Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:49 01.06.24 
Професионални
   >> Военни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Ирония му е майката!нови [re: somamu]  
Авторфaзaтa (Нерегистриран)
Публикувано30.11.01 14:27



Искам да кажа, че някои, които толкова ритат срещу казармата и военните изобщо не са били там и имат представа за службата от това, което са им говорили техни познати и приятели.
Аз съм служил във ВВС/военновъздушни сили, а не Би Би Си/ и там съм срещнал много по-свестни хора, отколкото срещам в цивилизацията. Повечето офицери бяха адски точни пичове и се отнасяха с мен като с равен, макар че бях само един нищо и никакъв старшина-школник, т.е. от тяхна гледна точка им бях просто подчинен. Повечето бяха пилоти, а както може би знаете пилот не се става току така. Говорил съм и лично с ген.Михо Михов, когато беше дошъл при нас и се случи, че точно тогава бях дежурен по КПП и много се бях стегнал, защото не всеки ден идва началник на Генщаба. Но той подходи много дружелюбно към нас, ръкува се с мен, пита ме как е службата и колко ми остава до уволнението.Изобщо много кротък човек и добродушен.
А в цивилизацията всекидневно се сблъсквам с какви ли не катили. Така че и до ден днешен си спомням с добро за бившите ми началници в казармата и, когато се видим на улицата се поздравяваме като приятели.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:22



В първия миг след като прочетох писмото изпратено от младите момчета си казах - браво, така им се пада на гадните фурашки. Това означава, че в обществото има натрупана отрицателна енергия към военните. След това се замислих, поставих се на мястото на тях, на Вас. И като човек стигнах до извода, че без да Ви познават е слабо да Ви квалифицират и да Ви демонстрират миша сила. Слабашка постъпка.

Отрицателното у обществото първо се дължи на липсата на избор по въпроса за военната служба, което е принципен въпрос и при нормални други обстоятелства се приема от заставения.

Второ това се дължи на ОТНОШЕНИЯТА в казармата. Не на УСЛОВИЯТА, защото условията, когато е очевидно, че няма средства и т.н., пречат само на мрънкачите. Докато отношенията са важни за всяка личност. В Българската казарма отношенията, за съжаление, не са професионални. Не казвам, че липсват професионалисти, а че цялата система е куца. И така липсата на обща професионална система се комбинира с НЕЖЕЛАНИЕТО и НЕМОТИВИРАНОСТТА у младите български мъже да служат на родината си. Да мъже, макар за някои военни те да са лигльовци, дришльовци, женчовци, слабаци или рая за избиване на проблеми и комплекси. Тези мъже преди или/и след казармата отглеждат семейство, трудят се и оттам идват хора и пари за военните, които пък в отплата/замяна пазят, бдят, защитават. В БГ обществото военните са смятани за мързевливи, тъпи и деспотични търтеи. Съжелявам! Липсата на мотивация се основава на това, че държавата в съзнанието на Българина е и е била противник. Тя не дава (достатъчно или изобщо), а изисква. И това изискване на всичкото отгоре е унизително (като фактология) за личността. Не е проблемът в това да се изпълняват заповеди, да се тича, да се копае. Проблемът е в липсата на логично обяснение на потребноста от миене на кенефи, скубане на тревички и някой други вече унизителни задачи, които няма да конкретизирам, защото всички имат някакво знание по въпроса.

Постъпката на фирмата отказала работа по подобен претекст е тъпа и пуберитетска! Защото след емоцията е нормално да следва разум. Преценка, логика. В случая разум не е последвал. Това принизява въпросните млади момчета до най-лошите им представи за тъп и неадекватен военен.

Тони, подразних се от реакцията Ви, за правописа и елитните части. Емоционално ще запитам: Кои са тези елитни части и по-важното, какво им е елитното? И моля Ви, недейте така, защото 90% от офицерите, с които съм се срещал и ОБЩУВАЛ са имали обща култура на жител на малко селце. Каква е причината за това няма да се опитвам да откривам тук. Това не са обиди или заяждане. Не използвам подобни техники, защото те са фишеци, които те правят слаб в последствие.

Не претендирам да пиша грамотно на Български, но ми стига, че успявам да предам мислите и чувствата си. Както и не го изисквам от околните. Но при официални писма, като въпросното писмо до Вас приемам, че е можело да няма грешки. Но не са фатални или показателни.

Вътре в себе си, аз уважавам военните и военния (забележете, нямам предвид войника). И няма как да е иначе, защото с векове в съзнанието на човека е влизало усещането, че военния е силен и е на негова страна, които два фактора го превръщат в силен и положителен образ. Да, но днес и тук НЕ Е ТАКА. Военният няма този ранг в общественото съзнание.

