Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:55 30.04.24 
Автомобили
   >> Mercedes
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема AIRBAGнови  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано22.11.05 13:25



imam slednoto pitane:

Viarno li e che AIRBAG-ovete bi triabvalo periodichno da hodiat za profilaktika / pregled???
ima li vazmojnost ako ne e lgedan i pipan ot 10-15 godini da ne bachka??

t.e. niakakuv razriad na butilkata/kapsula ili kvito e tam za sgustenia vuzduh
ili preebavane na datchicite???

i ako e viarno tova za pregledite niakoi ima li info kude moje da se napravi takuv i kolko parichki shte struva???

shtoto gledam che airbag-a minava za Xtra no ako naistina ne e podurjan i ne raboti kva Xtra moje da e prosto edin nadpish na volana



Тема Re: AIRBAGнови [re: KPAHK]  
Авторe25OD (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 14:05



Airbag-a e bil extra (za MB) do primerno 1993-ta. Sled tova extra e da go NIAMA!
:)



Тема Re: AIRBAGнови [re: KPAHK]  
Автор Caмo ДизeлМодератор (турбо 6-так)
Публикувано22.11.05 14:14



Ами могат да се проверят датчиците, но на самият еърбег не виждам как ще го проверят по друг начин, освен да го задействат
Но иначе не съм чувал за такава профилактика. Може и да има, не знам.

Еърбега се надува чрез експлозия на взривно вещество, при която се отделят голямо количество газове. Няма бутилки със сгъстен въздух и др. такива, дето да издишат. Единственото, което може да даде фира е електрониката, но тя пък се прави много надеждно, по разбираеми причини.
Мисля, че не си струва да се тревожиш за това.
Преди години бяха правили тест на един от първите еърбегове, монтирани на S-класата. Тогава това беше 20 год. след монтажа. Теста беше прост - джаснаха колата и еърбега се отвори, като по учебник. Така че нямаш други грижи, освен да гледаш никога да не ти потрябва еърбега.

Само Дизел


Тема Re: AIRBAGнови [re: KPAHK]  
Автор HeпoзнaT (kein Wichser)
Публикувано22.11.05 14:35



AirBag-a се самодиагностицира- ако има проблем/ грешка светва контролната лампа постоянно. С уред за диагностика се разчитат грешките и се оправя/ подменя. Но иначе не се изисква профилактика.

Zylinder: Statussymbol, das man nicht mehr auf dem Kopfe, sondern unter der Motorhaube trägt.


Тема Re: AIRBAGнови [re: Caмo Дизeл]  
АвторBobi_BENZ (Нерегистриран)
Публикувано22.11.05 14:43



Четох една статия за MERCEDES, взета директно от немския автобилд. Там пишеше че коли до 88-89 година, не подлежат на проверка на airbag-а. Защото материалите от които са направени възглавниците, не позволяват това. Съвета който даваха беше да се подменят изцяло някакви капсули, които са отговорни за издуването на възглавницата при нужда. Подмяната се препоръчва да е през интервал от 5 години. Риска който се поемал в случай на неподменяне на възглавницата, бил тя да се издуе по време на движение без да има нужда. За опит бяха взели една 12 годишна S-класа, която блъснаха с 80 километра в час в една стена. Извода беше че и 12 годишния MERCEDES си е MERCEDES. Всичко сработи перфектно.



Тема e uspokoihte me :-) [re: HeпoзнaT]  
Автор KPAHK (MegaBenz FAN)
Публикувано22.11.05 15:11



to i az zashto li se napriagam kato tia gluposti mi gi nagovori edin GOLFADJIA



Тема Re: e uspokoihte me :-)нови [re: KPAHK]  
Автор HeпoзнaT (kein Wichser)
Публикувано22.11.05 16:08




Е не пък всички в кюпа, де. Има и почтени хора - баща ми е уважаван човек, доктор, въпреки, че голф кара

Zylinder: Statussymbol, das man nicht mehr auf dem Kopfe, sondern unter der Motorhaube trägt.


Тема Re: e uspokoihte me :-)нови [re: HeпoзнaT]  
Автор BlondNigger (свой бе :o))
Публикувано22.11.05 20:43



баща ти като кара голф, не значи, че е голфаджия.
нали се сещаш - от онези със сините лампички и надписа GTI ,купен от битака.
има много свестни хора каращи голф.



Тема Re: e uspokoihte me :-)нови [re: BlondNigger]  
Автор HeпoзнaT (kein Wichser)
Публикувано23.11.05 00:35



Тва беше на майтап, бе, човек. Ясни са ми Же Те И мафиотите

Zylinder: Statussymbol, das man nicht mehr auf dem Kopfe, sondern unter der Motorhaube trägt.


Тема Re: AIRBAGнови [re: KPAHK]  
Автор22OE (Нерегистриран)
Публикувано23.11.05 12:08



На моя 220Е има лепенка на вратата AIRBAG-а да се подмени 2008г. тоест има срок на годност 15 години.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.