Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:40 27.04.24 
Полове
   >> Мъжки клуб
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Как ще коментирате тованови Отговор на мнението
Автор jensen-110062 (рекордьор)
Публикувано13.07.11 10:40








Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Kapинka (членка)
Публикувано13.07.11 12:12



Какво има да се коментира на социологическо проучване? Проучили са хората - дават статистически резултати.
А що е така - щото природата ги е създала по този начин мъжете и жените. Жените да са по-устойчиви и да се приспособяват по-добре към случващото се.
Жена, която остане без работа би се хванала на почти всякаква, за да добавя нещо към семейния бюджет. Би направила компромис със себе си в името на семейството и децата. Мъжете по-трудно. Биха си търсили дълго и продължително работата, която отговаря на техния ценз. Това не е представителна извадка, а наблюдение на хората около мен. Със сигурност има различни случаи.



Тема да,нови [re: Kapинka] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано13.07.11 20:17



съгласен съм с теб че е противоестествена ситуация.
Но аз пък наблюдавам как жени се хващат на нископлатена работа само и само да претендират че издържат семейството наравно с мъжете си - като при това им натрисат повече домашни задължения.
Например мъж който изкарва 3 пъти повече от жена си, но чува от нея че "нали и тя работи, а парите нямат значение" - имаш ли идея колко трагикомично изглежда отстрани? Среща се доста често , особено в по-заможните семейства.

Мъжете се жертват много повече - хващат се и на мръсна работа стига да могат да носят повече пари у дома. Да, подбират - но не за удоволствие а за да могат да осигурят стандарт на семейството си, докато женския подход е по-скоро допълване на доходите без да докарват основния доход вкъщи.
Изключения има, говоря за масовата ситуация.



Тема Оха,нови [re: Пpaceтo] Отговор на мнението
Автор Deern (ღ)
Публикувано13.07.11 20:24



Сега ще дойдат "бъдещи и хепи мама" и ще ти разкажат, че е честно мъжът да плаща основните разходи- кредити и къща, а за жената е достатъчно да плаща тока , водата и телефона, а като се прибере мъжът, да му връчат и бебето.



И защо ли мъжете не могат да приемат ролята на "детегледачката"



Тема Re: Оха,нови [re: Deern] Отговор на мнението
Автор Nerv (wantonE)
Публикувано13.07.11 21:10



И защо ли мъжете не могат да приемат ролята на "детегледачката"

Аз лично не виждам нещо лошо/ срамно в отглеждането на деца от мъжете.

Е, в моя случай основната тежест с прекъсване на работа и майчински отпуск я изнесе съпругата ми. Помагал съм колкото можех. Както и родителите ми при моето собствено отглеждане обаче - и ние много дължим и на бабите и дядовците.

Според мен основен проблем си остава заплащането. Това в общия случай. Не говорим за частен бизнес и други не-казуси, когато семейството е много над материалните проблеми.

Като цяло в света - все още мъжете са по-добре платени, което, не че е справедливо, но е факт, отнесен към еднакви позиции. Да не говорим, че не малко работодатели (предполагам и жени), биха предпочели мъж или жена в недетеродна възраст каквото и да си мислят, че означава това. Е, това не задължително да остане по същия начин за прекалено дълъг период от време.

Имам един приятел, който се ожени за момиче с две деца. После си родиха още едно. Той ми каза (искрено и готино момче е, така че му вярвам) веднъж, че истински щастлив е, когато е при семейството си и се грижи за малките. Цикълът му на работа бе долу горе 5 месеца в чужбина/ 5 тука. Много добър татко е и децата (заварените) веднага свикнаха с него и страшно го обичат.

И от това не стана по-малко мъжкар.

Останалото са комплекси, предубеждения и изхвърлячки.

Може да се случи, никой мъж или човек не е застрахован от това, по една или друга причина да загубиш работа си и да ти е трудно да си намериш подходяща.

Обаче истинският мъж не би трябвало да пада духом и да се предава, а продължава да търси решение. Ако междувременно жена му си има работа, или си намери сносна, а няма кой да гледа децата – най – правилното е да си поемеш част от кръста или с други думи да потеглиш малко от семейния хомот. И да, на думи сигурно е по-лесно. Както с много други неща дето се разискват по форумите.

Но образно казано винаги има избор. Или си мъж или се правиш на такъв...

Прав или изправян.


Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: jensen-110062] Отговор на мнението
Автор Stefan Pan (М&М)
Публикувано13.07.11 21:36



Ми как да го коментираме. Нормално е. Има природно разделение на ролите между мъжете и жените. И не че задължително е несполучливо, когато ролите се смесят, ама когато хептен се обърнат, тогава става мазало.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Оха,нови [re: Nerv] Отговор на мнението
Автор Deern (ღ)
Публикувано13.07.11 21:41



Да, вярно е че повечето жени излизат по майчинство, защото физиолигически е нужно и защото в повечето случаи не са главните изкарвачи на пари. ( за това беше и смешката за ток-вода и телефон- сметките, а отгоре на всичко искат мъжът дори да бебиситва дететоп след работа

)

Мисля че в някои държави дори да се направи специално място и възможност на жените да заемат по-значими позиции, те пак няма да могат да попълнят процента.

Но в България е точно обратното - мама меси татко носи, та защо да не се изкачи набързо по стълбица с дадена зелена светлина



Тема Re: Оха,нови [re: Nerv] Отговор на мнението
Автор danaia nn ()
Публикувано13.07.11 21:47



Да не говорим, че не малко работодатели (предполагам и жени), биха предпочели мъж или жена в недетеродна възраст каквото и да си мислят, че означава това

Какво е недетеродна възраст


Напълно си прав да, но ми тежи една такава дето сега роди на 40, а де?
Не мога да върна на работа некой, който ще ми взема болнични.... Заеби разпоредбите

Според теб да взема ли мъж в недетеродна възраст (нали така каза)



Тема Re: Как ще коментирате тованови [re: Stefan Pan] Отговор на мнението
Автор PipilotaV. ( 0-)
Публикувано13.07.11 22:14



По последното +1. В жегата почти нямам сили за повече.






Тема С тиянови [re: Nerv] Отговор на мнението
Автор Пpaceтo (Кирчо)
Публикувано13.07.11 22:37



"мъжкар" и "истински мъж" не става работата


Еманципацията е двупосочен процес. Но в общия случай хорицата дори не си дават сметка какво представлява.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.