Налага ми се да бързам и затова спирам тук, както и съм наясно, че не съм се изразил максимално прецизно и обяснително. Ще се радвам, ако се получи ползотворна тема.

Весели празници!



Тема Опа!нови [re: !Дokтopa]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:26



Опа!
Военните имат мисия (а и претендират) да са отганизирани и принципни, да спазват правила. Слабо е да ги оправдаваш (минавам на ти) черз подобни сравнения!



Тема Re: Протест против военнитенови [re: Bagera]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:33



Bager, прав си за твърдата ръка при възпитанието. Но повечето млади мъже в казармата срещат твърдтата ръка на (полу)изверги.

Прав си за силата на характера!

Но не мисля, че си прав за Миро Василев, защото все пак поне аз го познавам от едно писмо, където наистина не личи да е силен, но е само едно писмо все пак.



Тема Re: Moje li da ima kazarma , sled kato ...нови [re: !Дokтopa]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:37



Абе ти военен ли си или се правиш



Тема Re: Протест против военнитенови [re: izrodotvsqkyde]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:41



Докторе, по силен аргумент за цивилния отряд, здраве му кажи!
Военният не е цивилен в униформа. Иначе перченето направо е жалко и нагло.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: KУPбeл]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:43



Брей как си го казал. Звучи крайно и дори вероятно "неправилно", но сега не мога да се хвана за нищо от казаното.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: KУPбeл]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:46



Абе поне не би ли се срещнал с него, за да се увериш, че си прав? Иначе остава вероятност да си сгрешил.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор Spidercho (Audi Entusiast)
Публикувано30.12.01 21:49



Пак ще кажа: Не смятам за правилно сравняването на военния с цивилния.

Само вметка: Изрази като "виждам, че вие сте разумен човек" са характерни за военните



Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Автор pavkata (Eng.)
Публикувано01.01.02 14:48



Здравей Докторе!
Пиша ти с голяма буква ника, защото темата е изключително важна в настощия момент, когато на "улицата" ще излязат хиляди военни, като резултат от военната реформа.
След 15 години в армията, бих казал следното:
И десет сина да имам, нито един няма да пратя в днешната казарма! Това на нищо не прилича, тоталното безпаричие смазва всички, висшите военни се държат като ученички - язък им за пагоните! Виждате какво става по света - атентати, локални конфликти в Сърбия, Афганистан и т.н. И какво имаме ние - даже онези СС23 сме готови да унищожим срещу съмнителни "облаги".
За работата - аз лично работя след спечелен конкурс за мястото от 9 кандидати. Нямам оплаквания, че някой ме е притеснявал или че има отношение, заради военното ми минало. Може би причината е, че никога не съм го навирал на хората в очите. Повечето от колежките се впечатляват от това, че съм бивш военен, но това няма абсолютно никакво значение за резултатите от труда ми.
По времето на службата ми съм се старал да направя от моите войници професионалисти и добри хора, а съвсем накрая войници. Причината е, че може никога да няма война, но винаги ще им бъде от полза това, че са станали добри хора.
Смятам казармата за място, където човек,ако иска,може да научи много полезни неща и то без пари. Пример: колко ще му струва на човек да стане професионален шофьор в днешно време? Или добър механик, електротехник и др. Аз лично работих 15 години там професия, за която нямах нужното образование и само това беше достатъчно да си стоя там. След като завърших нужното образование, просто се махнах. Сега работя това, което съм учил и съм много доволен, че казармата ми е дала огромен опит.
Винаги съм се съобразявал с индивида у всеки човек, независимо от служебното му положение. Когато съм притискал някой да направи нещо, винаги съм се стремял да го убедя в необходимостта от това, да не остане в душата му и най-малкото съмнение в правотата ми.
Според мен, личната неприкосновеност и защитата на душевния мир на хората около мен е върховно право и то няма право да бъде нарушавано от никого, независимо в името на какво. Насилието много лесно ражда ответно насилие - това е причината за извращенията в казармата и колкото по-бързо го проумеят управляващите, толкова по-малко млади хора ще бъдат осакатени физически и духовно за цял живот.
Изхода е в професионалната армия - малко по-скъпа е в началото, но после излиза много по-евтино. У нас трудно ще стане, защото доста висши военни ще останат без топлите си местенца и добри заплати.
Накрая един съвет - нека да гледаме личностните и професионалните качества на кандидатите за работа, а не да ги дискриминираме по какъвто и да било друг повод (раса, пол, бивши военни и др.)
Айде, чао и пишете! Движението напред го правят неравнодушните!

Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.