Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:07 07.06.24 
Професионални
   >> Военни
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Та,нови [re: Xypodilec]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано15.11.01 14:20



Напълно е възможно!

И аз като ученик работех в една бригада в един мебелен завод, в която АБСОЛЮТНО всички бяха алкохолици. Дори и две жени. Нямаше дори някой, който да е гадината по своему.

Като на-малък, трябваше аз да ходя за алкохола, дори без никакви обещания.

Хубав ден, Хиподелец! ;-§))))





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: !Дokтopa]  
Авторnesquik (Нерегистриран)
Публикувано15.11.01 20:05



Случайно поподнах в този клуб, прочетох мненията и достигнах до един извод, а именно - разни там КУРбеловци и подобни педерасти, имат нужда от сериозен психоаналитичен сеанс, за да обясни фрустрационните им проблеми!
Какъв ви е проблема бе пичове, та си губите времето и парите на фирмите ,в
които работите(ясно е че киснете в Интернет докато сте на работа)?
Загубили сте си времето в казармата !? Кой ви е виновен за това? Военните ли? Данеби военните да са ги измислили тия закони? Не! Измислили са ги именно такива лигльовци като вас които си въобразяват, че като имат свое мнение по този въпрос то е меродавно за всички. Всечко е ясно! Има закон изпълнява се! Точка! На който не му харесва, да си търси друга държава! И на мен не ми харесва да плащам, майка си и баща си, на пикльовци като тия от "Био-незнам какво си", за нещо което е необходимо за операция, и докторите кажат-"Иди еди къде си там само го продават".



Тема Re: Протест против военнитенови [re: KУPбeл]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано15.11.01 23:04



Почти стигаме до единомислие вече. Ще вмъкна само няколко бележки.

Пишете, че "много по-често се случва военни да вършат гадни неща отколкото студенти, лекари и водопроводчици и затова се е оформило специфично отношение към тях като социална група" - това не е така. Чел съм стотици сводки, при това не измислени, а верни - процентът на престъпленията от военни (като включвам и войниците в това число - а те дори са най-много!!!) са много по-малко от тези, извършени от цивилни лица.

Просто това, което направи един военен, особено ако е с униформа, е по лесно забележимо от останалите.

Ето пресен пример с мен. Както си стоя мирно на спирката ме блъсна един студент с колата си

- излезе от пътя, резултат от неразумно каране, и ме направи на купчина месо и кокали. Ще се възстановявам още минимум година. Но освен мен и няколко други човека, които са се запознали служебно с документите на този студент, колко хора знаят, че е именно студент? Никой. Не е написано на челото му. А военния си личи. Затова е така - не е случайно отношението към тях, но не е и обосновано.

Това не ме кара да мразя студентите... или пък да не взема някой студент на работа... Просто би било глупаво.

Че некадърниците могат да дадат воля на жалките си душици в казармата, сте прав. Така е с всеки облечен във власт човек - изобщо не е задължително да е военен. Некадърност и власт - много лоша комбинация. За съжаление познавам доста такива хора. И то не военни.

Всъщност, дори и да не се замислям за лични познати, направете си един експеримент (просто ми хрумна, може би и при вас ще се получи, стига да си познавате достатъчно добре хората от контактния списък - без значение дали е ICQ, месинджър някакъв или просто списък някакъв с контакти).

Помислете колко хора са принудени да търпят простотията на шефовете си, защото тази работа им е необходима да изхранват семействата си?

Поне при мен с дамите от списъкът ми е почти 100% така! При мъжете е по-малко, понеже повечето от тях са самите те работодатели.

Пък относно срокът на службата - за него се обърнете към нашите любими народни представители.

Ако зависеше от мен, изобщо нямаше да има задължителна военна служба. Поне в моя "бранш"... тъй като в него трябва да бъдат изключително кадърни момчетата, за да могат изобщо да правят нещо. Дори войниците трябва да са кадрови, просто няма друг начин. Всичко друго е измислена работа, но не зависи от мен. Измислили са я цивилни хора ;-§)))

Благодаря за обяснението за "курбел", не съм се задълбочавал чак толкова във велосипедната терминология, но всяко научено ново нещо е добре дошло... ;-§))

Доскоро!





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: nesquik]  
Автор !Дokтopa (мустакат)
Публикувано15.11.01 23:20



Ами съвсем наскоро ми се случи - наложило се е (бил съм в безсъзнание) да ме закарат в най-близката болница, която е цивилна - и за да оживея, са били необходими на жена ми 400 лева.... добре, че са ме прехвърлили във Военна болница - ето ме сега съвсем жив и почти здрав (вече само кракът ми е в гипс) - без никакви допълнителни пари - изключвам бонбоните, торта, бутилка и безалкохолно, които обаче съм ги дал на изписването ОТ БЛАГОДАРНОСТ, не за да оживея и защото съм бил принуден...

