Публикувано13.02.02 14:48



Po dobre voinik v America otkolkoto tuk.Tam pone niama takiva prosti gazove kakto v nasta armia.Za razlika ot tuk tam ti davat pari za da sluzi6 na rodinata , a tuk e obratno triabva da se nabutva6 s seriozni sumi za da ne sluzi6

Bue the best kill the rest


Тема Re: Протест против военнитенови [re: Tatko]  
Авторвoeнeн (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 19:12



Чиста проба нихилизъм! Боже, пази България!



Тема Re: Протест против военнитенови [re: вoeнeн]  
Авторmotkasht se (Нерегистриран)
Публикувано14.02.02 01:49



misleh da ne se vkluchvam poveche v taia bezsmislena polemika, ama iskam da pitam kakvo oznachava nihilizum. niamam BG tulkoven rechnik, imam samo edin Oxford Dictionary i v nego za tazi duma pishe che e totalno othvurliane na sushtestvuvashtite predstavi. ako e taka, evala na tatko, zashtoto ako ne vi e iasno che straite razbirania triabva da izcheznat ,ne vijdam kakvo drugo e iasno. ako ne e tozi smisula na dumata, raziasnete mi go ako obichate.
misleh che BA pazi BG...
shtoto bog mai e oshte po-daleko otkolkoto se smiata.



Тема Re: Moje li da ima kazarma , sled kato ...нови [re: !Дokтopa]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано25.02.02 05:26



да бе, и как са ти дали докторска титла с изказвания от рода че 'икономиката е достатъчно мощен инструмент та да се самонагажда'? та чак нямало и нужда от политика...



Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано25.02.02 05:30



прав си бе човек, абсолютно си прав;

но все пак, след като си изредил горните аргументи си помисли защо е толкова постоянстващ негативния образ на военните? защо така се случи че неизменно са асоциирани с тъпи копелета?

познавам не малко свестни военни; и единственото което изпитвам към тях е съжаление; отношението ми към тях няма нищо общо с професията им; но това определено не ми помага да си променя отношението към българската армия като към огромен, гнусен цирей, който триябва да бъде опериран спешно


освен това, не виждам нищо нередно 'военните' да бъдат асоциитани с институцията която претендират че представляват. и ако инстутицията се разпада, това е проблем на ВСИЧКИ тях; изобщо не искам да слушам че не всички военни били еди какви си; ИЗОБЩО не ми пука какви са военните, стига да си вършат работата;

Редактирано от navlek на 25.02.02 05:40.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано05.03.02 19:26



Ako se sqdi po mneniata tuk, bqlgarskata armia e po-dobre da ne sqshtestvuva :-)
V USA vinagi predpochitame da naznachavame hora, koito sa se uvolnili ot armiata.
Moje bi sqm imal kqsmet, no kogato biah voinik imahme samo edin idiot, koito go izgoniha. Beshe ot starite bez obrazovanie. Sega sigurno e razlichno v BG, koi znae. Vse pak jalko, che edna profesia, koiato bi triabvalo da e gordost, se e prevqrnala v podigravka i omraza. Tova ne e na dobro. A i kakto vqrvi, armiata v BG shte bqde unishtojena sled 5 do 10 godini. Liubimite vi EU i NATO shte se postaraiat da zabravite za BG armia i nezavisimost.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: Borislav]  
Авторвoeнeн (Нерегистриран)
Публикувано06.03.02 20:07



Хората се отнасят към теб, така като ти се отнасяш към себе си!



Тема Do voenniaнови [re: вoeнeн]  
АвторBorislav (Нерегистриран)
Публикувано06.03.02 20:46



Prav si. Ako ne se uvajavash, ne moje da uvakavash drugite i nikoi niaka da te uvajava.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: вoeнeн]  
Автор navlek (general fault)
Публикувано07.03.02 01:38



анджак !



Тема Za Neutralenнови [re: Neutralen]  
АвторNAVY (Нерегистриран)
Публикувано21.03.02 06:31



Ha ha !!!

Kolko mnogo zloba imalo natrupana u edin nikomu nenujen serjant. Edna drebna dushica, broiashta "salamchetata" v sandvichite na oficerite, chovek bez ambicii, zapochnal rabota kato voenen(naj-veroiatno s vrazki) samo za da si osiguri niakakvo mizerno sashtestvuvane . Tova sa hora nezainteresovaini da povishavat kvalifikaciata si, jiveeshti den za den, gledashti samo kakvo moje da se "zavlachi" ot darjavata. Za sajalenie zakonite sa taka napraveni che e mnogo trudno (nevazmojno) da gi uvolnish, dori i pri dokazani krajbi, zloupotrebi s vlast i fizicheska samorazprava s matrosi. Radvam se doniakade, che v momenta voiskata se sakrshtava - taka shte moga po-lesno da se otarva ot povecheto ot tezi bokluci. Smiatam che te imat naj-goliama zasluga za negativnoto otnoshenie kam voennite.
Inache smiatam che ne e nasha rabota da obsajdame kriteriite, po koito edna chastna firma naznachava slujitelite si. Te sami sa si slojili glavata v torbata vlojili sa niakakvi pari, trud i t.n v tazi darjava i si e tiahno pravo da vzemat edni ili drugi reshenia (dori i greshni) za SOBSTVENATA si firma.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.