Това не ме кара да направя извод за всички цивилни лекари обаче, че са такива... да се върнем на темата, дее....

p.s. Аз не съм лекар..;-§))))





"...най-хубавото се вижда само със сърцето.
Най-същественото е невидимо за очите." Екзюпери

Тема Re: Протест против военнитенови [re: Bagera]  
АвторГopд Tъпak (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 04:01



Ами и аз бих наел на работа военни, е зависи от работата разбира се,
Щото те хем ще изпълняват без да му мислят много,
Хем ще прививат гръп,
Хем малко ще им плащам.
Хем стачки няма да ми вдигат.
Хем ще се гордеят, че работят за мен.

Нали са свикнали!

Само не мога да разбера що искат от всички останали да са като тях ?



Тема Re: Протест против военнитенови [re: nesquik]  
АвторKУPбeл (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 12:40



По-леко с епитетите, пич! То че си тъп като мотовилка се вижда отдалече, но се старай да се въздържаш за да не правиш впечатление!



Тема Re: Протест против военнитенови [re: KУPбeл]  
Авторnesquik (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 19:32



Прав си! Малко се бях ядосал, но ми мина. От твоите писания ми остана впечатлението, че се гордееш с разните му там педални приводи. Извинявам се ако сьм прозвучал язвително. Но по темата- тя е поразяваща с плиткоумието си : "Ние сме голяма работа иняма да наемаме военни защото по този начин ще им отмъщаваме за лошите работи, които са ни причинили в една част от нашия живот!". Общо взето това е основната идея. По същата логика може да не наемате и жени, тъй като в пубертета някои момичета не са ви пускали; не наемайте също и преподаватели от висши учебни заведения, защото някой от тях не ви е пуснал на изпит и т.н. Да се обзаложим, щом всички от колектива ви изповядват подобни дискриминационни идеи, колко ще просъществува фирмата ! Аз ще ви кажа- до първия наистина сериозен проблем с който се сблъскате! Вашата идеология показва липса на гъвкавост и приспособимост към пазарната икономика, а това в днешно време е смъртоносно, както в бизнес така и в личен план! Имам и някои други съмнения и предположения но тях по-късно.



Тема Re: Протест против военнитенови [re: KУPбeл]  
Авторizrodotvsqkyde (Нерегистриран)
Публикувано17.11.01 01:19



Heh, mladej ami ti togava si typ kolkoto 3 hralupi :PPP
Idi na tarator.com i nauchi nqkoi laf, shtoto s taq motovilka ne hvashtash dikish. A i v kazarmata ako ne beshe hodil da lijesh mojehse da nauchish nqkoi raboti, vkluchitelno i lafove.
Ae sys zdrave, i ne zabravqi che ima i zapas



Тема Ирония му е майката!нови [re: !Дokтopa]  
Автор Bagera (новак)
Публикувано29.11.01 18:18



Явно стана много сериозен спора, та затова ще се опитам да иронизирам леко писмото на Миро Василев.

"Уважаеми г-н Доктор,
Съжелявам (така е в оригинал!Проверете ако не вярвате), но кандидатурата Ви не е одобрена. Научихме, че сте висок над 182 см. и с мустаци и много разбирате от електроника (последното научихме след като погледнахме сайта ви в интернет). Но във фирмата всички сме млади момчета и повечето от нас са високи не повече от 172 см. Отгоре на това си нямаме и гаджета, а доколкото виждаме вие сте женен, а вероятно преди да се ожените не сте се оставяли на сухо за повече от 2 седмици. А това особено ни притеснява, тъй като намирането на гадже за всички нас е особен проблем. Но най много ни притеснява това, че сте с мустаци и изглеждате досущ като учителят ни по математика от гимназията, който остави всички ни на матура, и то съвсем несправедливо. Но най-голямата несправедливост беше към мен, защото обръщах от единия вид дроб (обикновена-бел.ред.) в другияв вид дроб (десетична-бел.ред.) като делях числото отдолу (знаменател-бел.ред.) на числото отгоре (числител-бел.ред.) и поради това бях оставен на матура. Добре, че баща ми подкупи комисията, та Вашият тормоз свърши. Затова решихме-никакъв контакт с мустакати чичковци щом законът не го изисква. В училище не можеше, но сега можем да Ви се противопоставим. Може би не вие трябва да сте потърпевш, но такъв е живота- не всичко е дроби. За дробите сме си наели счетоводителка, и за да я задържим някак си при нас й плащаме по 1200 лева и всеки ден й даваме по 1 л. кисело мляко като противотрова "срещу имбицили" както казва тя (не знзая какво е имбицил, но май си спомням, че беше окръжността срещу хипотенузата в паралелепипеда). А колегата ми, дето е най-умен от всички твърди, че е правилно "бацили".
Наистина съжелявам (тези май са тормозени от учителката по български език, ама не достатъчно-бел.ред.). Дано с горните откровения не сме Ви обидили, но добре е да вземете няколко бири и да се успокоите- при нас това много върви, особено когато е съчетано с Кондьо и Софи Маринова.

Миро Василев"

Е, разбрахте ли какво е дискриминация?

Редактирано от Bagera на 29.11.01 18:19.



Тема Re: Ирония му е майката!нови [re: Bagera]  
Авторsomamu (Нерегистриран)
Публикувано29.11.01 22:50



Mnogo si prav bagere




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.